PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سایه دار دیدن اجسام

Malona
26-08-2017, 00:00
سی سالمه و حدود چهار پنج سالی میشه که اجسام رو سایه دار میبینم یک ماه هم هست که شدید شده یک سایه بالا میبینم و یک سایه پایین، مخصوصا خطوط صفحات دیجیتالی رو که روشن و پرنور هستند
در ضمن هرگاه چشام رو ریز میکنم یا از روزنه ی کوچیک به اجسام نگاه میکنم هم سایه از بین میره هم کاملا شفاف میبینم!
کسی هست که تجربه چنین مشکلی رو داشته باشه؟

چهارشنبه دارم میرم چشم پزشکی ولی از بس تو نت تحقیق کردم، وحشت کردم چون میگن عارضه خطرناکیه.

Stream
26-08-2017, 00:52
ممکنه فقط مقداری آستیگماتیسم باشه. ممکنه مسئله دیگه ای باشه. باید چشمتون معاینه بشه.

Malona
26-08-2017, 07:24
استیگماتیسم هم با عینک برطرف میشه؟

hamid3369
26-08-2017, 14:20
نگران نباش کار نشد نداره

●●●FDR●●●
26-08-2017, 15:08
سی سالمه و حدود چهار پنج سالی میشه که اجسام رو سایه دار میبینم یک ماه هم هست که شدید شده یک سایه بالا میبینم و یک سایه پایین، مخصوصا خطوط صفحات دیجیتالی رو که روشن و پرنور هستند
در ضمن هرگاه چشام رو ریز میکنم یا از روزنه ی کوچیک به اجسام نگاه میکنم هم سایه از بین میره هم کاملا شفاف میبینم!
کسی هست که تجربه چنین مشکلی رو داشته باشه؟

چهارشنبه دارم میرم چشم پزشکی ولی از بس تو نت تحقیق کردم، وحشت کردم چون میگن عارضه خطرناکیه.

من الان 6 ساله همینطوری هستم. هیچ عارضه خطرناکی هم در کار نیست. تازه من توی شب همه منابع نور رو ( از جمله ستاره ها ) رو فقط با یک چشم 8 تا یا 7 تا میبینم.

احتمالا بدلیل مشکلات انکسار نور در قرنیه یا عدسی این مشکل بوجود میاد.

چند مدت هم دنبال این بودم برای خودم یک عینک بسازم که فقط یک روزنه داشته باشه تا بتونم از توی اون روزنه همه چیز رو واضح ببینم. چون منم مثل شما متوجه شدم از توی یک روزنه خیلی واضح میبینم .

عجیب اینجاست که مشکل من ناگهانی بروز کرد. توی ماشین بودم یکدفعه احساس کردم همه چیزهایی که میبینم بخصوص منابع نور دارای دنباله و امتداد شدن . از اون به بعد دیگه همینطوری میبینم

Malona
26-08-2017, 18:23
من الان 6 ساله همینطوری هستم. هیچ عارضه خطرناکی هم در کار نیست. تازه من توی شب همه منابع نور رو ( از جمله ستاره ها ) رو فقط با یک چشم 8 تا یا 7 تا میبینم.

احتمالا بدلیل مشکلات انکسار نور در قرنیه یا عدسی این مشکل بوجود میاد.

چند مدت هم دنبال این بودم برای خودم یک عینک بسازم که فقط یک روزنه داشته باشه تا بتونم از توی اون روزنه همه چیز رو واضح ببینم. چون منم مثل شما متوجه شدم از توی یک روزنه خیلی واضح میبینم .

عجیب اینجاست که مشکل من ناگهانی بروز کرد. توی ماشین بودم یکدفعه احساس کردم همه چیزهایی که میبینم بخصوص منابع نور دارای دنباله و امتداد شدن . از اون به بعد دیگه همینطوری میبینم

امتداد و دنباله داشتن فکر نکنم موضوع جدی ای باشه و همون استیگماتیسمه موضوع من فکر میکنم دوبینی هست البته مطمئن نیستم.
چه جالب من هم به این موضوع فکر کردم که همچین چیزی رو بسازم چون دید واقعا عالی و شفاف میشه :n02:

و بله برای من هم به یکباره اینطور شد پنج سال پیش بدون اغراق 16 الی 17 ساعت نشستم پشت مانیتور و کار کردم و یکدفعه سرم رو اوردم بالا دیدم همه چیز سایه دار و هاله دار شده! و شدتش هم زیاد بود اما طی یک هفته سایه ها کم شد و فقط ابجکت ها و فونت ها و چراغ های دیجیتالی رو سایه دار میدیدم اما توی یک ماه اخیر دوباره همه چیز سایه دار شده، البته منظورم از سایه همون شبح هست که شاید اسم دیگش دو بینی باشه
اما در استیگماتیسم خوندم که اجسام کشیده میشه و سایه ها چسبیده به اجسام هستند

فکر میکنم من دچار قوز قرنیه شدم چون در قوز قرنیه اجسام ریز هم دو تا دیده میشه و خوشبختانه اینکه در قوزقرنیه ادم نابینا نمیشه و درمانش پیشرفت کرده اما یک مشکل دیگه ای هم که دارم فارغ از بی پولی و بیمه نبودن و از دکتر ترسیدن فکر کنم تحت عمل غش کنم، هرچند از یوتوب عمل قوزقرنیه رو دیدم و خیلی ساده بود.

amir hamzeh
27-08-2017, 15:13
من یک کم مشکل دید داشتم رفتم چشم پزشک گفت آستیگمات هست و نمره نیم و گفت عینک میزنی برات بنویسم ؟ من نمی فهمم خب باید عینک بزنم میزنم نباید نمیزنم یعنی چی میزنی بنویسم؟ الان من باید عینک بزنم یا نه؟ اگر نزنم نمره چشمم میره بالا ؟من اطلاعی در این مورد ندارم کسی هم از اطرافیان آستیگمات و اینا نیست هر راهنمایی هست بگید :n16:

Malona
27-08-2017, 16:50
من یک کم مشکل دید داشتم رفتم چشم پزشک گفت آستیگمات هست و نمره نیم و گفت عینک میزنی برات بنویسم ؟ من نمی فهمم خب باید عینک بزنم میزنم نباید نمیزنم یعنی چی میزنی بنویسم؟ الان من باید عینک بزنم یا نه؟ اگر نزنم نمره چشمم میره بالا ؟من اطلاعی در این مورد ندارم کسی هم از اطرافیان آستیگمات و اینا نیست هر راهنمایی هست بگید :n16:

تا جایی که من خوندم اگر سعی زیاد برای بهتر دیدن نمیکنید یعنی به چشماتون فشار نمیارید عینک نزنید هم مهم نیست ولی اگر فشار میارید باید عینک بزنید تا چشماتون خسته نشه و درد نگیره، نمره چشم هم ربطی به عینک زدن یا نزدن نداره.

hamid3369
27-08-2017, 17:43
چی شد مراجعه کردین ؟؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
27-08-2017, 18:44
سلام

شایع ترین عیبهای چشم اینهاست
آستیگمات قرنیه , آستیگمات عدسی , دوربینی (خارج شدن چشم از حالتِ کروی و کم شدن فاصله بین شبکیه و عدسی ) , نزدیک بینی ( شدن چشم از حالتِ کروی و زیاد شدن فاصله بین شبکیه و عدسی ) , انحراف چشم به سمت داخل یا خارج , تنبلی چشم به علت انحراف چشم و استفاده ی بیشتر از یک چشم , مگس پران به علت کدر شدن قسمتهائی در زجاجیه و یا کنده شدن قسمتهائی از شبکیه و شناور شدنش در مایع زجاجیه , آب مروارید , کور رنگی , شب کوری به علت کمبود سلولهای حساس به نور بر روی شبکیه , جرقه بینی به علت کنده شدن قسمتهایی از شبکیه و صدمه دیدن شبکیه که اگر ادامه دار بشه میتونه باعث کاهش بینائی و یا حتی کوری بشه . بیماری قند بسیار خطرناکه و باعث تغییرات پی در پی نمره چشم میشه و حتی کوری
هر کسی احساس میکنه در دیدن مشکل داره باید سریع بره دکتر تا علت مشخص بشه چون گاهی مشکل جدی و خطرناک هست و اگر نادیده گرفته بشه باعث کوری میشه مثل انحراف و تنبلی چشم , جرقه بینی و صدمه دیدن شبکیه بر اثر مرض قند و یا فشار خون بالا

amir hamzeh
27-08-2017, 19:27
چی شد مراجعه کردین ؟؟

کی؟ من ؟ یه خورده کج میبینم

MOHAMMAD_ASEMOONI
27-08-2017, 19:58
یه خورده کج میبینم

سلام
این میتونه علامت صدمه دیدن شبکیه و لکه ی زردِ شبکیه باشه که بهش میگن دژنراسیون ماکولا
در نت اطلاعات بیشتری در موردش پیدا میکنین
به هر حال بهتره به پزشک مراجعه کنین تا هر چی هست بدتر نشه

سلام
اونهائی هم که چشمشون دوربین یا نزدیک بین هست اگر از یک روزنه نگاه کنند واضح میبینند اما یک مشکل دارند و اون کم نور شدنِ اجسام هست
علتش هم اینه که شما مسیر بیشترِ نورهایی که قراره وارد چشم بشند و در روی شبکیه تصویر رو به وود بیارند رو میبندین یعنی شدت نور رو کاهش میدین و فقط نوری که از وسط عدسی میگذره میتونه به شبکیه برسه
در چشم سالم , نورهایی که به همه ی قسمتهای عدسی میتابند وارد چشم میشند و دقیقاً روی شبیکه به هم میرسند و تصویری با نور طبیعی و واضح تشکیل میدند
در چشم نزدیک بین فقط نوری که از وسط عدسی میگذره روی شبکیه میافته و بقیه ی نورها پراکنده از هم روی شبکیه میافتند که نتیجه اش تصویر برفکی یا همون تار هست
هر چه قطر عدسی بیشتر باشه (عدسی بزرگتر باشه) نورهایی که روی شبکیه میافتند شدیدتر میشه و ما تصویر شیئ رو نورانی تر میبینیم .
====================

عینکِ مناسب باعث میشه که عیبِ کروس نبودنِ کره ی چشم جبران بشه و نورهای عبور کرده از همه ی قسمتهای عدسی چشم دقیقاً روی شبکیه تشکیل بشند و تصویر رو شفاف و واضح و با شدتِ نور واقعی ببینیم

Malona
30-08-2017, 22:47
رفتم متخصص و جراح چشمی که خانواده میشناختن و معرفی کردند
گفت چشام ضعیف شده یکی 2.5 شده اون یکی 1.5
سایه اجسام معمولی از بین میرفت وقتی اون عینک مخصوص رو میزدم و خیلی دیدم شفاف شد
ولی به موبایلم نگاه کردم دیدم اعداد رو شبح دار میبینم یعنی مثلا عدد 3 رو 33 درهم میدیدم یک 3 واضح و یک 3 خیلی کمرنگ
بهش گفتم سایه میبینم گفت اونو ولش کن این روزنامه رو ببین روزنامه رو دیدم سایه نداشتم گفت خیالت راحت درست میشه :n04:
میگفت چون خیلی وقته عینک نزدم اینطوری شدم و اصلاح میشه
اصلا نمیذاشت من حرف بزنم عینکش رو هم نوشت همونجا یک عینک هم برام سفارش داد مثل این دلالها
عینک رو هم هفته بعد باید بگیرم
قوزقرنیه رو هم پرسیدم گفت نداری چشات استیگماته
خلاصه خیلی سریع تو پنج دقیقه نسخه مارو پیچید

کاش بجای مطب میرفتم بیمارستان تا حالا همچین جونوری ندیده بودم :n17:

به نظرتون شبحی که در اعداد دیجیتالی وجود داره طبیعیه؟

farsweb
31-08-2017, 10:27
من بعد از عمل جراحی این مشکل رو پیدا کردم و دیگه هاله دار دیدن متن ها خصوصا روی مانیتور برام عادی شده

New Ray
31-08-2017, 23:15
من بعد از عمل جراحی این مشکل رو پیدا کردم و دیگه هاله دار دیدن متن ها خصوصا روی مانیتور برام عادی شده

بعد از عمل جراحی یا استفاده از عینک ممکنه نورها درهم دیده بشه معمولا بعد از مدتی بهتر میشه. فکر کنم موقع عمل داروی ضد اشک استفاده میکنن و بعدش برای مدتی باید قطره استفاده کنید؛ البته در شب معمولا مشکلاتش بیشتر نشون میده .
زیاد به چشمتون فشار نیارید مثل تماشای صفحه نمایش در فضای تاریک یا میزان نبودن نور صفحه نسبت به محیط ، و همینطور خیره شدن طولانی مدت به صفحه .

میتونید با مشورت پزشکتون اشک مصنوعی یا قطره هم استفاده کنید . نذارید چشمتون زیاد خشک بمونه ، مثل زمانی که به مانیتور خیره میشید و پلک نمیزنید.

ولی به موبایلم نگاه کردم دیدم اعداد رو شبح دار میبینم یعنی مثلا عدد 3 رو 33 درهم میدیدم یک 3 واضح و یک 3 خیلی کمرنگ
بهش گفتم سایه میبینم گفت اونو ولش کن این روزنامه رو ببین روزنامه رو دیدم سایه نداشتم گفت خیالت راحت درست میشه :n04:
اصلا نمیذاشت من حرف بزنم عینکش رو هم نوشت همونجا یک عینک هم برام سفارش داد مثل این دلالها

این مورد و من تجربه داشتم ، بهتره به دکتر دیگری هم مراجعه کنید که مشهور تر باشه و ابزار سنجش پیشرفته تری داشته باشه. گاهی ممکنه یه دکتر برای چشمتون 0.25 یا 0.5 نمره بیشتر عینک بنویسه و این ممکنه به چشمتون آسیب بزنه. اگه نمره عینک از نمره چشم 0.25 کمتر هم باشه خوبه و مشکلی نداره ، ولی شماره بالاتر باشه اگه اولش کمی سرگیجه گرفتید مشخص میشه .

منم اعداد دیجیتالی رو در شب حاله دار می بینم مثل چراغهای خیابون از داخل ماشین که هرچه سطح شیشه کثیف تر باشه بدتر میشه. اگه چشمتون رو با اشک یا با آب خیس کنید و پلک بزنید معمولا خوب نشون داده میشه.

Malona
01-09-2017, 02:55
این مورد و من تجربه داشتم ، بهتره به دکتر دیگری هم مراجعه کنید که مشهور تر باشه و ابزار سنجش پیشرفته تری داشته باشه. گاهی ممکنه یه دکتر برای چشمتون 0.25 یا 0.5 نمره بیشتر عینک بنویسه و این ممکنه به چشمتون آسیب بزنه. اگه نمره عینک از نمره چشم 0.25 کمتر هم باشه خوبه و مشکلی نداره ، ولی شماره بالاتر باشه اگه اولش کمی سرگیجه گرفتید مشخص میشه .

منم اعداد دیجیتالی رو در شب حاله دار می بینم مثل چراغهای خیابون از داخل ماشین که هرچه سطح شیشه کثیف تر باشه بدتر میشه. اگه چشمتون رو با اشک یا با آب خیس کنید و پلک بزنید معمولا خوب نشون داده میشه.

بله با اشک مصنوعی تست کردم حدود سی ثانیه همه چیز بدون سایه میشه

عینک رو شنبه باید برم از خودش تحویل بگیرم گفت همه چیز رو تست میکنیم اگر مشکل داشت تغییر میدیم
اولش که با یه دستگاهی که بالن و جاده رو نشون میده چشمام رو نگاه کرد و گفت ضعیفه
بعد با اون دستگاه عینک (که چندین لنز داره) حروف E تابلو رو نشون داد که هر شیشه ای میاورد پایین Eها شفافتر میشدن ولی سایه ها پابرجا بودن که رسید به شیشه ای که کاملا شفاف شد و کوچکترین E هارو هم میدیدم و سایه ها هم از بین رفت اما موبایلم رو نگاه کردم و دیدم اعداد سایه دار هستند که در جواب گفت مهم نیست و عینک بزنی یه مدت خوب میشه...

MOHAMMAD_ASEMOONI
02-09-2017, 16:30
تا جایی که من خوندم اگر سعی زیاد برای بهتر دیدن نمیکنید یعنی به چشماتون فشار نمیارید عینک نزنید هم مهم نیست ولی اگر فشار میارید باید عینک بزنید تا چشماتون خسته نشه و درد نگیره،
نمره چشم هم ربطی به عینک زدن یا نزدن نداره.سلام

مسئله فقط فشار اومدن یا فشار نیومدن به چشم نیست
گاهی جانِ فرد و دیگران به درست و واضح دیدنش بستگی داره مثل راننده یا عابری که در خیابون هست .
ضعیف بودن چشمشون میتونه به قیمت جانشون یا جان دیگران تموم بشه
هر کسی درست نمیبینه باید بره دکتر تا با عینک یا لنز یا دارو و یا لیزر و یا جراحی مشکل چشمش برطرف بشه چون حدود 80% از اطلاعاتی که به مغز میرسه از راه چشم هست و ضعیف بودنش یعنی اطلاعاتِ بسیاری به شکل غلط و ناقص به مغز میرسه و باعث تصمیمهای اشتباه و عکس العملهای اشتباه میشه و کلی هزینه داره برای فرد و اجتماع
گاهی ضعف چشم باعث قوزی شدن فرد میشه , گاهی باعث عقب موندگی در درس و تحصیل و حتی ترک تحصیل میشه و ناموفق بودن در شغل و یا اخراج شدن و یا خسارت سنگین زدن به خود و دیگران
شنیدن هم همینطوره . بیش از 90% اطلاعاتِ جهان اطرافمون از راه گوش و چشم به مغز میرسه
کلاً اعضا و جوارح بدن هر چه سالمتر باشند موفقیت و آسایش و آرامش و ایمنی و امنیتِ فرد و جامعه بیشتر میشه
برای همینه که کشوری که اکثر مردمش بهداشت رو رعایت میکنند و از دخانیات و الکل خوری و مواد مخدر و بی بند و باری جنسی به دورند , اون کشور مشکلاتش خیلی کمتره و موفقیتهاشون و رضایت مردم هم بیشتره

Malona
03-09-2017, 00:29
خب ما هم بالاخره عینکی شدیم
اینقدر ناراحت بودم که درست متوجه نشدم شماره چشمم چنده
OD = -1- 0.75 X 180
OS = - 0.75 - 1.5 X 180
1- این اعداد بالا تو جعبه عینک بود معنیش چیه؟
مدل عینک هم زده uv 400 porsche design antireflex south korean
2- خوبه یا باید تغییرش بدم؟ بودجه هم نهایتا 200 (فقط برای عدسی)
3- این عینک خیلی سبکه ولی بازم امکان داره حالت چشمها و زیرچشمهارو تغییر بده؟
هر کسی رو دیدم حالت چشماش بعد از عینک زدن بد شده

در مورد مشکل سایه هم الان همه اجسام شفاف و بدون سایه است به جز بعضی چراغ ها و ماه و ستاره و اینجور چیزا که هاله/سایه/روح دارند

و خوشبختانه فونت ها و اعداد ویندوز بدون سایه است و کارم رو میتونم دوباره راحت انجام بدم

New Ray
03-09-2017, 01:08
خب ما هم بالاخره عینکی شدیم
اینقدر ناراحت بودم که درست متوجه نشدم شماره چشمم چنده
OD = -1- 0.75 X 180
OS = - 0.75 - 1.5 X 180
1- این اعداد بالا تو جعبه عینک بود معنیش چیه؟
مدل عینک هم زده uv 400 porsche design antireflex south korean
2- خوبه یا باید تغییرش بدم؟ بودجه هم نهایتا 200 (فقط برای عدسی)
3- این عینک خیلی سبکه ولی بازم امکان داره حالت چشمها و زیرچشمهارو تغییر بده؟
هر کسی رو دیدم حالت چشماش بعد از عینک زدن بد شده

در مورد مشکل سایه هم الان همه اجسام شفاف و بدون سایه است به جز بعضی چراغ ها و ماه و ستاره و اینجور چیزا که هاله/سایه/روح دارند

و خوشبختانه فونت ها و اعداد ویندوز بدون سایه است و کارم رو میتونم دوباره راحت انجام بدم

منظور OD چشم راست و OS چشم چپه
عدد اول نمره هر چشم ( یا همون عینک ) هست که برای شما منفی 1 برای چشم راست و منفی 0.75 برای چشم چپ هست. علامت منفی یا مثبت قبلش برای دوربین یا نزدیک بین استفاده میشه درست خاطرم نیست کدوم.
اما اعداد بعدی 0.75 و 1.5 مقدار درجه انحراف آستیگماتیسم هر چشم هست نسبت به محور افق ( عدد 180 درجه محورش هست )

Malona
03-09-2017, 08:36
منظور OD چشم راست و OS چشم چپه
عدد اول نمره هر چشم ( یا همون عینک ) هست که برای شما منفی 1 برای چشم راست و منفی 0.75 برای چشم چپ هست. علامت منفی یا مثبت قبلش برای دوربین یا نزدیک بین استفاده میشه درست خاطرم نیست کدوم.
اما اعداد بعدی 0.75 و 1.5 مقدار درجه انحراف آستیگماتیسم هر چشم هست نسبت به محور افق ( عدد 180 درجه محورش هست )

خب الان نمره چشم من رو جمع این دو عدد باید گفت؟
این انحراف استیگماتی که گفتید ربطی به انحراف/لوچی چشم نداره؟

New Ray
03-09-2017, 14:57
خب الان نمره چشم من رو جمع این دو عدد باید گفت؟
این انحراف استیگماتی که گفتید ربطی به انحراف/لوچی چشم نداره؟

نه نمره چشمتون گفتم که چشم راست میشه 1 و چشم چپ 0.75 هست. بعضی جاها مثلا برای گواهینامه و سربازی و غیره ممکنه از جمع دو شماره چشم بعنوان نمره واحد چشم استفاده کنن اما دقیقش همون نمره جدا برای هر چشم هست. فقط هر کدوم مقدار کمی استیگمات داره که چیز خیلی مهمی نیست.
تو استیگماتیسم فکر کنم قرنیه کمی حالت دفرمی داره که تمرکز نور روی مردمک کمی دچار مشکل میشه، نه اینکه مثل لوچی کلا چشم به یک سمت کج شده باشه.
دوستان پزشکمون بهتر میتونن توضیح بدند :n16:

zohreh1374444
21-11-2017, 23:51
سلام من هم بطور ناگهانی متوجه تاری دید و سایه دار بودن دیدم شدم
به دکتر هفته پیش رفتم و بعد از معایته گفت ک قوز قرنیه دارم من اصلا عینکی نیست و سه چهار روزه عینک اذیتم میکنه و سایه اجسام کمتر نشده چشمام یکی 1.25چشم راست ...و چشم چپ1.5 ولی با سایع رو بالا و پایین نوشته ها میبینم و بدون عینک فقط یک سمت نوشته ها ...ایا قوز قرنیه بهبود داره من قرنیه م نازکه و امکان عمل خیلی کمه لطفا یکی جواب بده خیلی نگرانم سایه ها کلافم کرده

MOHAMMAD_ASEMOONI
22-11-2017, 00:26
سلام من هم بطور ناگهانی متوجه تاری دید و سایه دار بودن دیدم شدم
به دکتر هفته پیش رفتم و بعد از معایته گفت ک قوز قرنیه دارم من اصلا عینکی نیست و سه چهار روزه عینک اذیتم میکنه و سایه اجسام کمتر نشده چشمام یکی 1.25چشم راست ...و چشم چپ1.5 ولی با سایع رو بالا و پایین نوشته ها میبینم و بدون عینک فقط یک سمت نوشته ها ...ایا قوز قرنیه بهبود داره من قرنیه م نازکه و امکان عمل خیلی کمه لطفا یکی جواب بده خیلی نگرانم سایه ها کلافم کرده
سلام
به احتمال زیاد چشم شما فقط آستیگمات هست فقط همین .

یه عیب ساده هست که با عینک مناسب رفع میشه
اگر با عینک خوب نمی‌بینید پس نمره ی چشمتون اشتباه محاسبه شده یا در ساخت عینک سهل انگاری شده
جمله ی عینک مشکلی نداره فقط چشمت هنوز بهش عادت نکرده رو باور نکنید .
با این حرفها درپوش میدارند روی خرابکاری هاشون .
عینک اگر درست و اصولی ساخته بشه پس از همون لحظه که به چشم می زنید خوب و واضح میبینید بدون سر درد و سرگیجه و اشک چشم و اینها و برعکس احساس راحتی میکنید

Shayan_firmino
08-04-2019, 01:36
دوستان چشم منم مقداری بالا و پایین اجسام رو دارای سایه میبینه چیکار کنم رفع شه؟

Diego
08-04-2019, 08:19

برای اطمینان بیشتر به یک بینایی سنج (دکتر متخصص چشم نه،بلکه بینایی سنج) مراجعه بفرمائید.اغلب ویزیت های ارزانی هم دارند و طبق تجربه ای که داشتم و دیدم اکثرشون وقت بسیاری برای مراجعه کننده میذارند و حوصله به خرج میدن.دکتر های متخصص به عل کمبود وقت و جا باز کردن برای بیمار بعدی میخوان سریع مراجعه کننده رو رد کنن بره.تشریف ببرید و اول چیزی نگید از معاینه قبلیتون و نتیجه رو ببینید بعد برگه معاینه جدید رو مقایسه کنید ببینید تفاوتی داره یا نه.حتماً لازم نیست عینک جدید سفارش بدید.بگید بعداً میام برای عینک
چون مورد کم نبوده با یک تجویز اشتباه عینک مشکل یه آدمی چند برابر نشده باشه

MOHAMMAD_ASEMOONI
08-04-2019, 10:10
برای اطمینان بیشتر به یک بینایی سنج (دکتر متخصص چشم نه،بلکه بینایی سنج) مراجعه بفرمائید.

.
اغلب ویزیت های ارزانی هم دارند و طبق تجربه ای که داشتم و دیدم اکثرشون وقت بسیاری برای مراجعه کننده میذارند و حوصله به خرج میدن.
.
دکتر های متخصص به علت کمبود وقت و جا باز کردن برای بیمار بعدی میخوان سریع مراجعه کننده رو رد کنن بره.
.
تشریف ببرید و اول چیزی نگید از معاینه قبلیتون و نتیجه رو ببینید بعد برگه معاینه جدید رو مقایسه کنید ببینید تفاوتی داره یا نه.
.
حتماً لازم نیست عینک جدید سفارش بدید.بگید بعداً میام برای عینک
چون مورد کم نبوده با یک تجویز اشتباه عینک مشکل یه آدمی چند برابر نشده باشه

سلام
سوال دوستمون Malona مربوط به چند ماه پیش هست ولی مشکل ایشون مشکل خیلی از کسانی هست که برای اولین بار عینک طبی استفاده میکنند . به همین دلیل موضوع مهمی رو توضیح میدم برای این دسته از مردم :
.
.
کسی که نزدیک بین هست یعنی برای دیدنِ اشیاء نزدیک مشکلی نداره و فقط برای دیدنِ اشیاء دور احتیاج به عینک داره
.
حالا اگه برای این شخص, عینکِ مناسب ساخته بشه برای دیدنِ دور , به احتمال زیاد وقتی با همون عینک به اشیاء نزدیک نگاه میکنه واضح نمیبینه چون عینکش کار عدسی چشم رو مختل میکنه برای دیدنِ اشیاء نزدیک
.
فقط کسانی که کودک یا نوجوان هستند این مشکل رو ندارند چون عدسی چشمشون بسیار نرم و انعطاف پذیر هست و میتونه خودش رو تطبیق بده حتی برای دیدنِ اشیاء نزدیک با عینکی که مخصوص دیدنِ اشیاء دور هست که باز هم مقداری فشار میاد به عضلاتِ حرکت دهنده ی عدسی چشمشون
.
جوانان هم ممکنه این مشکل رو نداشته باشند اما از 30 سال به بالا , کم کم پیر چشمی شروع میشه یعنی عدسی چشم کم کم سفت میشه و دیگه مثل کودکی و نوجوانی نرم و انعطاف پذیر نیست .
این افراد نمیتونند اشیاء نزدیک رو با عینک دوربینی واضح ببینند

.
.
==================================

.
کسانی که با عینکِ مخصوص اشیاء دور (عینکِ چشمِ نزدیک بین) , نمیتونند اشیاء نزدیک رو واضح ببینند 3 راه حل دارند :
1- برای دیدنِ اشیاء نزدیک عینک رو بردارند
2- برای دیدن اشیاء نزدیک , عینکشون رو با دست بگیرند بالا و بدون عینک ببینند
3- عینک با عدسی باریک شفارش بدند تا بدونِ برداشتنِ عینک بتونند موبایل و کتاب و غیره رو ببینند و اشیاء دور رو هم از داخل عدسی عینک نگاه کنند . به همبن سادگی و
این بهترین راه حل برای این افراد هست

.

این عکس یک عینک هست که یکی از عدسیهاش باریک سفارش داده شده مخصوص افرادی که برای دور باید عینک بزنند ولی برای نزدیک نیاز به عینک ندارند
.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
همونطور که در عکس بالا میبینید یکی از عدسیها از زیر برش داده شده تا عدسی باریک بشه ( عرضِ 2 سانت یا 2 سانت و ربع مناسب هست )
کسی که این عینک رو میزنه , دور رو خوب میبینه و نزدیک رو هم بدون عینک میبینه چون از زیر عدسیبه اشیاء نزدیک نگاه میکنه و درنتیجه به چشمش فشار نمیاد
.
حتی برای کوک و نوجوان هم بهتره عدسیها باریک بشه تا برای دیدنِ نزدیک , به چشمشون فشار نیاد
.
گاهی بهتره که عرض عدسی 1.75 سانت باشه که اصلاً مزاحمِ دیدنِ اشیاء نزدیک نباشه
.
اگر فردی چشمش پیر چشم شده باشه و عدسی چشمش خیلی سفت شده باشه و عدسیهای چشمش به صورتی سفت شده باشه که نه دور رو خوب بیبینه و نه نزدیک رو پس باید "عدسیِ 2 دید" استفاده کنه و یا 2 عینک بزنه . یکی برای دور و یکی برای نزدیک . بدون عینک هم فاصله ی متوسط رو واضح میبینه مثل 2 با 3 متری
.
====================================
بهترین فریم عینک هم , نیم فریم هست مثل عکس بالا که عدسی از زیر آزاد هست و میتونین راحت باریکش کنین تا عرضش بشه 2 سانت . این نوع عینک خیلی سبکتر هست . اگر دسته اش هم استیل بسیار باریک و یا تیانیوم باشه دیگه نور علی نور هست و بسیار بسیار سبک هست خصوصاً که عدسبها هم دیگه پلاستیکی شده

.
.
اون قدیمها , عینک میساختند از شیشه و عرض عدسی هم 6 یا 7 سانت بود !!!! که بسیار سنگین بود و پایه هاش حتی باعث زخم شدنِ بینی میشد
قدر عینکهای امروزی رو بدونید
.
مسائل مهم دیگه ای هم در ساخت عینک باید رعایت بشه مثل تعیین محل قرار گرفتنِ مردمک چشم روی طلقِ عینکِ خام و علامت زدنش تا عدسی درست بُرش بخوره و ساخته بشه
.
.

===================================
.

صرفه جویی های میلیونی در هزینه های خودرو و زندگی
.

.

MOHAMMAD_ASEMOONI
08-04-2019, 10:14
تکراری . لطفا حذف شود ,,,,,,