PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطور با کیبورد سیستم رو خاموش کنم؟

pars20
06-05-2017, 15:06
سلام.کیبوردم دکمه استند بای نداره و دنبال راهی هستم که بتونم با یکی دیگه از دکمه ها ویندوز رو خاموش کنم. یعنی یه دکمه دیگه رو برای خاموش کردن تعریف کنم
چطوری میشه اینکار رو انجام داد؟

kenzu
06-05-2017, 18:33
alt+f4
...........

ardeshir n
06-05-2017, 19:34
سلام.کیبوردم دکمه استند بای نداره و دنبال راهی هستم که بتونم با یکی دیگه از دکمه ها ویندوز رو خاموش کنم. یعنی یه دکمه دیگه رو برای خاموش کردن تعریف کنم

درود بر شما.
میری دسکتاپ کلیک میکنی بعد alt+f4 :)

●●●FDR●●●
06-05-2017, 21:26

یه شورت کات درست کن روی دسکتاپ بعدش توی کادر target اینو بنویس :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

بعد next رو بزن و همچنین finish

بعدش روی شورت کات رایت کلیک کن و گزینه properties رو انتخاب کن.

بعدش توی کادر shortcut key کلید مورد نظر رو اختصاص بده بهش و ok کن

از این به بعد با زدن کلیدهای ctrl + alt و کلید اختصاص داده شده کامپیوتر شات داون میشه

توی ویندوزهای مختلف ممکنه گزینه ها یکمی متفاوت باشه ولی اصل مطلب تفاوتی نداره. من با توجه به ویندوز ایکس پی که خودم دارم گفتم

pars20
07-05-2017, 15:17
با تشکر از دوستان. بنده همه این راه ها رو میدونم و دنبال راهی هستم که فقط با زدن یکی از کلید های کیورد کامپیوتر خاموش بشه نه اینکه چند دکمه رو فشار بدم بعد سیستم خاموش بشه

●●●FDR●●●
08-05-2017, 23:18
با تشکر از دوستان. بنده همه این راه ها رو میدونم و دنبال راهی هستم که فقط با زدن یکی از کلید های کیورد کامپیوتر خاموش بشه نه اینکه چند دکمه رو فشار بدم بعد سیستم خاموش بشه

خوب همه کلید های f1 تا f12 و همه کلیدهای 0-9 قسمت num lock و همچنین کلیدهای + - * / و "num del " یا همون نقطه قسمت num lock رو میشه بعنوان short cut key تعریف کرد طوری که فقط همون یک کلید زده بشه و شورت کات اجرا بشه.