PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سیستم برای سرور

arazlove
30-04-2017, 14:12
سلام خدمت دوستان
من یه سیستم می خوام برای سرور شرکت که چون بودجه برای سرور مخصوص نمیرسه مجبورم pc بخرم واسه سرور استفاده کنم. یکی از دوستان این سیستم رو پیشنهاد داده ببینید در محدوده 2.5 تا 3 تومن میشه این قطعات رو گرفت یا باید جایگزین کنم؟
intel core i7 4770
mainboard msi
ram adata یا کروشیال 16گیگ
western black 1t
power green 700 یا کولر مستر
نوع مادربورد رو دقیق نمیدونم با این بودجه چی پیشنهاد میشه که همخوانی کامل داشته باشه قطعات و بتونه صبح تا شب روشن بمونه
خیلی ممنون

arazlove
05-05-2017, 16:51
کسی نیست جواب بده؟

hassanshaikhi
05-05-2017, 18:33
سری 4000 قدیمی شده یکم گرچه از لحاظ قدرت چیزی کم نداره ولی وقتی جدید هست چرا قدیم؟
core i7 7700 حدود 1.3 تمن هست که آخرین نسل اینتل هست.
مادربورد هم میتونید چیپست سری z270 بگیرید هر مدل asus/msi/gigabyte... خوبن چند مدل رو ببینید اونی که مناسبتون هست انتخاب کنید نزدیک به 600/700 میشه. میتونید چیپست سری b270 هم بگیرید که مادربوردهاش ارزون تر هستند نزدیک 400.
فقط شما مورد استفادتون رو نگفتید سیستم قرار هست 24 ساعته زیر فشار باشه؟ مثل رندر. اگه زیر فشار هست باید یه کیس خوب با کولر برای سی پی یو بگیرید.

arazlove
06-05-2017, 07:29
ممنون از شما
سیستم قراره به عنوان سرور کار کنه مثلا اتوماسیون اداری و اکتیو دایرکتوری وآنتی ویروس و ... سرویس دهی 24 ساعته میکنه کلا

zed2
19-05-2017, 23:30
ممنون از شما
سیستم قراره به عنوان سرور کار کنه مثلا اتوماسیون اداری و اکتیو دایرکتوری وآنتی ویروس و ... سرویس دهی 24 ساعته میکنه کلا

چه کسی مسئولیت سرویس و نگه داری را به عهده داره؟
پیشنهاد می کنم تعداد هارد هارو 2 تا کن در حال raid 1 به علاوه یک اکسترنال هم بزار که بک اپ هفتگی داشته باشید
در طولانی مدت پیشنهاد می کنم به حجم و اهمیت اطلاعاتی که دارین رو سرور نسبت به هزینه ای که می کنید توجه کنید که بعدا پشیمون نشید.
اگر ویندوز سرور استفاده می کنید حواستون باشه مادربرد درایور باسش داشته باشه که کمتر مسئله داشته باشید ( البته بدون درایور هم می تونید پیش برید ولی در صورت بروز مشکل حتما دسترسی به افرادی که تجربه دارن رو کنارتون داشته باشید.)
پ ن: اگر مادربرد درایو raid باسه ویندوز سرور نداشت کارت نصب کنید.