PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : وسواس

k1ozil
15-07-2017, 17:35
سلام دوستان
وسواس نطم دارم و وسواس چک کردن خیلی شدید
مثلن ده بار چک میکنم ک وای فای خاموش باشه و ب شدت روی نظم و قرینه بودن حساسم
سوالم اینه ک باید ب روانشناس مراجعه کنم یا روان پزشک؟

حیزون
15-07-2017, 17:49
اگه وسواس کامپیوتر داری به عالم کامپیوتر مراجعه کن.

خاموش روشن کردن روتر عیبی نداره آیپی عوض میکنه و برای امنیت خوبه.

حیزون
15-07-2017, 18:03
اگر هم وسواس های دیگه داری سعی کن حتی الامکان تو مکان های عمومی نشون ندی . من خودم موقع مسافرت این وسواس رو دارم که مرتب پاسپورت ام رو چک کنم و هی کیف ام و باز و بسته کنم زیپ هاش و چک کنم . بعد پار سال تو فرودگاه امام داشتم همین کاررو میکردم ، یکی جلوی مامانشو و خونوادش بهم گفت ** خل . شعور مردم در همین حده یعنی جلوی ننه خودش رکیک ترین کلمات رو استفاده میکنن .

k1ozil
15-07-2017, 18:57
اگر هم وسواس های دیگه داری سعی کن حتی الامکان تو مکان های عمومی نشون ندی . من خودم موقع مسافرت این وسواس رو دارم که مرتب پاسپورت ام رو چک کنم و هی کیف ام و باز و بسته کنم زیپ هاش و چک کنم . بعد پار سال تو فرودگاه امام داشتم همین کاررو میکردم ، یکی جلوی مامانشو و خونوادش بهم گفت ** خل . شعور مردم در همین حده یعنی جلوی ننه خودش رکیک ترین کلمات رو استفاده میکنن .
من مشکلم خیلی حاده
وسواسم خیلی شدیده حتمن ب پزشک نیاز دارم نمیدونم اول برم روان شناس یا مستقیم برم روان پزشک؟

❤❤❤
15-07-2017, 19:03
سلام دوستان

اضطراب که میمونه و درمان نمیشه تبدیل به وسواس میشه..زمینه ارثی هم داره شاید پدر یا مادرتون وسواس دارن..

اگر د رکنارش فوبیای اجتماعی گوشه گیری کمحرفی هم داری احتمالا نیاز به دارو داری...

یه قرصهایی هست مثل فلوکسامین این هم برای درمان وسواس و هم فوبیای اجتماعی ..

باید دکتر نظر بده که چیکار باید بکنید...شما یه اظطرابی داشتی که تبدیل به وسواس شده...حالا نمیدونم چیه باید به کمک روانشناس ریششو بکنی..

میتونی یک دکتر خوب پیدا کنی که هم روانشناس باشه هم روانپزشک که هم دارو بده بهت هم باهات حرف بزنه و ریشه وسواست رو نابود کنه..

اگر هیپنوتراپی هم بلد باشه میتونه اونجا راحت ریششو پیدا کنه در ناخود آگاهت

ویزیت روانپزشک 40 تومنه..روانشناس 60 تومن ...کسی که هم روانشناس باشه هم روانپزشک هر 15 دقیقه 50 تومنه..

نظر منو میخوای برو کسی که هم روانپزشک باشه هم روانشناس چون اون وسط پاسکاری نمیشی بین روانشناس و روانپزشک و سریعتر وسواست رو درمان میکنی..

shangil
15-07-2017, 19:05
سلام دوستان

بعضیا مثل شما هستن. نه مشکلی نیست من خودم وقتی میرم سفر همه چیز رو سه بار چک میکنم به خصوص خارج از کشور و ...
اگر هم میخوای بری دکتر فقط روانشناس مجرب برو

k1ozil
15-07-2017, 19:09
بعضیا مثل شما هستن. نه مشکلی نیست من خودم وقتی میرم سفر همه چیز رو سه بار چک میکنم به خصوص خارج از کشور و ...
اگر هم میخوای بری دکتر فقط روانشناس مجرب برو

اینا عادیه همه دارن
من بیش از حد چک میکنم کوچکترین بی نظمی اعصابم بهم میریزه

k1ozil
15-07-2017, 19:11
روان شناس خوب از کجا میتونم پیدا کنم ؟ (استان کرمان )

shangil
15-07-2017, 19:22
اینا عادیه همه دارن
من بیش از حد چک میکنم کوچکترین بی نظمی اعصابم بهم میریزه
چون وسواس دارین فکر میکنین همه اینطورین. نه چک کردن منم خیلی خیلی زیاده نگران نباشید.
از من به شما وصیت تا حد امکان از دارو دوری کنید عوارض عجیبی بر مغز داره
اوانو دیگه باید بگردید. از اشناها اینا بپرسین دوستان. چون باید پیش کسی برین که حداقل قبلا درسش رو خوب پس داده. هر چند ممکنه روانشناسی برا شما خبو دربیا دبرا دیگری بد.
برید نهاد های روانشاسی دارن هر شهری اونجا لیست و اسامی شون است. کانون روانشناختی یه همچین اسامی
باید روی مغزتون کار کنید تا کم کم این عادت دور بشه
چند سالتونه؟

k1ozil
15-07-2017, 19:34
چون وسواس دارین فکر میکنین همه اینطورین. نه چک کردن منم خیلی خیلی زیاده نگران نباشید.
از من به شما وصیت تا حد امکان از دارو دوری کنید عوارض عجیبی بر مغز داره
اوانو دیگه باید بگردید. از اشناها اینا بپرسین دوستان. چون باید پیش کسی برین که حداقل قبلا درسش رو خوب پس داده. هر چند ممکنه روانشناسی برا شما خبو دربیا دبرا دیگری بد.
برید نهاد های روانشاسی دارن هر شهری اونجا لیست و اسامی شون است. کانون روانشناختی یه همچین اسامی
باید روی مغزتون کار کنید تا کم کم این عادت دور بشه
چند سالتونه؟

۱۹ سال
کنکوری بودم
امسال ب اوحش رسید
کنکور هم گند زدم
وسواس ب مراتب شدید تر شده داره روانیم میکنه

shangil
15-07-2017, 19:47
۱۹ سال
کنکوری بودم
امسال ب اوحش رسید
کنکور هم گند زدم
وسواس ب مراتب شدید تر شده داره روانیم میکنه

حدس میزدم باور کن. این سنین اوج چنین مسایل هست. درست میشه فقط باید صبر و حوصله کنی
نگران نباش
استرس که انباشته شده اونم باعثش شده. قطعا روانشناس برو منتهی واقعا کسی که دلش بسوزه میتونی پیدا کنی از همین فردا صبح برو بگرد و بپرس. احتمالا دارو هم نیاز باشه ولی خیلی زیاد نخواهد بود. اگر فعلا درس نمیخونی قطعا برو کار پیدا کن کمی کار کن خیلی مفیده و ورزش دویدن

k1ozil
15-07-2017, 19:54
حدس میزدم باور کن. این سنین اوج چنین مسایل هست. درست میشه فقط باید صبر و حوصله کنی
نگران نباش
استرس که انباشته شده اونم باعثش شده. قطعا روانشناس برو منتهی واقعا کسی که دلش بسوزه میتونی پیدا کنی از همین فردا صبح برو بگرد و بپرس. احتمالا دارو هم نیاز باشه ولی خیلی زیاد نخواهد بود. اگر فعلا درس نمیخونی قطعا برو کار پیدا کن کمی کار کن خیلی مفیده و ورزش دویدن

تابستون رو بیکارم منتهی از مهر باید برا کنکور اینده بخونم

❤❤❤
15-07-2017, 19:57
تابستون رو بیکارم منتهی از مهر باید برا کنکور اینده بخونم

اگر میتونی برو سر کار خیلی کمک میکنه...تو اجتماع باش..شاید کم کم فراموش کردی...بیکار باشی بدتره وسواس رشد میکنه..

اگر کا رگیرت نمیاد...برو کارگر ساده شو...فقط سرت صبح تا شب گرم باشه که وسواست فراموش بشه

روانپریش
15-07-2017, 22:59
چرا بيماري هاي رواني انقدر صعب الدرمان هستن؟

M.R.S.
15-07-2017, 23:14
سلام دوستان

ابتدا به روانشناس مراجعه کنین
چون درمان اصلی وسواس اجباری تکنیک های روانشناسی هست
اگر روانشناس نیاز بدونه برای تایید تشخیص یا شروع دارو شمارو به روانپزشک ارجاع میده

k1ozil
15-07-2017, 23:22

واقعن اذیت کنندس و درمانش خیلی سخت
چت هامو همیشه پاک میکنم اینباکس ایمیل خالی پیاما پاک و....
خط خوردگی تو جزوه باشه اعصابم بهم میریزه
خلاصه ک مغزمو ......ده

k1ozil
15-07-2017, 23:24
ابتدا به روانشناس مراجعه کنین
چون درمان اصلی وسواس اجباری تکنیک های روانشناسی هست
اگر روانشناس نیاز بدونه برای تایید تشخیص یا شروع دارو شمارو به روانپزشک ارجاع میده

روان شناس خوب تو شهرمون نیست باید برم شهر کرمون
شما روانشناس خوب تو استان کرمان سراغ ندارید؟

donkeyoxte
15-07-2017, 23:39

چون خالقش خودمونیم

k1ozil
16-07-2017, 01:09
پیش روانشناس رفتن هم ی وجه بدی تو اجتماع داره میگن یارو خله :/
کلن باید بمیرم راحت شم :n34:

❤❤❤
16-07-2017, 06:50
پیش روانشناس رفتن هم ی وجه بدی تو اجتماع داره میگن یارو خله :/
کلن باید بمیرم راحت شم :n34:

این چه حرفیه...خول اونیه که با وسواس زندگی کنه و درمانش نکنه...نه کسی که برای درمان خودش اقدام میکنه..اتفاقا خیلی باهوش و عاقل

M.R.S.
16-07-2017, 06:54
روان شناس خوب تو شهرمون نیست باید برم شهر کرمون
شما روانشناس خوب تو استان کرمان سراغ ندارید؟
اگر روانشناس خوب ندارین،به روانپزشک شهرتون مراجعه کنین
ضمن انجام اقدامات اولیه شما رو به یک روانشناس که مورد قبئلش باشه،برای تنجام درمان مورد نیاز که بهش ابلاغ میکنه،ارجاع میده

چون خالقش خودمونیم
درست نیست

حیزون
16-07-2017, 08:41

چون اصلا بیماری نیستند ! وسواس ، صرف نظر از معنی زشت و وقیح عربی اش ، در لغت فارسی و فرهنگ عام به معنی توجه به جزئیات و دقت و hyper focus هست . کسایی که فکر میکنند خیلی کلی بین هستند و همه کاراشون رو تو زندگی سریع راه میندازن و در عین حال بقیه رو اس میکنند و غال میزارن آدم های سطحی بین و مغرور هستند و مثل همون شعر زیبای پارسی هست که میگه : آن کس که نداند و نداند که نداند .... در جهل مرکب تا ابد الدهر بماند ..

جزئی بینی خصلت آدم های دانشمند هست و نه بیمار ! و همین جزئی بین ها در طول تاریخ بودند که آنتی بیوتیک رو اختراع یا به قولی کشف کردند و یا مث همین زکریای خودمون الکل رو تقطیر کردند برای استفاده مردم

حیزون
16-07-2017, 11:55
الکل رو تقطیر کردند برای استفاده مردم

یعنی الکل رو میریزن رو زخم هاشون برای التیام

M.R.S.
16-07-2017, 19:01
چون اصلا بیماری نیستند ! وسواس ، صرف نظر از معنی زشت و وقیح عربی اش ، در لغت فارسی و فرهنگ عام به معنی توجه به جزئیات و دقت و hyper focus هست . کسایی که فکر میکنند خیلی کلی بین هستند و همه کاراشون رو تو زندگی سریع راه میندازن و در عین حال بقیه رو اس میکنند و غال میزارن آدم های سطحی بین و مغرور هستند و مثل همون شعر زیبای پارسی هست که میگه : آن کس که نداند و نداند که نداند .... در جهل مرکب تا ابد الدهر بماند ..

جزئی بینی خصلت آدم های دانشمند هست و نه بیمار ! و همین جزئی بین ها در طول تاریخ بودند که آنتی بیوتیک رو اختراع یا به قولی کشف کردند و یا مث همین زکریای خودمون الکل رو تقطیر کردند برای استفاده مردم
نفرمایید!
هرچند وسواس یک trait شخصیتی هم بحساب میاد،اما وسواس اجباری یک اختلال روانپزشکی هست که شیوع ٢/٣ درصدس دارد و بخوبی در زندگی فرد مبتلا ایجاد اختلال میکند

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

حیزون
16-07-2017, 19:20
نفرمایید!
هرچند وسواس یک trait شخصیتی هم بحساب میاد،اما وسواس اجباری یک اختلال روانپزشکی هست که شیوع ٢/٣ درصدس دارد و بخوبی در زندگی فرد مبتلا ایجاد اختلال میکند

خب علائم ممکنه شبیه هم باشن ، که اتفاقا در مورد وسواس این طوری نیست و هر کس یه وسواس خاص خودش رو داره یکی در خونه رو چک میکنه که بسته باشه ، یکی به هر ماشینی میرسه جلو پشتش رو نگاه میکنه ببینه امریکایی ه یا نه چند سیلندره ، حجم موتورش چقدره .. و غیره و غیره

ریشه ها و علت ها که یکسان نیست دکتر جون .. اون زن خونه دار که از شوهرش کتک میخوره دچار وسواس شده که با من نباید بره یه دکتر .

بعد هم تعریف از مکان تا مکان فرق میکنه و در طول تاریخ هم دچار تحول میشه ، مثلا اوتیسم رو یه دانشمند اتریشی تعریف کرد برا بچه آلمانی هایی که میاوردن پیشش و نابغه بودن به صورتی .. الان تو امریکا با همون چیزایی که اون بابا تعریف کرد به بچه منگل میگن اوتیستی !

M.R.S.
16-07-2017, 19:35
خب علائم ممکنه شبیه هم باشن ، که اتفاقا در مورد وسواس این طوری نیست و هر کس یه وسواس خاص خودش رو داره یکی در خونه رو چک میکنه که بسته باشه ، یکی به هر ماشینی میرسه جلو پشتش رو نگاه میکنه ببینه امریکایی ه یا نه چند سیلندره ، حجم موتورش چقدره .. و غیره و غیره

ریشه ها و علت ها که یکسان نیست دکتر جون .. اون زن خونه دار که از شوهرش کتک میخوره دچار وسواس شده که با من نباید بره یه دکتر .

بعد هم تعریف از مکان تا مکان فرق میکنه و در طول تاریخ هم دچار تحول میشه ، مثلا اوتیسم رو یه دانشمند اتریشی تعریف کرد برا بچه آلمانی هایی که میاوردن پیشش و نابغه بودن به صورتی .. الان تو امریکا با همون چیزایی که اون بابا تعریف کرد به بچه منگل میگن اوتیستی !

در مورد پاراگراف دوم اپل از همه تکلیف. رو رشن کنم؛این نوع استدلال در علم پزشکس جایگاه ندارد!
چون قبلا صحبت ها نقض شده،اطلاعات جدید جایگزین شده دلیل نمیشه اطلاعات و رویکرد کنونی خودمون رو زسر سوال ببریم!
شما معتقد هشتین شیوه کنونی اشکال داره؟بشم الله! تحقیق کنید،مقاله بدهید،نظریه خود رو اثبات کنید
این که قبلا نقض شده الان هم حتما نقض میشود برهان نیست!برهان ما آمار و ارقام هست!

اما در تعریف وسواس اجباری ما براحتی برای همه برچسب بیماری نمیزنیم
تمام تشخیص های روانپزشکی یک معیار مشخص در مرجع DSM دارند
برای تشخیص وسواس اجباری:
1/وجود وسواس که فکر، تمایل یا تصاویر بصورت ناخواسته هست که تلاش برای رهایی از اونها با انجام یک عمل هست
اجبار همان عمل فیزیکی یا فکری در پاسخ به وسواس هست که هدف از انجامش رهایی از وسواس و کاهش اضطراب هست
این اعمال بگونه ای هستند که در دنیای واقعی ارتباطی با رفع وسواس ندارند
مثال شما مسافرت میرین در رو دوبار چک میکنین که مبادا اشتباها باز نباشد که دزد بیاید
اما در فرد وسواس اجباری عمل چک کردن در ٥ باز به تعداد افراد خانواده اش و بدلیل نمردن انها در اثر تصادف است!

2/این اعمال وقت گیرنده هستند یا در زندگی فرد اختلال ایجاد کزده
3/ علایم بعلت مصرف مواد نباشد
4/بعلت سایر بیماری ها نباشد

تعریف شما از وسواس اجباری با تعریف اصولی و بیماری که ما میگیم فرق دازه

برای تمام این موارد حداقل مشورت با روانشناس ضروری هست