PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطوری اعداد فارسی رو برای نام فایلها تایپ کنم؟

Spectero
12-04-2017, 20:24
سلام

من چه زبان ویندوز رو انگلیسی یا فارسی کنم نمی توانم اعداد فارسی را برای نام فایلی تایپ کنم و اعداد لاتین تایپ می شود. چطوری می توانم اعداد فارسی برای نام یک فایل تایپ کنم؟

ممنون

elyartab
13-04-2017, 07:57
سلام

من چه زبان ویندوز رو انگلیسی یا فارسی کنم نمی توانم اعداد فارسی را برای نام فایلی تایپ کنم و اعداد لاتین تایپ می شود. چطوری می توانم اعداد فارسی برای نام یک فایل تایپ کنم؟

ممنون

تو محیط ویندوز با فارسی یا انگلیسی کردن زبان نمیشه عدد فارسی تایپ کرد. باید از مسیر زیر گزینه National رو انتخاتب کنید.

control panel> Region and Language>Format>Additional setting> User native digits :Natural

Spectero
13-04-2017, 14:08
تو محیط ویندوز با فارسی یا انگلیسی کردن زبان نمیشه عدد فارسی تایپ کرد. باید از مسیر زیر گزینه National رو انتخاتب کنید.

control panel> Region and Language>Format>Additional setting> User native digits :Natural

من ویندوز 10 دارم و تنظیم کردم ولی هیچ تغییری نکرد و هنوز نمی تونم عدد فارسی برای نام فایل تایپ کنم، Restart کردم ولی باز تغییر نکرد. در ضمن اشتباهی Natural تایپ کردید که تصحیح بفرمائید National.

Spectero
13-04-2017, 14:31
حالا فهمیدم. در ویندوز 10 در همان قسمتی که فرمودید. در منوی کرکره ای بالای Use native digits باید از منوی Standard digits روی اعداد فارسی انتخاب کرد تا بتوان عدد فارسی برای فایلی تایپ کرد. و تنها با تنظیم Use native digits به روی National نمی توان عدد فارسی برای نام فایلی تایپ کرد. در ویندوز 10 که اینطور است. شاید در ویندوزهای قبلی اینطور نباشد.