PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با پریدن بوت ویندوز 7 .

mirhusseini
10-12-2017, 20:50
من روی سیستم ام دو تا ویندوز 7 داشتم . یکی رو درایو c یکی روی درایو D .
درایو C رو فرمت کردم بوت لودرم پرید.
یعنی الان به ویندوز توی درایو D دسترسی ندارم دیگه.
از توی گزینه ی Repair دی وی دی ویندوز 7 رفتم نتونستم درسش کنم.
حالا یه ویندوز روی درایو C ریختم . ولی به ویندوز روی درایو D دسترسی ندارم.
فایل ها رو دارم ها . ولی با بوت نمی تونم برم تو ویندوز.
ویندوز هام 64 بیتی اند.

shaahani
10-12-2017, 22:31
بوت ویندوز از روی سکتور صفر هارد در درایو C لود میشود .
فایل های لود ویندوز درایو D نیز بر روی درایو C قرار داشته اند که شما با فرمت کردن درایو C آنها را حذف نموده اید و فایل های جدیدی جایگزین کرده اید .
شما میتونید فایل های مورد نیاز را برداشته و درایو D را نیز فرمت کرده و مجدد روی آن ویندوز نصب کنید. (به طریق نصب از روی ویندوز درایو C )
اگر درایو D را فرمت نکنید و مجدد اقدام به نصب ویندوز در درایو D کنید ، در نهایت با یک ویندوز با تعداد زیادی فایل های از کار افتاده و مشکل دار روبرو خواهید شد که به کندی و سنگینی به کار میپردازد. (اما همچنان فایل های قبلی در ویندوز شما موجود خواهد بود.)

اگر بخواهند کامپیوتر را طوری برنامه ریزی کنند که سیستم عامل های روی آن بطور کاملا مجزا از یکدیگر کار کنند و یا نصب و حذف شوند .
باید به تعداد سیستم عامل ها درایو C در وضعیت Primary ایجاد نمود (با نرم افزار های خاص هارد دیسک) ، سپس نرم افزار های دیگری وجود دارند که در زمان بوت شدن سیستم سیستم عامل را از شما پرسش میکنند و بعد از انتخاب هر یک از سیستم عامل ها ، مابقی درایو های C مخفی میشوند . زیرا هر دستگاه بطور معمول مجاز است فقط یک درایو C داشته باشد.
(به این شیوه اگر یک سیستم عامل به وسیله ویروس ، تبلیغات و یا نقوذ و هک مورد آسیب قرار گرفت ، به سیستم عامل های دیگر از روی ویندوز آسیب دیده سرایت نخواهد کرد و سیستم عامل های مجزا بطور کامل در امان خواهند ماند.)