PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کشش خط

iranch
06-12-2017, 10:17
سلام
دوستان اگر خط ما کشش نداشته باشه و مثلا از مرکز دور باشه چاره چیه؟ برای سرعت بالاتر گفتند خط شما کشش نداره و همین قدر میشه
adsl دارم اما سرعت بالاتر میگن نمیشه
راهکارهای دیگر چیه؟

shaahani
06-12-2017, 11:08
سلام
دوستان اگر خط ما کشش نداشته باشه و مثلا از مرکز دور باشه چاره چیه؟ برای سرعت بالاتر گفتند خط شما کشش نداره و همین قدر میشه
adsl دارم اما سرعت بالاتر میگن نمیشه
راهکارهای دیگر چیه؟

مدار و سیم کشی ساختمان را از خط تلفن جدا کردین و بعد از اون مودم رو به سر خط متصل کردین ؟ بعد از اون به شما گفته شده که خط شما کشش نداره
یا اینکه زمانی که مودم ، تلفن در پریزهای داخل منزل متصل بودن ، تست انجام شده و به شما گفته شده خط شما کشش نداره ؟

iranch
06-12-2017, 12:02
مدار و سیم کشی ساختمان را از خط تلفن جدا کردین و بعد از اون مودم رو به سر خط متصل کردین ؟ بعد از اون به شما گفته شده که خط شما کشش نداره
یا اینکه زمانی که مودم ، تلفن در پریزهای داخل منزل متصل بودن ، تست انجام شده و به شما گفته شده خط شما کشش نداره ؟

سلام نه همین جور که تلفن وصل هست

shaahani
06-12-2017, 14:12
سلام نه همین جور که تلفن وصل هست

سیم کشی داخل ساختمان ها به دلیل استفاده از سیم های نامرغوب و نا مناسب برای تلفن ؛ کنار یک دیگر قرار دادن سیم تلفن و برق در مسیر (میدان مغناطیسی بوجود آمده در سیم برق بر روی تلفن نویز می اندازد) ، تیکه تیکه کردن سیم ها در مسیر و اتصال آنها به پریزها مختلف در 90% موارد باعث افت کیفیت خط شما میشه.
همینطور شما با متصل کردن اسپلیتر ، دستگاه تلفن ، فکس و غیره یا اتصالات نا مناسب باعث افت کیفیت زیادی در خط تلفن خود می شوید .

برای اینکه کیفیت واقعی و کشش واقعی خط خود را بررسی کنید .
ابتدا در وضعیت اتصال مودم در داخل ساختمان مقدار دانلود SNR را از داخل صفحه Status مودم و یا در پنل isp (در صورت وجود داشتن) مشاهده نماید.
بعد از آن مودم را به درب منزل برده و سیم کشی داخل ساختمان را بطور کامل از مدار تلفن خارج کنید و مودم را مستقیم بدون هیچ واسطه ای از قبیل اسپلیتر به پریز تلفن درب منزل متصل نمایید و مجدد مقدار SNR خود را چک کنید .
درکیفیت های مناسب این عدد بالای 20 است .
همچنین میتوانید برای اطمینان از کیفیت خط خودتون در زمانی که چنین اتصالی را برقرار کرده اید با تلفن دیگری (همراه) با isp تماس بگیرید و درخواست کنید کشش خط شما را بررسی کنند . اگر کشش خط شما در آن زمان بیشتر باشد به این معناست که سیم کشی داخل ساختمان دچار ایراد است.

جهت به حداکثر رسانی کیفیت خط تلفن برای استفاده از اینترنت ، میبایست یک کابل بسیار مرغوب و با کیفیت با قطر بالا برای سیم کشی مجدد تلفن استفاده کنید (پیشنهاد میشود از کابل برق فشار قوی با شیلد و عایق پر حجم استفاده کنید .
کابل را مستقیم تا محل مودم سیم کشی کنید ، کابل را برش نزده و قطع نکنید. سعی کنید کابل را از محل هایی که سیم های برق عبور کرده اند، عبور ندهید.

در محل مودم ، دستگاه مودم را مستقیم به خط تلفن متصل کنید ، از اسپلیتر و دستگاه تلفن بر روی خط اینترنت استفاده نکنید ، زیرا کشش خط را به مقدار زیادی کاهش میدهند.

iranch
07-12-2017, 07:29
سلام مممنون
پس یعنی در بهترین حالت بخواهیم استفاده کنیم باید هر خط تلفن مخصوصا یک adsl بشه و روش مصرف به صورت تماس تلفنی نداشته باشیم درسته؟

shaahani
07-12-2017, 08:22
سلام مممنون
پس یعنی در بهترین حالت بخواهیم استفاده کنیم باید هر خط تلفن مخصوصا یک adsl بشه و روش مصرف به صورت تماس تلفنی نداشته باشیم درسته؟

بله درسته ، چون تلفن و مکالمه مقدار بیشتر پهنای خط را اشغال میکنند ، حتا در زمانی که در حال تماس نباشید باز دستگاه تلفن و اسپلیتر باعث مقداری نویز میشه .
اگر مایل باشید از حداکثر کشش خطتون برای ADSL استفاده کنید نباید پهنای باند خط تلفن را با مکالمه اشغال نمایید.

iranch
07-12-2017, 10:07
بله درسته ، چون تلفن و مکالمه مقدار بیشتر پهنای خط را اشغال میکنند ، حتا در زمانی که در حال تماس نباشید باز دستگاه تلفن و اسپلیتر باعث مقداری نویز میشه .
اگر مایل باشید از حداکثر کشش خطتون برای ADSL استفاده کنید نباید پهنای باند خط تلفن را با مکالمه اشغال نمایید.

ممنونم
اینکه سیم کشی داخل مشکل داره شکی نیست چون یک خط تلفن رو دادیم به دو طبقه. یعنی تو هر دو طبقه این خط هست البته من تمام تلفن ها کشیدم اما باز SNR بالا نرفت!
الان در حد 12 هست SNR
درصورتی که همین خط و وضعیت تا چند وقت پیش روی 18 یا 16 بود. نمیدانم چرا اینقدر کم شده.
یک خط تلفن بیکار هم داریم، اگر وضعیت با این خط نشد، اون رو مستقیم می کشم برای adsl و مستلزم تغیر خط تلفن برای adsl هم هست این کار.

امکان نیست مشکل از سمت مرکز مخابراتی باشه؟ چون همین وضعیت سیم کشی قبلا هم بود اما 18 بود.

iranch
07-12-2017, 13:07

سلام داداش من زنگ زدم خرابی تلفن.
دیدم یکی پنج دقیقه بعد زنگ زد و گفت درست شد؟! منم چک کردم دیدم SNR به 20 رسید.
یعنی چی کار کردند که مشکل حل شد؟ قطعی رو عوض کردند در مرکز؟

shaahani
07-12-2017, 13:24
سلام داداش من زنگ زدم خرابی تلفن.
دیدم یکی پنج دقیقه بعد زنگ زد و گفت درست شد؟! منم چک کردم دیدم SNR به 20 رسید.
یعنی چی کار کردند که مشکل حل شد؟ قطعی رو عوض کردند در مرکز؟

نمیدونم والا باید از مخابرات بپرسین یا کاربر مهندسی که تجربه کار در بخش فنی مخابرات رو داره.
سیم از منزل خارج که میشه دیگه مسئولیتش با مخابرات هست.
برای ارسال همزمان دیتا و مکالمه بر روی یک خط ، مخابراتم روی خط تجهیزات میگذاره

green-mind
31-12-2017, 23:56
شاید پورتتون مشکل داشته پورتتون و عوض کردن
مرسی

رحمانسرمدی
25-08-2019, 21:36
سلام خسته نباشید.
من چند ماه پیش سرویس adsl2+ با پهنای باند 16 مگابیت برای دوره 3 ماهه گرفته بودم. 3 ماه اول عالی بود هر ثانیه بیشتر از 1 مگابایت دانلود میکرد. بعد اینکه تموم شد و مجددا تمدید کردم ، بعد از یک ماه و نیم سرعتم عملا تا 10 برابر افت کرد. به پشتیبانی گفتم کارشناس فرستادن از سرخط بررسی کرد download rate 3300، اولین پریز تلفن رو بررسی کرد و تو اتاقم که مودم گإاشته بودم بررسی کردdownload rate : 1500 گفت سیم کشی داخلی ایراد داره و افت سرعت بخاطر همین عامله. در حالی چند روز قبلش با همین سیم کشی داشتم با سرعت عالی با Download rate : 10000 استفاده می کردم. دیروز با پسرداییم صحبت می کردم و ماجرا رو گفتم ، گفتش اگه اینطوره ایراد از سوئیچ یا پورت مخابراته که باید اونو عوض کنن ولی نمی خوان عوض کنن. بهشون بگو ایراد از سوئیچ یا پورته و مشکل رو از اونجا حل کنن. الانم که دارم این متن رو مینویسم از مودم چک کردم ، SNR : 64 و Download rate: 1379.
به نظر شما واقا ایراد از سیم کشی داخلیه یا پورت ایراد داره ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

devilmaster
02-03-2021, 02:29
شاید پورتتون مشکل داشته پورتتون و عوض کردن
مرسی

پورت که ربطی به مخابرات نداره. اگه مشکلی توی سالن mdf باشه که حتما باید از طریق isp درخواست بره مخابرات.

بهترین کار اینه که قبل از هزینه کردن از پشتیبانی بپرسید توی منطقه ای که هستید فرض بر اوکی بودن زیرساخت خطتون نهایتا به چه پهنای باندی ممکنه برسید.
بعنوان مثال مناطقی هستند که علیرغم جدید بودن کابل های تلفنشون بخاطر فاصله زیادی که از مرکز مخابراتیشون دارن، نهایتا با پهنای باند 2 مگ شاید هم کمتر میتون کانکت بشن به اینترنت.
( ماکزیموم رنج سیگنال adsl حدود 5 کیلومتر هست، هرچه فاصله کمتر باشه شما به عدد ایده آل 24 مگابیت نزدیکتر میشید به شرطی که کابل های خط تلفنتون سالم باشن )

مهمترین مساله توی کیفیت خط، current data rate هست که مشخص میکنه در حال حاضر با چه پهنای باندی مودمتون کانکت شده.
مقدار snr توی مرحله دومه!
شما اگه با پهنای باند مناسب سرویس و مدنظر خودتون کانکت هستید، snr 10 به بالا به شرطی که نوسان نداشته باشه براتون کفایت میکنه.

devilmaster
03-03-2021, 07:18
سلام خسته نباشید.
من چند ماه پیش سرویس adsl2+ با پهنای باند 16 مگابیت برای دوره 3 ماهه گرفته بودم. 3 ماه اول عالی بود هر ثانیه بیشتر از 1 مگابایت دانلود میکرد. بعد اینکه تموم شد و مجددا تمدید کردم ، بعد از یک ماه و نیم سرعتم عملا تا 10 برابر افت کرد. به پشتیبانی گفتم کارشناس فرستادن از سرخط بررسی کرد download rate 3300، اولین پریز تلفن رو بررسی کرد و تو اتاقم که مودم گإاشته بودم بررسی کردdownload rate : 1500 گفت سیم کشی داخلی ایراد داره و افت سرعت بخاطر همین عامله. در حالی چند روز قبلش با همین سیم کشی داشتم با سرعت عالی با Download rate : 10000 استفاده می کردم. دیروز با پسرداییم صحبت می کردم و ماجرا رو گفتم ، گفتش اگه اینطوره ایراد از سوئیچ یا پورت مخابراته که باید اونو عوض کنن ولی نمی خوان عوض کنن. بهشون بگو ایراد از سوئیچ یا پورته و مشکل رو از اونجا حل کنن. الانم که دارم این متن رو مینویسم از مودم چک کردم ، SNR : 64 و Download rate: 1379.
به نظر شما واقا ایراد از سیم کشی داخلیه یا پورت ایراد داره ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

شما اگه امکان و توانایی نصب مودم سر اتصال اصلی خطتون ( جایی هست که کابل تلفن وارد حیاط یا منزلتون میشه ) رو دارید، انجام بدید و تماس بگیرید با شرکت پشتیبانی.
اگه کیفیت خط به اون مقدار مدنظر رسید، ممکنه صحبت اوپراتور صحیح باشه. 24 ساعت مودم رو اونجا نصب کنید، اگه دی سی یا افت کیفیت نداشت سیمکشی داخلی رو اصلاح کنید.
ولی اگه بعد از تست کیفیت خط سر اتصال اصلی همچنان data rate پایین بود، یا طی تست 24 ساعته کیفیت خطتون افت کرد نیازه که خط تلفنتون رو شرکت isp از طریق مخابرات بررسی کنه.