PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برق داشتن کیس

absineh
07-05-2017, 19:38
با سلام
متاسفانه فازمترکه به کیس میزنم برق داره چگونه میشه اشکال برق کیس را برطرف نمود لطفا راهنمایی کیندمتشکرم.

Canadian
07-05-2017, 20:28
منم وقتی یه دستم رو می زنم به کیس و با اون یکی یه چیز فلزی رو می گیرم دستم رو برق میگیره:n27:

kian98
07-05-2017, 22:12
احتمالا مشکل منبع تغذیه یا پاور هستش .
چون جریان برق 220 ولت اول وارد پاور میشه و بعد ولتاژ کم میشه تا حدود 13 الی 20 ولت .
احتمالا پاور از یه جاهایی اتصالی داره و برای همین بدنه برق داره .
البته این موضوع خوب نیست چون ممکنه باعث سوختن مدار های مادر برد بشه .
میتونید یک سیم به عنوان سیم اتصال به زمین به کیس وصل کنید تا جریان به زمین منتقل بشه و یا پاور رو نگاه بندازید .

reza_jolie
08-05-2017, 08:09
زیاد دیدم سیستم های قدیمی رو که مانیتور با کابل VGA یا DVI به کیس متصل میشد و عامل برق داشتن کیس، مانیتور بوده.
برای تست این موضوع کابل مانیتور رو جدا کنید، ببینید همچنان کیس برقدار هستش یا که خیر.

Sent from my iPhone using Tapatalk

absineh
08-05-2017, 11:08
کلید پشت پاور را توی حالت صفر قرارمیدم بازم برق داره کابل وگا را درمیارم برق نداره البته هرکدام به نوبه خود برق دارند پاور روشن میکنم کابل گرافیک جدا برق داره و همانطور که گفتم پاور را خاموش میکنم کابل وگا وصله بازم کیس برق داره اگرممکنه یه راه حل منطقی ارائه بدیدمتشکرم .

Canadian
08-05-2017, 13:37
کیس شما حتما روی میز چوبی قرار داره و با زمین یا هر شی فلزی ارتباط نداره که برق از اون طریق دفع بشه بره
من خودم پنج ساله کیسم اینجوریه و تا حالا مشکل نداشتم!
اما اگه حساسی از پریز ارت دار استفاده کن

peymanmst
24-08-2017, 23:27
سلام در مورد برق دار بودن بدنه کیس من یک موردیو تست کردم شما هم تست کنید نتیجه رو بگید کابل برق مانیتور یا کیس را به برق بزنید و طرف دیگه رو به کیس یا مانیتور متصل نکنید حالا با فازمتر پین ها رو چک کنید فاز که پر نور روشن میشه هیچی نول هم که روشن نمیشه هیچی عجیب اینجاس که پین ارت هم روشن میشه با نور ضعیف! (پریزهای خونه ارت نداره که بگیم از جایی دیگه اتصالی شده) من فک کردم کابل خرابه یا اتصالی داره دو شاخه رو برعکس کردم بازم ارت کم نور روشن میشه! هر دو تا کابل اینطوری بود یک کابل کامپیوتر دیگه هم تست کردم همینطوری بود این طبیعیه؟ برای شما هم همینطوره؟

hamid3369
24-08-2017, 23:29
زیاد مهم نیست میتونید عایق کنید کیس رو