PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در پخش فیلم های 4K

alireza_pes33
29-01-2018, 01:33
سلام دوستان
لپ تاپ من موقع پخش فیلم 4K افت فریم داره مثلا همین مستند گرند تور
تمام پلیرهارو امتحان کردم مثل POT PLAYER - KLITE - و ...
ولی تو همشون افت فریم دارم حتی تنظیماتشون رو هم بهینه سازی کردم اما مشکل پا برجاست
خواستم بدونم لپ تاپ ضعیفه یا مدیاپلیرهام درست تنظیم نیست؟؟؟؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
مشخصات
ASUS X550CC
NVIDIA GEFORCE 720M 2GB
Intel CoreI5
Windows 10
کارت گرافیک هم آپدیته.

vampireXZX
29-01-2018, 02:40
سلام دوستان
لپ تاپ من موقع پخش فیلم 4K افت فریم داره مثلا همین مستند گرند تور
تمام پلیرهارو امتحان کردم مثل POT PLAYER - KLITE - و ...
ولی تو همشون افت فریم دارم حتی تنظیماتشون رو هم بهینه سازی کردم اما مشکل پا برجاست
خواستم بدونم لپ تاپ ضعیفه یا مدیاپلیرهام درست تنظیم نیست؟؟؟؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
مشخصات
ASUS X550CC
NVIDIA GEFORCE 720M 2GB
Intel CoreI5
Windows 10
کارت گرافیک هم آپدیته.

دوست عزیز لبتاپ شما اصلا 4K نیست!برای پخش ویدیوهای 4K شما احتیاج به نماشگر 4k دارین ربطی به سخت افزار و آپدیت یا پلیر نداره!

alireza_pes33
29-01-2018, 16:28
دوست عزیز لبتاپ شما اصلا 4K نیست!برای پخش ویدیوهای 4K شما احتیاج به نماشگر 4k دارین ربطی به سخت افزار و آپدیت یا پلیر نداره!

آخه بعضی وقتا افت فریم نداره و بدون لگ پخش میشه و اکثر مواقع لگ داره.
میدونم که توانایی 4K رو نداره اما نباید هم لگ بزنه.
همون بحث نسبت تصویر رو میگم

dione
29-01-2018, 18:51

چه ربطی داره؟
سیستم قویه
بپ تاب رو به تی وی وصل کن ببین بازم مشکل داره

dione
29-01-2018, 19:02

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

dione
29-01-2018, 19:04
355 مگ فیلم 4کا با گرافیک 5450
هیچ ارتباطی به رزولوشن و سخت افزار نداره

alireza_pes33
30-01-2018, 20:55
چه ربطی داره؟
سیستم قویه
بپ تاب رو به تی وی وصل کن ببین بازم مشکل داره

آره با HDMI وصل میکنم همون گیرکردن ها رو داره البته تلویزیون هم Full HD هستش نه 4K

alireza_pes33
30-01-2018, 20:57
355 مگ فیلم 4کا با گرافیک 5450
هیچ ارتباطی به رزولوشن و سخت افزار نداره

ممنون میشم راهنمایی کنید با چه پلیری کار میکنید و چه تنظیمات (Optimize) ی رو انجام میدید
؟

- - - Updated - - -

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوست عزیز لینک باز نمی شه.

بروزرسانی: الان باز شد

hassanshaikhi
31-01-2018, 21:45
البته 4k داریم تا 4k.
بستگی به بیت ریت داره یه 4k داریم بیت ریت 4/5 مگابیت باشه شاید که اینو cpu هم راحت میتونه پردازش کنه یه 4k داریم بیت ریت 70 مگابیت داره که باید با گرافیک پردازش بشه.
گرافیک 720m بصورت سخت افزاری از h265 HEVC پیشتیبانی نمیکنه پس نمیتونید از گرافیک برای دیکد 4k استفاده کنید پس پلیر مجبور به استفاده از cpu هست از اونجایی هم که cpu شما ضعیفه و دو هسته ای سری u هست برای 4k با بیتریت بالا مشکل داره
همچنین حتی اگه tv 4k هم داشته باشید خروجی 4k از طریق hdmi هم نمیتونه بده.
مورد دیگه چون tv شما 4k نیست و فیلمتون رزولیشنش بیشتر هست از همه تصویر نمیتونید استفاده کنید و باید توی پلیر اندازه تصویر رو نصف بذارید که اندازه fullhd بشه با اینکار بار پردازش از روی cpu کمتر هم میشه و کمتر لگ میزنه

alireza_pes33
02-02-2018, 23:04
البته 4k داریم تا 4k.
بستگی به بیت ریت داره یه 4k داریم بیت ریت 4/5 مگابیت باشه شاید که اینو cpu هم راحت میتونه پردازش کنه یه 4k داریم بیت ریت 70 مگابیت داره که باید با گرافیک پردازش بشه.
گرافیک 720m بصورت سخت افزاری از h265 HEVC پیشتیبانی نمیکنه پس نمیتونید از گرافیک برای دیکد 4k استفاده کنید پس پلیر مجبور به استفاده از cpu هست از اونجایی هم که cpu شما ضعیفه و دو هسته ای سری u هست برای 4k با بیتریت بالا مشکل داره
همچنین حتی اگه tv 4k هم داشته باشید خروجی 4k از طریق hdmi هم نمیتونه بده.
مورد دیگه چون tv شما 4k نیست و فیلمتون رزولیشنش بیشتر هست از همه تصویر نمیتونید استفاده کنید و باید توی پلیر اندازه تصویر رو نصف بذارید که اندازه fullhd بشه با اینکار بار پردازش از روی cpu کمتر هم میشه و کمتر لگ میزنه

ممنون
من هم چون فک میکردم لپ تاپ بتونه پخش کنه 4K دانلود کردم
الانم می خوام برم همون ورژن Full HD رو دانلود کنم

hassanshaikhi
02-02-2018, 23:18
همون فیلمای 4k که دارید اگه تبدیل به h264 بکنید میتونید با کمک گرافیک پخش کنید ولی هیچ فایده ای نداره کیفیت 4k رو فقط زمانی میتونید متوجه بشید که tv 4k هم داشته باشید.
همین فیلم های full hd با بیت ریت بالا کیفیت بسیار خوبی دارند حتی توی tv 4k هم پخش بشن با نسخه 4k تفاوت زیادی احساس نمیکنید سعی کنید نسخه هایی که حداقل نزدیک 10 مگابیت باشه دانلود کنید
رزولیشن بالاتر دلیل بر برتری نیست شبکه هایی مثل srf کیفیت تصویر 720p دارند با بیت ریت 10 ولی در مقابل شبکه هایی مثل HBO که 1080p با بیت ریت 8 هستند کیفیت تصویر بسیار بالاتری دارند.