PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پاک کردن ویندوز قبلی

atxbax
24-04-2017, 17:08
سلام من ویندوز 7دارم می خواهم ویندوز قبلی رو کاملا پاک کنم. (در نصب ویندوز جدید دچار مشکل می شوم). ویندوز قبلی رو نمی دونم رو چه درایوی نصبش کرده بودم.

vissoto
24-04-2017, 21:55
سلام من ویندوز 7دارم می خواهم ویندوز قبلی رو کاملا پاک کنم. (در نصب ویندوز جدید دچار مشکل می شوم). ویندوز قبلی رو نمی دونم رو چه درایوی نصبش کرده بودم.
سلام
اگر ویندوز قدیمی بوت می شود ؛ در My Computer ویندوز قدیمی بر درایویی که ویندوز در آن نصب شده است ؛ راست کلیک و rename را بزنید و یک نام برای این درایو اختصاص دهید ؛ هنگام انتخاب درایو برای نصب ویندوز جدید ؛ درایو ویندوز قدیمی با همان نام قابل تشخیص خواهد بود.
یا اگر ویندوزی که می خواهید نصب کنید ویندوز 7 است و زیاد هم قدیمی نیست ؛ هنگام نصب ویندوز 7 و در همان مرحله انتخاب درایو برای نصب ویندوز جدید ؛ کلید Shift را نگه دارید و کلید F10 را بزنید تا پنجره cmd ظاهر شود.در پنجره cmd بنویسید explorer و اینتر را بزنید.پنجره Explorer ویندوز ظاهر می شود (مانند My Computer) و درایوها و فایل های آنها قابل مشاهده هستند .
پس از چک کردن فایل ها و مشخص شدن درایو ویندوز قبلی ؛ با راست کلیک بر آن و انتخاب Rename نام آن را تغییر دهید (مثلا بنویسید Old Win 7) پس از بستن پنجره های Explorer و cmd یک بار کلید F5 را بزنید تا تغییر نام درایوها در پنجره انتخاب درایو برای نصب ویندوز اعمال شود.