PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در شبیه ساز سیستم عامل و کمبود رم

miladebram
27-11-2017, 10:47
با عرض سلام و خدا قوت . بنده یک لب تاپ دارم با مخصات ویندوز 10 سیپیو 8 هسته با 2 تا رم یک 4 گیگ و یک 2 گیگ در مجموع 6 گیگ .
زمانی که ویندوز 10 رو نصب کردم ویندوز فقط از 4 گیگش استفاده کرد شکل زیر
4133
حالا من یک شبیه ساز سیستم عامل vmware رو نصب کردم و میخوام یک سیستم عامل کالی رو روش اجرا کنم . وقتی رم اختصاصی برای کالی رو روی 2 میزارم شبیه ساز از اون 2 گیگ خود رم ویندوز که شناخته استفاده میکنه . آیا راه حلی هستش که تو شبیه ساز بشه تنظیم کرد که سیستم عامل کالی از اون 2 گیگ رمی که ویندوز استفاده نمیکنه ، بشه استفاده کرد ؟ با تشکر فراوان از شما .

shaahani
27-11-2017, 11:57
شما باید کاری کنید که ویندوز از همه 6 گیگ استفاده کنه ، نرم افزار vmware داره تحت ویندوز کار میکنه و اختیاراتش برای رم رو از ویندوز میگیره
اگه وضعیت ویندوز درست نشه ، وضعیت vmware که روی ویندوز نصب شده درست نخواهد شد .
حدس من اینه که مادربورد شما داره بصورت دوال چنل کار میکنه که در این حالت چون یک رم شما 2 گیگ هست از رم (4گیگ) دیگه 2 گیگ مصرف میکنه چون در این وضعیت باید اندازه رم ها مثل هم دیگه باشن .
بهتره بعد از خاموش کردن کامپیوتر رو باز کنید و جای یکی از اسلات های رم خودتون رو عوض کنید ، اگه هر رم روی یک رنگ بخصوص هست / هر دو رم رو روی اسلات های همرنگ قرار دهید .
یا اگه رنگ مختلف ندارن و رم ها کنار همدیگه نصب شدن یک رم رو از اسلات دوم بردارید و روی اسلات و محل سوم قرار دهید.
یا به همین ترتیب اگه روی اول و سوم نصب شدن / روی اول و دوم نصبشون کنید .
احتمال زیاد مشکلتون حل میشه ، در تنظیمات مادربورد بخشی برای دوال چنل کردن رم ها وجود داره ، سعی کنید پیدا کنید و این تنظیم رو از اونجا خاموش کنید .

اینجوری باس رم ها یا سرعت کلی رم ها در کامپیوتر کاهش پیدا میکنه اما بجاش میتونید از 6 گیگ رم نصب شده بطور کامل استفاده کنید.

Captain
27-11-2017, 13:08
با عرض سلام و خدا قوت . بنده یک لب تاپ دارم با مخصات ویندوز 10 سیپیو 8 هسته با 2 تا رم یک 4 گیگ و یک 2 گیگ در مجموع 6 گیگ .
زمانی که ویندوز 10 رو نصب کردم ویندوز فقط از 4 گیگش استفاده کرد شکل زیر
حالا من یک شبیه ساز سیستم عامل vmware رو نصب کردم و میخوام یک سیستم عامل کالی رو روش اجرا کنم . وقتی رم اختصاصی برای کالی رو روی 2 میزارم شبیه ساز از اون 2 گیگ خود رم ویندوز که شناخته استفاده میکنه . آیا راه حلی هستش که تو شبیه ساز بشه تنظیم کرد که سیستم عامل کالی از اون 2 گیگ رمی که ویندوز استفاده نمیکنه ، بشه استفاده کرد ؟ با تشکر فراوان از شما .
با سلام
تصویر پیوستی نشان داده نمیشود.
شما مطمئن بشید که معماری سیستم عامل شما 64 بیت هست.
چون معماری 32 بیتی بیش از 4 گیگ رم را پشتیبانی نمیکند.
وقتی سیستم عامل محدودتی در شناسایی رم داشته باشه، هیچ نرم افزاری نمیتونه رم مورد استفاده نشده را شناسایی و استفاده بکنه.
دقت کنید که رم هایی که استفاده میکنید هر دو کلاک و باس یکسانی داشته باشند. در غیراینصورت با مشکل مواجه خواهید شد.

شما باید کاری کنید که ویندوز از همه 6 گیگ استفاده کنه ، نرم افزار vmware داره تحت ویندوز کار میکنه و اختیاراتش برای رم رو از ویندوز میگیره
اگه وضعیت ویندوز درست نشه ، وضعیت vmware که روی ویندوز نصب شده درست نخواهد شد .
حدس من اینه که مادربورد شما داره بصورت دوال چنل کار میکنه که در این حالت چون یک رم شما 2 گیگ هست از رم (4گیگ) دیگه 2 گیگ مصرف میکنه چون در این وضعیت باید اندازه رم ها مثل هم دیگه باشن .
بهتره بعد از خاموش کردن کامپیوتر رو باز کنید و جای یکی از اسلات های رم خودتون رو عوض کنید ، اگه هر رم روی یک رنگ بخصوص هست / هر دو رم رو روی اسلات های همرنگ قرار دهید .
یا اگه رنگ مختلف ندارن و رم ها کنار همدیگه نصب شدن یک رم رو از اسلات دوم بردارید و روی اسلات و محل سوم قرار دهید.
یا به همین ترتیب اگه روی اول و سوم نصب شدن / روی اول و دوم نصبشون کنید .
احتمال زیاد مشکلتون حل میشه ، در تنظیمات مادربورد بخشی برای دوال چنل کردن رم ها وجود داره ، سعی کنید پیدا کنید و این تنظیم رو از اونجا خاموش کنید .
اینجوری باس رم ها یا سرعت کلی رم ها در کامپیوتر کاهش پیدا میکنه اما بجاش میتونید از 6 گیگ رم نصب شده بطور کامل استفاده کنید.
با سلام
پست کاربر را با دقت مطالعه کنید، ایشون لپ تاپ دارن، نه کامپیوتر.

shaahani
28-11-2017, 02:32
روی لبتاب که کارخانه یک رم 4 و یک 2 نمیگذاره کنار هم ، یکم عجیبه

Captain
28-11-2017, 15:43
روی لبتاب که کارخانه یک رم 4 و یک 2 نمیگذاره کنار هم ، یکم عجیبه
با سلام
برخی لپ تاپ ها با کانفیگ رم به مقدار 6 گیگابایت عرضه میشوند.
در اینترنت جست و جو نمائید، عجیب نیست.