PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : با 1 میلیارد تومان شهروندی کجا رو می شه گرفت؟

pashangparsi6
02-03-2018, 21:04
با درود

یکی از دوستانم به همراه همسرش گویا کل داراییشون 700 میلیون تا 1 میلیارد می رسه. این زوج اگر بخوان شهروندی یک کشور اروپایی یا کشورهای دیگه رو بگیرن با این پول شهروندی بهشون می دن؟

مثلا هلند یا سوئد یا سوئیس و دانمارک و ...؟ به فرض اینکه شهروندی این کشورها رو بگیرن پولشون رو چطور باید انتقال بدن و با این پول چه کاری اونجا می تونند انجام بدن؟ یعنی چه شغلی می تونند داشته باشند؟ و اینکه با این پول اونجا یک زندگی عادی و راحت می تونند داشته باشند؟

در کل اگر ممکنه راهنمایی کنید

با سپاس

renfield
03-03-2018, 09:25
با سلام

اسپانیا مجارستان و غیره همه کشورهایی هستند که با پول میشه رفت. مجارستان کشور نقلی و بسیار زیبایی است در مورد آسپانیا نمی‌دانم ولی در شهرستان ما هر کی رفته میخاد دوباره بره. کشورهای شما ل تر اروپا هم شاید بشه ولی اونا بیشتر خیر هستند و به گدا گشنه ها اقامت می‌دهند. با درود

pashangparsi6
03-03-2018, 09:44
با سلام

اسپانیا مجارستان و غیره همه کشورهایی هستند که با پول میشه رفت. مجارستان کشور نقلی و بسیار زیبایی است در مورد آسپانیا نمی‌دانم ولی در شهرستان ما هر کی رفته میخاد دوباره بره. کشورهای شما ل تر اروپا هم شاید بشه ولی اونا بیشتر خیر هستند و به گدا گشنه ها اقامت می‌دهند. با درود
از نظر کار هم راهنمایی می کنید؟
یعنی اونجا با این پول چه کارهایی می شه انجام داد و زندگی به چه صورت می گذره؟ در چه زمینه هایی با این میزان پول می شه سرمایه گذاری کرد و ...؟

renfield
03-03-2018, 10:05
از نظر کار هم راهنمایی می کنید؟
یعنی اونجا با این پول چه کارهایی می شه انجام داد و زندگی به چه صورت می گذره؟ در چه زمینه هایی با این میزان پول می شه سرمایه گذاری کرد و ...؟

مجارستان فکر کنم از اسپانیا ارزون تره، و در هر دو کشور به صورت خرید ملک هست البته اگر شما وکیل داشته باشید هر کشوری عملا میتونید برید حتی آمریکا که اخیرا ترامپ به اصطلاح ban را برداشت و میگه pay your way..

اما کار به آسانی پیدا نمی‌شود و شما باید بپرسید با همون پول کجا سرمایه گذاری کنید یعنی چه شغلی مثلا یکی اینجا دکتر بوده رفته اونجا رخت شور خونه زده یکی دیگه هم سود بانکی رو میخوره یکی خونه اجاره میده بهترین کار اینه که شما وکیل توپ داشته باشید..

renfield
03-03-2018, 10:11
حتی دوست عزیز خرید ملک که در اروپا باب هست به آمریکا هم رسیده.. الان تبلیغ اش را می‌کنند. همین ترامپ که انقدر بد می‌گویند ازش هدفش از روز اول این بود که ویزای لاتاری رو لغو کنه و پولی بشه، شما اگر به اصطلاح متخصص هستید و از این زمینه می‌خآید کار پیدا کنید آمریکای شمالی از این لحاظ بهتره

anti-military
03-03-2018, 11:58
با این پول فکر نکنم بشه تو اروپا اقامت گرفت. تا جایی یادمه تو هلند مثلا باید ملک 700 هزار دلاری بخری تا بتونی اقامت بگیری. تو امریکا و بقیه کشورهای اروپا هم فکر کنم تو همین رنج باشه. اما به هرحال باید یه سرچ ساده تو اینترنت مشخص میشه تو هر کشور باید چقدر پول داشته باشی که بتونی اقامت بگیری.

دلار که تو آمریکا به اندازه ایران ارزشمند نیست. یعنی شاید ارزشش اونجا در حد زیر 1000 تومن باشه. کسی که 700 میلیون تو ایران داشته باشه اونجا که برسه انگار 150 میلیون سرمایه داره (در برابر ایران) نهایت میتونه یه خونه نه چندان خوب اونجا بخره.

اگه میشد با این پولها تو اروپا و آمریکا اقامت گرفت باور کن نصف جمعیت ایران کم شده بود.

حتی دوست عزیز خرید ملک که در اروپا باب هست به آمریکا هم رسیده.. الان تبلیغ اش را می‌کنند. همین ترامپ که انقدر بد می‌گویند ازش هدفش از روز اول این بود که ویزای لاتاری رو لغو کنه و پولی بشه، شما اگر به اصطلاح متخصص هستید و از این زمینه می‌خآید کار پیدا کنید آمریکای شمالی از این لحاظ بهتره

با 700 میلیون اگه میشد اونجا خونه ای خرید که بهت اقامت بدن من خودم اولین نفر بودم اما شدنی نیست باید خیلی بیشتر از اینا باشه.
کل سرمایه اتون رو هم تو این راه نباید بزارید که اگه خدایی نکرده سرتون کلاه رفت کل زندگیتون رو از دست ندید.
انسان های عادی توان گرفتن اقامت تو کشورهای دیگه از طریق سرمایه گذاری ندارن. یا باید خادم ملت باشی یا دماغت اندازه جهانگ*ری کلفت باشه که بتونی اقامت سرمایه گذاری بگیری.

pashangparsi6
03-03-2018, 18:51
با این پول فکر نکنم بشه تو اروپا اقامت گرفت. تا جایی یادمه تو هلند مثلا باید ملک 700 هزار دلاری بخری تا بتونی اقامت بگیری. تو امریکا و بقیه کشورهای اروپا هم فکر کنم تو همین رنج باشه. اما به هرحال باید یه سرچ ساده تو اینترنت مشخص میشه تو هر کشور باید چقدر پول داشته باشی که بتونی اقامت بگیری.

دلار که تو آمریکا به اندازه ایران ارزشمند نیست. یعنی شاید ارزشش اونجا در حد زیر 1000 تومن باشه. کسی که 700 میلیون تو ایران داشته باشه اونجا که برسه انگار 150 میلیون سرمایه داره (در برابر ایران) نهایت میتونه یه خونه نه چندان خوب اونجا بخره.

اگه میشد با این پولها تو اروپا و آمریکا اقامت گرفت باور کن نصف جمعیت ایران کم شده بود.

با 700 میلیون اگه میشد اونجا خونه ای خرید که بهت اقامت بدن من خودم اولین نفر بودم اما شدنی نیست باید خیلی بیشتر از اینا باشه.
کل سرمایه اتون رو هم تو این راه نباید بزارید که اگه خدایی نکرده سرتون کلاه رفت کل زندگیتون رو از دست ندید.
انسان های عادی توان گرفتن اقامت تو کشورهای دیگه از طریق سرمایه گذاری ندارن. یا باید خادم ملت باشی یا دماغت اندازه جهانگ*ری کلفت باشه که بتونی اقامت سرمایه گذاری بگیری.

کشورهای دیگه چی؟ مثلا تاجیکستان با این میزان پول می شه یک زندگی آسوده داشت؟

یا مثلا سرمایه گذاری رو در خود ایران انجام بدن و در کشورهای اروپایی ساکن بشن. این امکانش هست؟ مثلا این پول رو بزارن توی بانک های ایران یا یک تولیدی راه اندازی کنند در ایران و خودشون با مثلا ماهیانه 5 تا 10 میلیون تومان ( تبدیل شود به دلار ) درآمد در کشورهای اروپایی زندگی کنند
من پیشنهادم به این دوستان همین هست که در کشور خودمون سرمایه گذاری کنند و شغل ایجاد کنند. فقط حیف که نه امنیت هست اینجا و نه آزادی که این دو مورد سرمایه ها رو فراری می ده

anti-military
03-03-2018, 19:38
کشورهای دیگه چی؟ مثلا تاجیکستان با این میزان پول می شه یک زندگی آسوده داشت؟

یا مثلا سرمایه گذاری رو در خود ایران انجام بدن و در کشورهای اروپایی ساکن بشن. این امکانش هست؟ مثلا این پول رو بزارن توی بانک های ایران یا یک تولیدی راه اندازی کنند در ایران و خودشون با مثلا ماهیانه 5 تا 10 میلیون تومان ( تبدیل شود به دلار ) درآمد در کشورهای اروپایی زندگی کنند
من پیشنهادم به این دوستان همین هست که در کشور خودمون سرمایه گذاری کنند و شغل ایجاد کنند. فقط حیف که نه امنیت هست اینجا و نه آزادی که این دو مورد سرمایه ها رو فراری می ده

تاجیکستان شنیدم وضعیت اقتصادیش خیلی بده ارزش زندگی کردن نداره. اما کشورهای درست و حسابی هم بخواهی اقامتشون رو بگیری یا باید چندین میلیارد سرمایه داشته باشی یا نابغه باشی و بهت نیاز داشته باشن یا اینکه یه شرکت خارجی استخدامت کنه یا ازدواج با یه خارجی و ... که هرکدوم از اینها هفت خان رستم رو باید رد کرد. من 2 سال پیش خیلی تلاش کردم و همه راه هارو امتحان کردم حتی به پاکستان و هند و دبی هم راضی شده بودم اما نشد که نشد. البته کار نشد نداره.

واسه عید امثال خواستم یه ویزای توریستی شنگن اروپا 2 ماهه بگیرم دیدم واسه اون هم باید هفت خان رستم رو رفت! یعنی باید به سفارت اون کشور ثابت کنی که تو ایران کار و درآمد خوب داری و بیمه داری و تو حسابت باید فلان مقدار پول باشه و باید یه جوری ثابت کنی که دوباره به کشور برمیگردی و پناهنده نمیشی اونجا و کلی اذیت دیگه که شاید بهت ویزای توریستی شنگن بدن.

با 700 میلیون نمیشه تو اروپا و امریکا سرمایه گذاری کرد بین اون همه غول اقتصادی با 700 میلیون کاری نمیشه کرد. سود بانکی هم که نمیدن. اونجا بعیده چیزی گرون بشه و همیشه ثابته پس کلا سرمایه گذاری تو کشورهای پیشرفته با این پولها ممکن نیست. بهترین کار همونه که خودت گفتی یعنی پول تو ایران باشه و سود بانکیش رو بگیرن.

anti-military
03-03-2018, 19:46
دلیل اینکه آمریکا و اروپا با اون ثروت و پیشرفتی که کردن اما مردمش هنوز یه ماشین مدل بالا می بینن دهنشون آب می افته چون تو آمریکا مثل ایران نیست که هر دلال و آدم عادی بتونه یه چیزی بخره که گرون بشه و پولدار بشه. تو ایران پولدار شدن خیلی خیلی راحت تر از آمریکاست. اونجا مردمش اکثرا حقوق بگیر از شرکت های بزرگ خصوصی هستن و بقیه واسه اونا کار میکنن و حقوق میگیرن کسی نمیتونه وارد رقابت اقتصادی بشه مگه اینکه خیلی سرمایه دار باشه.

اما تو ایران یارو میره دلار میخره یهو یه احمق مثل احمدی نژاد میاد 4 برابرش میکنه طرف پولدار میشه :n02: یا خونه میخره یهو خونه 8 برابر میشه تو ایران واسه همین سرمایه کم رو هیچ جا مثل ایران نمیشه زیادش کرد.

aliprince
03-03-2018, 21:13
دلیل اینکه آمریکا و اروپا با اون ثروت و پیشرفتی که کردن اما مردمش هنوز یه ماشین مدل بالا می بینن دهنشون آب می افته چون تو آمریکا مثل ایران نیست که هر دلال و آدم عادی بتونه یه چیزی بخره که گرون بشه و پولدار بشه. تو ایران پولدار شدن خیلی خیلی راحت تر از آمریکاست. اونجا مردمش اکثرا حقوق بگیر از شرکت های بزرگ خصوصی هستن و بقیه واسه اونا کار میکنن و حقوق میگیرن کسی نمیتونه وارد رقابت اقتصادی بشه مگه اینکه خیلی سرمایه دار باشه.

اما تو ایران یارو میره دلار میخره یهو یه احمق مثل احمدی نژاد میاد 4 برابرش میکنه طرف پولدار میشه :n02: یا خونه میخره یهو خونه 8 برابر میشه تو ایران واسه همین سرمایه کم رو هیچ جا مثل ایران نمیشه زیادش کرد.دوست عزیز کی‌ گفته اونا ماشین مدل بالا میبینن دهنشون آب میفته؟ اونجا ماشینارو با قیمت خیلی پایین و از دم قسط با قیمت خیلی مناسب به نسبت حقوقشن میگیرن. دهنشونم آب بیفته برای کیا و هیوندا و هوندا و میتسوبیشی و این برندها نمیفته. برای ماشینهایی اب میفته که ما تو مناطق آزاد هم نمیبینیم.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

anti-military
03-03-2018, 22:42
دوست عزیز کی‌ گفته اونا ماشین مدل بالا میبینن دهنشون آب میفته؟ اونجا ماشینارو با قیمت خیلی پایین و از دم قسط با قیمت خیلی مناسب به نسبت حقوقشن میگیرن. دهنشونم آب بیفته برای کیا و هیوندا و هوندا و میتسوبیشی و این برندها نمیفته. برای ماشینهایی اب میفته که ما تو مناطق آزاد هم نمیبینیم.

ماشین مدل بالا منظور بنز و پورشه و بی ام و لامبورگینی و ... هست. تو Youtube کلیپ زیاد هست تو این مورد که آمریکایی ها چقدر به ماشین گرون قیمت یا پولدار بودن اهمیت میدن.
تو Youtube سرچ کن Gold Digger ببین واسه یه ماشین چیکار میکنن :n02:

aliprince
03-03-2018, 22:46
ماشین مدل بالا منظور بنز و پورشه و بی ام و لامبورگینی و ... هست. تو Youtube کلیپ زیاد هست تو این مورد که آمریکایی ها چقدر به ماشین گرون قیمت یا پولدار بودن اهمیت میدن.
تو Youtube سرچ کن Gold Digger ببین واسه یه ماشین چیکار میکنن :n02:ممکنه برای ماشین های خاص سر و دست بشکنن ولی با شرایط خیلی راحت صاحبش گیشن

rozbeh85
04-03-2018, 18:19
تو Youtube سرچ کن Gold Digger ببین واسه یه ماشین چیکار میکنن :n02:

اصلا چنین چیزی نیست، Gold Digger هم به دخترهایی میگن که یه ماشین خفن میبینند سریع میخوان با صاحبش دوست بشن، فکرکنم معادل میشه آهن پرست.
کلا بی ام دبلیو و مرسدس خریدن اگر کار داشته باشی سخت نیست، ماشین گرون قیمت هم همچین اهمیت خاصی نداره.

kenzu
04-03-2018, 18:29
اصلا چنین چیزی نیست، Gold Digger هم به دخترهایی میگن که یه ماشین خفن میبینند سریع میخوان با صاحبش دوست بشن، فکرکنم معادل میشه آهن پرست.
کلا بی ام دبلیو و مرسدس خریدن اگر کار داشته باشی سخت نیست، ماشین گرون قیمت هم همچین اهمیت خاصی نداره.

خیلی هم همچین چیزی هست من خودم امریکا و اروپا بودم دیدم.

shangil
04-03-2018, 22:37
اقامت میخوای چکار
اونم بل ویزا سرمایه گزاری که پولت میره بلوکه کشور سوم میشه کسی که با ویزا سرمایه گزاری میره عملا دو برابر اون باید مقدار مورد نیاز که حدودا 700 هزار دلار هست برا کشورها خوب داشته باشه
چه کاریه 1 میلیارد رو برار بانک ماهانه قشنگ 20 تومن بگیر برو عشق و حال واقعی دنیا رو ببین هر وقت خواستی مسافرت خارج داخل و ...

abootalebkheshmati
05-03-2018, 11:41
مجارستان انتخاب خوبیه

akpa
06-03-2018, 10:06
اقامت میخوای چکار
اونم بل ویزا سرمایه گزاری که پولت میره بلوکه کشور سوم میشه کسی که با ویزا سرمایه گزاری میره عملا دو برابر اون باید مقدار مورد نیاز که حدودا 700 هزار دلار هست برا کشورها خوب داشته باشه
چه کاریه 1 میلیارد رو برار بانک ماهانه قشنگ 20 تومن بگیر برو عشق و حال واقعی دنیا رو ببین هر وقت خواستی مسافرت خارج داخل و ...
الان سود بانکی 15 درصد هست نهایتا که میشه ماهیانه 12 میلیون 500 هزار تومن
با همین تورمی که به قول خودشون 9.8 دهم درصد و تک رقمی هست شما اگه سودتون رو پس اندتز نکنین عملا سال بعد 10 درصد از ارزش پولتون کم میشه یعنی عملا سال دیگه شما 900 میلیون پول دارید و ده سال دیگه سرمایه شما نصف میشه برای مثال قیمت سکه بهار آزادی 20 سال پیش فقط 37 هزار تومن بود و الان بالای یک میلیون و دویست هزار تومن

ماهانه قشنگ 20 تومن بگیر برو عشق و حال واقعی دنیا رو ببین هر وقت خواستی مسافرت خارج داخل
در ضمن 20 میلیون تومان هم مبلغ خیلی زیادی نیست برای کسی که تهران زندگی میکنه من و شما با حقوق 2 میلیونی الان تو فکر 20 تومن هستیم که چه کارهایی میشه انجام داد ولی عملا شما خونت بالا شهر تهران باشه(مستاجری) ماهی 20 تومن برای هزینه های عادیتون مصرف میشه

shangil
09-03-2018, 21:51
الان سود بانکی 15 درصد هست نهایتا که میشه ماهیانه 12 میلیون 500 هزار تومن
با همین تورمی که به قول خودشون 9.8 دهم درصد و تک رقمی هست شما اگه سودتون رو پس اندتز نکنین عملا سال بعد 10 درصد از ارزش پولتون کم میشه یعنی عملا سال دیگه شما 900 میلیون پول دارید و ده سال دیگه سرمایه شما نصف میشه برای مثال قیمت سکه بهار آزادی 20 سال پیش فقط 37 هزار تومن بود و الان بالای یک میلیون و دویست هزار تومن

در ضمن 20 میلیون تومان هم مبلغ خیلی زیادی نیست برای کسی که تهران زندگی میکنه من و شما با حقوق 2 میلیونی الان تو فکر 20 تومن هستیم که چه کارهایی میشه انجام داد ولی عملا شما خونت بالا شهر تهران باشه(مستاجری) ماهی 20 تومن برای هزینه های عادیتون مصرف میشه

15 نمیدن
به پول شما کف 20 درصد میدن
من خودم بانک معتبر تازه 20 تومن نه 200 تومن مقدار 20 درصد کف میگیرم
نگفتم 10 سال هر چیزی روشی داره
با این حال مهم نیس. کسی که 5 سال پیش همون پول رو گزاشت بانک هر ماه پول آمده ماهانه دغدغه نداره اصلا پولش هم 2.3 برابر شده گور بابای ارزش پول به من چه
کسی که این مقدار داره خوب بلده چکار کنه ارزش پولش کم نشه
با این حال خوشا به حال کسی که بی دغدغه زندگی میکنه دایم فکر پول نیس همون 700 رو گزاشت حالش رو میبره
ناشکری هم نکنیم 20 تومن چیزی هست خوب چیزی هم هست !
کدوم مستاجر 700 تومن داره به من نشون بدین؟!!

کلا من زیاد اون پست رو به حالت کاملا جدی نزاشتم ولی خدایی مهاجرت برا کسایی که در ایران به هر دری زدن بسته بوده به درد میخوره
از ما گفتن
خودم هم از خارج مرز الان پیام میزارم

akpa
28-03-2018, 00:04
15 نمیدن

کدوم مستاجر 700 تومن داره به من نشون بدین؟!!

گفتن کل داراییشون 1 میلیارد هست بخواد بزاره بانک باید مستاجر بشه دیگه:)

15 نمیدن
به پول شما کف 20 درصد میدن

20 درصد میشه سالی 200 میلیون به عبارتی ماهی 16.6 میلیون
من نگفتم این پول کمه یا نمیشه کاری کرد باهاش، من این طرز فکر که پولت رو بزار بانک با سودش عشق و حال کن رو نقد کردم

با این حال خوشا به حال کسی که بی دغدغه زندگی میکنه دایم فکر پول نیس همون 700 رو گزاشت حالش رو میبره
ناشکری هم نکنیم 20 تومن چیزی هست خوب چیزی هم هست !ایشون گفتن کل سرمایه 700 میلیون تا 1 میلیارده
خب احتمالا 500 میلیونش خونه باشه بقیه اش هم ماشین و ... شاید نهایتا مبلغ نقد تو دستشون 100 تومن یا 200 تومن بشه
سود 200 میلیون 20 درصد میشه ماهی 3.5 که حقوق کارمندی هستش
حالا با سود این همه پول ببینید میشه عشقو حال کرد و سفر خارج و داخل رفت:)
در کل درجا زدن بده ادمی باید همیشه تلاش کنه

shangil
30-03-2018, 17:37
گفتن کل داراییشون 1 میلیارد هست بخواد بزاره بانک باید مستاجر بشه دیگه:)

20 درصد میشه سالی 200 میلیون به عبارتی ماهی 16.6 میلیون
من نگفتم این پول کمه یا نمیشه کاری کرد باهاش، من این طرز فکر که پولت رو بزار بانک با سودش عشق و حال کن رو نقد کردم
ایشون گفتن کل سرمایه 700 میلیون تا 1 میلیارده
خب احتمالا 500 میلیونش خونه باشه بقیه اش هم ماشین و ... شاید نهایتا مبلغ نقد تو دستشون 100 تومن یا 200 تومن بشه
سود 200 میلیون 20 درصد میشه ماهی 3.5 که حقوق کارمندی هستش
حالا با سود این همه پول ببینید میشه عشقو حال کرد و سفر خارج و داخل رفت:)
در کل درجا زدن بده ادمی باید همیشه تلاش کنه

تز آخرت در مورد ایران صادق نیس
این فرضیه ها هم خودتون ساختین
ایشون همهچیز دارن
یه میلیار هم دارن

Pessimist
30-03-2018, 20:41
من شنیدم تو ترکیه هم میشه با خریدن یه خونه تابعیت ترکیه رو گرفت. میتونید ترکیه رو هم مدنظر داشته باشید هم کشور زیباییه و هم آب و هوای خوبی داره در ضمن بعضی جاهاش انقدر ایرانی زیاده که اصلا احساس غربت نمیکنید. در ضمن یکی از آشناهای ما چندسال ترکیه زندگی میکرد میگفت همسایه هاشون خیلی مهربان بودن و انقدر بهشون محبت میکردن که بعضی وقت ها حتی خود اینا هم خجالت زده میشدن از این همه محبت

shaahani
31-03-2018, 04:06
متعادل ترین کشور بنظر من در اطراف ایران آذربایجان هست و روابط بین الملی اون نسبت به دیگران بهتره .
جنگ و درگیری ، تروریسم و جنگ مذهبی نیز درون کشور نیست . از نظر کار و تجارت نیز کشور بکری هست و انواع اقسام ایده های نو که شاید کمی در دیگر مملکت ها قدیمی شده ، میتونه موفقیت بسیار زیادی در اون کشور به همراه بیاره .
خواهرم به همراه همسر و دو فرزندش در باکو زندگی میکنن ، با مبلغ کمی اگه اشتباه نکنم حدود پنجاه تا صد ملیون به اونجا مهاجرت کردند.
کسب و کار گردشگری و رستوران راه اندازی کردن و منزلی اجاره کردند و فعلا که دارن زندگیشون رو میکنن .
یک خونه در ایران داشتند که نفروختن و همچنان برای هر روزی که به ایران بیاند آمده است با لوازم زندگی مناسب .
شاید هنوز برای قضاوت زود باشه اما بنظر میرسه کسب و کار رو به موفقیتی شکل داده اند و با اینکه هنوز خونه اجاره ای دارند و گویا اجازه خرید ملک ندارن اما زندگی مناسب و با رفاهی برای خودشون درست کردند.

در بعضی مکالمات من رو تشویق به اجاره یک سالن و راه اندازی باشگاه ورزشی در این شهر کرده اند ، که گویا با سرمایه ای حدود دویست میلیون تومان قابل اجرا بوده و یکی از خدمات گرانقیمت و بسیار پرطرفدار در این کشور است.

اقامت و زندگی در یک کشور به دو صورت امکان پذیر هست :
اولی مقیم شدن و دریافت اقامت است با دریافت ویزای کار و زندگی ، اشخاص اجازه خواهند داشت که در اونجا به مانند هر شهروند دیگری زندگی کنند.
دومی تابعیت است ، شخصی که دریافت تابعیت میکند یعنی مجبور به تبعیت از تمامی قوانین کشور است و به مانند یک شخص زاده شده در آن کشور دارای تمامی حقوق شهروندی می شود.

برای مهاجرت معمولا افراد چند مرحله را پشت سر میگذارند .
ابتدا با وکیل های حرفه مهاجرت مختلف مشورت کرده ، راهنمایی های لازم و حداقل کارهای اداری لازم را انجام میدهد.
سفر تفریحی به آن کشور میروند و به دقت آنجا را مورد تجزیه و تحلیل قرار میدهند.
با کمک وکیل و تجربه بدست آمده و دوستانی که ممکن در کشور جدید یافته باشند ، برنامه مالی خودشان را طراحی میکنند به گونه ای که پل های پشت سر خود را خراب نکنند و به عنوان مثال خانه و بعضی از املاک خود را در کشور ابتدایی نگه داشته و به فروش نمیرسانند.
با اقامت موقت به کشور مورد نظر رفته و چندین سال در آنجا زندگی میکنند و به خوبی در محیط جدید سازگاری پیدا میکنند.
بعد از آن میتوانند با برنامه ریزی هایی تابعیت کشور را نیز بدست می آورند.

به عنوان مثال بعد از چندسال زندگی در کشوری مثل آذربایجان اگر علاقه داشته باشید میتوانید براحتی به کشور اروپایی و یا آمریکایی نقل مکان کنید و اقامت آنجا را دریافت کنید.

البته بعضی از کشورها اگر شما سرمایه هنگفتی را برای سرمایه گذازی به آنجا منتقل کنید و در اختیار دولت بگذارید (که این بجز سرمایه مورد نیاز شما برای کار و زندگی باید باشد)
آن دولت ها تابعیت آن کشور را در اختیار شما و خانواده قرار میدهند.

به هرحال بهتره مشورت های خوب را با وکیل های حرفه ای انجام دهید.

akpa
03-04-2018, 22:51
تز آخرت در مورد ایران صادق نیس
این فرضیه ها هم خودتون ساختین
ایشون همهچیز دارن
یه میلیار هم دارن

کی از دوستانم به همراه همسرش گویا کل داراییشون 700 میلیون تا 1 میلیارد می رسه.
استارتر تایپیک گفنه کل دارایی دوستشون به همراه همسرشون میشه 700 میلیون الی 1 میلیارد
بعدشما میگید من از خودم فرضیه ساختم و ایشون همه چیز دارن و 1 میلیارد هم دارن؟
تز اخر من که گفتم در جا زدن بده تو ایران صادق نیست؟
مطمئن باشید اونی که دزدی و اختلاس هم میکنه بیشتر از بقیه داره تلاش میکنه تا پول بدزده
بقیه که زحمت کشیدن بماند

shangil
04-04-2018, 07:27
استارتر تایپیک گفنه کل دارایی دوستشون به همراه همسرشون میشه 700 میلیون الی 1 میلیارد
بعدشما میگید من از خودم فرضیه ساختم و ایشون همه چیز دارن و 1 میلیارد هم دارن؟
تز اخر من که گفتم در جا زدن بده تو ایران صادق نیست؟
مطمئن باشید اونی که دزدی و اختلاس هم میکنه بیشتر از بقیه داره تلاش میکنه تا پول بدزده
بقیه که زحمت کشیدن بماند

به شما به اختلاس میگی تلاش اون بماند
خیلی ها اونم نمیکنن مستقیم پول نفت میره تو حلقومشون
یا دلال یا ....
بیای خارج میفهمین چی میگم
ایران جای تلاش نیست با لولو بازی میشه پول درآورد
ایشون هم گفتن گویا یه جوری هم گفتن انگار بین 700 میلیون تا 1 میلیارد فرقی نیس!!!
خیلی کارمندها مانده آن در معاش بعد میگید 700 تومن پولی نیس
300 میلیون خونه و 700 میلیون پول نقد فرض
به راحتی با داشتن سبدهای سرمایه میشه میشه خوب زندگی کرد.
به هر حال من گفتنی ها را گفتم خود دانند:)

shangil
04-04-2018, 07:28
من شنیدم تو ترکیه هم میشه با خریدن یه خونه تابعیت ترکیه رو گرفت. میتونید ترکیه رو هم مدنظر داشته باشید هم کشور زیباییه و هم آب و هوای خوبی داره در ضمن بعضی جاهاش انقدر ایرانی زیاده که اصلا احساس غربت نمیکنید. در ضمن یکی از آشناهای ما چندسال ترکیه زندگی میکرد میگفت همسایه هاشون خیلی مهربان بودن و انقدر بهشون محبت میکردن که بعضی وقت ها حتی خود اینا هم خجالت زده میشدن از این همه محبت

خونه بخر 8 سال باید زندگی کنی و هر سال 3 ماه بیشتر خارج ترکیه نباشی
تابعیت ترکیه به درد نمیخوره به طور معمولی بااجازه اقامت هم میشه زندگی کرد در ترکیه

shangil
04-04-2018, 07:30
متعادل ترین کشور بنظر من در اطراف ایران آذربایجان هست و روابط بین الملی اون نسبت به دیگران بهتره .
جنگ و درگیری ، تروریسم و جنگ مذهبی نیز درون کشور نیست . از نظر کار و تجارت نیز کشور بکری هست و انواع اقسام ایده های نو که شاید کمی در دیگر مملکت ها قدیمی شده ، میتونه موفقیت بسیار زیادی در اون کشور به همراه بیاره .
خواهرم به همراه همسر و دو فرزندش در باکو زندگی میکنن ، با مبلغ کمی اگه اشتباه نکنم حدود پنجاه تا صد ملیون به اونجا مهاجرت کردند.
کسب و کار گردشگری و رستوران راه اندازی کردن و منزلی اجاره کردند و فعلا که دارن زندگیشون رو میکنن .
یک خونه در ایران داشتند که نفروختن و همچنان برای هر روزی که به ایران بیاند آمده است با لوازم زندگی مناسب .
شاید هنوز برای قضاوت زود باشه اما بنظر میرسه کسب و کار رو به موفقیتی شکل داده اند و با اینکه هنوز خونه اجاره ای دارند و گویا اجازه خرید ملک ندارن اما زندگی مناسب و با رفاهی برای خودشون درست کردند.

در بعضی مکالمات من رو تشویق به اجاره یک سالن و راه اندازی باشگاه ورزشی در این شهر کرده اند ، که گویا با سرمایه ای حدود دویست میلیون تومان قابل اجرا بوده و یکی از خدمات گرانقیمت و بسیار پرطرفدار در این کشور است.

اقامت و زندگی در یک کشور به دو صورت امکان پذیر هست :
اولی مقیم شدن و دریافت اقامت است با دریافت ویزای کار و زندگی ، اشخاص اجازه خواهند داشت که در اونجا به مانند هر شهروند دیگری زندگی کنند.
دومی تابعیت است ، شخصی که دریافت تابعیت میکند یعنی مجبور به تبعیت از تمامی قوانین کشور است و به مانند یک شخص زاده شده در آن کشور دارای تمامی حقوق شهروندی می شود.

برای مهاجرت معمولا افراد چند مرحله را پشت سر میگذارند .
ابتدا با وکیل های حرفه مهاجرت مختلف مشورت کرده ، راهنمایی های لازم و حداقل کارهای اداری لازم را انجام میدهد.
سفر تفریحی به آن کشور میروند و به دقت آنجا را مورد تجزیه و تحلیل قرار میدهند.
با کمک وکیل و تجربه بدست آمده و دوستانی که ممکن در کشور جدید یافته باشند ، برنامه مالی خودشان را طراحی میکنند به گونه ای که پل های پشت سر خود را خراب نکنند و به عنوان مثال خانه و بعضی از املاک خود را در کشور ابتدایی نگه داشته و به فروش نمیرسانند.
با اقامت موقت به کشور مورد نظر رفته و چندین سال در آنجا زندگی میکنند و به خوبی در محیط جدید سازگاری پیدا میکنند.
بعد از آن میتوانند با برنامه ریزی هایی تابعیت کشور را نیز بدست می آورند.

به عنوان مثال بعد از چندسال زندگی در کشوری مثل آذربایجان اگر علاقه داشته باشید میتوانید براحتی به کشور اروپایی و یا آمریکایی نقل مکان کنید و اقامت آنجا را دریافت کنید.

البته بعضی از کشورها اگر شما سرمایه هنگفتی را برای سرمایه گذازی به آنجا منتقل کنید و در اختیار دولت بگذارید (که این بجز سرمایه مورد نیاز شما برای کار و زندگی باید باشد)
آن دولت ها تابعیت آن کشور را در اختیار شما و خانواده قرار میدهند.

به هرحال بهتره مشورت های خوب را با وکیل های حرفه ای انجام دهید.

به این راحتی ها هم نیس
الان مانات 3000 تومن هست. کشور ازربایجان با اینکه دوستش دارم ولی کشور هست که با رشوه کارت جلو میره حالا باز بهتر از ارمنستان
کسی که پول داره میدونه خودش چیکار کنه وگرنه بری پیش وکیل الکی فقط پولت رفته

Pessimist
04-04-2018, 23:13
خونه بخر 8 سال باید زندگی کنی و هر سال 3 ماه بیشتر خارج ایران نباشی
تابعیت ترکیه به درد نمیخوره به طو معمولی بااجازه اقامت هم میشه زندگی کرد در ترکیه
هر سال سه ماه بیشتر خارج ایران نباشی یا هر سال 3 ماه بیشتر خارج ترکیه نباشی؟

راشا تهرونی
04-04-2018, 23:31
دوست عزیز شوخی میکنی:n02:
مثلا هلند یا سوئد یا سوئیس و دانمارک و ...؟
با این رقم شاید بتونه تو همون ترکیه بمونه بیشتر از این انتظار نداشته باشه

shangil
05-04-2018, 08:17
هر سال سه ماه بیشتر خارج ایران نباشی یا هر سال 3 ماه بیشتر خارج ترکیه نباشی؟

معلومه 3 ماه بیشتر خارج ترکیه

shangil
05-04-2018, 08:18
دوست عزیز شوخی میکنی:n02:
مثلا هلند یا سوئد یا سوئیس و دانمارک و ...؟
با این رقم شاید بتونه تو همون ترکیه بمونه بیشتر از این انتظار نداشته باشه

شوخی در کار نیست
اگر کار نداشته باشی در خارج با پول ایران نه تنها در ترکیه بلکه سوریه هم نمیشه زندگی کرد و حتی ونزوئلا و ...