PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بدنسازی بدون نیاز و کمک مکملها (قرص، آمپول و پودر کراتین و ....) . فقط با ورزش + تغذیه و بس!

Free Spirit
26-04-2017, 20:22
سلام

تصمیم دارم از یه مدت دیگه شروع به ورزش بدنسازی در منزل کنم و سعی کنم بطور مداوم 3 تا 4 روز در هفته ورزش رو در زندگیم جا بندازم. سنم 39 سال هست و وقتی جوان تر بودم بطور غیر حرفه ای باشگاه میرم و بدنسازی کار می کردم اما مسائل مختلف زندگی من رو دور کرد و الان تصمیم دارم دوباره ورزش رو جدی بگیرم تا در آینده که سن و سال بالاتر رفت بدن و سلامت جسمی خودم رو تا جایی که ممکن است حفظ کرده باشم. هدف من از بدنسازی شکل حرفه ای که پرورش اندام کاران انجام می دهند نیست یا مثل این آقایون باد کرده با دارو که کوچه و خیابون می بینیم و بعد از اینکه ورزش دلشون رو زد و دارو و پودر مصرف نکردن بادشون می خوابه و مثل روز اول می شن.
من درباره مکملها چیز زیادی نمی دونم اما به چند دلیل شخصی اعتقادی به مکملها ندارم: 1- من اونقدر جوون نیستم که برم دنبال مکمل که بخوام قلمبه و باد کرده تو مردم قیافه بگیریم یا بخوام برم مسابقات بدنسازی 2- گران قیمت هستند و برای من نمی صرفه 3 - از همه مهمتر انواع تقلبی در بازار ایران زیاد است و عوارض جانبی و آسیبهایی که می تونه به جسم بزنه بسیار بیشتر از منفعتش هست. 4 - معتقد به قوی شدن و سلامتی جسم هستم و بدون مکملها هم میشه عضلات بزرگ و سفت و قوی ساخت و در آخر 5- جرئت در هیکل کوچکتر بهتره از داشتن یه هیکل گنده ترسوست.

من برای شروع در منزل یک میز پرس با هالتر و حدود 50 - 60 کیلو سنگ هالتر + سه جفت دمبل (6 دمبل) با وزنهای مختلف برای حرکتهای مختلف می خواهم تهیه کنم. یک کیسه بوکس خیلی خوب با دو جفت دستکش و پد هم دارم که آویزان و آماده به کاره. همینطور قصد دارم بعد از 1 یکسال یک دستگاه سیم کش 24 کاره هم تهیه کنم تا بتونم حرکات بیشتری رو در برنامه خودم داشته باشم. تقریبا یک باشگاه کوچولو میشه و بیشتر حرکتهای اصلی و مهم رو میشه انجام داد.

رفتن باشگاه خوب است. اما در منزل فضای این کار را دارم که وسایل رو بزارم و تنهایی می تونم ورزش کنم و در بیشتر مواقع محیط باشگاه رو بخاطر عشق هیکلها که فکر می کنند باشگاه و وسایلش ارث باباشون هست و یا شلوغی بیش از اندازه و کمبود وسیله به نسبت جمعیت ورزشکارا و مسئله بهداشت وسایل، ترجیح می دم باشگاه نرم.
نرمشهای سخت و مهم مثل بارفیکس و شنا سوئدی هم در برنامه ورزش هست. و در آخر مکمل برای ساخت عضلات و بدن قوی رو به تغذیه مناسب با پروتین و ویتامین با چربی کم ختم می کنم.

اما می خوام بدونم کسی هست که سالها بدنسازی در منزل و یا حتی در باشگاه کار کرده باشه و بدون نیاز به مکملهای دارویی (پودرهای مکمل، قرص و آمپول) بگه پیشرفتش چطور بوده؟ هر نوع تجربه و پیشنهادی که دارید رو دوست دارم بدونم.

ممنون از همگی

مهران ازاد
27-04-2017, 06:05
دوست عزیز بهترین روشو در پیش گرفتید بهترین کار اینه از مکمل دوری کنید چون مضراتش جبران ناپذیره.من خودم همین یکی دو ماهه پیش یه گالن پنج کیلویی پروتیین وی امریکایی گرفته بودم و کراتین و...اما چون دیدم چقدر بقیه ضرر زده همشو دور ریختم کلیم پول بابتش داده بودم. ولی سلامتی مهم تره. موفق باشید.

Free Spirit
27-04-2017, 10:14
دوست عزیز بهترین روشو در پیش گرفتید بهترین کار اینه از مکمل دوری کنید چون مضراتش جبران ناپذیره.من خودم همین یکی دو ماهه پیش یه گالن پنج کیلویی پروتیین وی امریکایی گرفته بودم و کراتین و...اما چون دیدم چقدر بقیه ضرر زده همشو دور ریختم کلیم پول بابتش داده بودم. ولی سلامتی مهم تره. موفق باشید.

سلام مهران جان، به نظرم تصمیم درست و بجایی گرفتی که مواد نیرو زا و مکملهای دارویی رو کنار گذاشتی و به سلامتی جسم و روانت اهمیت دادی. تو ایران وقتی چیزی مد بشه همه دنبال داشتن و استفاده کردن از اون میرن. یکی از هزاران موارد استفاده بی رویه و سر خود و بدون نظارت پزشک مکملهای دارویی است که در بهترین حالت یک مربی تو یه باشگاه تشخیص می ده که طرف بخوره یا نه! مغازه هایی هم که می فروشن اکثرا خودشون مربی هستند یا عشق بدنسازی با مکملهایی که می فروشن هستند تا تبلیغی بشه برای جنسشون که طرف اومد بخره بگه خود فروشنده هم داره استفاده می کنه. غافل از اینکه خود اون هم هنوز به عوارضش پی نبرده. البته من متخصص این مکملها نیستم و نمی گم در همه موارد مشکل سازه. می گم اکثرا افراد بدون نظر پزشک مصرف می کنند و خیلی هم اگر یه پزشک بگه مصرف نکنید یا این موارد را مصرف نکنید گوش نمی دن، چون دنبال هر چه بزرگتر شدن اندامها هستند.
من خودم به شخصه چند نفری رو دیدم که مدتی مصرف می کردند و حسابی هم گنده شده بودند اما بعد از مدتی که دیگه از ورزش و مکملهای دارویی دوری کردند حسابی لاغر شدن و افت کردند.

امیدوارم شما هم با ورزش و تغذیه خوب بدنی سالم و با نشاط داشته باشید:n39:

Captain_America
27-04-2017, 10:26
من تازه بدنسازی رو شروع کردم اولش قصد داشتم هورمون سومات بزنم ولی فعلا دست کشیدم ، وی 100% و یه سری مکمل دیگه استفاده میکنم تا اول حجم خوب بگیرم بعد برم سراغ هورمون.

rozbeh85
28-04-2017, 05:56
من مثل شما هستم، یکم جوون تر، من میرم باشگاه چون برام یک اجبار میشه که پول دادم باید برم، به جای توی خانه، 5 روز در هفته و تقریبا یک ساعت.
هیچ وقت از هیچ مکملی استفاده نکردم، فقط معمولا قبل از باشگاه یا یک موز میخورم یا یک سیب، اونم چون بعد از ظهر از محل کارم میرم و گشنه ام هست.
نتیجه ای که دوست داشتم هم گرفتم، هیکل آمده رو فرم، نه باد کردم نه عضله ای و نه چیزی، رو فرم تر آمدم و کلی بدنم آماده شده، سبک ترم شدم و چابکتر و شادابتر...

Free Spirit
28-04-2017, 09:59
من مثل شما هستم، یکم جوون تر، من میرم باشگاه چون برام یک اجبار میشه که پول دادم باید برم، به جای توی خانه، 5 روز در هفته و تقریبا یک ساعت.
هیچ وقت از هیچ مکملی استفاده نکردم، فقط معمولا قبل از باشگاه یا یک موز میخورم یا یک سیب، اونم چون بعد از ظهر از محل کارم میرم و گشنه ام هست.
نتیجه ای که دوست داشتم هم گرفتم، هیکل آمده رو فرم، نه باد کردم نه عضله ای و نه چیزی، رو فرم تر آمدم و کلی بدنم آماده شده، سبک ترم شدم و چابکتر و شادابتر...

سلام

بله باشگاه هم خوبیهای خودشو داره. مثلا اینکه چون جلوی چشم دیگران هستید باید تمرینها رو انجام بدید و کم نیارید و بعد از دقیقه بگید امروز رو ولش کن. رقابت و غرور باعث میشه کامل تمرین کنید و این خودش مزیتی است. بخواهید یا نه عضله ساخته میشه و رشد می کنه و کمی حجمی و بزرگی در اندامها حتی از زیر لباس آشکاره. اما منظورم از باد کرده همون هیاکلی :n02: است که برای خود نمایی و جلب توجه جنس مخالف و ترساندن آدمهای ضعیف و یا بلند کردن علم محرم!:n04: خودشونو به انواع و اقسام مکمل می بندند. البته اکثر این افراد اینطور هستند و بعضی هم ممکن است مکمل رو مصرف کنن چون بدنی لاغر و ضعیف دارند و به دنبال کمی حجم و قوی تر شدن هستند یا پرورش اندام رو بطور اصولی و زیر نظر پزشک کار می کنند و قصد شرکت در مسابقات رو دارند که قضیه کمی فرق می کنه. اما بشخصه از این مواد با وجود انواع تقلبی و افراد سودجو و پول پرست و وارد کننده های بی وجدان دوری می کنم و علاقه ای به مصرفش ندارم.
خیلی خوبه که راضی هستید. چه مدت به این روش 5 روز در هفته کار می کنید؟ هر جلسه چند دقیقه در باشگاه فعالیت و تمرین می کنید؟
موفق باشید و با نشاط:n39:

rozbeh85
28-04-2017, 16:54
تقریبا 8 ماه، یک ساعت، یک ساعت و نیم.

PLAΨMID
28-04-2017, 23:09
آقا یه سوال
خب خیلی از مکمل ها که واسه حجم آوردن نیستند . مثلا واسه چربی سوزی و یا افزایش انرژی و یا جلوگیری از سوختن عضله مصرف میشن .
اونا رو هم باید بذاریم کنار ؟

Iloveu-ALL
29-04-2017, 01:18
آقا یه سوال
خب خیلی از مکمل ها که واسه حجم آوردن نیستند . مثلا واسه چربی سوزی و یا افزایش انرژی و یا جلوگیری از سوختن عضله مصرف میشن .

سلام ،
من تو اینستا عکسی دیدم که نوشته بود حتی مصرف طولانی مدت مولتی ویتامین هم باعث ضرر های جبران ناپذیری میشه که ذکر کرد بود چه مشکلاتی !
بستگی به هدف تون داره! به یاد بیارین اون اولین روزی رو که رفتین باشگاه به چه هدفی بود ؟
1. زیبایی اندام و گنده شدن 2. یا صرفاً سلامتی در درجه اول و بعد کمی روی فرم اومدن ؟
اگه دومی هست بهتره هر چی کنار گذاشته بشه (بجز چیز های طبیعی مثل موز که دوستان گفتن یا قهوه و...)

Free Spirit
29-04-2017, 10:38
آقا یه سوال

بله، بعضی کپسولها به قول شما برای سوزوندن چربی هست. به نظر من اگر حجم چربی بدن خیلی زیاد نباشد با ورزش و تغذیه و رژیم حاوی چربی و هیدرات کربن کمتر میشه چربیهای اضافی رو دور ریخت و آب کرد. مگر اینکه شخصی بخاطر بیماری یا هر علت دیگر اضافه وزن بسیار زیاد داشته باشه و ورزش براش خیلی سخت و مشگل بیاد و در این مواقع اون هم زیر نظر پزشک قرص و کپسول چربی سوز تجویز میشه که باز شاید اونها هم مثل همه داروهای دیگه عوارض جانبی داشته باشه ولی خوب زیر نظر پزشک بهتر از سر خود عمل کردن هست. این نظر من درباره رابط مکمل چربی سوز و چربی بود.
افزایش انرژی اگر برای بلند کردن وزنه سنگین تر باشه خوب طرف باید انتخاب کنه که سنگین تر بلند نکنه و قید مکمل رو بزنه یا اگر هوس کرده هرکول باشه و هر چیزی رو بلند کنه بره سمت مکمل :n02:.

PLAΨMID
29-04-2017, 11:11
راستش من متنفرم از غول شدن و این هیکل های گنده .
جدیدا فیتنس باب شده و منم به شدت استقبال کردم ازین داستان . :n02: . متاسفانه(یا خوشبختانه) به هر حال زیبایی بدن هم فاکتور مهمی هست در بدنسازی . نمیشه بگی صرفا واسه سلامتی ورزش می کنم .
ولی بدبختانه واسه فیتنس هم نیاز به مکمل های غذایی وجود داره . مثلا ببینید ، هر چقدر لاغر و صاف باشید ولی عضله سینه شما رشد نکنه(در حد معقول:n02:) ، اونوقت بدن زیبایی نخواهید داشت .
والا نمیدونم . از طرفی میگم به هر حال علم پیشرفت کرده و این مکمل ها کمک کننده هستند ، از طرفی عوارض جانبی اونها رو هم نمیشه ندید گرفت . بخصوص اون آمپول های هورمونی .
راستش طمع سیکس پک الان تمام وجود منو در بر گرفته :n02::n02: .

Nostophobia
29-04-2017, 12:37
جدیدا فیتنس باب شده و منم به شدت استقبال کردم ازین داستان . :n02: . متاسفانه(یا خوشبختانه) به هر حال زیبایی بدن هم فاکتور مهمی هست در بدنسازی . نمیشه بگی صرفا واسه سلامتی ورزش می کنم .
ولی بدبختانه واسه فیتنس هم نیاز به مکمل های غذایی وجود داره . مثلا ببینید ، هر چقدر لاغر و صاف باشید ولی عضله سینه شما رشد نکنه(در حد معقول:n02:) ، اونوقت بدن زیبایی نخواهید داشت .
والا نمیدونم . از طرفی میگم به هر حال علم پیشرفت کرده و این مکمل ها کمک کننده هستند ، از طرفی عوارض جانبی اونها رو هم نمیشه ندید گرفت . بخصوص اون آمپول های هورمونی .

هورمونها بسیار بدتر از پودرهای کراتینی باید باشه. ریسکش بالاست.

Free Spirit
29-04-2017, 12:47

از خیلی غول شدن زمانی که 17 - 18 سالم بود خیلی خوشم میومد. چون جوون تر بودم و فکر کردم بدون مکمل میشه که بعد یه مدت فهمیدم نه نمیشه:n03:. اما الان نه غول شدن رو دوست دارم نه خیلی ضعیف و لاغر بودن رو. بله موافقم سلامتی نصف از ماجرای ورزش هست و ما صرفا برای سلامتی ورزش نمی کنیم. دوست داریم همه از تناسب اندام و قوی بودن ما تعریف کنند که چیز خوبی هم هست و باعث اعتماد به نفس بیشتر و ادامه دادن به ورزش میشه. امیدوارم هر چه زودتر به سیکس پک ایده آلتون برسید ولی باید کلی وقت رو نرمشهای شکم بزارید که مشکل و وقت گیر هست.:n02:

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-05-2017, 21:19
سلام
تصمیم دارم از یه مدت دیگه شروع به ورزش بدنسازی در منزل کنم و سعی کنم بطور مداوم 3 تا 4 روز در هفته ورزش رو در زندگیم جا بندازم. سنم 39 سال هست و وقتی جوان تر بودم بطور غیر حرفه ای باشگاه میرم و بدنسازی کار می کردم اما مسائل مختلف زندگی من رو دور کرد و الان تصمیم دارم دوباره ورزش رو جدی بگیرم تا در آینده که سن و سال بالاتر رفت بدن و سلامت جسمی خودم رو تا جایی که ممکن است حفظ کرده باشم.
هدف من از بدنسازی شکل حرفه ای که پرورش اندام کاران انجام می دهند نیست
اما می خوام بدونم کسی هست که سالها بدنسازی در منزل و یا حتی در باشگاه کار کرده باشه و بدون نیاز به مکملهای دارویی (پودرهای مکمل، قرص و آمپول) بگه پیشرفتش چطور بوده؟
هر نوع تجربه و پیشنهادی که دارید رو دوست دارم بدونم.
ممنون از همگی

سلام
شروع کردین ؟ یا نه هنوز ؟
بنده تجربه ی چند ده ساله دارم در ورزشِ توی خونه
قدم اول:
قدتون ؟ وزنتون ؟ طبعتون ؟ (عصبی ؟ آرام ؟ عجول ؟ صبور ؟ )
قدم دوم :
بیماری معروف دارین ؟ دیسک کمر , تپش قلب , فشار خون , قند , دندانِ خراب , پوکی استخوان و غیره

قدم سوم:
بدنتون به کدامیک از اینها معتاد هست و مصرف میکنید؟
دخانیات (قلیون , سیگار پیپ ) , الکل ,مواد مخدر , قرص های مخدر
قدم چهارم :
بدنتون چه مدلی هست ؟
الف - کم چربی و ذاتاً ورزیده با تارهای ماهیچه ای زیاد ؟ (مثل بروسلی و وندام )
ب- کم چربی با عضلات معمولی

ج- کم چربی با عضلات دارای تار ماهیچه ای کم
دارای مقداری چربی زیادی و عضلاتِ ذاتاً پُر تار ؟
دارای چربی زیاد و عضلات معمولی ؟
دارای چربی زیاد و عضلات ضعیف و کم تار ؟
دانستن اینها برای انتخاب انواع وزنه و وزنِ وزنه ها و نوع حرکتها و تعداد حرکتها و نوع تغذیه در دوران ورزش خیلی مهم هست

Free Spirit
17-05-2017, 10:52
سلام
شروع کردین ؟ یا نه هنوز ؟
بنده تجربه ی چند ده ساله دارم در ورزشِ توی خونه
قدم اول:
قدتون ؟ وزنتون ؟ طبعتون ؟ (عصبی ؟ آرام ؟ عجول ؟ صبور ؟ )
قدم دوم :
بیماری معروف دارین ؟ دیسک کمر , تپش قلب , فشار خون , قند , دندانِ خراب , پوکی استخوان و غیره

قدم سوم:
بدنتون به کدامیک از اینها معتاد هست و مصرف میکنید؟
دخانیات (قلیون , سیگار پیپ ) , الکل ,مواد مخدر , قرص های مخدر
قدم چهارم :
بدنتون چه مدلی هست ؟
الف - کم چربی و ذاتاً ورزیده با تارهای ماهیچه ای زیاد ؟ (مثل بروسلی و وندام )
ب- کم چربی با عضلات معمولی

ج- کم چربی با عضلات دارای تار ماهیچه ای کم
دارای مقداری چربی زیادی و عضلاتِ ذاتاً پُر تار ؟
دارای چربی زیاد و عضلات معمولی ؟
دارای چربی زیاد و عضلات ضعیف و کم تار ؟
دانستن اینها برای انتخاب انواع وزنه و وزنِ وزنه ها و نوع حرکتها و تعداد حرکتها و نوع تغذیه در دوران ورزش خیلی مهم هست

سلام

فعلا چند جلسه شروع به نرمش و کار با وزنه دمبل و ضربه به کیسه بوکس رو شروع کردم که بیشتر به نرمش و گرم کردن شبیه هست تا به بدنسازی. البته این روش رو عمدا اینطور می رم که ذهنم به ورزش عادت بکنه و بعد از دو ماه کم کم حرکات و وزنه ها بیشتر و سنگین تر می شه. قدم 183 سانت، وزنم بین 81 تا 85 هست (چون تازگیها وزن نکردم دقیق نمی دونم). طبع عصبی دارم اما صبور هستم. هیچ بیماری ای ندارم. اهل دود و الکل و هیچ نوع قرص و مخدری هم نیستم. بدنم کم چربی هست و بیشتر چربی در قسمت شکم و پهلو هام هست و در قسمت دیگر بدن خیلی خوب و متعادل هستم. (کم چربی با عضلات معمولی) .خوابم هم خوب است. فعلا یک جفت وزنه 10 کیلو گرم دارم (هر یک 10 کیلو) و یک جفت 7 کیلو (هر یک 7 کیلو). با یه کیسه بوکس و یک طناب. همونطور که گفتم فعلا بدن و ذهنمو در مرحله عادت به ورزش و گرم کردن قرار دادم و در یکی دو ماه آینده میز پرس با سنگ و یک دمبل با وزن بیشتر تهیه می کنم. تا جدی تر شروع کنم.

به نظرتون چند جفت دمبل کافیه داشته باشم و چند کیلو سنگ هالتر برای شروع بخرم؟ هر نکته دیگه ای هم که فکر می کنید باید رعایت بشه بفرمائید.

ممنون:n16:

atonline
19-05-2017, 00:07
یک مدته من شروع کردم ولی پیش هر مربی میرم بهم استفاده از مکمل هارو توصیه میکنه .

چاره چیه ؟
ایا باید شروع کنم ؟

Free Spirit
19-05-2017, 10:38
یک مدته من شروع کردم ولی پیش هر مربی میرم بهم استفاده از مکمل هارو توصیه میکنه .

چاره چیه ؟
ایا باید شروع کنم ؟

اگر خودشون می خوان بفروشن پس می خوان مکملهای خودشون رو بفروشن که اکثرا مغازه فروش مکمل هم دارند. اگر نه پس می خواهند شما حجم بیارید و بتونید وزنه های سنگین تر رو جابجا کنید تا یکدفعه نا امید نشید که چرا پیشرفت دلخواه رو کسب نکردید و باشگاه رو ول کنید. در هر صورت به خودتون بستگی داره و اینکه هدفتون از بدنسازی دقیقا چیه و چه نتیجه ای طلب می کنید. اگر دنبال خیلی حجیم شدن عضلات هستید مجبورید مکملها و داروها رو مصرف کنید. اگر به مرور و آهسته می خواهید عضلات بزرگ (نه در حد استفاده از مکملها) بسازید و به قول معروف صد در صد طبیعی و پاک می خواهید فقط ورزش اصولی، مرتب و تغذیه خوب و پر پروتئین لازم دارید. من مخالفم مکمل هستم ولی مصرف بعضی و در حد نه چندان زیاد فکر نمی کنم برای سلامتی مشکل ساز باشه. ولی خوب یه چیزی هست اگر هر بدنساز یا وزرشکاری که از این مکملها استفاده می کنه بعد از چند سال یا چند ماه دیگه مصرف نکنه حتی اگر ورزش هم بکنه باز از حجم بدنش نسبت به زمان مصرفش کم میشه و ممکنه باعث نا امیدی و از دست رفتن اعتماد به نفس بشه که چرا مثل سابق نیستم.
باز تحقیق کنید و بپرسید. می تونید شش ماه یا یکسال بدون مکمل ورزش کنید بعد تصمیم بگیرید.

Georges St-Pierre
19-05-2017, 11:43
از دوستان کسی میتونه برنامه غذایی قرار بده ؟
من خودم چندین ساله بدنسازی کار میکنم و کلا اطلاعاته خوبی هم در زمینه غذایی و هم ورزشی دارم اما بازم نمیدونم چظور یه برنامه غذایی خوب تنظیم کنم واسه خودم ...
هدف کاهش درصد چربی بدن و اضافه کردن حجم عضله
وزن 79 قد 178

ELVIS PRESLEY
19-05-2017, 13:04
از دوستان کسی میتونه برنامه غذایی قرار بده ؟
من خودم چندین ساله بدنسازی کار میکنم و کلا اطلاعاته خوبی هم در زمینه غذایی و هم ورزشی دارم اما بازم نمیدونم چظور یه برنامه غذایی خوب تنظیم کنم واسه خودم ...
هدف کاهش درصد چربی بدن و اضافه کردن حجم عضله
وزن 79 قد 178

از برنامه GSP تو دوران مسابقات استفاده کن
چند تا قاعده کلی داره:

* در طول روز ابتدا مواد غذایی مفید و مورد نیاز بدنت رو مصرف کن، بعد اگر در نهایت جایی داشتی برا junk food میتونی مصرف کنی*

۱- حذف قند و شکر به طور کامل.
۲-حذف ۹۰ درصد مواد غذایی ای که حاوی قندن ، مثل : نوشابه ، نسکافه ، کیک و شکلات و بیسکوییت و شیرینی و هر انچه که روش نوشته از شکر تو ساختش استفاده شده.
۳- استفاده از نان های سبوس دار مثل جو، هفت غله ، چاودار به جای نانهایی که با ارد سفید درست میشن.
۴- تامین نیاز بدن به اومگا ۳ ،
۵- دریافت ۶۰-۵۰ درصد از کالری مورد نیاز روزانه ت با استفاده از پروتیین ها
۶- دریافت روزانه حداقل دو لیتر اب در فواصل منظم بطوری که بدن تحت هیچ شرایطی دچار کم ابی نشه.

هر یک ماه و نیم یک بار هم تست In Body بده و ببین سیاست های غذاییت چه تاثیری بر توده های عضلانی و چربی بدنت داره.

hadi-sh00
19-06-2017, 21:51
در هر ورزشی نیاز به مکمل داری.حتی اگر بدنسازی هم کار نکنی باز هم بدن نیاز به یکسری مکمل داره.اما باید اصولی استفاده بشه و افراط نشه.

ELVIS PRESLEY
19-06-2017, 22:13
بله
حرف شما درسته.
منتها همونطور که از اسم مکمل پیداس ، اول شما از محصولات طبیعی نیاز هاتونو برطرف کنید و بعد به سراغ مکمل برید.
در بعضی شرایط اصلا مصرف نکردن مکملها اجتناب ناپذیره
وقتی حجم و شدت تمرین بیشتر از حد معمول باشه قطعا با استفاده از مواد طبیعی نمیتونید نیازهاتونو براورده کنید،.