PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : در مورد ریزش مو

soheil_tehran
05-02-2018, 18:49
سلام؛
ساعت خوش!
من چندتا سوال دارم ممنون میشم جوابمو بدید. من 27 سالمه و حدود دوسال میشه که احساس میکنم موهام کم پشت شده. اوجش 10 ماه پیش بود که سرم بدجور خارش داشت و موهام میریخت. بیشتر وسط سرم این شکل بود. رفتم دکتر بهم دارو داد و بعد حدود دوماه خارش سرم برطرف شد. شامپو، قرص و امپول تقویت کننده مثل ویتامین و زینک، و لوسیون مو بهم داد و یکی از داروهایی که دکتر داد فیناید 1 میلی بود. من دکنار مصرف داروهام، 7 ماه فیناید مصرف کردم و دیگه فیناید نخوردم. عوارض خاصی هم ندیدم. از ماه 4ام بود که احساس کردم دیگه موهام نمیریزه. اون روزهایی هم که موهام ریزش داشت روزی حدود 50 تا از وسطای سرم می ریخت. از پشت سر یا اطراف سرم من ندیدم مویی بریزه شایدم میریخته من متوجه نبودم.از طرف دیگه من توی دو سال اخیر استرس و نگرانی زیاد داشتم یا اکثرا مضطرب بودم و فکرم درگیر بود. ژل حالت دهنده موهم سه سالی بود که استفاده میکردم که موهامو حالت بدم. حالا من چند تا سوال دارم:
ایا برطرف شدن ریزش موهام بخاطر فیناید بوده؟
الان دوماهه فیناید نخوردم و احساس میکنم ریزش مو ندارم، ایا با قطع خوردن فیناید ریزش مو شروع میشه؟
از کجا بفهمم ریزش موی من بخاطر ارث و... بوده یا اینکه از استرس و نگرانی هایی که تجربه کردم بوده؟ اخه هنگام فکر کردن عادت داشتم سرمو میخاروندم تا چایی که گاها سرم میسوخت.
از کجا بفهمم فیناید عوارض واسه من داشته یا نه؟
ممنون میشم همه صاحبلن تخصص جوابمو بدن.

soheil_tehran
06-02-2018, 09:18
و اینکه من هنوز بین ریزش اندروژنیک و تلوژن افلوویوم در شک هستم. چون دو سال اخیر اکثر روزها نگران و دچار اضطراب بودم. چطور تشخیص بدم کدومو دارم؟

PLAΨMID
06-02-2018, 13:33
سلام
عموما اگه بیماری خاصی مثل قارچ و غیره نداشته باشید ، ریزش موها ارثی تلقی خواهد شد . اضطراب و استرش تشدید کننده هستند ولی علت اصلی نیستند . عوامل مختلف دیگه ای هم هستند (مثلا آبی که باهاش سرتونو میشورید) و نوع تغذیه و میزان و کیفیت خواب شبانه روزی .
داروهایی که استفاده میشن مثل فیناستراید و کتوکونازول و حتی خود قطره ماینوکسیدیل ، ممکنه حساسیت و خارش ایجاد کنند . در این گونه موراد باید با پزشک مشورت کنید . ترکیبات خاصی ازین داروها هستند که برای افراد با حساسیت پوست سر ساخته شده اند .
مثلا اگه به شامپوی کتوکونازول حساسیت دارید ( که خود من داشتم و خارش شدید ایجاد می کرد) شامپوی ضد شوره سینووا جایگزین خوبی هست . در کل بدون مشورت پزشک داروی خاصی مصرف نکنید و نیز دارو رو بدون نظر دکتر قطع نکنید . درمان و جلوگیری از ریزش مو معمولا پروسه ای طولانی مدت و گرانقیمت و محتاج صبر و حوصله زیاد هست .
پس حوصله کنید و پوست سر رو نخارونید چون باعث ایجاد زخم و تجمع میکرب میشه .
موفق باشید .

soheil_tehran
06-02-2018, 14:54
سلام
عموما اگه بیماری خاصی مثل قارچ و غیره نداشته باشید ، ریزش موها ارثی تلقی خواهد شد . اضطراب و استرش تشدید کننده هستند ولی علت اصلی نیستند . عوامل مختلف دیگه ای هم هستند (مثلا آبی که باهاش سرتونو میشورید) و نوع تغذیه و میزان و کیفیت خواب شبانه روزی .
داروهایی که استفاده میشن مثل فیناستراید و کتوکونازول و حتی خود قطره ماینوکسیدیل ، ممکنه حساسیت و خارش ایجاد کنند . در این گونه موراد باید با پزشک مشورت کنید . ترکیبات خاصی ازین داروها هستند که برای افراد با حساسیت پوست سر ساخته شده اند .
مثلا اگه به شامپوی کتوکونازول حساسیت دارید ( که خود من داشتم و خارش شدید ایجاد می کرد) شامپوی ضد شوره سینووا جایگزین خوبی هست . در کل بدون مشورت پزشک داروی خاصی مصرف نکنید و نیز دارو رو بدون نظر دکتر قطع نکنید . درمان و جلوگیری از ریزش مو معمولا پروسه ای طولانی مدت و گرانقیمت و محتاج صبر و حوصله زیاد هست .
پس حوصله کنید و پوست سر رو نخارونید چون باعث ایجاد زخم و تجمع میکرب میشه .
موفق باشید .
خیلی ممنون از پاسخ تون. من از عوارض فیناید نگرانم. میگن داروی saw pallmeto یا نخل اره ای هم مثل فیناید عمل میکنه اما اون ضررهارو نداره. ایا درسته؟

ایا اینم موثره؟
متشکرم

bas ali
06-02-2018, 19:10
من هم ریزش مو دارم والان یک ماه و نیم هست که از قرص cystine b6 استفاده میکنم و تازه اثر خودش رو نشون داده و موهام خیلی پرپشت شده . هفته ای دو عدد مییخورم
در کنار اون هم شامپو ضد ریزش سپیژن استفاده میکنم ولی اونطوری که من فهمیدم دکترها روی شامپو alpecin تاکید میکنن و سری بعد هم این شامپو رو استفاده میکنم .
درمان ریزش مو هم فقط ماینوکسدیل و فیناستراید هست به همراه قرص های مکمل و تا زمانی که استفاده کنی موهات کم میریزه ولی اگه بزاریشون کنار موهات مثل چی میریزه . البته فیناستراید پر عوارض هست برای همین من فقط چندماه استفادش کردم و کلا گذاشتمش کنار

soheil_tehran
06-02-2018, 20:07
من هم ریزش مو دارم والان یک ماه و نیم هست که از قرص cystine b6 استفاده میکنم و تازه اثر خودش رو نشون داده و موهام خیلی پرپشت شده . هفته ای دو عدد مییخورم
در کنار اون هم شامپو ضد ریزش سپیژن استفاده میکنم ولی اونطوری که من فهمیدم دکترها روی شامپو alpecin تاکید میکنن و سری بعد هم این شامپو رو استفاده میکنم .
درمان ریزش مو هم فقط ماینوکسدیل و فیناستراید هست به همراه قرص های مکمل و تا زمانی که استفاده کنی موهات کم میریزه ولی اگه بزاریشون کنار موهات مثل چی میریزه . البته فیناستراید پر عوارض هست برای همین من فقط چندماه استفادش کردم و کلا گذاشتمش کنار
ممنون
شما چند ماه فیناید مصرف کردی؟ بعد قطع اش کردی ریزش ات شروع نشده؟

MOHAMMAD2010
06-02-2018, 20:25
البته فیناستراید پر عوارض هست برای همین من فقط چندماه استفادش کردم و کلا گذاشتمش کنار
دوست عزیز کجا پر عوارض هست !؟ من الان خودم 3 ساله میخورم عوارضی هم نداشته
تو همین فروم هم چندین بار گفته شده عوارض خاصی نداره و اونایی هم که هست با قطعش بر طرف میشه

bas ali
07-02-2018, 06:26
دوست عزیز کجا پر عوارض هست !؟ من الان خودم 3 ساله میخورم عوارضی هم نداشته
تو همین فروم هم چندین بار گفته شده عوارض خاصی نداره و اونایی هم که هست با قطعش بر طرف میشه
کلا مردانگی رو از بین میبره . هم میل جنسی رو کم میکنه و هم ممکنه بچه دار نشی . نخوردنش بهتر از خوردنشه

MOHAMMAD2010
07-02-2018, 10:57
کلا مردانگی رو از بین میبره . هم میل جنسی رو کم میکنه و هم ممکنه بچه دار نشی . نخوردنش بهتر از خوردنشه

این چه حرفیه !
اتفاقا بارها تو انجمن در مورد همین موارد بحث شده
لینک چند تا رو برات میزارم که اتفاقا خیلیاشونو دکتر انجمن گفته

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اینم بروشور خود قرص که توش گفته شده عوارض خفییف و گذرا هستن:

soheil_tehran
07-02-2018, 14:05
سلام
ایا اینکه میگن فیناید باعث عدم تمرکز میشه درسته؟ بعد خوردنش رو قطع کنیم تا کی این عارضه رو داریم؟ بخاطر امتحاناتم میگم. :n03::n03::n03:

PLAΨMID
07-02-2018, 16:16

فیناستراید عوارض خاصی نداره (روی مردان) . ولی چون ممکنه با دارو های دیگه تداخل دارویی داشته باشه (که در مورد هر دارویی این موضوع صادق هست) بهتره با پزشک مشورت بشه . ضمنا به هیچ وجه خودتون سر از خود دارو رو قطع نکنید وگرنه ریزش مو شدیدتر از قبل بر میگرده . ضمنا بهتره از انواع خارجی فیناستراید استفاده کنید (مثل Finpecia) که البته همونم توش تقلبی هست و باید از جای مطمئن بخرید . قرص Cystine که فرمودید ، فقط یه مکمل غذاییه (که البته مهم هست) ولی کافی نیست . به نظرم بهتره تحت نظر پزشک هم از ماینوکسیدیل و هم فیناستراید استفاده کنی . شامپو هم سری آلپسین همه ضد ریزش مو هستند و بهتره اونی که با موهاتون سازگارتره انتخاب کنید . ضمنا فراموش نکنید که شامپو زمانی موثره که وقتی استفاده کردید بذارید چند دقیقه کف روی سر باقی بمونه و بعدش آبکشی کنید .
من از شامپوی زیر استفاده میکنم که خیلی عالیه . فقط ممکنه گیر آوردنش سخت باشه . قیمتش هم 26000 تومن هست .

اینا همش شایعه ست . منم چند ساله استفاده می کنم و مشکلی نداشتم .

سلام
ایا اینکه میگن فیناید باعث عدم تمرکز میشه درسته؟ بعد خوردنش رو قطع کنیم تا کی این عارضه رو داریم؟ بخاطر امتحاناتم میگم. :n03::n03::n03:
همچین چیزی نیست . نگران نباشید . ولی اگه میترسید حتما با یه پزشک مشورت کنید .

bas ali
08-02-2018, 06:02
فیناستراید عوارض خاصی نداره (روی مردان) . ولی چون ممکنه با دارو های دیگه تداخل دارویی داشته باشه (که در مورد هر دارویی این موضوع صادق هست) بهتره با پزشک مشورت بشه . ضمنا به هیچ وجه خودتون سر از خود دارو رو قطع نکنید وگرنه ریزش مو شدیدتر از قبل بر میگرده . ضمنا بهتره از انواع خارجی فیناستراید استفاده کنید (مثل Finpecia) که البته همونم توش تقلبی هست و باید از جای مطمئن بخرید . قرص Cystine که فرمودید ، فقط یه مکمل غذاییه (که البته مهم هست) ولی کافی نیست . به نظرم بهتره تحت نظر پزشک هم از ماینوکسیدیل و هم فیناستراید استفاده کنی . شامپو هم سری آلپسین همه ضد ریزش مو هستند و بهتره اونی که با موهاتون سازگارتره انتخاب کنید . ضمنا فراموش نکنید که شامپو زمانی موثره که وقتی استفاده کردید بذارید چند دقیقه کف روی سر باقی بمونه و بعدش آبکشی کنید .
من از شامپوی زیر استفاده میکنم که خیلی عالیه . فقط ممکنه گیر آوردنش سخت باشه . قیمتش هم 26000 تومن هست .

اینا همش شایعه ست . منم چند ساله استفاده می کنم و مشکلی نداشتم .

همچین چیزی نیست . نگران نباشید . ولی اگه میترسید حتما با یه پزشک مشورت کنید .

ممنون . چند جا دیدم که شامپو alpecin c1 cafeine رو گفته بودن مصرف کنید . الان این شامپویی که شما مصرف میکنی چه فرقی با اون داره ؟

PLAΨMID
08-02-2018, 13:29
ممنون . چند جا دیدم که شامپو alpecin c1 cafeine رو گفته بودن مصرف کنید . الان این شامپویی که شما مصرف میکنی چه فرقی با اون داره ؟

چربی سر رو که باعث ایجاد شوره هست ، کاهش میده .

soheil_tehran
17-02-2018, 09:51
سلام دوستان
من چند سوال در مورد فیناستراید دارم.
اول اینکه ایا ما که فیناستراید میخوریم باید تا اخر عمرمون فیناستراید بخوریم تا موهامون نریزه؟ یا بعد یه مدت باید قطعش کرد؟
اگر ریزش ما ارثی نبوده باشه و فیناید خورده باشیم ممکنه با قطع خوردن فیناید ریزش بدتر بشه؟
ایا این عوارض پرخاشگری، کم حوصلگی و عدم تمرکز خیلی جدی توی ادم رخ میدن؟ من الان 2 ماهه دیگه فیناید نخوردم ولی هنوز این عوارض رو دارم.
با خورد فیناید موهامون دیگه نمیریزه ولی اینکه ایا دوباره پر پشت میشه؟
ممنون

Masoud-2014
17-02-2018, 10:46
سلام ...
من موهام و کچل کردم چون بعضیاش ریز شده یعنی مو هست ولی ریزه و رشد نداره!
واسه رشد موهای ضعیف و ریز چه دارویی پیشنهاد میکنید؟ ممنون

PLAΨMID
18-02-2018, 22:18
سلام دوستان
من چند سوال در مورد فیناستراید دارم.
اول اینکه ایا ما که فیناستراید میخوریم باید تا اخر عمرمون فیناستراید بخوریم تا موهامون نریزه؟ یا بعد یه مدت باید قطعش کرد؟
اگر ریزش ما ارثی نبوده باشه و فیناید خورده باشیم ممکنه با قطع خوردن فیناید ریزش بدتر بشه؟
ایا این عوارض پرخاشگری، کم حوصلگی و عدم تمرکز خیلی جدی توی ادم رخ میدن؟ من الان 2 ماهه دیگه فیناید نخوردم ولی هنوز این عوارض رو دارم.
با خورد فیناید موهامون دیگه نمیریزه ولی اینکه ایا دوباره پر پشت میشه؟
ممنون

والا عجیبه . من شبی دوتا فیناستراید میخورم و هیچ کدوم ازین عوارض رو نداشتم . دکتر به من گفت فیناستراید رو تا حدود 34 سالگی باید بخوری چون بعد از این مدت هوزمون های بدن به طور طبیعی تغییر می کنند . با فیناید موهای شما دیگه نمیریزه ولی بازگشتشون بستگی به خیلی شرایط داره . با دکتر مشورت کنید .

سلام ...
من موهام و کچل کردم چون بعضیاش ریز شده یعنی مو هست ولی ریزه و رشد نداره!
واسه رشد موهای ضعیف و ریز چه دارویی پیشنهاد میکنید؟ ممنون

محلول ماینوکسیدیل . این دارو غلظت های مختلفی داره و به تنهایی چاره ساز نیست . با پزشک مشورت کنید .