PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بهترین گیاه دارویی برای بی خوابی

kian98
01-05-2017, 15:26
سلام

من به صورت وحشتناکی بی خوابم ..
شاید در طول شبانه روز 4 ساعت هم نمی خوابم برای همین همیشه بی حالم و سر درد دارم .
می خوام از یه گیاه دارویی برای بی خوابیم استفاده کنم . ( قرص های خواب آور 10 برابر فوایدشون زیانبارن )
به نظرتون چه گیاهی خوبه ...

M.R.S.
03-05-2017, 10:29
این تصور عوام هست که گیاهان دارویی بدون عارضه هستند
در مورد اثر درمانی گیاهان دارویی بجز در موارد معدود هیچ شواهدی از اثربخشی وجود ندارد
بریم سراغ بیخوابی؛در بین گیاهان معروف برای بیخوابی بیشترین مطالعه روی سنبل الطیب،بابونه و کاوا انجام شده؛
در آنالیز ۱۶ تحقیق بزرگ اثربخشی در هیچکدام نشان داده نشده؛در مورد سنبل الطیب شواهد کمی برای اثر بخشی وجود دارد اما از ان طرف در بین بقیه گیاهان مورد مطالعه بیشترین عارضه دیده شده؛ بخصوص سمیت کبدی!

mehdi_08
03-05-2017, 19:36
سلام

شاید در طول شبانه روز 4 ساعت هم نمی خوابم برای همین همیشه بی حالم و سر درد دارم .
می خوام از یه گیاه دارویی برای بی خوابیم استفاده کنم . ( قرص های خواب آور 10 برابر فوایدشون زیانبارن )
سلام
منم مشکل بد خوابی دارم
اگر بعد از ظهر ها حتی نیم ساعت هم بخوابم شب خوابم نمی بره
بعد کلی تحقیق به ملاتونین رسیدم
عوارض خاصی نداره در دوز معمول
پیشنهاد می کنم ملاتونین مصرف کنین یه دوره

روانپریش
04-05-2017, 13:49
گل ساعتي من شنيدم داروي ارامشبخشي هست درسته؟

shangil
04-05-2017, 14:50
سلام

گل گاو زبان و اسدوخودوس والسلام. چون صرفا پرسیدید داروی گیاهی جواب دادم وگرنه اگر مشکلتون حاد هست بعیده خیلی تاثیر بزاره.
از دارو دوری کنید پزشکان در ایران دمار مریضا رو در اوردن. بله کلونوزپام بخور بخواب ولی بعد چند سال ببین چی میکنه باهات!
داروی گیاهی درسته خیلی تاثیر نداره و شما باید ریشه ای مشکل بی خوابیتون رو حل کنید و علتش رو بیابید.

PLAΨMID
04-05-2017, 15:29
از دارو دوری کنید پزشکان در ایران دمار مریضا رو در اوردن. بله کلونوزپام بخور بخواب ولی بعد چند سال ببین چی میکنه باهات!
شما باید ریشه ای مشکل بی خوابیتون رو حل کنید و علتش رو بیابید.
کاملا موافقم . یه مدت زولپیدم مصرف می کردم . شش ماه طول کشید تا با کمک دکتر موفق شدم ترکش کنم !!! ( البته به قیمت حذف ترم دانشگاه برام تمام شد)
هنوزم وقتی عوارض وحشتناکش رو به یاد میارم تنم میلرزه . از پرش بی اختیاری دست و پا در خواب گرفته تا کابوس های شبانه و بی حس شدن لثه ها و تلخ شدن دهان . ( یه بار دقیقا 24 ساعت دهانم تلخ بود) .

Mohammad Hosseyn
04-05-2017, 15:47
سلام

ذهنیت منفی دارویی رو اول شکل معقول در بیارید و همینطور ذهنیت مثبت زیادی از داروهای گیاهی یا طبیعی رو هم تصحیح کنید قبل هر کاری.
دوستان در مورد داروها از هر دو دسته گفتن. مثلا زولپیدم که یکی از دوستان رو دچار عارضه کرده. مشکل از صرف دارو نیست. مشکل از نحوه ی استفاده از اون میتونه باشه (یا نحوه ی پاسخگویی بدن به اون.) اساسا هدف از استفاده از داروهایی مثل زولپیدم این نیست که مدت طولانی استفاده بشن. دکتری که تجویز میکنه حتما اشاره میکنه که هدف استفاده یکی دو هفته ای هست برای منظم شده سیکل خواب. ضمن اینکه معمولا با نصف قرص و دوز پائین شروع میشه چون کسی سابقه استفاده نداشته باشه همون نصف زولپیدم هم کاملا اثرش رو میذاره.
من به شخصه یمدت سیکل خوابم بهم ریخت استفاده کردم و بدون مشکل هم گذاشتمش کنار و اثرات جانبی محدود کوتاه مدتی هم داشت که بعد قطع کاملا برطرف شد. برای من مشکلات حافظه کوتاه مدت اصلی ترین عارضه بود کاملا نسبت بهش آگاه بودم و اون هم بعدا متوجه شدم بخاطر این بود چه چندبار بعد خوردن قرص مشغول کاری شدم که نخوابیدم. زولپیدم داروییه که بعد خوردنش باید مستقیم برید به رخت خواب و هیچکاری نکنید چون سریع اثر میذاره و کافیه چشمتون رو ببندید و 6 7 ساعت بعد بلند میشید! و اگه نخوابید بعد خوردنش یا دیر بخوابید عوارض جانبیش تشدید میشه. برای من هم هیچ وقت اعتیاد آور نشد چون معقول استفادش کردم و به محض اینکه سیکل خوابم رو به بهبود رفت بدون مشکل گذاشتمش کنار.

شما باید عواملی که به سبک زندگی شما برمیگرده رو کنترل کنید و اگر اختلال دیگری هست اون رو هدف قرار بدید و در کنارش از دارو بعنوان مکمل استفاده کنید. حالا چه بخواد گیاهی باشه چه داروهای معمولی.
من لبنیات رو قبل خواب توصیه میکنم برای من موثرن بخصوص دوغ. گل گاوزبان هم به نسبت تاثیرش رو روی خواب دیدم ولی دقت کنید هیچکدوم خواب آور به حساب نمیان مگر اینکه خیلی شدید مصرف کنید (مثلا یه قوری پر دم بدید بخورید) که اصلا توصیه نمیشه چون همونطور که دوستمون گفتن فکر نکنید اینها بی عوارض هستن.

در کل توصیه میکنم مشکلات جانبی رو رفع کنید + اینکه از داروهای معمولی با دوز مناسب و رعایت اصولش استفاده کنید.
خیلی نکات ریزی وجود داره. مثل کار کردن با موبایل یا لپتاپ بخاطر نور آبی که بیخوابی میارن. میتونید از نرم افزارهای فیلتر آبی استفاده کنید که نور رو متمایل به زرد میکنن برای کاهش این اثرات و خیلی چیزهای دیگه.

shangil
04-05-2017, 20:14
کاملا موافقم . یه مدت زولپیدم مصرف می کردم . شش ماه طول کشید تا با کمک دکتر موفق شدم ترکش کنم !!! ( البته به قیمت حذف ترم دانشگاه برام تمام شد)
هنوزم وقتی عوارض وحشتناکش رو به یاد میارم تنم میلرزه . از پرش بی اختیاری دست و پا در خواب گرفته تا کابوس های شبانه و بی حس شدن لثه ها و تلخ شدن دهان . ( یه بار دقیقا 24 ساعت دهانم تلخ بود) .
در ایران تلاش بر اینه دارو زیاد بشه. خواهر من تجربه اش رو داره خارج از کشور زندگی میکنه. اینجا هم بیماری روحی داشت هر بار میرفت داروهاش رو زیاد میکردن. خارج از کشور خدایی دمشون گرم داروهاش رو کم کم کردن تا در نهایت دیگه استفاده نکرد. عوارضش تازه تازه در میاد.
به نظر من بدترین نوع بیماری ها بیماری های روحی روانی هستش که بی خوابی جزو بسیار کوچکی از این موارد است.

PLAΨMID
05-05-2017, 10:38
در ایران تلاش بر اینه دارو زیاد بشه. خواهر من تجربه اش رو داره خارج از کشور زندگی میکنه. اینجا هم بیماری روحی داشت هر بار میرفت داروهاش رو زیاد میکردن. خارج از کشور خدایی دمشون گرم داروهاش رو کم کم کردن تا در نهایت دیگه استفاده نکرد. عوارضش تازه تازه در میاد.
به نظر من بدترین نوع بیماری ها بیماری های روحی روانی هستش که بی خوابی جزو بسیار کوچکی از این موارد است.

راستش من مشکل بیخوابی نداشتم . مشکل تایم خواب بود و میخواستم سیکل خواب رو تغییر بدم . البته اون دوستمون هم درست گفتند . زولپیدم برای درمان موقت بی خوابی به کار میره . متاسفانه پزشکی که برام تجویز کرد اصلا این موارد رو ذکر نکرد ( از روانپزشکان معروف هم بود) و اولین بار برام 60 عدد زولپیدم 5 میلی گرم نوشت . 2 ماه مصرف کردم و بعدش دقیقا دوزش رو آورد روی ده میلی گرم و اونهم به مدت 2 ماه !!!:n04:
وقتی متوجه شدم که این دارو دیگه روم جواب نمیده تصمیم گرفتم بذارمش کنار و اونوقت بود که دچار عوارض وحشتناک و علائم ترک ( دقیقا عین فیلم ها) شدم . البته در همون دوران مصرف هم یکی دوبار دچار توهم و همچنین فراموشی شده بودم . بعدش هم دکتر عزیز کلا این مسئله رو انکار کرد و گفت سوء مصرف از سمت خودت بوده . خلاصه آخر کار خودش کمک کرد ( با داروی ملاتونین) و قضیه حل و فصل شد .
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
پ ن : داروی ملاتونین رو به شکل قرص در داروخانه ها می فروشند . خوبیش اینه که نیاز به نسخه پزشک نداره و فروشش کاملا مجاز هست . ( روی خود قوطی قرص این مسئله ذکر شده) . عیبش اینه که یخورده گرونه و یه قوطی 30 تایی حدود 50 تومن در میاد .

عموما مشکل خواب ، علت و ریشه بیرونی داره . اگه حل بشه مسئله خواب هم حل میشه .

من لبنیات رو قبل خواب توصیه میکنم برای من موثرن بخصوص دوغ.

این خیلی خوبه . شیر گرم هم قبل از خواب خوبه .

brad pitt
05-05-2017, 11:21
گیاهی :
گل ساعتی
دمنوش بادرنجبویه و اسطوخودوس و گاو زبان ترکیبی

دارویی کم عارضه :
زولپیدم 5