PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرا ایرانی متخصص عزاداری است؟

Life24
24-09-2017, 23:07
ایرانی متخصص عزاداری است. به زنده اهمیت نمی دهد و بعد از مرگ همیشه قدردان و وظیفه شناس خودش را معرفی میکند.
صادق هدایت

چرا؟

srx190d
24-09-2017, 23:22
البته اگر بگیم مسلمان ها اشتباه نگفتیم
چون در ریشه اسلام مرده پرستی نهادینه شده و ربطی به ایران و ایرانی نداره

Sent from my iPhone 7 using Tapatalk by JAVAD

hy9978
25-09-2017, 00:50
سلام بنظر من خیلی ربطی به ایرانی بودن نداره، کلا آدما انگار یه حالتی هستن، وقتی یه نفر میمیره یه حالت ترحم و نرم دلی نسبت به اون آدم پیدا میکنن، فکر کنم یه چیز طبیعی باشه فک کنم شما خودتم حس کردی، وگرنه ایرانیا که از فضا نیومدن :n02:

bashie110
26-12-2017, 14:42
متاسفانه ما انسانها تا زمانی که چیزی رو از دست ندیم به اهمیت اون پی نمی بریم در خصوص مرده پرستی هم همینطور هستش ذات ادمی اقتضا میکنه که قدر داشته های خود رو نمیدونه مرده پرستی هم مثل سلامت، تا زمانی که ادم سالم هست قدر نمیدونه بعد که به بیماری مبتلا شد افسوس می خوره در این خصوص هم روایت زیاد داریم که انسان قدر چند چیز رو قبل از چند چیز باید دانست. سلامت قبل از بیماری، جوانی قبل از پیری و ....

abootalebkheshmati
05-03-2018, 11:46
چون مردم تعارفی هستیم
هر کی میمیره بدی هاش رو کاملا پاک می کنیم و یاد خوبی هاش می افتیم
با مرده ها هم رو در بایستی داریم

MOHAMMAD_ASEMOONI
08-03-2018, 01:14
سلام
به کسی جسارت نشه . یه جا خوندم :
لعنت به این مردمانِ پَست , زنده کُشِ مُرده پرست .
البته ایراداتی به این بیتِ وارده مثل توهینش , زنده کشی چون بعضی زنده ها رو نمیشه ول کرد زنده باشند . مرده پرست هم نداریم در ایران . پرستش با مقدس و محترم شمردن فرق داره
==========================
اما شکی نیست که بیشتر مردم از مرده ها بهتر حرف شنوی دارند
برای همین بنده چند سال پیش در تاپیک زیر نوشتم:

اگر سخنانِ مردگان براتون جذابتره , تصور کنین که مُرده ام
=============================
ضمناً امواتی که لایق بخشش نیستند رو هرگر نبخشید . هر وقت باهاشون روبرو شدین یقه شون رو دو دستی بچسبید و حقتون رو ازشون مطالبه کنین

bashie110
08-03-2018, 13:14
این تعابیر تعابیر درستی نیست چون اولا در روایات امده اموات خود را به نیکی یاد کنید از طرفی بعضی کسانی که از دنیا رفته اند کمکهایی می توانند به ما بکنند که قابل وصف نیست خداوند رحمت کند حضرت ایت الله العظمی بهاء الدینی رحمت الله علیه رو ایشون به شخصی فرمودند فلانی من در دنیا دستم کوتاه است اما بعد از مردن دستم باز هستش سر قبر من بیا چیزی به شما بدم در روایات هم داریم علما امت من از پیامبران بنی اسرائیل برتر هستند اما اینکه ما بعد از مردن افراد از انها تجلیل میکنیم شاید بتوان گفت به علت قصور ما در زمان حیات اونهاست تا زمانی که والدین ما زنده هستند کاری انجام نمی دیم بعد از مردن هزینه گزاف و ...

shangil
09-03-2018, 21:59
ایرانی به رژیم وابسته است
رژیم هر طور برقصد ایرانی هم میرقصد
کاباره مسجد و ...

Iloveu-ALL
09-03-2018, 23:49
مرده پرستی رو تعریف کنید؟ حدود رو مشخص کنید ؟ یا اینکه کلا از بیخ بایستی بیخیال مردگان و رفتگان شد؟
بعدا تکلیف روشن کنید که هدف شما چی هست؟!

بقیه حرف ها هم که دوستان گفتند...

1.

اگه مفهوم از مرده پرستی وجه منفی هست فقط مربوط به آدم هایی میشه که ما دیدیمشون و یه حقی شاید به گردن ما یا جامعه داشته و ادا نشده یا کم رفتیم دیدنش! یا جای خالی سخنرانی هاش و علمش همیشه حس خواهد شد یا ... یک دوست و هم نشین و حکیم خوب بوده

2.

مرده پرستی در بعضی مواقع معنی بدی میده و بی احترامی ممکنه باشه! ولی همیشه یا نادانی ما یا غرور ما یا کم کاری و تنبلی ما! مانع دست گیری و معاشرت و ارتباط و کار کردن برای اون شخص خواهد شد!