PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل پارتیشن بندی هارد 4ترابایت

fj_om
17-12-2017, 02:20
سلام
من یه هارد 1 ترابایت روی سیستمم داشتم که یه درایو basic و سه تا درایو logical داره.
حالا یه هارد 4 ترابایت خریدم که میخوام سه تا درایو توش بسازم. اما هرچی تلاش میکنم ویندوز این اجازه رو به من نمیده که درایو هامو logical بسازم و فقط primary میسازه. حتی با چنتا برنامه هم تست کردم گزینه convert to logical برای درایوهای این هارد وجود نداره. چطوری میتونم این کار رو انجام بدم . ممنون

shaahani
17-12-2017, 05:24
یکی پرایمری بساز دوتا لجیکال
نمیشه که هارد درایو primary نداشته باشه ، اگه یه دونه درایو میخوای primary بسازش
اگه چندتا میخوای یکی رو primary بساز ، مابقی رو تبدیل به logical کن هرچندتا میخوای توش درایو بساز
فرقی نمیکنه که ، برای چی میخوای primary نداشته باشی ؟

fj_om
17-12-2017, 16:18
من هارد یه ترابایتمو تبدیل به یه پارتیشن کردم و اون پرایمریه و ویندوز داخل اون نصب میشه و هارد 4 ترابایتمو برای ذخیره اطلاعات میخوام. اما مشکل من اصلن این چیزی که شما فرمودین نیست. مشکل اینجاست که در هیچ حالتی اجازه این کارو به من نمیده. حتی وقتی یه درایو پرایمری بسازم بازم بقیه رو اجازه نمیده لوجیکال بسازم.

ata.royalfalcon
17-12-2017, 18:16
من هارد یه ترابایتمو تبدیل به یه پارتیشن کردم و اون پرایمریه و ویندوز داخل اون نصب میشه و هارد 4 ترابایتمو برای ذخیره اطلاعات میخوام. اما مشکل من اصلن این چیزی که شما فرمودین نیست. مشکل اینجاست که در هیچ حالتی اجازه این کارو به من نمیده. حتی وقتی یه درایو پرایمری بسازم بازم بقیه رو اجازه نمیده لوجیکال بسازم.

در هارد دیسکهایی که بصورت GPT هستند نمیتونید درایوهای Logical بسازید . در واقع درایوهای Logical برای دور زدن محدویت ساخت تعداد پارتیشنهای Primary در هارد دیسکهای MBR هست . از اونجایی که در حالت GPT پارتیشن Primary زیادی میتونید بسازید پس ساخت درایو Logical معنی نداره .

fj_om
18-12-2017, 08:48
یه دنیا ممنونم ازتون.