PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عدم امکان پارتیشن بندی هارد لپ تاپ HP

am_merman01
12-12-2017, 04:14
سلام خدمت دوستان عزیز

یه لپ تاپ HP هست مدل ENVY m6 که مال یکی از دوستانم هستش . وقتی میخوام پارتیشن بندیش کنم هارد کلا قابل دسترس نیست (یه جورایی انگار توسط سازنده قفل شده) یعنی توی دیسک منیجمنت نشونش میده ولی امکان تغییر در اون وجود نداره. برنامه های پارتیشن بندی رو هم امتحان کردم همشون همین مشکل رو دارن ، یعنی هارد رو نشون میدن ولی تمامی گزینه هاشون غیر فعاله ، یه جورایی انگار که هارد قابل دسترسی نیست. در ضمن ویندوزش 8 هستش.
میخواستم بدونم راهی وجود داره که بشه این مشکل رو حل کرد.؟
پیشاپیش تشکر میشه

ata.royalfalcon
12-12-2017, 07:15
سلام خدمت دوستان عزیز

یه لپ تاپ HP هست مدل ENVY m6 که مال یکی از دوستانم هستش . وقتی میخوام پارتیشن بندیش کنم هارد کلا قابل دسترس نیست (یه جورایی انگار توسط سازنده قفل شده) یعنی توی دیسک منیجمنت نشونش میده ولی امکان تغییر در اون وجود نداره. برنامه های پارتیشن بندی رو هم امتحان کردم همشون همین مشکل رو دارن ، یعنی هارد رو نشون میدن ولی تمامی گزینه هاشون غیر فعاله ، یه جورایی انگار که هارد قابل دسترسی نیست. در ضمن ویندوزش 8 هستش.
میخواستم بدونم راهی وجود داره که بشه این مشکل رو حل کرد.؟
پیشاپیش تشکر میشه

سلام .

یعنی توی دیسک منیجمنت نشونش میده ولی امکان تغییر در اون وجود نداره.
یک عکس از همین قسمت اینجا بذارید تا مشکل دقیقتر بررسی بشه .

از طریق disk part هم تست کردید ؟ با استفاده از DVD نصب ویندوز و در قسمتی که یک درایوی رو برای نصب ویندوز انتخاب میکنید دکمه های ترکیبی shift+f10 رو بزنید تا cmd باز بشه و تایپ کنید disk part و با دستوراتش هارد دیسک رو پارتیشن بندی کنید .