PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : با هر دور فرمان چرخ جلو چند درجه می چرخد ؟

Enemy Killer
12-03-2018, 12:04
سلام دوستان

من یک سوال دارم .

با هر دور فرمان در ماشین های مختلف چرخ چند درجه می چرخه ؟ مثلا ماشین پراید و تیبا ؟

توی نسخه های هیدرولیک تعداد دور فرمان متفاوته ؟

radarz
12-03-2018, 13:35
45 درجه :n05:

years
12-03-2018, 14:18
البته فقط ماشین های ایرانی و چینی

MOHAMMAD_ASEMOONI
14-03-2018, 09:28
سلام

بستگی به طراحی ماشین داره
چرخهای مرسدس بنز بیشتر از خیلی از ماشینهای دیگه میچرخه و علتش هم طراحیش هست تا زیاد بچرخه بدون گیر کردن به گلگیر و شاسی و قطعات دیگه
در تاپیک صرفه جویی خودرو توضیح دادم که اگر جلوبندی درست تنظیم نشه فرمان از یک طرف بیشتر میچیچه و از طرف دیگه کمتر !!!
تستش هم ساده هست :
فرمان کاملاً به چپ , سچی کاملاً به راست بچرخه و تعداد دور زدن فرمان شمرده بشه
حالا اگه از چپِ کامل به اندازه ی نصفش فرمان بچرخه باید فرمان کاملاً مستقیم باشه وگرنه جلوبندی غلط تنظیم شده و یا شاید هم غربیلک فرمان غلط نصب شده
===================================
صرفه جویی های میلیونی در هزینه های خودرو و زندگی
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

MOHAMMAD_ASEMOONI
18-03-2018, 16:10
سلام دوستانمن یک سوال دارم . با هر دور فرمان در ماشین های مختلف چرخ چند درجه می چرخه ؟ مثلا ماشین پراید و تیبا ؟توی نسخه های هیدرولیک تعداد دور فرمان متفاوته ؟ سلام
مقدار چرخش تایرها با یک دور چرخش فرمان نمیتونه از حد معینی بیشتر باشه وگرنه فرمان خیلی حساس میشه و بر فرض مثال ,با یک سانت چپ و راست شدنِ فرمان, تایرها خیلی میپیچند و میتونه باعث تصادف و یا چپ شدنِ ماشین بشه خصوصاً در سرعتهای زیاد
معمولاً چرخ از چپِ چپ تا راستِ راست حدودِ 90 درجه میچرخه و فرمان هم 2.5 دور
اما بنده چرخهای بعضی ماشینها رو دیدم که بیشتر از بقیه میپیچه مثل بنز
پس بنزممکنه به جای 2.5 دور 2.7 باشه و یا حساسیت فرمانش بیشتر باشه یعنی فرمان همون 2.5 دور میچرخه اما چرخها 100 درجه میچره از چپ تا راست یعنی 50 درجه از مستقیم تا چپ یا راست

years
18-03-2018, 21:27
فرمول آلفارومئو جولیتا با 1.5 دور میشه کل خیابان دور زد