PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرا اذیت کردن آدمها و مسخره بازی یک صفت پسندیده است و محبوبیت بوجود میاره؟

banii
24-04-2017, 22:55
معمولا افرادی که بقیه رو اذیت میکنند محبوب ترند و بقیه اونا رو بیشتر آدم حساب میکنند.... موافقید با این حرف؟ و چرا؟

یک جای مشمئز کننده اس هم اونجاست که باز یکی مثلا آدم مظلوم و سر به راهیه اما میاد فخر فروشی میکنه که من خیلی شاخم و همه نوع مردم آزاری و شرارت کردم ...

چرا با اخلاق بودن / مودب بودن / سر به راه بودن / جدی بودن / درستکار بودن / صادق بودن / شریف بودن / محترم بودن / و این صفت های نیک بی ارزش شدند؟

Mohammad Hosseyn
24-04-2017, 23:01
ممکن بخاطر این باشه تو برخی جوامع ایجاد نفرت و خشونت همراه با رفتار احساسی پیشرفت فردی رو بهمراه داره و برخی نقش لیدر رو بازی میکنن...
موافقم هنوزم تا حدی تو جامعه خودمون این رفتار وجود داره ولی در مورد گذشته و روندش فرضیه ای ندارم...

Sent from my GT-N5100 using Tapatalk

k1ozil
24-04-2017, 23:07
بنظرم عقده و کمبود باعث بروز اینچنین مشکلاتی میشه
این عقده ها و کمبودات بیشتر در دوره بچگی و نوجوانی ایجاد میشن و عاملش خانواده و اجتماعه

PLAΨMID
25-04-2017, 00:42
معمولا افرادی که بقیه رو اذیت میکنند محبوب ترند و بقیه اونا رو بیشتر آدم حساب میکنند.... موافقید با این حرف؟ و چرا؟

یک جای مشمئز کننده اس هم اونجاست که باز یکی مثلا آدم مظلوم و سر به راهیه اما میاد فخر فروشی میکنه که من خیلی شاخم و همه نوع مردم آزاری و شرارت کردم ...

چرا با اخلاق بودن / مودب بودن / سر به راه بودن / جدی بودن / درستکار بودن / صادق بودن / شریف بودن / محترم بودن / و این صفت های نیک بی ارزش شدند؟

احیانا منظورتون ، محبوب نزد جنس مخالف( بخصوص دخترها) هستش دیگه ؟:n09: چون این موردی که میفرمایید رو من اینجوری زیاد تر دیدم .
وگرنه بقیه جاها همچین چیزی ندیدم که مردم آزاری و شرارت ، محبوبیت بیاره .

با اخلاق بودن / مودب بودن / سر به راه بودن / جدی بودن / درستکار بودن / صادق بودن / شریف بودن / محترم بودن /
قبول دارم که تازگیا این صفات خوب تحت تاثیر مسائلی مثل پول و موقعیت اجتماعی و حتی تیپ و قیافه قرار گرفتند ولی مردم آزاری و شرارت ؟؟؟ شاید من منظورتون رو درست متوجه نشدم .
اگه منظورتون دخترهاست که من هیچ حرفی ندارم بزنم:n02:برید از خودشون بپرسید:n08: . اگه نیست که لطفا بیشتر توضیح بدید تا بهتر متوجه بشم .
با تشکر .

green-mind
25-04-2017, 11:43
مردم ازاری و شرارت جناب محبوبیت نمیاره بلکه اون واکنش و زبان بدنی که اون شخصی که مورد ازار کلانی . نگاهی . یا رفتاری قرار گرفته ِ باعث میشه اون کسی که ازار میده احساس قدرت کنه و دفعه بعدی بیشتر ازار بده و اون اشخاصی که از دور به ماجرا نگاه مبکنند چون اون ترس شخص ازار دیده رو دیدند تو ناخوداگاهشون میترسند این رفتار با خود اون ها هم تکرار بشه بنابراین به شخص یک احترام تصنعی میزارند و اجتماع حقیر به اون احترام تصنعی نام محبوبیت رو میزاره
مرسی

banii
25-04-2017, 14:32
احیانا منظورتون ، محبوب نزد جنس مخالف( بخصوص دخترها) هستش دیگه ؟:n09: چون این موردی که میفرمایید رو من اینجوری زیاد تر دیدم .
وگرنه بقیه جاها همچین چیزی ندیدم که مردم آزاری و شرارت ، محبوبیت بیاره .

قبول دارم که تازگیا این صفات خوب تحت تاثیر مسائلی مثل پول و موقعیت اجتماعی و حتی تیپ و قیافه قرار گرفتند ولی مردم آزاری و شرارت ؟؟؟ شاید من منظورتون رو درست متوجه نشدم .
اگه منظورتون دخترهاست که من هیچ حرفی ندارم بزنم:n02:برید از خودشون بپرسید:n08: . اگه نیست که لطفا بیشتر توضیح بدید تا بهتر متوجه بشم .
با تشکر .

فرقی نداره ... نه منظورم جنسیت خاصی نبود ... پسرا هم ممکنه اینطور باشند یا نباشند و دخترا هم ممکنه باشند یا نه ...

PLAΨMID
25-04-2017, 19:42
میشه لطفا یه مثال بزنید یا اگه خاطره ای در این مورد دارید تعریف کنید تا متوجه منظورتون بشم ؟ راستش هنوز نگرفتم منظورتون رو:n13:

banii
25-04-2017, 21:25
میشه لطفا یه مثال بزنید یا اگه خاطره ای در این مورد دارید تعریف کنید تا متوجه منظورتون بشم ؟ راستش هنوز نگرفتم منظورتون رو:n13:
خاطره ای که ندارم ... من خودم هم چون از این مدل افراد(افرادی که توی جمع حس خوشمزگی و مزه ریختن دارند) بدم میاد اصولا دور و برشون نمیرم و محل سگ نمیزارمشون که اونوقت برام خاطره بسازند.... ولی خب توی جمع فامیل ، دانشگاه، مدرسه و همه جا از این مدل افراد زیاد دیدم....

sasan.69
25-04-2017, 21:37
وقتى ارزش ها جاشونو بى ارزشى ها مى دن، نتيجه اين مى شه

banii
25-04-2017, 22:17
وقتى ارزش ها جاشونو بى ارزشى ها مى دن، نتيجه اين مى شه

دقیقا

عوضی ها هم ارزشمند میشند...

k1ozil
25-04-2017, 22:20
بحثی ک اینجا پیش میاد چرا باید ارزشها بی ارزش بشن؟
چی باعثش شده ؟

banii
25-04-2017, 22:31
بحثی ک اینجا پیش میاد چرا باید ارزشها بی ارزش بشن؟
چی باعثش شده ؟

چون ارزش ها عوض شدند
یعنی در باور مردم و جامعه ارزش ها تبدیل به ضد ارزش و ضد ارزش ها تبدیل به ارزش شدند .

این سخنی از گاندی بوده ...

در ایران ما هم بعد از انقلاب همچین وضعیتی بوجود اومده ... مملکتی که موسیقی و رقص و آواز و شراب و عاشقی حروم باشه اما دیدن صحنه ی اعدام تفریح عاقبتش میشه این ...

amin_947
26-04-2017, 08:13
مردم ازاری و شرارت جناب محبوبیت نمیاره بلکه اون واکنش و زبان بدنی که اون شخصی که مورد ازار کلانی . نگاهی . یا رفتاری قرار گرفته ِ باعث میشه اون کسی که ازار میده احساس قدرت کنه و دفعه بعدی بیشتر ازار بده و اون اشخاصی که از دور به ماجرا نگاه مبکنند چون اون ترس شخص ازار دیده رو دیدند تو ناخوداگاهشون میترسند این رفتار با خود اون ها هم تکرار بشه بنابراین به شخص یک احترام تصنعی میزارند و اجتماع حقیر به اون احترام تصنعی نام محبوبیت رو میزاره
مرسی

دقیقا. من هم فکر می کنم این احترامات تصنعی باشه چون طرف می ترسه اگر با اون شخصی آزاردهنده همراهی نکنه، طعمۀ بعدی خودش باشه

تانکر
27-04-2017, 06:10
چون انسان های بد یا نادون همیشه بیشر هستن. واسه همین هم من مخالف دموکراسیم.

Iloveu-ALL
30-04-2017, 01:43

چرا این کار رو انجام میدن؟ چون قدرت و اقتدارشون در گروه بالا میره
سادیسم ، اعلام وجود (با جلب توجه) و یا لذت بردن هم میتواند علت باشد ،
تو بعضی از موقعیت های اجتماعی مثل مدرسه ها متاسفانه زیاد شاهد اینجور اتفاقات هستیم.

به نظرم ؛ 3 گروه وجود داره :
1.یک گروه قلدر ها که اونایی که قلدر ترن معمولا آزار میدن گروه دوم رو.
از این گروه حساب میبرن. به این دلیل که دیگران از شر به پا شدن دوری میکنن (چون ممکنه هر نوع دعوایی پیش بیاد!)
2.گروه دوم چیه؟ همون گروهی هست که زیاد سوتی میده ، روابط اجتماعی ضعیفی داره ، یا منزوی و خجالتی و یا زیاد ساده هستن ، یا از نظر فیزیکی و یا ذهنی ضعیف و مشکل دار اند
3.گروه سوم هم بچه های اجتماعی هستن که در گروه اول قرار نمیگیرن میتونن آروم باشن یا پرنشاط ، اما بی شعور نیستند حداقل نه به اندازه. البته درونگرا هایی که نمیذارن کسی روشون سوار شه در این گروه قرار میگیرن.

گروه سوم با گروه اول گفت و گو دارد و از گروه دوم هم گاها با راهنمایی کردن پشتیبانی میکنه
:n13:

اما در مورد محبوب بودن نمیشه به همه بسط داد ، ممکنه دیگر صفات اون افراد باعث محبوبیت بشه.
بعیده که نزد مردم بی شعوری یا لات بازی و قلدری (نه قوی بودن یا رو داشتن) باعث محبوبیت و مقبولیت بشه !
و اگه هم شد ؛ یا این احترام ها و محبوبیت ظاهری هست بدلیل ترس یا دوری از شر (چون طرف بسیار بیشعور و نفهم میباشد) یا اگه همه جا دیده بشه آن گروه یا جامعه که به ارزش های بد بها میده دارای مشکل هست.

❤❤❤
26-07-2017, 17:36
کسی که دیگران رو مسخره و اذیت میکنه شاید یه روزی مهربون بوده شکستن اعتمادشو وقتی خیلی جوون بوده..شاید به هرکی دل بسته ازش بدجوری رنجیده..کسی که دیگران رو مسخره میکنه شاید گذشتشو نبخشیده

Public Enemy
04-08-2017, 17:41
بستگی داره این اذیت و آزار به چه چیز تعریف بشه...

توی فامیل ما بچه های کوچیکی هستند که خیلی اذیت میکنند، ترجیح اکثر اقوام فامیل اینه که با اونها جایی نرن و کلا به خاطر شیطنت بچه هاشون ارتباط خانوادگیشون با افراد کم شده. خوب در اینجا اذیت کردن و شیطنت یه امر ناپسند هستش که یه جمعی از افراد نمیپسندند.

آزار رساندن در حدی که باعث خسارت بشه، تا اونجاییکه یادم میاد در دوران دانشجویی، چنین موردی هم باعث محبوبیت نشده و توی خوابگاه افرادی بودند که مثلا ترم آخری بودن و اذیت میکردن اما کسی دل خوشی ازشون نداره و محبوب هم نیستند...

نکته: معروفیت و محبوبیت دو مبحث جدا هستند. الزاما کسی که معروف هستش محبوب نیست. ممکنه کسی با آزار و اذیت کردن معروف بشه ولی الزاما محبوب نمیشه