PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ادویه های داخل چای

روانپریش
29-01-2018, 23:37
سلام دوستان
برای خوش طعم شدن چای چه ادویه و موادی بهش اضافه کرد؟

vahidreza2007
30-01-2018, 00:01
ببخشيد ميتونم بپرسم شما چند سالتونه ؟ البته اگر جسارت نباشه ! ( علت سوالم رو بعد از جوابتون ميگم )

در ضمن ادويه هاي خوش طمع كننده چاي معروف هاش هل و زعفران و دارچين و حتي بعضي ها زنجفيل و ... هم ميريزن !

روانپریش
31-01-2018, 00:05
ببخشيد ميتونم بپرسم شما چند سالتونه ؟ البته اگر جسارت نباشه ! ( علت سوالم رو بعد از جوابتون ميگم )

در ضمن ادويه هاي خوش طمع كننده چاي معروف هاش هل و زعفران و دارچين و حتي بعضي ها زنجفيل و ... هم ميريزن !

خواهش میکنم من 30 سالم هست دوست گرامی
به غیر از اینا چه چیزای میریزن؟

vahidreza2007
31-01-2018, 00:59
خواهش میکنم من 30 سالم هست دوست گرامی
به غیر از اینا چه چیزای میریزن؟

ممنونم علت پرسيدن سن اين بود كه چون اكثر خانم ها و دختر خانم ها ديگه اين موارد رو بلدن مگر اينكه سن و سالشون كم باشه

والا من حتي ديدم يه عده فلفل قرمز هم گاهي اضاف ميكنند به چاي ( علت رو پرسيدم گفت براي گرم شدن بدن )

يا خود من كمي چاي ترش يكي دو پر به چاي گاهي اضافه ميكنم مزه خوبي ميده به چايي !

پودر گل ميخك و پودر گل محمدي يا خود گل محمدي رو هم ميريزن تو چاي !

من بشخصه چاي زعفراني و دارچيني رو از همشون بيشتر ميپسندم .

البته چاي ترش رو به صورت مجزا هم دوست دارم مزه خوبي داره ( گاهي كمي سركه سيب هم به چاي ترش اضافه ميكنم كه مزه فوقالعاده اي ميده )

kenzu
31-01-2018, 02:55
هل هم خوبه

hossein2006
31-01-2018, 11:46
سلام وقت به خیر
برای خوش طمع شدن چای می تونید از چند برگ به لیمو و یا نصف قاشق چای خوری آویشن شیرازی ( حتما آویشن شیرازی باشه ) و یا چند تا غنچه گل سرخ استفاده کید که دم کردن هر کدام از اینها به تنهائی هم خالی از لطف نیست
برگ به لیمو طعم طبیعت را براتون زنده می کنه

ملا نصرالدین
31-01-2018, 15:24
سلام دوستان
برای خوش طعم شدن چای چه ادویه و موادی بهش اضافه کرد؟

اگر خیلی لاکچری میخواهید چای درست کنید یا چای زعفرانی بگیرید یا 4-5 تا شاخه زعفران داخل چای بریزید به همراه 3 عدد گل محمدی .ترکیب زعفران و گلمحمدی عالیه
در غیر این صورت ترکیب چوب دارچین + هل + چای
چوب دارچین+هل+گلمحمدی+ چای

روانپریش
31-01-2018, 23:22
اگر خیلی لاکچری میخواهید چای درست کنید یا چای زعفرانی بگیرید یا 4-5 تا شاخه زعفران داخل چای بریزید به همراه 3 عدد گل محمدی .ترکیب زعفران و گلمحمدی عالیه
در غیر این صورت ترکیب چوب دارچین + هل + چای
چوب دارچین+هل+گلمحمدی+ چای

غنچه گل سرخ همون گل محمدیه یا فرق دارن؟

kenzu
31-01-2018, 23:38
آنخ بزن :n02:

روانپریش
01-02-2018, 00:06
آنخ بزن :n02:

چی هستش این؟

ملا نصرالدین
12-02-2018, 21:46
غنچه گل سرخ همون گل محمدیه یا فرق دارن؟

گل سرخ با گل محمدی فرق داره.گل سرخ همون گل رز هست.گل محمدی هم کلا یه چیز دیگه است که الان غنچه اش رو میفروشند و رنگش صورتی(یاسی) هست.یعنی گل محمدی همونه که ازش گلاب میگیرند