PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تفاوت vps با سرور اختصاصی

تاتانی
05-03-2018, 18:24
سلام دوستان
من میخوام تو یه سایتی فعالیت کنم که فقط یوزرهای آمریکایی مجاز به استفاده از اون هستن.
سراغ vpn و vps رفتم تا آی پی رو تغییر بدم و وارد سایت بشم. اما متاسفانه نمیدونم سایتشون چی داره که این دو ابزار رو ردیابی میکنه و با پیغام Don't use any vpn or vps ...
حالا میخوام بدونم که اگه سرور اختصاصی بخرم میتونم به صورت یک فرد آمریکایی و واقعی وارد این سایت ها بشم؟ یعنی آیا سرور اختصاصی بر خلاف vps منو به یک سرور فیزیکی و واقعی در کشور مقصد وصل میکنه؟
مرسی

masood.ashoori789
06-03-2018, 13:38
درود ، تفاوت این دو ، روی حرف v ابتدای vps به معنی مجازی هست .
اینطور توضیح بدم که سرور اختصاصی در واقع یک سیستم واقعی هست که حالا در کشور سرویس دهنده وجود فیزیکی داره و قیمتش به مراتب بالاتر هست چون منابع بیشتری دارید .
اما سرور مجازی با استفاده از نرم افزار های سیستم مجازی ( به طور عامیانه مانند VMware ) که روی یک سرور فیزیکی نصب میشه و منابع رو بین این ماشین مجازی ها تقسیم می‌کنه ، منابع کمتری داره و ارزون تره ، تعمیر و نگهداری راحت تری هم داره ،

نهایتا فرقی به جز هزینه و میزان منابع برای نیاز شما نداره ، به هر دو سیستم باید ریموت بزنید و کارتون رو انجام بدید ، اکثر شرکت ها اکانت تست میدن میتونید خودتون تست کنید.