PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لطفا نظرتون رو بگید !!

hamid3369
24-08-2017, 08:10
سلام دوستان روز بخیر

یکی از دوستان من یک مشکل داره سنشم 19 هست پسره ماجرا اینجوره که هر وقت یک لباس مد روز میپوشه یک شلوار جین یا یک کفش میگه احساس راحتی نمیکنه و فکر میکنه مردم همگی دارن به لباس هاش توجه میکنن و استرس شدیدی داره و فقط مجبوره لباس رسمی بپوشه تو خونه هم نمیتونه لباس راحتی که دلش میخواد بپوشه احساس میکنه که والدین دارن به اون نگاه میکنن و بعد اخیرا متوجه شدم وقتی جایی میریم همش به لباس های مردم نگاه میکنه و بررسی میکنه تو گوشیش هم تو سایت های مد لباس میچرخه زیاد لباس ها شدن یک عقده و رنج روانی ..بنظرتون چطور میشه این مشکلو حل کرد و نظرات خودتون رو ارائه بدین :n12:

امید رض
24-08-2017, 08:47
سلام دوستان روز بخیر

یکی از دوستان من یک مشکل داره سنشم 19 هست پسره ماجرا اینجوره که هر وقت یک لباس مد روز میپوشه یک شلوار جین یا یک کفش میگه احساس راحتی نمیکنه و فکر میکنه مردم همگی دارن به لباس هاش توجه میکنن و استرس شدیدی داره و فقط مجبوره لباس رسمی بپوشه تو خونه هم نمیتونه لباس راحتی که دلش میخواد بپوشه احساس میکنه که والدین دارن به اون نگاه میکنن و بعد اخیرا متوجه شدم وقتی جایی میریم همش به لباس های مردم نگاه میکنه و بررسی میکنه تو گوشیش هم تو سایت های مد لباس میچرخه زیاد لباس ها شدن یک عقده و رنج روانی ..بنظرتون چطور میشه این مشکلو حل کرد و نظرات خودتون رو ارائه بدین :n12:
بهترین راهش رفتن به خدمت سربازی هست:n39:
:n39:

hamid3369
24-08-2017, 08:55
اگه میشه توضحیاتی بدین بتونم بهش کمک کنم

farsweb
24-08-2017, 12:12
سلام دوستان روز بخیر

دوست من این یه نوع حاد از وسواس فکریه و حتما بهتره به دکتر مراجعه کنن تا پیچیده تر از این نشده.
خدمت سربازی که گفتن بله تو این شرایط بسیار مفیده البته برای تخریب روحی و ایجاد ناامیدی و خدای نکرده مشکلات جنسی
دوست شما نیاز به درمان و یه محیط نرمال داره نه خرابه ای مثل پادگان

hamid3369
24-08-2017, 12:47
دوست من این یه نوع حاد از وسواس فکریه و حتما بهتره به دکتر مراجعه کنن تا پیچیده تر از این نشده.
خدمت سربازی که گفتن بله تو این شرایط بسیار مفیده البته برای تخریب روحی و ایجاد ناامیدی و خدای نکرده مشکلات جنسی
دوست شما نیاز به درمان و یه محیط نرمال داره نه خرابه ای مثل پادگان

ممنون توضیح کاملی بود

MOHAMMAD_ASEMOONI
24-08-2017, 20:25
سلام

بهش بگین یکی از چیزهایی که به آدم کمک میکنه شخصیتش قوی بشه اینه که خودش گفتار و رفتارش رو از دیدِ یک نفر دیگه زیر نظر بگیره . اونوقت میبینه همه چیز عادیه یا واقعاً غیر عادیه
یعنی در ذهنش از بدنِ خودش بیاد بیرون و کنار دست خودش راه بره یا کنار دست خودش بشینه و گفتار و رفتار خودش رو تماشا کنه تا متوجه بشه که درست و صحیح هست یا نه
اونهایی که شخصیت ضعیف دارند با این کار به این نتیجه میرسند که بیشتر اوقات اونطور که فکر میکنند نیستند . یعنی فکر میکنه مردم همش نگاهش میکنند اما مردم بیکار نیستن وایسن یه نفر رو بِر و بِر نگاه کنند . چشمشون میافته و بعدش هم میرند دنبال کار و زندگیشون
اونهایی هم که گفتار و رفتارشون درست نیست , با زیر نظر گرفتن گفتار و رفتار خودشون متوجه میشن که گفتارشون یا رفتارشون مشکل داره .
==============================
ضمناً بعضیها واقعاً حرفهاشون یا رفتارشون یا لباس پوشیدنشون تابلو هست و نگاهها و توجه ها رو به خودشون جلب میکنند
البته جلب توجه هم دلیل بر "در اشتباه بودن" نیست

ممکنه یکی خیلی شیک و آراسته باشه وسط کلی آدم که همه لباس معمولی پوشیده اند . خب مسلّماً نظرشون جلب میشه و هر کسی هم یه فکری میکنه یا یه چیزی میگه . یکی میگه به به , یکی میگه بالاخره یه شیک و پیک دیدیم , یکی میگه لباس پلوخوریش رو پوشیده , یکی میگه لابد شب دامادیشه , یکی میگه لابد قرار داره
خلاصه دروازه رو میشه بست اما دهنهای مردم رو نمیشه بست .

hamid3369
24-08-2017, 21:29
سلام

بهش بگین یکی از چیزهایی که به آدم کمک میکنه شخصیتش قوی بشه اینه که خودش گفتار و رفتارش رو از دیدِ یک نفر دیگه زیر نظر بگیره . اونوقت میبینه همه چیز عادیه یا واقعاً غیر عادیه
یعنی در ذهنش از بدنِ خودش بیاد بیرون و کنار دست خودش راه بره یا کنار دست خودش بشینه و گفتار و رفتار خودش رو تماشا کنه تا متوجه بشه که درست و صحیح هست یا نه
اونهایی که شخصیت ضعیف دارند با این کار به این نتیجه میرسند که بیشتر اوقات اونطور که فکر میکنند نیستند . یعنی فکر میکنه مردم همش نگاهش میکنند اما مردم بیکار نیستن وایسن یه نفر رو بِر و بِر نگاه کنند . چشمشون میافته و بعدش هم میرند دنبال کار و زندگیشون
اونهایی هم که گفتار و رفتارشون درست نیست , با زیر نظر گرفتن گفتار و رفتار خودشون متوجه میشن که گفتارشون یا رفتارشون مشکل داره .
==============================
ضمناً بعضیها واقعاً حرفهاشون یا رفتارشون یا لباس پوشیدنشون تابلو هست و نگاهها و توجه ها رو به خودشون جلب میکنند
البته جلب توجه هم دلیل بر "در اشتباه بودن" نیست

ممکنه یکی خیلی شیک و آراسته باشه وسط کلی آدم که همه لباس معمولی پوشیده اند . خب مسلّماً نظرشون جلب میشه و هر کسی هم یه فکری میکنه یا یه چیزی میگه . یکی میگه به به , یکی میگه بالاخره یه شیک و پیک دیدیم , یکی میگه لباس پلوخوریش رو پوشیده , یکی میگه لابد شب دامادیشه , یکی میگه لابد قرار داره
خلاصه دروازه رو میشه بست اما دهنهای مردم رو نمیشه بست .

مرسی رفیق زحمت کشیدی وقت گذاشتی و این همه نوشتی و توجه کردی و یک راه حل اساسی ارائه کردی کاملا منطقیه حرفت ..درود و سپاس خوش حالم که تو p30 worldافرادی هستن که به مردم کمک میکنن و واقعا باعث افتخارمه

danielo
25-08-2017, 01:30
من تا زمانی که با یک بیمار وسواس برخورد نزدیک نداشتم و باهاش زندگی نکردم . اصلا فکرش نمیکردم همچنین بیماری وجود داره .

hamid3369
25-08-2017, 09:25
یعنی چنین فردی بیمار محسوب میشه؟؟ اگه سایر دوستان بتونن نظرات رو بگن توضیح دقیقی بدست میارم

امید رض
25-08-2017, 09:36
یعنی چنین فردی بیمار محسوب میشه؟؟ اگه سایر دوستان بتونن نظرات رو بگن توضیح دقیقی بدست میارم
این بیماری نیست وسواس هست
اینکه گفتم سربازی بخواطر اینکه وضع الانش مگه وخیمه؟یا وضع بدی داره که تو سربازی بخواد درد روحی بکشه!
بهترین وضعش الانه که مشکل داره
>........................
راه دوم اینه که دست رو این حساسیتش بزارین وبیشترش کنین
یا خودتون هم تیپ دوستتون رو بزنید تا اعتماد به نفسش رو زیاد کنید
>....

ملا نصرالدین
29-08-2017, 12:53
سلام دوستان روز بخیر

دوست شما اعتماد به نفسش پایینه .یک مقدار برای این سن طبیعیه.بهترین کاری که براش میتونید انجام بدید اینه که همیشه باهاش صادق باشید .همیشه از لباس هایی که میپوشه تعریف کنید .اگر دوستان دیگرش رو هم میشناسید همه با هم از لباس هاش تعریف کنید.البته واقعی .اینجوری کم کم اعتماد به نفس پیدا میکنه
اگر مردم بهش نگاه میکنند بهش بگید که چون تیپش عالیه نگاه میکنند و خلاصه ازش تعریف کنید
اولش یه کم هم برای اون سخته هم برای شما
ولی کم کم عادی میشه
بعد هم سعی کنید جاهایی بروید که حواسش از گوشی پرت بشه.پاساژ و رستوران جای خوبی برای گردش با این دوستتان نیست.شهربازی.کارتینگ.کوه نوردی در روزهای خلوت.اسب سواری.پرواز با پاراگلایدر .سینما.و.... بروید