PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بهترین راه مقایسه سرعت دانلود اپراتورها

armin100
25-03-2018, 09:31
سلام
بهترین راه مقایسه سرعت دانلود اپراتورها چی هست؟

من کرج هستم. منطقه گوهردشت.
یک بار از سایت speedtest سه اپراتور ایرانسل، رایتل و همراه اول رو مقایسه کردم و نتایج به این صورت بود:

ایرانسل

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

رایتل

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

همراه اول

و
یک بار اومدم به صورت واقعی یک فایل رو دانلود کردم و از IDM سرعت رو برداشت کردم.
در کمال حیرت نتیجه کاملا متفاوت بود. (تقریبا تمام اپراتورها در یک رنج بودند)

ایرانسل

رایتل

همراه اول

الان ملاک اصلی چی هست؟

وقتی میگیم فلان اپراتور از بقیه اپراتورها سریع تره، منظورمون سرعتی هست که idm نشون میده؟
که اگه این طور هست باید بگم اپراتورها در یک رنج هستن و همراه اول یه مقداری سریع تر هست.

یا ملاک اصلی چیزی هست که سایت speed test میگه؟
که اگه این طوره هست باید بگم همراه اول بوق می زنه و ایرانسل یه سر و گردن از بقیه بالاتره.

ضمناً
برای مطمئن شدن از اشتباه نبودن تست ها چند بار تکرار کردم اما نتایج همینی هست که بالا قرار دادم.

A-L PC
25-03-2018, 12:22
سرعت سرور های دانلود مختلف برای ISP ها متفاوت هست ، گاهی اوقات یک اینترنت با یک سرور سرعت بهتری داره .
تعداد کانکشن که از یک سرور هم دانلود میکنی مهم است ، الان SpeedTest چهار تا کانکشن سرعت دانلود رو تست میکنه ، اما برنامه IDM عموما پشفرض اش 16 کانکشن هست (تا ۳۲ هم میشه افزایش داد) ، که تو سرعت دانلود نهایی تاثیر داره.

حبیب 35
25-03-2018, 12:37
نمیدونم درسته یانه من خودم خیلی تواین موردتست انجام دادم

نتیجه گرفتم که سرعتی که سرورهای تست نشان میدم بالاترین سرعت سیم کارت که توسط اپراتور پشتیبانی میشه هست

اما درعمل سرعت دانلود شاید نصف یاحتی کمتر از سرعت سیم باشه(بستگی به سروردانلودشونده هم داره)

یعنی همین که شماتوتست نشون دادید

armin100
26-03-2018, 09:42
سلام
از A-L PC و حبیب عزیز متشکرم

سرعت سرور های دانلود مختلف برای ISP ها متفاوت هست ، گاهی اوقات یک اینترنت با یک سرور سرعت بهتری داره .

یعنی همراه اولی که تو speedtest اینقدر نتیجه ضعیف و غیرقبولی داره اگه سرورش رو تغییر بدم، نتیجه تغییر پیدا می کنه؟

تعداد کانکشن که از یک سرور هم دانلود میکنی مهم است ، الان SpeedTest چهار تا کانکشن سرعت دانلود رو تست میکنه ، اما برنامه IDM عموما پشفرض اش 16 کانکشن هست (تا ۳۲ هم میشه افزایش داد) ، که تو سرعت دانلود نهایی تاثیر داره.

idm من پیش فرض 8 کانکشن داره
و بله همون طور که گفتید تعداد کانکشن ها و صدالبته خود برنامه مدیرت دانلود نقش مهمی تو سرعت دانلود داره
اما خب موضوع اینه اگه تعداد کانکشن سرعت رو زیاد می کنه چرا فقط همراه اول موقع استفاده از idm سرعتش زیاد شده؟ ایرانسل و رایتل زیاد نشده؟ (تازه کم هم شده)

نتیجه گرفتم که سرعتی که سرورهای تست نشان میدم بالاترین سرعت سیم کارت که توسط اپراتور پشتیبانی میشه هست

اما درعمل سرعت دانلود شاید نصف یاحتی کمتر از سرعت سیم باشه(بستگی به سروردانلودشونده هم داره)

همین طوره حبیب جان
فقط این جا ماجرای همراه اول برای من خیلی عجیب غریبه.
سرعتی که speedtest میده، خیلی کمتر از سرعت واقعی اون موقع دانلود هست.