PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل بالا نیامدن لپ تاپ دل 5400 بدون باتری

hossein1u
12-04-2018, 19:18
سلام یه لپ تاپ دل E5400 دارم که یه مرتبه دیگه شارژر بهش میزدم چه با باتری و چه بدون باتری اصلا هیچ بعکس العملی نشان نمیداد بردم تعمیر کنن یکی از مقاومت های برد پاورش شکسته بود یه دیگه ای بهش لحیم کردن ولی وقتی بدون باتری لپ تاپ رو روشن میکنم قبل بالا آمدن ویندوز خاموش میشه ولی توی قسمت بایوس لپ تاپ اصلا همپین مشکلی نداره و خاموش نمیکنه توی قسمت تست هم که میرم هیچ مشکلی از لپ تاپ پیدا نمیکنه

در ضمن لپ تاپ وقتی خاموشه و باتری روشه میزنم شارژ خیلی دیر شارژ میکنه تقریبا حداقل 10 شاعت زمان میبره تا شارژ کامل بشه و چراغ شارژ هم چشمک میزنه

لپ تاپ با باتری بدون هیچ مشکلی روشن میشه و خاموش نمیشه اصلا ولی در زمان روشن بودن وقتی شارژر بهش وصل میکنم شارژر قطع و وصل میکنه و صفحه نمایش هم پر نور و کم نور میشه

چه مشکلی میتونه لپ داشته باشه کسی تجربه ای داره راهنمایی کنه ممنون

radarz
12-04-2018, 20:01
چقدر مشکل داره /// ممکنه سوکت پاور از داخل دستگاه دچار هرزی شده باشه :n27: تمامی مسیر سوکت شارژ روی مادربورد باید بررسی شه

hossein1u
12-04-2018, 21:21
الان روشن کردم با شارژر کار کرد یه نیم ساعتی بعد دوباره خاموش شد
وقتی روشن بود کار میکردم سی پی یو پر میشد و خالی میشد وکمی گیر میکرد
به نظر میرسه وقتی سی پی یو صد در صد میشه جریان شارژ قطع میکنه وقتی باتری روشه ولی وقتی شارژر قطع میکنم سی پی یو حافظش خالی میشه
اولی که درستش کرد وقتی روشن کردیم خیلی گیر میکرد اصلا نمیشد با لپ تاپ کار کرد

hossein1u
12-04-2018, 21:24
این مقاومتی که بهش لحیم کرده ممکنه اتصالی داشته باشه ؟
این دیر شارژ کردنش رو نمیفهمم دلیلشو
۱۲ ساعت برای شارژ باتری ۵۲۰۰ میلی آمپری

hossein1u
12-04-2018, 21:25
این مقاومتی که بهش لحیم کرده ممکنه اتصالی داشته باشه ؟
این دیر شارژ کردنش رو نمیفهمم دلیلشو
۱۲ ساعت برای شارژ باتری ۵۲۰۰ میلی آمپری
اگه خاموشی به دلیل داغ کردن سیستم بود با باترب هم نباید کار میکرد

محمد7966
12-04-2018, 23:06
پاورتون خراب شده

نمیتونه برق رو درست به سیستم برسونه

احتمالا مشکل از پاوره

من این مشکل رو با یه پاور معیوب داشتم،پاور تو وب گردی کم می اورد و سیستم هنگ میکرد

hossein1u
13-04-2018, 00:13
برد پاور مشکل داره یعنی ؟
اگه تعویض بشه درست میشه ؟
در هنگام اتصال شارژر سی پی یو پر میکنه وقتی باتری روشه و جریان شارژ قطع و وصل میشه همزمان با پر و خالی شدن حافظه پردازنده

hossein1u
13-04-2018, 00:17
اگر کس دیگه ای تجربه ای در این زمینه داره با این مشکل من برخورد کرده ممنون میشم بذاره اینجا ببینم باید چکار کنم
پیشاپیش تشکر میکنم از کمکی که بهم میکنید

shaahani
13-04-2018, 00:36
ممکنه سوکت برق آداپتور شما شل و خراب شده باشه ،
باید با سوکت مشابه جایگزین کنید و یا بطور محکم درجای خودش ثابت نگه داشته باشه .
اگه این مشکلتون باشه ، بعضی وقت ها ممکنه بدون باتری در زمان جابجایی ها روشن نشه .
من آداپتور لب تابم سوخت ، یک دونه یدکی گرفتم این جدیده کمی شل هست و بازی میکنه .
اگه حسابی سفت و محکمش نکنم یا حرکت بدی انجام بدم با لپتاب برق آداپتور قطع و وصل میشه و در نتیجه اگه باتری روش نباشه ، خاموش میشه .
با یک مولتی متر آداپتورتون رو چک کنید و همینطور از درست متصل شدن سوکت اطمینان حاصل کنید .
ممکنه مشکلتون از این موضوع باشه.

shaahani
13-04-2018, 00:41
باتری های لب تاب ها معمولا زود خراب میشه طی چند سال (دو الی پنج سال) به کلی از کار میفته .
اگه همزمان در زمان استفاده از باتری ، آداپتور نیز وصل باشه ، عمر باتری کمتر نیز میشه حتی ممکنه به یک سال برسه.
دلیل دیر شارژ شدن ممکنه خراب شدن باتری باشه و هیچ ارتباطی با سیستم برق نداشته باشه .
با یک باتری دیگه امتحان کنید و یا باتری رو برای مدت چند ساعت در فریزر قرار دهیم و بعد از آن مجدد وضعیت باتری را برای شارژ و مدت زمان تخلیه بررسی کنید.

hossein1u
13-04-2018, 14:58
باتری آکنبد روش بوده ۴ ماه کار نکرده فقط یه ۱۰ روزی شارژش صفر شده بوده که لپ تاپ خراب بود نمیتونستم شارژش کنه
مشکل سوکت نداره اگه مشکل سوکت بود توی تنظیمات بایوس هم اگر قطعی پیدا میکرد باید خاموش میشد ولی اینجور نمیشه
یه ارتباط مستقیمی با سی پی یو داره که باعث پر شدن ۱۰۰ درصدش میشه
حتی وقتی باتری روشه شارژر وصل کنیم کند میشه ۱۰۰ درصد قطع میشه میاد پایین وصل میکنه چن بار تکرار میشه بعدش دیگه اتصال قطع میشه

shaahani
14-04-2018, 09:34
مین برد های دستگاه های کامپیوتر دارای هفت هشت لایه مختلف مدارکشی در برد های خودشون هستن.
لحیم کار و کار روی این مدار های به وسیله دستگاه انجام میشه .
ممکنه تعمیرکار شما اقدام به لحیم دستی مقاومت روی برد کرده باشه و این کار باعث بوجود اومدن اتصال کوتاه بین لایه های مختلف برد شده باشه و دستگاه رو از بین برده باشه.
برای تعمیرات اینچنین مشکلاتی حتما باید به نمایندگی های کاملا معتبر که کار گارانتی را انجام میدهند مراجعه کنید .
و طبیعتا تا زمانی که دستگاه شما درست کارنکند ، تعمیرگاه کارخودش را به درستی انجام نداده است.

hossein1u
14-04-2018, 21:53
مین برد های دستگاه های کامپیوتر دارای هفت هشت لایه مختلف مدارکشی در برد های خودشون هستن.
لحیم کار و کار روی این مدار های به وسیله دستگاه انجام میشه .
ممکنه تعمیرکار شما اقدام به لحیم دستی مقاومت روی برد کرده باشه و این کار باعث بوجود اومدن اتصال کوتاه بین لایه های مختلف برد شده باشه و دستگاه رو از بین برده باشه.
برای تعمیرات اینچنین مشکلاتی حتما باید به نمایندگی های کاملا معتبر که کار گارانتی را انجام میدهند مراجعه کنید .
و طبیعتا تا زمانی که دستگاه شما درست کارنکند ، تعمیرگاه کارخودش را به درستی انجام نداده است.
احتمالا میتونه مشکلی باشه که شما فرمودین
این مقاومتی که میگم دقیقا بغل سوکت شارژ روی برد هست چون شکسته که بود اصلا برقی به قسمت های بعدی برد نمیرسید
تست رو با یه دو تا سیم که به یه لامپ ال اتی دی وصل شده بود انجام میدادا و جایی که برق روی برد بود روشن میشد
لپ تاپ مدلش قدیمی هست دیگه
لحیم کاری مقاومت رو جلوی خودم انجام داد بعدشم بستش بهم دادا

hossein1u
14-04-2018, 22:27
علت دیر شارژ شدن باتری لپ تاپ پی میتونه باشه ؟؟؟
همین قطع و وصل شدن جریان شارژ باعث دیر شارژ شدنش میشه ؟
اینجوری من دارم شارژش میکنم احتمالا باتری رو هم خراب کنه یش شارژ و دیشارژ میشه درسته ؟

shaahani
15-04-2018, 00:09
بله احتمال زیادی داره که مقاومت تعویض شده مشکل شارژ رو بوجود آورده باشه.
پیشنهاد میکنم دستگاه رو به تعمیرگاه نمایندگی گارانتی که برای این برند هست جهت تعمیر ببرید و به یک شخص بسیار ماهر و باسواد بسپارید.