PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تغییر نکردن سرعت و انتن دهی با افزودن انتن تقویتی به مودم huawei b525

mooli63
16-10-2017, 19:09
من یه مودم huawei b525 خریدم دوستان پیشنهاد دادن یه انتن تقویتی هم بگیر. منم انتن 40dBi 4G LTE MIMO Antenna رو خریدم . ولی بعد از اتصال مودم همون 4خط آنتن رو داره و بیشتر نمی شه . سرعت هم تغییری نکرده. مشکل از کجاست؟

این رو هم اضافه کنم که کانکتور آنتن ts-9 بود منم مجبور شدم یه مبدل بهش بزنم که به b525 وصل شه.

sepehr_sn
16-10-2017, 22:01
سلام
مبارک باشه
شما سرچ کن برنامه LTEWatch رو دانلود کن - بعد باند دستگاه رو روی LTE-Advance بزارید مشکل بر طرف میشه
ضمنا من روی تجربه خودم با این دستگاه ، استفاده از آنتن ها رو روی MIX نزارید و بزارید فقط روی آنتن External

موفق باشید

alirezaveis
17-10-2017, 00:38
من یه مودم huawei b525 خریدم دوستان پیشنهاد دادن یه انتن تقویتی هم بگیر. منم انتن 40dBi 4G LTE MIMO Antenna رو خریدم . ولی بعد از اتصال مودم همون 4خط آنتن رو داره و بیشتر نمی شه . سرعت هم تغییری نکرده. مشکل از کجاست؟

این رو هم اضافه کنم که کانکتور آنتن ts-9 بود منم مجبور شدم یه مبدل بهش بزنم که به b525 وصل شه.

اگه آنتن رو کنار مودم بذاری نتیجه نمیگیری. سعی کن حتما آنتن رو توی فضای بیرون از اتاق و جایی که سیگنال خوبی دریافت کنی نصب کنی. من خودم یه چند روزی درگیر پیدا کردن یه جای مناسب واسه آنتن بودم. در ضمن چه مودم روی حالت
LTE-Advance باشه و چه روی Automatically فرقی نمیکنه و مودم تجمیع فرکانس رو انجام میده.

mInI_ClockEr
17-10-2017, 01:59
با سلام
سرعت دانلود چقدر میده در چه ساعاتی با چه سیم کارتی
با سپاس

mooli63
17-10-2017, 04:18
سلام
مبارک باشه
شما سرچ کن برنامه LTEWatch رو دانلود کن - بعد باند دستگاه رو روی LTE-Advance بزارید مشکل بر طرف میشه
ضمنا من روی تجربه خودم با این دستگاه ، استفاده از آنتن ها رو روی MIX نزارید و بزارید فقط روی آنتن External

موفق باشید

مرسی از راهنماییتون ممنون از تیریک . ابن برنامه رو نصب کردم ولی هیچ ارتباطی با مودم نمی گیره . یه اسکرین شات می ذارم ببینید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mooli63
17-10-2017, 04:23
اگه آنتن رو کنار مودم بذاری نتیجه نمیگیری. سعی کن حتما آنتن رو توی فضای بیرون از اتاق و جایی که سیگنال خوبی دریافت کنی نصب کنی. من خودم یه چند روزی درگیر پیدا کردن یه جای مناسب واسه آنتن بودم. در ضمن چه مودم روی حالت
LTE-Advance باشه و چه روی Automatically فرقی نمیکنه و مودم تجمیع فرکانس رو انجام میده.

مرسی باید یه فکری برای جای بیرونی که شما هم گفتید بکنم. چون فعلا که با حالت اینترنال مودم فرقی نداره. راستی این مبدلی که زدم برای تبدیل ts-9 به sma تغییری تو افت سرعت نداره؟؟ اگه داره ردش کنم بره یه انتنی که msa هستش بگیرم.

mooli63
17-10-2017, 04:27
با سلام
سرعت دانلود چقدر میده در چه ساعاتی با چه سیم کارتی
با سپاس

سرعت دانلودم خیلی متغیره نصفه شبا حدود 35 تا 40 مگابیت . ولی در ساعت شلوغی حدود 15 مگابیت. که همین هم مدام بالا پایین میشه . سیم کارت ایرانسل

mooli63
17-10-2017, 04:56
بالاترین سرعتی که تو خلوت ترین ساعت دم صبح بهش رسیدم این بود. ولی این بیشینه سرعتمه که در زمان خیلی کوتاهی این سرعت رو دارم . فکر می کنم با تغییراتی اگه بتونم انتن دهی رو بروسونم به پنج خط سرعت خیلی بهتر شه.

alirezaveis
17-10-2017, 11:10
مرسی باید یه فکری برای جای بیرونی که شما هم گفتید بکنم. چون فعلا که با حالت اینترنال مودم فرقی نداره. راستی این مبدلی که زدم برای تبدیل ts-9 به sma تغییری تو افت سرعت نداره؟؟ اگه داره ردش کنم بره یه انتنی که msa هستش بگیرم.
فکر نمیکنم مبدل تاثیر چندانی داشته باشه. واسه تنظیم آنتنم خود مودم رو ببرید بیرون هرجا خوب آنتن داد، آنتن رو همونجا بزارید. گاهی اوقات بالا پشت بوم خوب آنتن میده و گاهی اوقات هم توی تراس یا حیاط. بستگی به فاصله از دکل داره

alirezaveis
17-10-2017, 11:12
بالاترین سرعتی که تو خلوت ترین ساعت دم صبح بهش رسیدم این بود. ولی این بیشینه سرعتمه که در زمان خیلی کوتاهی این سرعت رو دارم . فکر می کنم با تغییراتی اگه بتونم انتن دهی رو بروسونم به پنج خط سرعت خیلی بهتر شه.

چهار خط و پنج خط مهم نیست. من بدون آنتن چهار خط سیگنال دارم و با آنتنم باز چهار خط. ولی تو حالت دوم سرعت دانلود 11 مگابایت (88 مگابیت) توی ساعات خلوتی شبکه هستش. شما با نرم افزار LTEWatch مشخصات سیگنال دریافتی رو چک و با توجه به اون آنتنت رو تنظیم کن

alirezaveis
17-10-2017, 11:19
مرسی از راهنماییتون ممنون از تیریک . ابن برنامه رو نصب کردم ولی هیچ ارتباطی با مودم نمی گیره . یه اسکرین شات می ذارم ببینید.

اون پایین روی Settings کلیک کن. تو صفحه بعدی تو قسمت Access Method گزینه password رو انتخاب کن. تو قسمت ip هم 192.168.8.1 رو بزن و توی قسمت password هم پسورد ورود به کنسول وب مودم رو بزن. در نهایت بزن رو save. الان دیگه باید یه مودم وصل شده باشی و مشکلی نداشته باشی. اگه باز مشکل داشتی نرم افزار LTEwatch رو از آدرس زیر دانلود کن و از اون استفاده کن.

mooli63
17-10-2017, 22:29
اون پایین روی Settings کلیک کن. تو صفحه بعدی تو قسمت Access Method گزینه password رو انتخاب کن. تو قسمت ip هم 192.168.8.1 رو بزن و توی قسمت password هم پسورد ورود به کنسول وب مودم رو بزن. در نهایت بزن رو save. الان دیگه باید یه مودم وصل شده باشی و مشکلی نداشته باشی. اگه باز مشکل داشتی نرم افزار LTEwatch رو از آدرس زیر دانلود کن و از اون استفاده کن.

مرسی از راهنمایی... حل شد.

mooli63
17-10-2017, 22:30
فکر نمیکنم مبدل تاثیر چندانی داشته باشه. واسه تنظیم آنتنم خود مودم رو ببرید بیرون هرجا خوب آنتن داد، آنتن رو همونجا بزارید. گاهی اوقات بالا پشت بوم خوب آنتن میده و گاهی اوقات هم توی تراس یا حیاط. بستگی به فاصله از دکل داره

ممنون. سیم انتنم کلا دو متره.. چطوری برسونمش پشت بوم؟

alirezaveis
18-10-2017, 00:24
ممنون. سیم انتنم کلا دو متره.. چطوری برسونمش پشت بوم؟
خوب باید واسش سیم بخری. اگه بیرون پنجره آنتن خوبی داری، آنتن رو بزار بیرون و مودم رو بزار پشت پنجره. اینطوری نیازی به اضافه کردن سیم نیست.

mooli63
18-10-2017, 01:17
خوب باید واسش سیم بخری. اگه بیرون پنجره آنتن خوبی داری، آنتن رو بزار بیرون و مودم رو بزار پشت پنجره. اینطوری نیازی به اضافه کردن سیم نیست.

پشت بوممون یه آنتن پوینت تو پوینت هست که از طریق سیم کشی داخلی یه خروجی لن می ده تو واحد. راهی هست بشه انتن رو از طریق لن متصل کنم به اون سیستم؟

mooli63
18-10-2017, 01:21
بدبختی پنجره ما رو به کوه توچاله ، به طرف شهر پنجره نداریم دکل هم احتمالا پشت سرمونه یعنی طرفی که پنجره نیست . :n28:

mooli63
18-10-2017, 01:23
راستی یه سوال اتصال مودم به کامپیوتر از طریق کابل لن بهتره یا یو اس بی ؟ چون هر دو درگاهو داره مودم.

sasan.69
18-10-2017, 02:20
سلام
مبارک باشه

موفق باشید

دوست گرامی برای اینکه بهترین سیگنال رو داشته باشیم باید رو باندlte advance بزاریم؟

mooli63
18-10-2017, 03:31
بستگی به مودمت داره... مودم من که رو همون حالت اتومات تجمیع فرکانس می کنه یعنی فرقی در عمل نداره بزارم رو LTE Advanced یا نه

alirezaveis
18-10-2017, 10:15
پشت بوممون یه آنتن پوینت تو پوینت هست که از طریق سیم کشی داخلی یه خروجی لن می ده تو واحد. راهی هست بشه انتن رو از طریق لن متصل کنم به اون سیستم؟
من که متوجه منظورتون نشدم. ولی سیم و کانکتوری که واسه آنتنای LTE استفاده میشه مخصوص این کار هستن. شما نمیتونی از سیمای دیگه استفاده کنی. افت سیگنال خیلی بالایی دارن و به درد نمیخورن

alirezaveis
18-10-2017, 10:18
راستی یه سوال اتصال مودم به کامپیوتر از طریق کابل لن بهتره یا یو اس بی ؟ چون هر دو درگاهو داره مودم.
اون درگاه usb واسه به اشتراک گذاشتن فلش و هارد اکسترناله و واسه وصل کردن مودم به سیستم نیست. اگه لپ تاپ یا سیستمت از وایفای 5GH پشتیبانی نکنه و پورت LAN سیستمت هم گیگابیتی باشه استفاده از LAN خیلی بهتره

sepehr_sn
18-10-2017, 12:17
دوست گرامی برای اینکه بهترین سیگنال رو داشته باشیم باید رو باندlte advance بزاریم؟

سلام
روی این مودم بخصوص من خودم تست کردم LTE-Advance سرعت بالاتری در اختیار قرار میده

mooli63
18-10-2017, 23:55
ممنون از دوستان و عزیزانی که در این بحث شرکت کردن راهنمایی های خوبی به من شد.:n12::n16:

red 1
22-10-2017, 20:39
آیا این امکان وجود داره که آنتن های این مودم انقدر خوبه که با آنتن بیرون یکیه ؟
یا امکان داره که اون آنتن ها wifi هست ؟

xshya
27-10-2017, 23:31

خیر ! این آنتنهای هواوی فقط نیاز به داشتن چند خط آنتن , سرعت تا 30 مگابیت و حتی پینگ کمتر از 95 به 4.2.2.4 هم میدهد که بستگی به محل و خانه دارد

امکان داره که اون آنتن ها wifi هست ؟

خیر/
آنتنهای وایرلس که روبردی یعنی داخلی هستند فقط از دوسیم مسی تشکیل شده است / برای 2.4 و 5 گیگاهرتز
البته نوع ساخت بردهای مودمهای سری B این امکان را به کاربر حرفه ای میدهد که بسته به نیاز مثلا افزایش قدرت آنتن دهی و تعداد خروجیها اقدام ب اضافه نمودن سوکتهای خروجی وایرلس و LTE کند:n02:

sepehr_sn
01-11-2017, 12:07
دوستان سلام
گفتم که یه خبر خوب برای کسایی که Huawei B525 دارن داشته باشم
آخرین ورژن Firmware این مودم رو میتونید از لینک زیر دانلود کنید
فقط نکته ای که داره دستگاه 2 باری برای نصب ریست میشه و بین کار حواستون باشه از برق نکشید
پس از آپدیت شدن هم بهتره که یک بار فکتوری ریست بشه
تغییراتی که من خودت توی این 2 روز احساس کردم دستگاه از نظر سیگنال ( چه از نظر برد وایرلس و چه از نظر آنتن موبایل بسیاررر پایدار تر شده )

موفق باشید

xshya
03-11-2017, 16:46

در عکس دقیقا همان دو رشته سیم wifi مودم B525 نشان میدهد که در پست قبل گفته بودم

xshya
03-11-2017, 17:13

در عکس دقیقا همان دو رشته سیم wifi مودم B525 نشان میدهد که در پست قبل گفته بودم

خب هواوی برای چیپ wifi این مودم هم از مدل BCM4360 شرکت BROADCOM استفاده کرده

تاریخ ساخت چیپ -2012
شبکه ها - (2.4-5ghz) abgn+ac
سرعت - 1.3gbps
و.../

murrayit
23-04-2018, 11:36
دوستان سلام
فقط نکته ای که داره دستگاه 2 باری برای نصب ریست میشه و بین کار حواستون باشه از برق نکشید
تغییراتی که من خودت توی این 2 روز احساس کردم دستگاه از نظر سیگنال ( چه از نظر برد وایرلس و چه از نظر آنتن موبایل بسیاررر پایدار تر شده )

موفق باشید

میشه بگین از کجا این فریم ور رو آوردین؟ خود سایت رسمی هوآوی نداره؟ بعد این ورژن رو از کجا میشه گرفت؟
در ضمن نمیتونم لینک بذارم یا چیزی اتچ کنم LTE Watch برای هوآوی نسخه جداگانه داره

murrayit
23-04-2018, 12:14
دوستان سلام

موفق باشید
از کجا دانلود کردید؟ سایت رسمی نداره؟ چون اطمینان به هر رامی سخت هست خود مودم ورژنش 11.236.01.00.00 هست و میگه آپدیتی نیومده

murrayit
31-05-2018, 16:59
خوب من فرمور رو پس از پاسخ دوستان :n02: نصب کردم
برای اپراتور OPTUS هست ولی کار میکنه و بدون نیاز به LTEWATCH هم 4g+ رو پشتیبانی می‌کنه
آنتن دهی به وضوح بهتره حداقل همیشه 4 یا 5 خط آنتن دارم قبلا اغلب 3 خط بود حالا واقعی هست یا نه نمی‌دونم

komail7
24-10-2018, 12:51
دوستان این فریمور کار میکنه؟
هر چی میزنم اخرش failed update میزنه!