PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : محافظت از سورس برنامه نوشته شده با دات نت

vb.civil
13-12-2017, 18:05
سلام دوستان

برای محافظت از سورس برنامه هاتون که با دات نت نوشتید از چه برنامه ای استفاده میکنید؟

ممنون

vb.civil
13-12-2017, 19:14
من برنامه ای رو نوشتم که یک سری توابعش اگر دیده بشه عملا تلاشم یک سالم از بین میره و الان برنامه آمادست نمیدونم چه کارش کنم و چه جوری منتشرش کنم !!!

_H2_
13-12-2017, 22:31
سلام
ضمن تبریک عضویت تان در سایت...
برای این مورد ، برنامه های متعددی موجود هستند.
ولی معروف ترین آنها شاید Eziriz .NET Reactor و RedGate SmartAssembly باشند که میتوانید استفاده کنید.

vb.civil
14-12-2017, 11:28
سلام
ولی معروف ترین آنها شاید Eziriz .NET Reactor و RedGate SmartAssembly باشند که میتوانید استفاده کنید.

مرسی از شما دوست عزیز

با .Net Reactor کار کردم آنپک شد با de4dot
ولی دومی رو هنوز امتحان نکردم

حالا سوالم اینه که تنها راه محافظت اینه که از این پکر ها استفاده کنیم؟

برای پروژه من اگر یه ترفند ساده بزنم که وقتی کد باز میشه گیج کننده باشه بهتر به نتیجه میرسم

جون مخاطبان برنامه من خیلی از برنامه نهویسی سر در نمیارند اما در این حد که یه UnPacker پیدا کنند و به تابع اصلی دسترسی پیدا کنند هستند . . . اما اگر خودم یه حرکت خیلی ساده بزنم دیگه اون تیپ مخاطبا حوصله ور رفتن باهاشو ندارند . . .

راهی برای این مدل محافظت هست؟

مرسی

vb.civil
17-12-2017, 10:46
سلام

مرسی دوست عزیز
من از .NET Reactor استفاده کردم دیکامپایل شد . . .
دومی رو هنوز امتحان نکردم

اما راهی هست که خودمون کدمون رو مبهم کنیم

من نمیخوام خیلی حرفه ای این کارو بکنم فقط در همین حدی که نام توابعی که من تو برنامه استفاده کردم و متغییر ها تغییر کنه که اگر یه نفر کد رو دید سر در نیاره

مثل حالتی که خودم هنگام کد نویسی نام متغییر ها مثلا با نام های Var1 و Var2 و . . . تعریف کرده باشم در همین حد میخوام
ولی اگر خودم موقع کد نویسی این کارو بکنم خودم گیج میشم نمیتونم رو برنامه کار کنم

vb.civil
17-12-2017, 12:29
من پستام نمیااااد

مرسی دوست عزیز

من اولی رو امتحان کردن آنپک شد دومی رو تست نکردم هنوز

اما آیا راهی هست برای اینکه خودمون خیلی ساده فقط نام متغییر ها رو به Var1 و Var2 و .... تغییر بدیم بعد از اتمام پروژه؟ طوری که سریع باشه و کدهامون خراب نشه و عملکرد برنامه هم درست باشه؟

vb.civil
17-12-2017, 12:33
با Find و Replace تست کردم بعضی وقتا عباراتی تغییر پیدا میکرد که نباید تغییر میکرد و کد همش اررور پیدا میکرد

_H2_
17-12-2017, 21:34
سلام

من پستام نمیااااد
میدانم که چند پست در انجمن Delete شده!
نمیدانم پست ها از چه کسی بوده! و نمیدانم چه کسی آن را Delete کرده! فقط میدانم چیزی Delete شده!
شاید همان پست های شما بوده... اگر چنین باشد، مطالب تان خلاف قوانین سایت بوده.
بطور معمول در این مواقع یک پیام خصوصی برایتان ارسال میشود...

من اولی رو امتحان کردن آنپک شد دومی رو تست نکردم هنوز
این نرم افزارها تنظیمات متعددی دارند، فقط باید صحیح تنظیم شوند.
درضمن، با تعریف class و method ها با حوزه دید private و internal (غیر public) این اجازه را به برنامه میدهید که با اطمینان خاطر بیشتری آنها را rename کند.
یعنی این متدها از خارج اسمبلی نیاز به دسترسی ندارند و rename آنها مشکلی ایجاد نمیکند.

با Find و Replace تست کردم
اینطوری کارتان خیلی سخت میشود، ضمن اینکه فقط یکی از شیوه های ابهام سازی rename است!
ولی در هرصورت بهترین راه rename کردن، کامپایل موفق پروژه و سپس راست کلیک روی نام مورد نظر و انتخاب فرمان rename از منوی راست کلیک است.
فرمان rename موجود در راست کلیک VisualStudio تمام موارد صحیح ومرتبط آن نام را با هم rename میکند.

شب خوش.

vb.civil
19-12-2017, 14:42
مرسی دوست عزیز

من برنامم رو تقریبا هر هفته یه آپدیت براش میدم بیرون و هر بار کلی وقت باید بذارم برای rename کردم باید بزارم

من فقز احتیاج دارم نام کلاس ها و متغییر هام اونی که من گذاشتم نباشه یه چیز نامربوط باشه

ظاهرا همون Rename کردن رو دارم انجا بدم

عــــلی
14-01-2018, 12:25
مرسی دوست عزیز

من برنامم رو تقریبا هر هفته یه آپدیت براش میدم بیرون و هر بار کلی وقت باید بذارم برای rename کردم باید بزارم

من فقز احتیاج دارم نام کلاس ها و متغییر هام اونی که من گذاشتم نباشه یه چیز نامربوط باشه

ظاهرا همون Rename کردن رو دارم انجا بدم

سلام.
cryptoobfuscator هم نرم افزار خوبیه من خودم همیشه از این استفاده میکنم برای مبهم سازی.تغییر نام به صورت دستی کار خیلی وقت گیریه هیچکس همچین کاری نمی کنه.

V E S T A
09-02-2018, 20:53
شاید اینجا مناسب این سوال نباشه
چون در ارتباط با محافظت از سورس هست مطرح میکنم : راهی وجود داره که سورس های js تو inspect بروزر پنهان باشه یا در دسترس قرار نگیره ؟

عــــلی
09-02-2018, 21:41
شاید اینجا مناسب این سوال نباشه
چون در ارتباط با محافظت از سورس هست مطرح میکنم : راهی وجود داره که سورس های js تو inspect بروزر پنهان باشه یا در دسترس قرار نگیره ؟

سلام، خیر هیچ راهی وجود نداره چون با یک درخواست Http به سرور براحتی میشه کل سورس بیرون کشید بدون نیاز به بروزر.فقط میشه مبهم سازی کرد.

V E S T A
10-02-2018, 11:53
فکنم معمول ترین راه ابهام سازی همون compressing باشه اگه روش دیگری وجود داره ممنون میشم راهنمایی کنید.

یه روشی رو تو سرچ هایی که داشتم پیدا کردم که البته به صورت انلاین کد های js رو encode میکرد و در صورت لزوم میتونستیم بعضی جاها رو decode کنیم

بیشتر میخواستم ببینم کسی تابحال این روش رو تست کرده یا تجربه استفاده داشته یا نه.