PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید دوربین بین 3 تا 4 میلیون

miladddd
15-07-2017, 19:00
سلام

تخصص و کار من طراحی گرافیک 2d و 3d هست

من قصد دارم در کنار کارم، عکاسی هم بکنم برای درآمدزایی

بیشتر دوست دارم روی عکاسی صنعتی، تبلیغاتی و معماری و گاها عکاسی طبیعت کار بکنم

کار عکاسی بصورت جزئی رو قبلا انجام دادم و به صورت مقدماتی با دوربینهای dslr آشنایی دارم

به نظرتون با چه دوربین و لنزی کار خودم رو شروع کنم. میخوام اول از همه عکاسی خوبی داشته باشه و توی فیلم برداری هم قابل قبول باشه و حتما در آبنده بشه لنزهای بهتر و حرفه ای تری رو روش سوار کرد و خریدش آینده نگرانه باشه

masood.ashoori789
18-07-2017, 16:57
درود ، راهنمایی رو از یک انتخاب کلی شروع میکنم ، اینکه حتما باید دستگاه نو خریداری کنید و یا نه ، برای شروع میتونید دستگاه کار کرده تهیه کنید .

نکته ای رو در نظر بگیرید که خود دوربین ۲۰ درصد کار هست ، لنز ۳۰ تا ۴۰ درصد و ذوق عکاسی و مهارت و کادر بندی ۴۰ تا ۵۰ درصدی هست ‌
یک چهارم سرمایه رو صرف خرید خود دوربین کنید و سه چهارم رو صرف خرید لنز و تجهیزات کنید .
در مورد خرید لنز یا باید شخصا تجربه استفاده داشته باشید یا بدونید نیاز شما چی هست که نیاز به تحقیق بیشتر داره .

در این مورد راهنمایی خاصی نمیشه کرد ،
در مورد کنون و نیکون هم هر کدوم طرفدارهای خودش رو داره و نمیشه برند مشخص کرد ،
اما در کل ، فیلم برداری کنون بهتر هست ، عکس های نیکون شارپ تر هست ، عکس های کنون نرم تر هست .

miladddd
22-07-2017, 11:06
ممونم از شما
در کل خرید d7200 به نظر شما آینده نگرانس یا دیگه یه دوربین قدیمی محسوب میشه؟

masood.ashoori789
22-07-2017, 22:09
ممونم از شما
در کل خرید d7200 به نظر شما آینده نگرانس یا دیگه یه دوربین قدیمی محسوب میشه؟
این مدل اصطلاحا کراپ هست ، یعنی سنسور کوچکی داره ، در مقابل دوربین های فول فریم هستند که سنسور بزرگی دارند ، البته قیمت این دوربین ها از ۵ میلیون به بالاست ،
خواستم نتیجه بگیرم دوربین های کراپ ، دوربین آینده نیست . البته موضوع اصلی جیب ماست :دی
با این توضیح که من شخصا کراپ کنون دارم و خیلی هم عکس های خوبی میگیرم با همون استناد به جمله پست قبلم که دوربین ۲۰ درصد کار هست و اصل کاری لنز و خلاقیت و مهارت ماست .

در نهایت اگر قانون اختصاص دادن هزینه رو رعایت کنید دوربین خوبی هست .
آدرس گروهمون رو براتون خصوصی میکنم ، میتونید از نظر چندین نفر استفاده کنید تا نهایتا انتخاب درستی داشته باشید