PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مگس پرااااان !

saeid1346
10-01-2018, 15:08
سلام دوستان

حدود یکی دو هفته است فهمیدم چشمام مگس پران داره ، نمیدونم از قبل هم داشتم یا نه ولی به تازگی متوجه شدم

هر دو چشمم داره ولی چشم سمت چپم بیشتره ، تعدادشون کمتر از 5 یا 6 تا هستن ، یکیشون خیلی پر رنگه بقیه کم رنگن و تقریبا سفید !

یک جایی خوندم ممکنه بخاطر مانیتور باشه ، من مدت زیادیه شاید بیشتر ده سال با یه مانیتور CRT سامسونگ کار میکنم ، بخاطر کارم که طراحیه یه جورایی مجبور بودم ، حالا میترسم بخاطر مانیتور این مشکل واسم پیش اومده باشه

البته پشت مانیتور همیشه عینک انتی رفلکس uv400 میزدم ، فاصلمم حدود 80 الی 100 سانت با مانیتور.

پیش چنتا چشم پزشک و متخصص شبکیه رفتم گفتن مشکلی نیست ، ولی اخه چرا این مگس پران ها یهو اومد جلوی چشمم ؟

کسی تجربشو داره ؟ :n03:

MMDFullHD
10-01-2018, 20:40
سلام دوستان

حدود یکی دو هفته است فهمیدم چشمام مگس پران داره ، نمیدونم از قبل هم داشتم یا نه ولی به تازگی متوجه شدم

هر دو چشمم داره ولی چشم سمت چپم بیشتره ، تعدادشون کمتر از 5 یا 6 تا هستن ، یکیشون خیلی پر رنگه بقیه کم رنگن و تقریبا سفید !

یک جایی خوندم ممکنه بخاطر مانیتور باشه ، من مدت زیادیه شاید بیشتر ده سال با یه مانیتور CRT سامسونگ کار میکنم ، بخاطر کارم که طراحیه یه جورایی مجبور بودم ، حالا میترسم بخاطر مانیتور این مشکل واسم پیش اومده باشه

البته پشت مانیتور همیشه عینک انتی رفلکس uv400 میزدم ، فاصلمم حدود 80 الی 100 سانت با مانیتور.

پیش چنتا چشم پزشک و متخصص شبکیه رفتم گفتن مشکلی نیست ، ولی اخه چرا این مگس پران ها یهو اومد جلوی چشمم ؟

کسی تجربشو داره ؟ :n03:
من هم دارم اما بیشتر اوقات تو محیط های پر نور خودشو نشون میده
سنمم خیلی کمه ولی طبیعی هست بخاطر کامپیوتر و مانیتور هست بنده هم نزدیک به ۵ سال پشت crt بودم و نزدیک به 10 سال الان با ال سی دی و ال ای دی سروکار دارم
برای من کمرنگ هستش و با حرکت چشمم بازی میکنن :n02:
اگر اونی که میگی خیلی سفیده یه مدت بر طرف نشد خود به خود صد در صد به پزشک متخصص مراجعه کن که اختلال در دیدی نداشته باشی

saeid1346
11-01-2018, 09:49
من هم دارم اما بیشتر اوقات تو محیط های پر نور خودشو نشون میده
سنمم خیلی کمه ولی طبیعی هست بخاطر کامپیوتر و مانیتور هست بنده هم نزدیک به ۵ سال پشت crt بودم و نزدیک به 10 سال الان با ال سی دی و ال ای دی سروکار دارم
برای من کمرنگ هستش و با حرکت چشمم بازی میکنن :n02:
اگر اونی که میگی خیلی سفیده یه مدت بر طرف نشد خود به خود صد در صد به پزشک متخصص مراجعه کن که اختلال در دیدی نداشته باشی

ممنون از پاسخت ، ولی خیلی رو اعصابه این مگس پران ها ، کس دیگه ای تجربه نداشته ؟

محمد7966
11-01-2018, 11:24
ممنون از پاسخت ، ولی خیلی رو اعصابه این مگس پران ها ، کس دیگه ای تجربه نداشته ؟

من نمیدونم مگس پران چیه،تو اینترنت هم خوندم علایمشون نداشتم ولی بچه که بودم(کودکی و نوجوانی) گاهی اوقات بازی هایی که خیلی سریع انجام میشد مثل فوتبال میکرو یا کابایی سگا و...کلا هر چیزی که سریع بود و نور هم توش دخیل بود یه حالت عجیبی برای یکی از چشم ها اتفاق می افتاد به این صورت

که چشمم مرتب و پشت سر هم چشمک میزد،بعد من فکر می کردم پلکام داره مرتب چشمک میزنن ولی وقتی دست میذاشتم روی چشم سمت راستی می دیدم اصلا چشمک نمی زد و ثابت بود

ممکنه به خاطر مغز و اعصابتون باشه،شاید بهتره پیش یک دکتر مغز و اعصاب هم برید،ببینید اون چی میگه

MMDFullHD
11-01-2018, 13:14
من نمیدونم مگس پران چیه،تو اینترنت هم خوندم علایمشون نداشتم ولی بچه که بودم(کودکی و نوجوانی) گاهی اوقات بازی هایی که خیلی سریع انجام میشد مثل فوتبال میکرو یا کابایی سگا و...کلا هر چیزی که سریع بود و نور هم توش دخیل بود یه حالت عجیبی برای یکی از چشم ها اتفاق می افتاد به این صورت

که چشمم مرتب و پشت سر هم چشمک میزد،بعد من فکر می کردم پلکام داره مرتب چشمک میزنن ولی وقتی دست میذاشتم روی چشم سمت راستی می دیدم اصلا چشمک نمی زد و ثابت بود

ممکنه به خاطر مغز و اعصابتون باشه،شاید بهتره پیش یک دکتر مغز و اعصاب هم برید،ببینید اون چی میگه

اتفاقا الان که دارم نیگاه میکنم به صفحه ال سی دی روبروم کاملا واضح هست یه چن تایی
ولی مشکل زمانیه که وقتی حاد بشه باید پیش متخصص بری و لیزر کنه چشاتو
نقطه های تقریبا بگم شفاف ماندین که وقتی چشتون تو ی جایی که نور هست خیلی خودشو نشون میده و انگار شناور ان وقتی چشمتون رو حرکت میدین و به یه نقطه فوکوس یا چمیدونم دقت ندارید کاملا واضح میشه سمت چپ و راست میرن با حرکت چشمتون
بیشتر از مورد همین تصویر صفحه نمایشاس ی مدت دور بشین به روال عادیش بر میگرده

shaahani
11-01-2018, 14:33
منم دارم
بیشتر در افراد مبتلا به فشار خون پیش میاد
من کارم از چندتا نقطه گذشته ، قشنگ همه تصویر خط خطی هست و حتا مطالعه و کارای دیگه برایم سخت شده بود.
یه بیست سالی هم هست که از پای کامپیوتر تکون نخوردم اما خودم متوجه شدم بخاطر گوشی هست ، استفاده از گوشی فشار خیلی بیشتری روی چشم میاره .
یک مدت استفاده چندین ساعته در روز از گوشی رو کم کردم ، سعی کردم شب ها بخوابم
یک فوق تخصص چشم آمریکایی بهم گفت که بهتره جراحی نکنی و راه چاره نداره ؛ جراحی قبلا انجام شده و احتمال کوری در اون خیلی زیاده.

گفت شب ها با چشم بند بخواب ، روزی یک ساعت حداقل در اتاق تاریک به چشم ها استراحت بده
بعد ورزش های چشم رو انجام بده ، مخصوصا وقتی داری کتاب میخونی یا از کامپیوتر استفاده میکنی.

شب میخوابیدم فکر میکنم فشار روی چشم هام میومد و توی خواب عصبی میشدم فشار خونم بالا میرفت ، این مشکل به وجود اومده

به هرحال طبق توصیه های پزشک عمل کردم و اونجوری که اون گفت ته نشین شد و الان تصویر صاف و شفافه خخخ
البته امسال قرار گذاشته بود دوباره معاینه ام کنه ، دیگه من نرفتم بنظرم اوکی شده ، مشکلی نیست .
باید مراقبت کنی

saeid1346
11-01-2018, 17:50
مرسی از همه دوستان

بله دقیقا وقتی به چشمام استراحت میدم بهتر میشه ، گوشی هم دیگه باهاش کار نمیکنم ،

فقط یک چیزی شما هر دوتا چشمتون مگس پران داشت ؟ جرقه ام داشت ؟ دردم داشت چشماتون ؟

shaahani
11-01-2018, 23:11
مرسی از همه دوستان

بله دقیقا وقتی به چشمام استراحت میدم بهتر میشه ، گوشی هم دیگه باهاش کار نمیکنم ،

فقط یک چیزی شما هر دوتا چشمتون مگس پران داشت ؟ جرقه ام داشت ؟ دردم داشت چشماتون ؟

نه دیگه جرقه وقتی اوضاع خیلی خراب بشه بوجود میاد
اون دیگه نزدیک کوری هست .
من چشم راستم مشکل مگس پران داشت که الان برطرف شده

saeid1346
13-01-2018, 20:07
بقیه دوستان این مشکل رو ندارن ؟ کسی تونسته این مورد رو درمان کنه ؟

راستی گروه یا کانال تلگرام درمورد مگس پران هست ؟ ممنون میشم معرفی کنید

saeid1346
21-01-2018, 18:23
دوستان اگر کسی کانال یا گروه مربوط به مشکل مگس پران میشناسه معرفی کنه ممنون میشم

saeid1346
30-01-2018, 01:16
دوستان خواهشا اگر کسی این مشکل رو داره و تونسته درمان یا کنترلش کنه کمک کنه من دارم دیونه میشم بخاطر این بیماری :n03:

SINASONY
30-01-2018, 22:14
دوستان خواهشا اگر کسی این مشکل رو داره و تونسته درمان یا کنترلش کنه کمک کنه من دارم دیونه میشم بخاطر این بیماری :n03:
داداشه من برو پیشه یه چشم پزشک مجرب ترجیحا تهران. منم بیش از ده ساله مدام با همون مونیتور سامسونگ سی ار تی کار کردم. همچین مشکلی نداشتم تا بحال.

saeid1346
31-01-2018, 00:07
داداشه من برو پیشه یه چشم پزشک مجرب ترجیحا تهران. منم بیش از ده ساله مدام با همون مونیتور سامسونگ سی ار تی کار کردم. همچین مشکلی نداشتم تا بحال.

رفتم میگن چیزی نیست ، و میگن درمانم نداره ! اخه یعنی هیچ کاریش نمیشه کرد ؟ :n03::n03::n03:

hassanshaikhi
31-01-2018, 21:17
رفتم میگن چیزی نیست ، و میگن درمانم نداره ! اخه یعنی هیچ کاریش نمیشه کرد ؟ :n03::n03::n03:
من از بچگی این مشکل رو داشتم ولی فقط موقعی که بهش فکر کنم متوجه حضورشون میشم تا حالا هیچ مشکلی ایجاد نکرده برام.
شما هم حضورشون رو بپذیرید و کنارشون زندگی کنید:n02:

saeid1346
02-02-2018, 20:35
من از بچگی این مشکل رو داشتم ولی فقط موقعی که بهش فکر کنم متوجه حضورشون میشم تا حالا هیچ مشکلی ایجاد نکرده برام.
شما هم حضورشون رو بپذیرید و کنارشون زندگی کنید:n02:

خیلی سخته رو اعصابن ، از شما چه شکلیه این مگس پران ها ؟

بقیه دوستانم خواهشا در تایپیک شرکت کنن:n40:

akpa
02-02-2018, 20:40
خیلی سخته رو اعصابن ، از شما چه شکلیه این مگس پران ها ؟

بقیه دوستانم خواهشا در تایپیک شرکت کنن:n40:
من همیشه داشتم ولی اذیتم نمیکرد تا اینکه چشمم رو عمل لازک انجام دادم یدونه خیلی پررنگ رو چشم راستم بود اوایل رو اعصاب بود ولی محلش نذاشتم الان بعد شیش ماه کمرنگ تر شده دکترم هم همون موقع گفت چیزی نیست و به مرور درست میشه

saeid1346
02-02-2018, 20:53
من همیشه داشتم ولی اذیتم نمیکرد تا اینکه چشمم رو عمل لازک انجام دادم یدونه خیلی پررنگ رو چشم راستم بود اوایل رو اعصاب بود ولی محلش نذاشتم الان بعد شیش ماه کمرنگ تر شده دکترم هم همون موقع گفت چیزی نیست و به مرور درست میشه

ممنون که در تایپیک شرکت کردید.

من اوایل فکر میکردم فقط چشم سمت چپم مگس پران داره ، بعد به مرور متوجه شدم چشم راستمم مگس پران داره ولی کمرنگ تره ، تا الان 6 تا دکتر رفتم ، شبکیه و قرنیه و ... همشون گفتن چیزی نیست

یه نفرشون سونوگرافی چشم رو نوشت گفت اگر بدتر شد انجامش بده ، یکی دیگه ام عکس OCT عصب هر دو چشم نوشت که انجام دادم گفت مشکلی نداره.0

چون مدت زیادی با مانیتور crt کار میکردم خودم یکم نگرانم ! :n03::n03::n03:

akpa
02-02-2018, 21:31
مگس پران به علت غلیظ بودن مایع داخل چشمی هست غالبا و درست شدنش یکم زمان میبره حالا که ازمایش ها رو انجام دادین نگران نباشید و هر سه ماه یکبار تا بهتر شدن چشمتون پیش متخصص برید لازم نیست همه ازمایش ها رو دوباره انجام بدین و متحمل هزینه سنگین بشین چون معمولا با همون دستگاه های خودشون مشکلات رو میتونن متوجه بشن(حتی اپتومتریست ها)

saeid1346
03-02-2018, 04:06
مگس پران به علت غلیظ بودن مایع داخل چشمی هست غالبا و درست شدنش یکم زمان میبره حالا که ازمایش ها رو انجام دادین نگران نباشید و هر سه ماه یکبار تا بهتر شدن چشمتون پیش متخصص برید لازم نیست همه ازمایش ها رو دوباره انجام بدین و متحمل هزینه سنگین بشین چون معمولا با همون دستگاه های خودشون مشکلات رو میتونن متوجه بشن(حتی اپتومتریست ها)

تشکر از پاسختون ممنونم

شما بعد مدتی خوب شد چشماتون ؟

از من یه نقطه اش یکم سیاه تره

کسی بوده بعد یه مدت خوب بشه ؟

akpa
04-02-2018, 22:19
تشکر از پاسختون ممنونم

شما بعد مدتی خوب شد چشماتون ؟

از من یه نقطه اش یکم سیاه تره

کسی بوده بعد یه مدت خوب بشه ؟
کاملا خوب نشده ولی جاش عوض میشه الان تو مرکز دیدم نییست و کمرنگ تر شده
در صمن اگه به چرخوندن چشمتون جاش عوض میشه و انگار حالت سیال داره جای نگرانی نیست ولی اگه جاش توی دیدتون همیشه ثابته مشکل جدی هست
حالت سیال یعنی اگه چشمتون رو به سمت بالا ببرید و همونجا رو نگاه کنید کم کم مگس پران به سمت پایین یا بالا حرکت کنه و جاش ثابت نباشه

saeid1346
05-02-2018, 02:20
کاملا خوب نشده ولی جاش عوض میشه الان تو مرکز دیدم نییست و کمرنگ تر شده
در صمن اگه به چرخوندن چشمتون جاش عوض میشه و انگار حالت سیال داره جای نگرانی نیست ولی اگه جاش توی دیدتون همیشه ثابته مشکل جدی هست
حالت سیال یعنی اگه چشمتون رو به سمت بالا ببرید و همونجا رو نگاه کنید کم کم مگس پران به سمت پایین یا بالا حرکت کنه و جاش ثابت نباشه

سلام
تشکر از پاسختون ، مگه این که شما یکم کمکم کنید بقیه اصلا محل نمیگذارن :n03:

بله چشمام رو تکون میدم کامل از دیدم خارج میشه مثلا به سمت بالا که نگاه میکنم کامل میره بالا و خارج میشه از دید ، نمیشه دنبالش کرد ، سریع حرکت میکنه. روی چشم چپم یه خط کوچیک پیداست چشم راستمم حالت سفید و خاکستری داره.

Memonex
05-02-2018, 02:39
سلام دوست عزیزم این مشکل متاسفانه درمانی نداره پیام خصوصی هم براتون کردم بطور کامل... منم خودم چندین ساله درگیرشم بطور شدید و از شما خیلی بدتر و لکه های بزرگ سیاه در چشم راست اصلا با وجود اینکه 4 ساله گذشته بهتر که نشده هیچ بدتر هم شده روز به روز به تعداد خطوط و نقاط سیاه افزوده میشه. عادت هم نمیشه کرد دکترها فقط میخوان رفع مسئولیت کنن از این مورد... ممکنه گهگاهی بتونید فکرتون رو منحرف کنید از این قضیه ولی دائمی نمیشه اصلا و سطح و کیفیت زندگی رو بشدت پایین میاره تنها هم کسی میتونه درک کنه که خودش دچارش باشه... تنها راه رها شدن از این مشکل هم عمل ویترکتومی FOV یا Floater Only Viterctomy هست که طی اون مایع زجاجیه رو بهمراه ناخالصی های درونش تخلیه میکنن و دید شما کاملا واضح میشه منتهی هر متخصصی اینکارو نمیکنه چون علم بروزی ممکنه نداشته باشه باید خیلی جستجو کرد تا یه فرد اگاه به علم روز و ماهر و با درک بالا از این عمل پیدا کرد... منم خودم دنبالشم و یک روز بالاخره خودمو از شر این مشکل نجات میدم شده حتی با عمل در خارج از کشور... به حرف افرادی که میکنن خودبخود از بین میره یا کمرنگ میشه توجه نکنید این ذرات درون مایع زجاجیه چشم تا اخر عمر محبوس خواهند ماند تا زمانی که طی عمل خارج بشن متاسفانه بدشانسی عامل اصلیش هست خیلیا در سن کم زجاجیه چشمشون مثل من و شما تحلیل میره و ساختار خودشو از دست میده صد البته نزدیک بینی و یا ضربه هم درش موثر هست ولی این حرف که مال گوشی یا کامپیوتر هست رو بریزید دور... خلاصه بحث زیاد هست اگه باز فرصتی بود توضیحات بیشتر خدمتتون میدم.. شما هم اگه دکتری حاظر به ین عمل جراحی پیدا کردین منو در جریان بزارین ممنون میشم چون 90 درصد وقتی پیششون بری بجای اینکه درکت کنن فقط میزنن به کوچه علی چپ منظورمم متخصصین شبکیه هست دیگه وای به حال چشم پزشک های معمولی که چیز زیادی نمیدونن اصلا...

shaahani
05-02-2018, 11:34
یک متخصص آمریکایی به من گفت این عمل احتمال بسیار بالای کوری مطلق داره ، اما خوب به هرحال میتونید ریسک اون رو بپذیرین و انجامش بدین.
من نمیدونم این ناخالصی ها در چشم من ته نشین یا چه اتفاق دیگه ای براشون افتاده ، چون واقعا دیگه اصلا توی دیدم نیستن و خوب شده .
بینایی من الان کامله و هیچ مزاحمتی در اون نیست ، یک سال و نیم هست خود به خود خوب شدم و بیماری بازگشت نداشته .
مدت زمان بسیار شدید بیماری برای من حدود سه ماه بود ؛ قبل اون وجود داشت اما کم بود و توجه نکرده بودم ، متوجه بیماری نشده بودم .
الانم شاید سایه خیلی خیلی کم رنگ از اثراتش روی بینایی اثر بگذاره اما واقعا متوجه نمیشم ، اگه هم وجود داره مغزم اونو فیلتر کرده و دیده نمیشه .

فقط مسئله اینه هرچی بیشتر بهش فکر کنی بیشتر رو اعصابت راه میره ، همین الان که درموردش حرف میزنم ... بدون اینکه در واقعیت اصلا چیزی ببینم ، همش احساس میکنم که وجود دارن و ممکنه دید من رو کمی تار کرده باشن .
اما این واقعیت نداره چون من از دور و نزدیک همه چیز رو با دقت بسیار زیادی میبینم. این بیماری حالت عصبی بوجود میاره برای آدم.

CHAPTER
05-02-2018, 15:37
درمان های طبیعی برای مگس‌پران

1) آب چغندر (هر روز حداقل یک لیوان آب چغندر تازه، به تنهایی یا همراه با آب هویج، بنوشید)
2) روغن کرچک (هر شب قبل از رفتن به رختخواب در هر چشم یک قطره از این روغن را بریزید)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Memonex
06-02-2018, 00:27
یک متخصص آمریکایی به من گفت این عمل احتمال بسیار بالای کوری مطلق داره ، اما خوب به هرحال میتونید ریسک اون رو بپذیرین و انجامش بدین.
من نمیدونم این ناخالصی ها در چشم من ته نشین یا چه اتفاق دیگه ای براشون افتاده ، چون واقعا دیگه اصلا توی دیدم نیستن و خوب شده .
بینایی من الان کامله و هیچ مزاحمتی در اون نیست ، یک سال و نیم هست خود به خود خوب شدم و بیماری بازگشت نداشته .
مدت زمان بسیار شدید بیماری برای من حدود سه ماه بود ؛ قبل اون وجود داشت اما کم بود و توجه نکرده بودم ، متوجه بیماری نشده بودم .
الانم شاید سایه خیلی خیلی کم رنگ از اثراتش روی بینایی اثر بگذاره اما واقعا متوجه نمیشم ، اگه هم وجود داره مغزم اونو فیلتر کرده و دیده نمیشه .

فقط مسئله اینه هرچی بیشتر بهش فکر کنی بیشتر رو اعصابت راه میره ، همین الان که درموردش حرف میزنم ... بدون اینکه در واقعیت اصلا چیزی ببینم ، همش احساس میکنم که وجود دارن و ممکنه دید من رو کمی تار کرده باشن .
اما این واقعیت نداره چون من از دور و نزدیک همه چیز رو با دقت بسیار زیادی میبینم. این بیماری حالت عصبی بوجود میاره برای آدم.

کوری در نتیجه ویترکتومی فقط یک شایعه و حرف غلط بیش نیست و احتمالش یک به صد هزار هست به فرض درست هم باشه مربوط به عمل های 30 40 سال پیش هست نه الان... به انگلیسی تحقیق کنید متوجه خواهید شد... شما هم فکر میکنم این مشکل رو بطور شدید تجربه نکردید وگه نه الان طور دیگه ای نظر میدادید. وقتی دو لکه سیاه پر رنگ هز روز مدام از جلوی چشم شما راه بره نمیشه نادیدش گرفت و زندگی راحتی رو نخواهید داشت. به هر حال این شانس شما بوده بنده هم چندساله این مشکل رو دارم ولی فقط روز به روز شاهد بدتر شدنش بودم

این هم لینک یک فروم جامع با دیتابیس بزرگ در مورد بیماری سندرم انحطاط زجاجیه و مگس پران اطلاعات کامل در مورد ویترکتومی هم درش موجود هست

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

saeid1346
07-02-2018, 03:47
سلام دوست عزیزم این مشکل متاسفانه درمانی نداره پیام خصوصی هم براتون کردم بطور کامل... منم خودم چندین ساله درگیرشم بطور شدید و از شما خیلی بدتر و لکه های بزرگ سیاه در چشم راست اصلا با وجود اینکه 4 ساله گذشته بهتر که نشده هیچ بدتر هم شده روز به روز به تعداد خطوط و نقاط سیاه افزوده میشه. عادت هم نمیشه کرد دکترها فقط میخوان رفع مسئولیت کنن از این مورد... ممکنه گهگاهی بتونید فکرتون رو منحرف کنید از این قضیه ولی دائمی نمیشه اصلا و سطح و کیفیت زندگی رو بشدت پایین میاره تنها هم کسی میتونه درک کنه که خودش دچارش باشه... تنها راه رها شدن از این مشکل هم عمل ویترکتومی FOV یا Floater Only Viterctomy هست که طی اون مایع زجاجیه رو بهمراه ناخالصی های درونش تخلیه میکنن و دید شما کاملا واضح میشه منتهی هر متخصصی اینکارو نمیکنه چون علم بروزی ممکنه نداشته باشه باید خیلی جستجو کرد تا یه فرد اگاه به علم روز و ماهر و با درک بالا از این عمل پیدا کرد... منم خودم دنبالشم و یک روز بالاخره خودمو از شر این مشکل نجات میدم شده حتی با عمل در خارج از کشور... به حرف افرادی که میکنن خودبخود از بین میره یا کمرنگ میشه توجه نکنید این ذرات درون مایع زجاجیه چشم تا اخر عمر محبوس خواهند ماند تا زمانی که طی عمل خارج بشن متاسفانه بدشانسی عامل اصلیش هست خیلیا در سن کم زجاجیه چشمشون مثل من و شما تحلیل میره و ساختار خودشو از دست میده صد البته نزدیک بینی و یا ضربه هم درش موثر هست ولی این حرف که مال گوشی یا کامپیوتر هست رو بریزید دور... خلاصه بحث زیاد هست اگه باز فرصتی بود توضیحات بیشتر خدمتتون میدم.. شما هم اگه دکتری حاظر به ین عمل جراحی پیدا کردین منو در جریان بزارین ممنون میشم چون 90 درصد وقتی پیششون بری بجای اینکه درکت کنن فقط میزنن به کوچه علی چپ منظورمم متخصصین شبکیه هست دیگه وای به حال چشم پزشک های معمولی که چیز زیادی نمیدونن اصلا...

سلام دوست عزیز
ممنون که پاسخ دادید ، در پیام خصوصی توضیحات بیشتری براتون ارسال کردم

این عمل جراحی که ذکر کردید رو حقیقتش من از هیچ پزشکی نپرسیدم چون نمیدونستم ، دو نفرشون فقط توضیح دادن درمانش هست ولی خطرناکه و اصلا ارزشش رو نداره !

بله متاسفانه اکثر متخصص های شبکیه میگن مشکلی نیست برو زندگیت رو بکن راحت باش ، ولی اخه چطوری ؟ دیروز نزدیک بود تصادف کنم بخاطر مگس پران ها ! حواسم رو کامل پرت میکنه ! :n03:

Farhad.hz.7
08-06-2019, 11:34
Up........

shaahani
08-06-2019, 17:43
من که مشکل مگس پرانم تقریبا به طور کامل حل شده و دیگه مشکلی ندارم، خود به خود خوب شده و اذیت نمیکنه.
چیزی که متوجه شدم اینه که نور خورشید باعث تشدید وضعیت میشه و شاید یکی از عوامل بوجود اومدن این مریضی من نور خورشید بسیار شدید بوده و متاسفانه من در زدن عینک آفتابی خیلی سهل انگاری میکردم و خیلی وقت ها زیر آفتاب خط استوا، فراموش میکردم عینکم را همراه خودم بردارم.

بعد از گذشت دوسال از اون وضعیت بحرانی، الان تقریبا هیچ مشکلی ندارم و دیدم کاملا عادی شده.
اون دوستان جوانی که پارسال این مشکلشون رو بیان کردن، لطفا به تاپیک سر بزنند و وضعیت تازه خودشون رو درمیان بگذارن، که آیا بدون جراحی و بدون درمان خاصی
فقط با مراقبت های معمولی که من پارسال بیان کرده بودم، وضعیت چشمشون خوب شده و یا نه، همچنان مانند قبل مشکل دارن

iman_s
17-06-2019, 14:47
دوسال پیش یهو چشم چپم مگس پران شدید گرفت(چند تا نقطه و یک طرح دیگه).رفتم دکتر گفت تا آخر عمرت باهاته و کاری نمیشه کرد فقط بعضی وقتا کم رنگ یا پررنگ میشه و بهش عادت میکنی
بعد یه مدت خوب شد ولی تو این دوسال یه مدت شدید میشه و باز کمرنگ میشه و در کل زیاد اذیت نمیکنه.هرموقع دلم براشون تنگ بشه و بخوام ببینمشون به آسمون نگاه میکنم و سرکلشون پیدا میشه:n02:

khalajmahdi34
13-03-2022, 19:45

سلام داداش تونستی دکتری پیدا کنی که این مگس پرانو عمل کنه؟

khalajmahdi34
13-03-2022, 19:56
سلام لطفا کمکم کنید مگس پران خیلی شدید دارم کسی هس که مگس پرانش خوب شده باشه؟

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

cantexmojtaba
14-03-2022, 01:34

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

دوست گرامی شما باید برای درمان چشمتان به پزشک مراجعه کنید، پزشک کاملا چشمتان را معاینه می کنه و درمان موثر رو تجویز می کنه، چشم حساس هست و دنبال درمانش برو