PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا مودم WIFI برای سلامتی انسان ضرر دارد؟

Hannah Baker
07-04-2017, 19:43
آیا امواج مودم WIFI سرطان زاست؟

Stream
09-04-2017, 04:12
خیر هیچ مدرکی برای این ادعای قدیمی وجود نداره و الان دهه هاست WiFi تقریبا همه جا هست و حتی یک کیس هم برای ربطش به سرطان پیدا نشده.

srx190d
09-04-2017, 07:23
حالا ممكن سرطان زا هم نباشه ولي حداقل از نظر بي خطر بودن هم تاييد صددرصد نشده
كلا بهتر كمنر در معرض امواج باشيم كه يكيش واي فاي ،پارازيت ، موبايل حتي ماكروفر

from my iPhone 7 using Tapatalk by JAVAD

dino23
09-04-2017, 08:45
مسلما بی خطر نیست.کلا هر چیزی دارای امواج باشه خطرناکه.بهتره کمتردورو برش باشیم تا اسیبی نبینیم.

laxer
09-04-2017, 13:53
امواج wifi طول موج بلند و فرکانس پایینی دارند، نمیتوانند مضر باشند.

Stream
09-04-2017, 14:36

بی خطر بودن هیچ چیز در جهان تایید نشده. شما اگه بیش از حد آب بخورید خطر مرگ داره. هیچ تحقیق خاصی نشون نداده هیچ بیماری خاصی بوسیله این امواج تشدید میشه یا بوجود میاد یا تاثیر مشخصی (مثبت یا منفی) روی سلامت افراد داره.

مسلما بی خطر نیست.کلا هر چیزی دارای امواج باشه خطرناکه.بهتره کمتردورو برش باشیم تا اسیبی نبینیم.

هیچ تاثیر منفی از امواج مایکروویو بر سلامت انسان (یا حیوان) هیچ وقت نشان داده نشده. حتی اگه شدت انرژی این امواج رو هزاران برابر به حدی زیاد کنیم که وقتی به دست شما می خوره باعث گرم شدن بشه، هیچ تاثیری به جز گرم کردن نخواهد داشت. نه سرطان نه حافظه نه آلزایمر نه هیچ چیز دیگه که در مجامع شبه علمی و ضدعلمی دربارشون ادعا میشه.

New Ray
09-04-2017, 19:03
تاثیرات جهش زا در بعضی مواد و امواج کشف شده و سعی بر این بوده که از دسترس بشر دور بشن. برای نمونه عناصری مثل نیکل و کادمیوم که در گذشته در ساخت باتری استفاده میشدن امروزه با مواد دیگری مثل لیتیوم جایگزین شدن.
در مورد امواج هم این محدوده تقریبا مشخصه مثلا موج ماورای بنفش یا X و گاما شناخته شده هستن. سازندگان ابزارهای ارتباطی حتی با وجود پایینتر بودن امواج موبایل و وایفای از اون محدوده، با رعایت احتمال تاثیرگذاری مخرب سعی میکنن تا حد امکان قدرت تشعشع رو پایین نگه دارن (+ جلوگیری از تداخل) و برای خودشون استانداردهایی وضع میکنن. کدوم سازنده ای بدش میاد مودم داخلی با برد 50 کیلومتر عرضه کنه؟!

معمولا امواج مخربی که باعث جهش میشن در طیف و قدرت خیلی بالاتری هستن وگرنه همین امواج خورشید باید بشر و نابود میکرد یا در سایر حیوانات هم علائمی دیده میشد .

امواج wifi طول موج بلند و فرکانس پایینی دارند، نمیتوانند مضر باشند.

البته وای فای به نسبت سایر فرکانسهای رادیویی فرکانس بالاتر و طول موج کوتاهتری داره ؛ ولی در مقایسه با پرتوهای مضر مثل X درست میفرمایید

ALEMIX
09-04-2017, 21:47
من هیچ نظر کارشناسی ندارم اما زمانی که از مودم وای فای دار! استفاده میکردم به شدت سر درد و گوش درد شدم که با کنار گذاشتنش خوب شد همین حالت را در صحبت کردن با موبایل و تلفن بی سیم و اینترنت موبایل هم پیدا میکنم و نمی دونم دلیلش چیه؟

CHAPTER
10-04-2017, 08:12

مقاله امواج، آلودگي نامرئی (از ماهنامه لوموند دیپلماتیک) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

laxer
10-04-2017, 09:34
مقاله امواج، آلودگي نامرئی (از ماهنامه لوموند دیپلماتیک) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

در یک آزمایش بیطرفانه و double-blind با یک فضای نمونه وسیع بروی حیونات و توسط متخصصان مربوطه میشود مضر بودنش را سنجید نه با یک مقاله که موضع گیری خصمانه دارد و توسط یک استاد حقوق نوشته شده است.

CHAPTER
10-04-2017, 10:14
در یک آزمایش بیطرفانه و double-blind با یک فضای نمونه وسیع بروی حیونات و توسط متخصصان مربوطه میشود مضر بودنش را سنجید نه با یک مقاله که موضع گیری خصمانه دارد و توسط یک استاد حقوق نوشته شده است.

ظاهراً شما منابع مقاله خصمانه را مشاهده نکرده اید!

Non-Ionizing Radiation, Part 2: Radiofrequency Electromagnetic Fields (IARC Working Group on the Evaluation of Carcinogenic Risk to Humans.) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

من هم امیدوارم "آژانس بين المللي تحقيقات سرطان" در آینده مطالعهٔ دوسوکور انجام دهند.

laxer
10-04-2017, 12:13
نتایج آماری ( بحش animal) تفاوت معنی داری بین گروه شاهد و کنترل نشان نداده به غیر از چند مورد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

CHAPTER
10-04-2017, 13:25
نتایج آماری ( بحش animal) تفاوت معنی داری بین گروه شاهد و کنترل نشان نداده به غیر از چند مورد.

پس نتیجه گیری آژانس بين المللي تحقيقات سرطان (IARC) که امواج مخابراتي و ارتباطات راديويي مانند واي-فاي را در رده «احتمالا سرطان زا براي انسان» طبقه بندي کرده (Group 2B)، باید تصحیح شود.

MOHAMMAD_ASEMOONI
11-04-2017, 12:25
سلام
ضررهای سیگار و قلیون در کوتاه مدت و دراز مدت دیگه بر همه آشکار شده ولی تعداد سیگاریها و قلبونیها کم که نشد هیچ , روز به روز هم بیشتر میشه
الکل هم همینطور , مواد مخدر هم همینطور
حتی اگه ضررهای امواج موبایل و وای فای به اثبات برسه باز هم مردم ول کنشون نیستند !
اما اونهائی که دوست دارند از خطرهای احتمالی تا جائی که از دستشون برمیاد دور بشند , این افراد مودم وای فای رو در جائی نصب میکنند که امواجش تا حد امکان ضعیف بشه تا اگر ضرری داره از اون ضرر تا حد امکان دور بشند
درضمن , چیز جدیدی به نام وای لای WILIداره میاد بازار که دیگه امواجش از دیوار رد نمیشه بلکه مثل نور مرئی هست و باید در تابش مستقیمش باشید تا بتونین به اینترنت وصل بشین
وای لای خیلی بهتر ار وای فای هست چون لااقل از امواج همسایه ها در امان میمونید و هک هم نمیشه چون پخش نمیشه همه جا

============================================
همه میدونند که بعضی چیزها ضررش بعد از ماهها یا سالها نمایان میشه . برای همینه که FDA امریکا برای بعضی داروها و مکملهای غذایی و غیره فقط پروانه ی فروش در خارج از امریکا صادر میکنه یعنی اجازه صادرات میده اما اجازه فروش در خود امریکا نمیده تا اول روی مردم کشورهای دیگه آزمایش بشه و و احتمال ضرر داشتن در دراز مدت بررسی بشه . اگر کسی نمرد , کسی دچار عوارض خطرناک نشد بعدش اجازه فروش در امریکا میدن .
حالا وای فای و موبایل هم چون گزارشی از ضرر فوری داده نشده برای همین عده ای از پزشکان و محققان میگن بی ضرره .
با امواج موبایل تخم مرغ میپزند , گازهای توی لامپ فلوئورسنت (مهتابی) رو تحریک میکنند و لامپ روشن میشه . چطور میشه با اطمینان گفت این امواج قطعاً برای موجود زنده بی ضرره ؟؟؟!!! درحالیکه حتی اشعه های خورشید هم برای بدن ضررهایی داره
خلاصه اگر جزء کسانی هستین که دوست دارین تا میتونین از خطرها و ضررها گرچه حتی احتمالی باشه دور باشین , از امواج وای فای قوی دوری کنین , موبایل روی توی جیب پیرهن و شلوار نذارین , شب کنارتون نباشه یا روی حالت هواپیما بذارید و کاارهای دیگه که خودتون میدونین یکی و دو تا و ده تا نیست

Stream
11-04-2017, 13:27
پس نتیجه گیری آژانس بين المللي تحقيقات سرطان (IARC) که امواج مخابراتي و ارتباطات راديويي مانند واي-فاي را در رده «احتمالا سرطان زا براي انسان» طبقه بندي کرده (Group 2B)، باید تصحیح شود.

Group 2B یعنی /شاید/ سرطان زا برای انسان، نه /احتمالا/. شما توضیح Group 2A رو گفتید به جای گروه 2B.

Group 2B: possibly carcinogenic to humans

سلام
ضررهای سیگار و قلیون در کوتاه مدت و دراز مدت دیگه بر همه آشکار شده ولی تعداد سیگاریها و قلبونیها کم که نشد هیچ , روز به روز هم بیشتر میشه
الکل هم همینطور , مواد مخدر هم همینطور
حتی اگه ضررهای امواج موبایل و وای فای به اثبات برسه باز هم مردم ول کنشون نیستند !
اما اونهائی که دوست دارند از خطرهای احتمالی تا جائی که از دستشون برمیاد دور بشند , این افراد مودم وای فای رو در جائی نصب میکنند که امواجش تا حد امکان ضعیف بشه تا اگر ضرری داره از اون ضرر تا حد امکان دور بشند
درضمن , چیز جدیدی به نام وای لای WILIداره میاد بازار که دیگه امواجش از دیوار رد نمیشه بلکه مثل نور مرئی هست و باید در تابش مستقیمش باشید تا بتونین به اینترنت وصل بشین
وای لای خیلی بهتر ار وای فای هست چون لااقل از امواج همسایه ها در امان میمونید و هک هم نمیشه چون پخش نمیشه همه جا

چیزی که شما می فرمایید Li-Fi هست، نه Wi-Li ، و اتفاقا به خاطر نزدیک بودن فرکانس این امواج به نور ماورای بنفش از نظر ریسک های سلامتی بسیار پرخطر تر از امواج رادیویی خواهند بود که فرکانس بسیار پایین تری دارند.

همه میدونند که بعضی چیزها ضررش بعد از ماهها یا سالها نمایان میشه . برای همینه که FDA امریکا برای بعضی داروها و مکملهای غذایی و غیره فقط پروانه ی فروش در خارج از امریکا صادر میکنه یعنی اجازه صادرات میده اما اجازه فروش در خود امریکا نمیده تا اول روی مردم کشورهای دیگه آزمایش بشه و و احتمال ضرر داشتن در دراز مدت بررسی بشه . اگر کسی نمرد , کسی دچار عوارض خطرناک نشد بعدش اجازه فروش در امریکا میدن .

FDA فقط کنترل روی فروش و عرضه محصولات در آمریکا رو داره. فروش این محصولات در هر کشور تحت نظارت موسسه های مشابه همون کشور صورت می گیره، نه کشور تولید کننده. در همه دنیا وضعیت چنین است.

حالا وای فای و موبایل هم چون گزارشی از ضرر فوری داده نشده برای همین عده ای از پزشکان و محققان میگن بی ضرره .
با امواج موبایل تخم مرغ میپزند , گازهای توی لامپ فلوئورسنت (مهتابی) رو تحریک میکنند و لامپ روشن میشه . چطور میشه با اطمینان گفت این امواج قطعاً برای موجود زنده بی ضرره ؟؟؟!!! درحالیکه حتی اشعه های خورشید هم برایی بدن ضررهایی داره

1. با امواج موبایل تخم مرغ نمی پزند. فکر می کنم یکی از این ویدیوهای ساختگی شبکه های اجتماعی رو دیده باشید.
2. اشعه های خورشید بسیار قوی تر از امواج رادیویی هستند، فرکانس بالاتر هم دارند. طبیعی است که خطرناک باشند.

خلاصه اگر جزء کسانی هستین که دوست دارین تا میتونین از خطرها و ضررها گرچه حتی احتمالی باشه دور باشین , از امواج وای فای قوی دوری کنین , موبایل روی توی جیب پیرهن و شلوار نذارین , شب کنارتون نباشه یا روی حالت هواپیما بذارید و کاارهای دیگه که خودتون میدونین یکی و دو تا و ده تا نیست

با این ذهنیت باید از همه چیز دوری کرد. چه کسی گفته الکتریسیته خطرناک نیست؟ بهتره در غار زندگی کنید. کی گفته واکسن ها خطرناک نیستند؟ بهتره ریسک نکنیم. کدوم پزشک گفته امواج تلویزیون خطرناک نیستند؟ بهتره خانه رو ایزوله کنیم یا در کویر و جنگل و ... باشیم. احتمالا قطب جنوب بهتر از هر جای دیگر است.

CHAPTER
11-04-2017, 14:28
Group 2B یعنی /شاید/ سرطان زا برای انسان، نه /احتمالا/. شما توضیح Group 2A رو گفتید به جای گروه 2B.

Group 2A Probably carcinogenic to humans
Group 2B Possibly carcinogenic to humans

Stream
11-04-2017, 14:29
Group 2A Probably carcinogenic to humans
Group 2B Possibly carcinogenic to humans

خوشحالم که تایید کردید صحبت من و اشتباه خودتون رو :n16:

CHAPTER
11-04-2017, 14:44
خوشحالم که تایید کردید صحبت من و اشتباه خودتون رو :n16:

بله، کلی خوشحال شدم
مترجم فارسی نشریه لوموند هم کلی خوشحال شد، چون از متن اون بنده خدا نقل قول کرده بودم، حتماً باید یک کلاس زبان بره
منم از این به بعد در نقل قول کردن حتما دقت میکنم

پس Probably می شود "احتمالا" و Possibly هم می شود "شاید"

تشکر از شما، برای ترجمه گوگل هم اشتباه رو گزارش کردم

MOHAMMAD2010
11-04-2017, 15:03
این امواج هیچ ضرری ندارن ، نمیدونم چرا جدیدا مد شده همه دنبال ضرر امواج هستن !
شما نگاه نکنین تو ایران فقط تو خونه خودمون یه مودم هست تو کشور های خارجی تو بیشتر محیط های عمومی امواج wifi هست ! اگه مضر بودن که الان همه بیماری های مختلف گرفته بودن !

AMHSIN
11-04-2017, 15:07
Possibly = شاید
used to say that sth might exist, happen or be true, but you are not certain / SYN perhaps

Probably = احتمالا
used to say that sth is likely to happen or to be true

Oxford Advanced Learner's Dictionary

MOHAMMAD_ASEMOONI
11-04-2017, 19:47

چیزی که شما می فرمایید Li-Fi هست، نه Wi-Li ، و اتفاقا به خاطر نزدیک بودن فرکانس این امواج به نور ماورای بنفش از نظر ریسک های سلامتی بسیار پرخطر تر از امواج رادیویی خواهند بود که فرکانس بسیار پایین تری دارند.

FDA فقط کنترل روی فروش و عرضه محصولات در آمریکا رو داره. فروش این محصولات در هر کشور تحت نظارت موسسه های مشابه همون کشور صورت می گیره، نه کشور تولید کننده. در همه دنیا وضعیت چنین است.

1. با امواج موبایل تخم مرغ نمی پزند. فکر می کنم یکی از این ویدیوهای ساختگی شبکه های اجتماعی رو دیده باشید.
2. اشعه های خورشید بسیار قوی تر از امواج رادیویی هستند، فرکانس بالاتر هم دارند. طبیعی است که خطرناک باشند.

با این ذهنیت باید از همه چیز دوری کرد. چه کسی گفته الکتریسیته خطرناک نیست؟ بهتره در غار زندگی کنید. کی گفته واسکن ها خطرناک نیستند؟ بهتره ریسک نکنیم. کدوم پزشک گفته امواج تلویزیون خطرناک نیستند؟ بهتره خانه رو ایزوله کنیم یا در کویر و جنگل و ... باشیم. احتمالا قطب جنوب بهتر از هر جای دیگر است.

سلام
ممنون از پاسخهاتون
1- fda بر صادرات دارو و تجهیرات پزشکی هم نظارت داره و باید موافقت کنه برای صادرات
در کویت یکی از مدارک لازم برای واردات دارو و تجهیزات پزشکی داشتن گواهینامه ی صادره از معاونت غذا و دارو در کشور سازنده هست و این گواهی باید به تایید وزارت خارجه ی همون کشور هم رسیده باشه و همچنین سفارت همون کشور در کویت تا امکان جعلی بودنش تا حد امکان کم بشه
2- ممنون برای تصحیح WILI
بنده خودم یک سال پیش خبرش رو در سایت نوشتم . اما چون یک سال ازش خبری نشنیدم اسمش رو فراموش کرده بودم
3- مقدار ضرر امواج الکترومغناطیس به چند عامل بستگی داره:
فرکانس , قدرت , شدت , فاصله , مدت تابش , ماهیت جسم تابش گیرنده
امواج بی خطر وجود نداره اما با تغییر فاکتورها میشه ضررش رو کم کرد
یعنی با کاهش فرکانس , کاهش قدرت تابش , کاهش مدت تابش و افزایش فاصله میشه ضررش رو کم کرد
این امواج به هر چیزی برخورد کنه بر اون اثر میذاره اما این اثر گاهی ضرر و صدمه هست و حتی لحظه ای نمایان میشه گاهی پس از سالها نمایان میشه
به هر حال کاهش عوامل ضرر زننده کاری هوشمندانه هست مثل دوری از منبع تابش , قطع تابش , کاهش زمان تابش , قرار دادن مانعِ کاهش دهنده ی شدت و قدرت , کاهش قدرت و شدت و غیره
4- با همین امواج الکترومغناطیس گوشت کباب میکنند و تخم مرغ میپزند و غذاهای دیگه .
فرکانس امواج موبایل طبق اطلاعات بعضی سایتها که فرصت کردم ببینم , حدود یک سوم امواج ماکروفر هست
امواج بعضی از رادارها فرکانسش پائینه اما فقط چند دقیقه تابش از نزدیک ممکنه عقیمی دائم بیاره چون شدت و قدرتش زیاده

اما گاهی موبایل با تمام قدرت امواج میفرسته تا بتونه با دکل دور که در چند کیلومتری هست تماس بگیره . اگر هم بریم نزدیک دکل , شدت و قدرت تابشهای خود دکل چند برابر میشه
اینها بی ضرر نیست بر بدن اما چون تاثیر کوتاه مدتش مشهود نیست میگن بی ضرره
تازه ضررهاش در دراز مدت رو هم خیلی راحت میشه انداخت گردن یه چیز دیگه (ژنتیک , فست فودها , شکر , نمک , چربی , داروها , سمها , کودها , فعالیت کم , هله هوله خوری , آلودگی هوا , مواد مخدر الکل , دخانیات و غیره )
5- بنده ضرر خوابیدن در نزدیک سیمهای برق رو هم در تاپبکهای دیگه ذکر کردم و حتی ضرر شرقی غربی خوابیدن و غیره

آبِ پاکی روی دستِ همه :
هیچ چیزی در این دنیا بی ضرر نیست
محاله چیزی نام ببرین یا پیدا کنین یا بسازین که مطلقاً ضرر و خطری نداشته باشه

و به هر حال احتیاط کار عاقلانه ای هست اما بشرطی که به وسواس و وحشت از همه چیز و افراط منجر نشه
مثلاً شایع میشه که امواج موبایل ضرر داره , موقع خواب موبایل رو خاموش کنین یا دور باشه یا حالت هواپیما
حالا یکی بیاد موبایل رو روشن کنه و برنامه هایی مثل واتس اپ رو هم که دائم امواج میفرسته روشن کنه و گوشی رو بذاره زیر بالشش و بخوابه و فاصله اش هم با دکل چند کیلومتر باشه و موبایل با قدرتِ تمام امواج بفرسته و بگه هیچ چیزش هم نشده
شاید حقیقت همین باشه شاید هم ضررش پنهان باشه . عاقلانه اینه که اقدامات احتیاطی رو انجام بده
حالا عده ای فکر میکنند ضرری نداره ؟ خب اقدامات احتیاطی رو انجام ندند .
:20:

danielo
12-04-2017, 19:39
من هیچ نظر کارشناسی ندارم اما زمانی که از مودم وای فای دار! استفاده میکردم به شدت سر درد و گوش درد شدم که با کنار گذاشتنش خوب شد همین حالت را در صحبت کردن با موبایل و تلفن بی سیم و اینترنت موبایل هم پیدا میکنم و نمی دونم دلیلش چیه؟

بیشتر
نوعی وسواسه .
مثل اینکه به خارش بدنت فکر کنید و همون لحظه بدنتون خارش بگیره

green-mind
13-04-2017, 14:53
سلام
گرامی این موضوع برای دکل های وایرلس صدق میکنه که امواجشون برای سکنه اطراف دکل سردرد ایجاد میکنه و سرطان زاست
اما برای مودم تا حالا هیچ فرضیه ثابت نشده که امواج مودم وایفا سرطان زاست

MOHAMMAD_ASEMOONI
13-04-2017, 17:48
سلام
گرامی این موضوع برای دکل های وایرلس صدق میکنه که امواجشون برای سکنه اطراف دکل سردرد ایجاد میکنه و سرطان زاستاما برای مودم تا حالا هیچ فرضیه ثابت نشده که امواج مودم وایفا سرطان زاست

سلام
بنده حدود هفت سال و نیمه موبایلم دارم
تقریباً یک سال پیش تاپیکی زدم در مورد مشکوک شدن به تاثیر امواج موبایل بر پوست کفِ دست
حدود 6 ماه پیش موبایل رو باز کردم دیدم 3 تا آنتن داره

بلوتوث - وایرلس - موبایل
آنتنهای بلوتوث و وایرلس بالای موبایل در دو طرف فلاش هست یعنی همون قسمتی که میذاریم روی گوش موقع حرف زدن با موبایل
آنتن موبایل درست همونجائی هست که وقتی موبایل رو کف دست میذارم , پوست دستم درست زیر آنتن موبایل هست و گاهی خارش داره و رنگش هم تغییر کرده و کمی قرمز شده
از اون روز دیگه موبایل رو کف دست نمیذارم بلکه گوشه اش رو میذارم روی انگشت میانه و با شست و اشاره دو طرفش رو میگیرم و آنتن موبایل دیگه در کنار پوست نیست
تغییر رنگ و خارش خیلی خیلی کم شده و مشخصه که داره از بین میره

ALEMIX
14-04-2017, 11:41
بیشتر
نوعی وسواسه .
مثل اینکه به خارش بدنت فکر کنید و همون لحظه بدنتون خارش بگیره

وسواس نیست گرامی ! چون من اصلا من به این موضوع فکر نکرده بودم زمانی که مودم وای فای دار خریدم دیدم سر درد عجیبی پیدا کردم چون آنتن مودم درست نزدیک سرم بود مدتها فکر میکردم مسئله چی هست برای امتحان ازش استفاده نکردم دیدم سرم خوب شد شما اگر بدن قوی دارید استفاده کنید ولی حق ندارید ......

danielo
14-04-2017, 13:32
وسواس نیست گرامی ! چون من اصلا من به این موضوع فکر نکرده بودم زمانی که مودم وای فای دار خریدم دیدم سر درد عجیبی پیدا کردم چون آنتن مودم درست نزدیک سرم بود مدتها فکر میکردم مسئله چی هست برای امتحان ازش استفاده نکردم دیدم سرم خوب شد شما اگر بدن قوی دارید استفاده کنید ولی حق ندارید ......

بازهم
میگویم وسواسه

ALEMIX
14-04-2017, 20:49
بازهم
میگویم وسواسه

من به طور کل اهل بحث جدل با دیگران نیستم اما اینجا نوشته که امواج وای فای افراد حساس تر را تحت تاثیر قرار می دهندو باعث تشدید سردرد میشوند

laxer
16-04-2017, 09:55
من به طور کل اهل بحث جدل با دیگران نیستم اما اینجا نوشته که امواج وای فای افراد حساس تر را تحت تاثیر قرار می دهندو باعث تشدید سردرد میشوند

لینکی که اشاره فرمودین مرجع - معتبر نیست.

--
اگر شما هم مودم وایرلس نداشته باشید همسایتون داره ، پس چرا با اون سرتان درد نمیگیرد؟ چرا با امواج دکل های مخابراتی سردرد نمیگیرید؟

سردرد علل خودش را دارد و در هیچ یک علل آنرا نمیتوان به امواج رادیویی ربط داد.
--

این مسئله امواج هم شده مثل همون قضیه آبله کوب دوران امیر کبیر... یکی میگفت درش شیطانه یکی میگفت درش جنه...

bahman_0121
16-04-2017, 11:11
مثال سیم برق فشار پاییم هیچ مشکلی نداره اما کابل فشار قوی ی سری مضرات داره
خوب دکل معلومه ضرر داره ولی تا بحال در مورد Wifi چیزی گفته نشده معمولا لوازمی که توی خونه مصرف میشه رو ایمن میکنن اگه ضرر داشت 1000 دفع باید خبرش رو میخوندیم

Public Enemy
16-04-2017, 13:56

اگر بخوایم امواج رو از نظر خطراتش بررسی کنیم، با توجه به کمیت های موج، دو عامل برامون مهم هستش: ۱- میزان فرکانس ۲- شدت موج

از بین این دو عامل چیزی که باعث سرطان میشه، تاثیر عامل اول هستش. برای ایجاد سرطان فرکانس موج باید به حدی باشه که باعث جهش سلول های بدن بشه.
به موج هایی که در برخورد به یک سطح باعث ایجاد گرما و یونیزه شدن مولکولهای سطح میشن، امواج یونیزه کننده گفته میشه.

این تصویر نشون میده که برخی امواج معروف در کدام دسته از امواج یونیزه کننده و یا غیر یونیزه کننده قرار میگیرند (البته توجه داشته باشین شکل بدون در نظر گرفتن میزان عددی فرکانس کشیده شده):

امواج موبایل و وای فای زیر 3 گیگاهرتز هستند. در حالی که مرز امواج یونیزه کننده 30 پتاهرتز هستش. پس مشخصه که خیلی دوره.
به صورت خلاصه جواب شما به این سوال که آیا امواج وای فای قدرت سرطان زایی دارند، خیر هستش.
لذا در بحث خطرات امواج رادیویی و مایکروویو، چیزیکه کمتر اهمیت داره همین مبحث سرطان زاییش هست. فقط متاسفانه این مورد شده سوژه ی رسانه ها برای بالا بردن بازدید که اصلا هم جنبه ی علمی نداره.

بریم سراغ مورد دوم یعنی شدت

اگر به همون عکس دقت کنین یه نواری وسط کشیده که توی همون نوار وای فای در دسته ی thermal قرار گرفته یعنی باعث ایجاد گرما میشه. گرمای ایجاد شده بستگی به میزان شدت موج داره، چیزیکه در بحث خطرات این دسته امواج مهم هستند، همین بحث ایجاد گرما هستش و مطالعات و حفاظت های بسیاری در این قسمت صورت میگیره. در بدن ما دستگاههای حساسی مثل مغز به تغییرات دما حساس هستند و افزایش دما باعث ایجاد تب، سرگیجه و برخی مشکلات دیگه میشه که دوستانی که رشتشون زیست شناسی هستش بهتر میتونن توضیح بدن.

لذا ما باید شدت تابش امواج این دستگاهها رو طوری تنظیم کنیم که کمترین اثر گرمایی رو روی بدن بزاره.

یه سوالیکه پیش میاد اینه که آیا یک فرستنده ی امواج وای فای خانگی میتونه اینقدر گرما ایجاد کنه که باعث ایجاد خطر بشه؟ برای جواب این سوال یه سری محاسبات لازمه.
برای محاسبه:
- حداکثر میزان توان خروجی دستگاه رو طبق استاندارد اکثر کشورها (ار جمله ایران) 100 میلیوات در نظر گرفتم
- حداکثر آنتن امنی که در بازار گیر میاد 9dbi هستش که تقریبا میشه 8 میلیوات. با این حساب حداکثر توان خروجی از آنتن 8 * 100 که میشه 800 میلیوات
- حداکثر زمان در معرض قرار گرفته شدن در امواج در شرایط کاری که به عنوان یک راهنمای حفاظتی توسط FCC ارایه شده، 30 دقیقه برای 1mw/cm^2 هستش.

فرمول محاسبه ی power denisty برای آنتن امنی:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدخوب برای 1mw/cm^2 حساب میکنیم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

پس اگر در شرایط کاری بخوایم قرار بگیریم، 30 دقیقه در فاصله ی یک میلیمتری از آنتن حداکثر میزان زمانی هست که میشه در معرض تابش قرار گرفت.

با توجه به فرمول هر چه فاصله کمتر باشه، power denisty کمتر میشه. برای فاصله ای به اندازه ی یک متر به نظر اینقدر کم بیاد که تاثیر محسوسی در ۲۴ ساعت شبانه روز در معرض تابش قرار گرفتن نداشته باشه.

موفق باشید

اما گاهی موبایل با تمام قدرت امواج میفرسته تا بتونه با دکل دور که در چند کیلومتری هست تماس بگیره . اگر هم بریم نزدیک دکل , شدت و قدرت تابشهای خود دکل چند برابر میشه
اینها بی ضرر نیست بر بدن اما چون تاثیر کوتاه مدتش مشهود نیست میگن بی ضرره
تازه ضررهاش در دراز مدت رو هم خیلی راحت میشه انداخت گردن یه چیز دیگه (ژنتیک , فست فودها , شکر , نمک , چربی , داروها , سمها , کودها , فعالیت کم , هله هوله خوری , آلودگی هوا , مواد مخدر الکل , دخانیات و [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در مورد دکل: اگر قدرت خروجی آنتن دکل رو 50 وات در نظر بگیریم (حداکثر میزان مجاز برای یک آنتن BTS در امریکا) و فاصله رو 30 متر، طبق فرمول power denisty توان دریافتی اینقدر ناچیز میشه(0.0004mw/cm^2) که خودتون ترجیح میدین دکل رو تو خونتون نصب کنین.

ضمنا متابولیسم بدن هر انسان با بدن انسان دیگه متفاوت هستش و صد البته همون عواملی که گفتین تاثیرات بیشتری دارند تا دکل بدبخت.

پی نوشت: گازهای لامپ های مهتابی با بالا بردن ولتاژ تحریک میشن، اونطور که در کارگاه برق توی ترم دوم بهمون گفتند و اگر حافظه یاری کنه. (ارجاع به اون قسمت تخم مرغ پزی)
پی نوشت ۲: مایکروویو یا ریز موج، نه مایکروفر!!! امواج وایرلس در دسته ی ی ریز موج ها قرار میگیرن

shangil
04-05-2017, 20:37

در اینکه ضرر دارد شکی نیست. اصلا علت این همه بیماری های عجیب غریب امروزی یکیش همین هست. حالا دوستان با اعداد و ارقام اوردن یه جورایی مساله رو برا دوستان تحلیل کردن و من هم معتقدم شدت و حدتش با توجه به اینک هچه نوعی از فرکانس و طول موج داره تاثیر میزاره ولی من همچنان مطمین هستم تمام این موارد ضرر داره حالا از خلی کم تا خیلی زیاد

Public Enemy
10-05-2017, 01:45
در اینکه ضرر دارد شکی نیست. اصلا علت این همه بیماری های عجیب غریب امروزی یکیش همین هست. حالا دوستان با اعداد و ارقام اوردن یه جورایی مساله رو برا دوستان تحلیل کردن و من هم معتقدم شدت و حدتش با توجه به اینک هچه نوعی از فرکانس و طول موج داره تاثیر میزاره ولی من همچنان مطمین هستم تمام این موارد ضرر داره حالا از خلی کم تا خیلی زیاد

دوست عزیز نکته ای هستش اینه که هر چیزیکه از حدش بگذره ایجاد ضرر میکنه. ممکنه خوردن شیر به سلامتی کمک کنه اما اگر روزی 20 لیوان شیر بخورین مشخص نیست چه بلایی سرتون میاد.

در مورد امواج هم کسی نگفت 100 ٪ بی ضرر هستند. فقط دارند امواج رو در سطح بی خطر یا بسیار کم خطر نگه میدارن. مثلا همین مثال پست بنده، چرا توان خروجی وای فای حداکثر 100 میلی وات هستش و 10 وات نیست؟ چرا آنتن برای خونه 9dbi بیشتر نمیزارن و شما نمیتونین 50dbi تو خونتون نصب کنین؟

اگر دقت کنین این مسائل داره کنترل میشه. پس تا زمانیکه در سطح کنترل شده نگه داشته میشه، با توجه به شواهد میشه گفت خطری ندارند. اما مساله ای که هست اینه که باور برخی افراد جامعه به دلیل برخی صجبت های بدون دلیل مشخص، به صورت غلط بر این هستش که امواج خطرناک هستند.

shangil
10-05-2017, 02:19
دوست عزیز نکته ای هستش اینه که هر چیزیکه از حدش بگذره ایجاد ضرر میکنه. ممکنه خوردن شیر به سلامتی کمک کنه اما اگر روزی 20 لیوان شیر بخورین مشخص نیست چه بلایی سرتون میاد.

در مورد امواج هم کسی نگفت 100 ٪ بی ضرر هستند. فقط دارند امواج رو در سطح بی خطر یا بسیار کم خطر نگه میدارن. مثلا همین مثال پست بنده، چرا توان خروجی وای فای حداکثر 100 میلی وات هستش و 10 وات نیست؟ چرا آنتن برای خونه 9dbi بیشتر نمیزارن و شما نمیتونین 50dbi تو خونتون نصب کنین؟

اگر دقت کنین این مسائل داره کنترل میشه. پس تا زمانیکه در سطح کنترل شده نگه داشته میشه، با توجه به شواهد میشه گفت خطری ندارند. اما مساله ای که هست اینه که باور برخی افراد جامعه به دلیل برخی صجبت های بدون دلیل مشخص، به صورت غلط بر این هستش که امواج خطرناک هستند.
دوست عزیز با تشکر از توضیحاتتون
اینها کنترل میشه و در سطح کنترل شده نگه میدارن ولی با پارازیت عوضش رو در میارن!؟
پارازیت هم حتما بی ضرره و کننرل شده!

Public Enemy
11-05-2017, 13:10
دوست عزیز با تشکر از توضیحاتتون
اینها کنترل میشه و در سطح کنترل شده نگه میدارن ولی با پارازیت عوضش رو در میارن!؟
پارازیت هم حتما بی ضرره و کننرل شده!

معمولا امواج پارازیت با فرکانس یکسان با امواج هدف اما شدت تابش بیشتر فرستاده میشن تا در رسیدن امواج ایجاد اختلال کنند. با این وجود این امواج نباید بر سلامتی تاثیر داشته باشند. بنده که در مورد خطرات پارازیت بر سلامتی چند صفحه ای رو مطالعه کردم، بیشتر احبار به صورت نقل قول شده از شخص دیگر و بدون ارائه ی شواهد مناسب و یا مدارک علمی منتشر شدند و برخی صحبت هایی هم که از افراد مسئول شده، با شک و تردید و اینکه "احتمال دارد" و ... منتشر شده.

فراموش نکنید ما در کشوری هستیم که ترویج شایعه اینقدر قدرتمند هستش که برخی خبررسانی های بزرگ کشور خبر از انداختن عکس پپسی روی ماه میدن! و مردم هم باور میکنند. با این وجود انتظار نداشته باشید که یک خبر سالم و با مستندات کافی از یک موضوع بحث برانگیر مانند تاثیر امواج ماهواره ای بر سلامتی رو در لا به لای اخبار ایران پیدا کرد و تایید کرد.

shangil
11-05-2017, 15:51
معمولا امواج پارازیت با فرکانس یکسان با امواج هدف اما شدت تابش بیشتر فرستاده میشن تا در رسیدن امواج ایجاد اختلال کنند. با این وجود این امواج نباید بر سلامتی تاثیر داشته باشند. بنده که در مورد خطرات پارازیت بر سلامتی چند صفحه ای رو مطالعه کردم، بیشتر احبار به صورت نقل قول شده از شخص دیگر و بدون ارائه ی شواهد مناسب و یا مدارک علمی منتشر شدند و برخی صحبت هایی هم که از افراد مسئول شده، با شک و تردید و اینکه "احتمال دارد" و ... منتشر شده.

فراموش نکنید ما در کشوری هستیم که ترویج شایعه اینقدر قدرتمند هستش که برخی خبررسانی های بزرگ کشور خبر از انداختن عکس پپسی روی ماه میدن! و مردم هم باور میکنند. با این وجود انتظار نداشته باشید که یک خبر سالم و با مستندات کافی از یک موضوع بحث برانگیر مانند تاثیر امواج ماهواره ای بر سلامتی رو در لا به لای اخبار ایران پیدا کرد و تایید کرد.

من کاری با شایعه ندارم دوست عزیز. وقتی پارازیت میشه شهر ما خیلیا سرشون درد میکنه چیزی که حقیقت دارد و غیر قابل کتمان. شما هم به این امید که ضرر ندارد و همه اش چرت و پرت هست خب کارتون رو ادامه بدید.
دوست عزیز اوایل اردیبهشت شروع کرده بودن به پارازیت اندازی انقدر شدید بود که حتی چند تا از اون عمامه به سرهای نام اشنای کشور! هم اعتراض کردن به این مساله تا حدی که باعث شد پارازیت رو قطع کنن و در عوض کاری کنن که اصلا نیازی به پارازیت نباشه (بحث ا ن ت ...ا ت)
شایدم خودشون مرض دارن شایعه پراکنی میکنن!!
موفق باشید

رومنس
11-05-2017, 23:45
دوستان نکات مهم رو فرمودن. من از اطلاعات خودم براتون میگم کلا وای فای بلوتوث یا . ... هر کدام در رنج خاص فرکانسی که به صورت استاندارد تعریف شده کار می کنن. یعنی الان وای فای هم کلا نباشه همون امواج در فرکانس دیگه ای داره به شما می خوره حالا اسم این یکی رو گذاشتن وای فای. ضرر مطمئنا داره و راه حلش ارتباط ماهواره ای دستگاه هاست و چون هزینه و تکنولوژی و قوانین خاصی نیاز داره جهان به اون سمت به کندی پیش می ره. یه لپ تاپ مارک دل هست مال تقریبا 2 سال پیش با یه قیمت فضایی که تو ایران هم بوده و هست. حالا تکنولوژیش چیه من نمی دونم ولی ارتباط ماهواره ای داره. سونی هم مشابه این رو داره ولی 10 برابر گرون تر و اصلا در بازار ایران نیست. موبایل هم که انواعش متنوع تر هست ولی خیلی گرون.

Public Enemy
12-05-2017, 12:41
من کاری با شایعه ندارم دوست عزیز. وقتی پارازیت میشه شهر ما خیلیا سرشون درد میکنه چیزی که حقیقت دارد و غیر قابل کتمان. شما هم به این امید که ضرر ندارد و همه اش چرت و پرت هست خب کارتون رو ادامه بدید.
دوست عزیز اوایل اردیبهشت شروع کرده بودن به پارازیت اندازی انقدر شدید بود که حتی چند تا از اون عمامه به سرهای نام اشنای کشور! هم اعتراض کردن به این مساله تا حدی که باعث شد پارازیت رو قطع کنن و در عوض کاری کنن که اصلا نیازی به پارازیت نباشه (بحث ا ن ت ...ا ت)
شایدم خودشون مرض دارن شایعه پراکنی میکنن!!
موفق باشید

لینک خبری رو که دادین مطالعه کردم. چند خط در مورد امواج ماهواره ای صحبت کرده، صحبت هاشم جای سوال داره ( امواج چون از فضا ساطع میشن خطرشون کمتره؟!!!! ) و به ارایه ی منبع معتبر خاصی برای این قسمت از صحبت هاشم اشاره نکرده. کل بقیه صحبت هاش در مورد رشد علمی ایران در زمینه های مختلف و صحبت های بی ربط به قسمت اول هستش.

زمانی میشه با اطمینان یه صحبت رو تایید و یا رد کرد که دلایل کافی در صحبت های فرد برای رد یا تایید وجود داشته باشه. شما به عنوان خواننده، چنین خبر بی محتوایی رو میبینین، چطور میتونین صحت صحبت ها رو تایید کنید؟ واقعا جالبه آمار وضعیت علمی ایران که ارتباطی به این خبر نداره به صورت دقیق و با جزییات در این خبر توضیح داده میشه اما زمانیکه در مورد خطرات امواج صحبت میشه، صحبت ها مشخص نیست از کجا پیدا میشه.

shangil
12-05-2017, 12:52
لینک خبری رو که دادین مطالعه کردم. چند خط در مورد امواج ماهواره ای صحبت کرده، صحبت هاشم جای سوال داره ( امواج چون از فضا ساطع میشن خطرشون کمتره؟!!!! ) و به ارایه ی منبع معتبر خاصی برای این قسمت از صحبت هاشم اشاره نکرده. کل بقیه صحبت هاش در مورد رشد علمی ایران در زمینه های مختلف و صحبت های بی ربط به قسمت اول هستش.

زمانی میشه با اطمینان یه صحبت رو تایید و یا رد کرد که دلایل کافی در صحبت های فرد برای رد یا تایید وجود داشته باشه. شما به عنوان خواننده، چنین خبر بی محتوایی رو میبینین، چطور میتونین صحت صحبت ها رو تایید کنید؟ واقعا جالبه آمار وضعیت علمی ایران که ارتباطی به این خبر نداره به صورت دقیق و با جزییات در این خبر توضیح داده میشه اما زمانیکه در مورد خطرات امواج صحبت میشه، صحبت ها مشخص نیست از کجا پیدا میشه.
پارازیت را به علت اینکه خود اینها از درون هشدار دادند برداشته اند حتی در زمان نزدیک انت ...بات. ببین چی شده که حاضر شدن چنین کاری بکنن. بله پارازیت را در ایران در کوتاهترین ارتفاع نسبت به زمین شلیک میکنند.
گفتم که شما با این خیال که پارازیت ضرر نداره و اثبات نشده، زندگیتون رو ادامه بدید. منتظر بمونید تا اثبات بشه.
شاید هم برای شما ضرر نداره ولی برا من چرا.

shangil
12-05-2017, 21:28
بهتره خودمون رو گول نزنین این یک مساله واضح هست. برا خود من عینا پیش اومده:

نماینده مردم شیراز:

شیوع سردرد در شیراز مردم را نگران کرده است

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: شیوع سردرد به ویژه در غرب شهر مردم را نگران کرده و ادامه این روند سلامت مردم را به مخاطره می‌اندازد.

به گزارش ایسنا، علی اکبری طی تذکر شفاهی خود در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی، خاطر نشان کرد: هیچکس پاسخگو معضل پارازیت‌ها در شیراز نیست و نه وزیر کشور، نه وزیر ارتباطات و نه وزیر بهداشت پاسخ روشنی در این باره نمی‌دهند و این پارازیت‌ها باعث شیوع سردرد، اختلال در شبکه همراه و تلویزیون و مشکلات محیطی شده است.

وی افزود: در غرب شیراز مردم به خاطر مشکلات ناشی از پارازیت‌ها در بسیاری از مسایل زندگی دچار مشکل شده‌اند و لازم است مسئولان اقدامات لازم در این زمینه صورت دهند.

Public Enemy
17-05-2017, 11:16
پارازیت را به علت اینکه خود اینها از درون هشدار دادند برداشته اند حتی در زمان نزدیک انت ...بات. ببین چی شده که حاضر شدن چنین کاری بکنن. بله پارازیت را در ایران در کوتاهترین ارتفاع نسبت به زمین شلیک میکنند.
گفتم که شما با این خیال که پارازیت ضرر نداره و اثبات نشده، زندگیتون رو ادامه بدید. منتظر بمونید تا اثبات بشه.
شاید هم برای شما ضرر نداره ولی برا من چرا.

بهتره خودمون رو گول نزنین این یک مساله واضح هست. برا خود من عینا پیش اومده:

نماینده مردم شیراز:

شیوع سردرد در شیراز مردم را نگران کرده است

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: شیوع سردرد به ویژه در غرب شهر مردم را نگران کرده و ادامه این روند سلامت مردم را به مخاطره می‌اندازد.

به گزارش ایسنا، علی اکبری طی تذکر شفاهی خود در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی، خاطر نشان کرد: هیچکس پاسخگو معضل پارازیت‌ها در شیراز نیست و نه وزیر کشور، نه وزیر ارتباطات و نه وزیر بهداشت پاسخ روشنی در این باره نمی‌دهند و این پارازیت‌ها باعث شیوع سردرد، اختلال در شبکه همراه و تلویزیون و مشکلات محیطی شده است.

وی افزود: در غرب شیراز مردم به خاطر مشکلات ناشی از پارازیت‌ها در بسیاری از مسایل زندگی دچار مشکل شده‌اند و لازم است مسئولان اقدامات لازم در این زمینه صورت دهند.

من هیچ اعتقادی به گول زدن خودم ندارم. خیلی مساله ی واضحی رو دارم میگم: چیزی که با ارائه ی مستندات کافی و شواهد علمی بیان نشده رو نمیشه قبول کرد.

در پست های قبلی این بحث رو مطرح کردیم که امواج پارازیت از جنس امواج رادیویی (و مایکروویو) هستند و با طول موج یکسان با موج هدف فرستاده میشن. فرض کنیم بنده بخوام توی شبکه ی ایرانسل پارازیت بندازم، میام با فرکانس مشابه فرکاسن امواج ایرانسل ولی با قدرت بیشتر امواج رو میفرستم. الان اگر بگم فرکانس پارازیتی که انداختم سرطان زاست سوال پیش میاد که چه دلیلی وجود داره که موج اصلی سرطان زا نیست ولی موج پارازیت سرطان زاست.

اگر سوال بالا رو به طول موج ربط بدین که کلا همه چیز رو زیر سوال بردین. اگر هم به میزان شدت امواج ربط بدین، که مشابه محاسباتش رو در صفحات قبل انجام داده شده و نشان داده شد خطر گرمایی ندارند (و اعتقاد دارم اثر گرمایی یک آنتن بسیار بسیار بزرگ بر روی کره ی زمین، بسیار بسیار کمتر از گازهای گلخانه ای مانند دی اکسید کربن هستش!!!)

به عنوان یاد آوری باید بگم که دستگاههای پارازیت انداز سالهاست که وجود دارند و نمونه های صنعتیش هم در بازار موجود هستش و برای برخی اماکن، مانند سالن کنفرانس ها، میتونه به کار بره. نحوه ی فعالیتش هم مانند همین پارازیت انداز های ماهواره ای هستش: طول موج مشابهی با طول موج امواج تلفن همراه و وایرلس اما با قدرت بیشتر تولید میکنه که باعث اختلال در موج هدف میشه، و کسی هم در مورد خطرات این دستگاهها اصلا بحثی نمیکنه

اگر یه موضوعی مطرح میشه. با شواهد علمی مناسب و آزمایش ها ثابت میشه که این مساله چقدر حقیقت داره، نه با یه سری صحبت ها و حدس و گمان ها. اگر یه آزمایشی انجام میشه، برخی آمار ها مانند بازه ی زمانی انجام آزمای و تعداد نمونه های بررسی شده نیز ذکر میشن. نهایتش اینه که یک آزمایشی رو به علت اینکه برای انسان خطرناکه، روی حیوانات تست میکنند و در پاسخ میگن "ما این آزمایش رو روی حیوانات انجام دادیم و نتیجش مثبت/منفی بوده، اما در مورد تاثیرش بر روی بدن انسان مطمئن نیستیم". شما یک مصاحبه (و نه یک مطلب علمی) از یک فرد اوردین که گفته پارازیت خطرناکه و نتیجش 10 سال دیگه مشخص میشه!!! این صحبت ها کجاش وجهه ی علمی داره؟ و یا همین پست آخرتون: صحبت های نماینده ی مردم شیراز که گفته "مردم شهر ما سردرد دارند لطفا پارازیت هارو قطع کنید" الان این صحبت ها کجاش جنبه ی علمی داره؟

پی نوشت: بنده خودم توی خونمون گوشیم رو میزارم بغل سرم، لپ تاپ هم بغل سرمه شبا میخوابم، آنتن وای فای هم بالای تخت خوابمه. از کودکی به سردرد مبتلا بودم و یک سال اخیر تشدید شده بود و چند روز در هفته رو با سردرد از خواب پا میشدم. تقریبا دو ماه پیش فهمیدم مشکل از بالشت و نحوه ی خوابیدن خودم هستش. بهتره به جای مرتبط دونستن مشکلات مختلف به دلایل غیر قابل اثبات، دنبال دلیل موجه برای مشکل باشیم.

پی نوشت ۲: متاسفانه اینجور صحبت های بی پایه و اساس اکثرا منبع یکسان دارند. به عنوان مثال چند وقت پیش که بحث خطرات امواج در یکی از گروه های تلگرام بود یکی از دوستان دقیقا همین صحبت های نماینده ی مردم شیراز رو مطرح کرد. این مساله نشون میده که اخبار موجود در شبکه های اجتماعی تاثیر پذیری بیشتری نسبت به اخبار صحیح و دارای مبنع قابل اعتماد دارند، و اصولا وقتی یک مساله باعث نگرانی میشه، منبع ترویج خبر از یک یا چند جای مشخص و اکثرا مبتنی بر شبکه های اجتماعی هستند.

amir hamzeh
17-05-2017, 12:09
دوستان !! این دکتر محقق خارجی 10 مورد تاثیر مخرب وای فای بر سلامتی را نوشته لطفا بهش ایمیل بزنید و بگید ما تحقیق کردیم هیچ ضرر و عوارضی نداره تا باشه دیگه خلاف نظرات دانشمندان فروم حرف نزنه

shangil
17-05-2017, 18:41
دوستان !! این دکتر محقق خارجی 10 مورد تاثیر مخرب وای فای بر سلامتی را نوشته لطفا بهش ایمیل بزنید و بگید ما تحقیق کردیم هیچ ضرر و عوارضی نداره تا باشه دیگه خلاف نظرات دانشمندان فروم حرف نزنه :n02:

دوست عزیز بزار عده ای بخوابن!

shangil
17-05-2017, 18:48
من هیچ اعتقادی به گول زدن خودم ندارم. خیلی مساله ی واضحی رو دارم میگم: چیزی که با ارائه ی مستندات کافی و شواهد علمی بیان نشده رو نمیشه قبول کرد.

در پست های قبلی این بحث رو مطرح کردیم که امواج پارازیت از جنس امواج رادیویی (و مایکروویو) هستند و با طول موج یکسان با موج هدف فرستاده میشن. فرض کنیم بنده بخوام توی شبکه ی ایرانسل پارازیت بندازم، میام با فرکانس مشابه فرکاسن امواج ایرانسل ولی با قدرت بیشتر امواج رو میفرستم. الان اگر بگم فرکانس پارازیتی که انداختم سرطان زاست سوال پیش میاد که چه دلیلی وجود داره که موج اصلی سرطان زا نیست ولی موج پارازیت سرطان زاست.

اگر سوال بالا رو به طول موج ربط بدین که کلا همه چیز رو زیر سوال بردین. اگر هم به میزان شدت امواج ربط بدین، که مشابه محاسباتش رو در صفحات قبل انجام داده شده و نشان داده شد خطر گرمایی ندارند (و اعتقاد دارم اثر گرمایی یک آنتن بسیار بسیار بزرگ بر روی کره ی زمین، بسیار بسیار کمتر از گازهای گلخانه ای مانند دی اکسید کربن هستش!!!)

به عنوان یاد آوری باید بگم که دستگاههای پارازیت انداز سالهاست که وجود دارند و نمونه های صنعتیش هم در بازار موجود هستش و برای برخی اماکن، مانند سالن کنفرانس ها، میتونه به کار بره. نحوه ی فعالیتش هم مانند همین پارازیت انداز های ماهواره ای هستش: طول موج مشابهی با طول موج امواج تلفن همراه و وایرلس اما با قدرت بیشتر تولید میکنه که باعث اختلال در موج هدف میشه، و کسی هم در مورد خطرات این دستگاهها اصلا بحثی نمیکنه

اگر یه موضوعی مطرح میشه. با شواهد علمی مناسب و آزمایش ها ثابت میشه که این مساله چقدر حقیقت داره، نه با یه سری صحبت ها و حدس و گمان ها. اگر یه آزمایشی انجام میشه، برخی آمار ها مانند بازه ی زمانی انجام آزمای و تعداد نمونه های بررسی شده نیز ذکر میشن. نهایتش اینه که یک آزمایشی رو به علت اینکه برای انسان خطرناکه، روی حیوانات تست میکنند و در پاسخ میگن "ما این آزمایش رو روی حیوانات انجام دادیم و نتیجش مثبت/منفی بوده، اما در مورد تاثیرش بر روی بدن انسان مطمئن نیستیم". شما یک مصاحبه (و نه یک مطلب علمی) از یک فرد اوردین که گفته پارازیت خطرناکه و نتیجش 10 سال دیگه مشخص میشه!!! این صحبت ها کجاش وجهه ی علمی داره؟ و یا همین پست آخرتون: صحبت های نماینده ی مردم شیراز که گفته "مردم شهر ما سردرد دارند لطفا پارازیت هارو قطع کنید" الان این صحبت ها کجاش جنبه ی علمی داره؟

پی نوشت: بنده خودم توی خونمون گوشیم رو میزارم بغل سرم، لپ تاپ هم بغل سرمه شبا میخوابم، آنتن وای فای هم بالای تخت خوابمه. از کودکی به سردرد مبتلا بودم و یک سال اخیر تشدید شده بود و چند روز در هفته رو با سردرد از خواب پا میشدم. تقریبا دو ماه پیش فهمیدم مشکل از بالشت و نحوه ی خوابیدن خودم هستش. بهتره به جای مرتبط دونستن مشکلات مختلف به دلایل غیر قابل اثبات، دنبال دلیل موجه برای مشکل باشیم.

پی نوشت ۲: متاسفانه اینجور صحبت های بی پایه و اساس اکثرا منبع یکسان دارند. به عنوان مثال چند وقت پیش که بحث خطرات امواج در یکی از گروه های تلگرام بود یکی از دوستان دقیقا همین صحبت های نماینده ی مردم شیراز رو مطرح کرد. این مساله نشون میده که اخبار موجود در شبکه های اجتماعی تاثیر پذیری بیشتری نسبت به اخبار صحیح و دارای مبنع قابل اعتماد دارند، و اصولا وقتی یک مساله باعث نگرانی میشه، منبع ترویج خبر از یک یا چند جای مشخص و اکثرا مبتنی بر شبکه های اجتماعی هستند.

شما دوست داری اونطوری فکر کن و فک کن مردم چیزی نمیدونن و شما خیلی از بالا داری نظاره میکنی مساله رو . من اسم این رو توجیه میزارم. از اول تاریخ هم میگفتند تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها. شاید برای شما این دید عوام پسندانه باشه ولی بعدا میبینین خیلی هم بیراه نیست!
حرفی از معاون وزیر بهداشت که گفته بود پارازیت باعث سردرد در بسیاری از افراد میشه رو نیاوردم چون وزیر بهداشت بی سواده از دید شما احتمالا و مستندات مربوطه رو نداره از دید شما باز! بحث عقیم شدن و تاثیرت سو در نوزادان در مناطقی که شدت پارازیت زیاده وسرطانهای مختلف بماند!
حتی اگر چندین مقاله علمی هم بیارن اینجا بزارن پارازیت ضرر داره شما اون رو باز یه جوری رد میکنین و شاید بگین چون ایمپکت این مجلات کمه پس نامعتبره!
روزهایی که پارازیت هست من شخصا سردرد میگیرم و این مساله هیچ ربطی به بالشم نداره!
شاید باور نکند پا میشم میرم خونه فامیلمون در ناحیه بیرونی شهر که تقریبا اثری ازش نیس. به خصوص این روزا که دیگه واضحه

پ.ن : دوست عزیز من از شما تشکر میکنم بابت اطلاعاتی که مدید ولی این بحثها به جایی نمیرسه در واقع. شما میگید ضرر نداره ولی من میگم ضرر داره و حداقل حداقل تاثیرات سوئی میزاره رو فرد.

Public Enemy
18-05-2017, 06:35
شما دوست داری اونطوری فکر کن و فک کن مردم چیزی نمیدونن و شما خیلی از بالا داری نظاره میکنی مساله رو . من اسم این رو توجیه میزارم. از اول تاریخ هم میگفتند تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها. شاید برای شما این دید عوام پسندانه باشه ولی بعدا میبینین خیلی هم بیراه نیست!
حرفی از معاون وزیر بهداشت که گفته بود پارازیت باعث سردرد در بسیاری از افراد میشه رو نیاوردم چون وزیر بهداشت بی سواده از دید شما احتمالا و مستندات مربوطه رو نداره از دید شما باز! بحث عقیم شدن و تاثیرت سو در نوزادان در مناطقی که شدت پارازیت زیاده وسرطانهای مختلف بماند!
حتی اگر چندین مقاله علمی هم بیارن اینجا بزارن پارازیت ضرر داره شما اون رو باز یه جوری رد میکنین و شاید بگین چون ایمپکت این مجلات کمه پس نامعتبره!
روزهایی که پارازیت هست من شخصا سردرد میگیرم و این مساله هیچ ربطی به بالشم نداره!
شاید باور نکند پا میشم میرم خونه فامیلمون در ناحیه بیرونی شهر که تقریبا اثری ازش نیس. به خصوص این روزا که دیگه واضحه

پ.ن : دوست عزیز من از شما تشکر میکنم بابت اطلاعاتی که مدید ولی این بحثها به جایی نمیرسه در واقع. شما میگید ضرر نداره ولی من میگم ضرر داره و حداقل حداقل تاثیرات سوئی میزاره رو فرد.

بار N ام: وقتی صحبتی میشه حتما باید با شواهد و مدارک صحیح و علمی باشه، نه از روی هوا. حالا میخواد این فرد هر کس باشه، استیون هاوکینگ، رییس جمهور یک کشور یا پسر بچه ی دو ساله. وزیر بهداشت یه صحبتی کرده هیچ دلیل علمی برای صحبت هاش نیورده، در عوض در مصاحبه ی مسخرش به جای دلایل معتبر، یه سری آمار و ارقام بی ربط به بحث از سیستم آموزشی ایران داده، این صحبت ها کاملا از یک بحث علمی به دور هستش.

من هیچ مقاله ی علمی معتبری رو رد نمیکنم. مگر اینکه برخی دوستان به صحبت های بی اساس یک نماینده و مصاحبه ی بی محتوای وزیر یک کشور بگن مقاله ی علمی!!!! بد نیست صفحات اول رو یک مرور کنید.

و موافقم با صحبت های شما که این بحث به نتیجه نمیرسه.

طبیعتا مردمیکه در هنگام بیماری دست به دعا میشن و منتظر میشن از غیب مشکلشون حل شه و به پزشک مراجعه نمیکنند، دلایل واهی برای بیماری هایشون رو مثل خطرات امواج رو به سایر دلایل محتمل تر مانند شرایط تغذیه ای ترجیح میده

توصیه میکنم برای سردردتون به دنبال دلیل موجه تری باشید و خودتون رو گول نزنین که پارازیت ها باعث سردردتون میشه و اگر احساس میکنین مشکل جدی هستش به پزشک مراجعه کنید.. اگر بیماری داشته باشید که در آینده به دلیل سهل انگاری تشدید بشه مطمئنا نماینده ی شیراز هزینه ی دوا و دکتر شما رو نمیده

shangil
18-05-2017, 07:20
بار N ام: وقتی صحبتی میشه حتما باید با شواهد و مدارک صحیح و علمی باشه، نه از روی هوا. حالا میخواد این فرد هر کس باشه، استیون هاوکینگ، رییس جمهور یک کشور یا پسر بچه ی دو ساله. وزیر بهداشت یه صحبتی کرده هیچ دلیل علمی برای صحبت هاش نیورده، در عوض در مصاحبه ی مسخرش به جای دلایل معتبر، یه سری آمار و ارقام بی ربط به بحث از سیستم آموزشی ایران داده، این صحبت ها کاملا از یک بحث علمی به دور هستش.

من هیچ مقاله ی علمی معتبری رو رد نمیکنم. مگر اینکه برخی دوستان به صحبت های بی اساس یک نماینده و مصاحبه ی بی محتوای وزیر یک کشور بگن مقاله ی علمی!!!! بد نیست صفحات اول رو یک مرور کنید.

و موافقم با صحبت های شما که این بحث به نتیجه نمیرسه.

طبیعتا مردمیکه در هنگام بیماری دست به دعا میشن و منتظر میشن از غیب مشکلشون حل شه و به پزشک مراجعه نمیکنند، دلایل واهی برای بیماری هایشون رو مثل خطرات امواج رو به سایر دلایل محتمل تر مانند شرایط تغذیه ای ترجیح میده

توصیه میکنم برای سردردتون به دنبال دلیل موجه تری باشید و خودتون رو گول نزنین که پارازیت ها باعث سردردتون میشه و اگر احساس میکنین مشکل جدی هستش به پزشک مراجعه کنید.. اگر بیماری داشته باشید که در آینده به دلیل سهل انگاری تشدید بشه مطمئنا نماینده ی شیراز هزینه ی دوا و دکتر شما رو نمیده
شما میخواین توجیه کنین برا خودتون که ضرر نداره و با این فکر راحت زندگی کنین خب مشکلی نیست.
قطعا پارازیت باعث سردرد من و خیلیا میشه. مواقعی که پارازیت هست شدت سردرد خود من بیشتر میشه. بزرگتر از شماها این رو به من اثبات کرده. شما فک میکنی همه چیز یهویی اتفاق میفته. مثلا میگی گوشی رو میزارم کنار سرم هیچی نمیشه. مگه ما چی میگیم! همینطوری ادامه بدین! ولی بعد چند سال دیگه نیایید بگید من مشکلی دارم که دلیلش نامشخصه:)
در مورد دعا و سایر مسایل من نمیدونم دقیقا ربطش به این موضوع چی هست ولی اگر از دعا کردن مردم و ... ناراحتین حق میدم بهتون. البته خیلی از اونایی که دعا میکنن میگن پارازیت ضرر نمیکنه!

Public Enemy
14-07-2018, 22:23
بعد از یک سال خوابیدن این تاپیک، در این چند روز همونطور که همه خبر دارین یک سری مسائل پیش اومد که در نهایت تعدادی تابلو برای سنجش میزان قدرت امواج در شیراز نصب شد. نکته ای که توجه من رو جلب کرد تغییر صحبت های جناب آقای نماینده ی شیراز بودش که تا دیروز نگران وضعیت سلامتی مردم و سردرد اونا بود امروز که فهمیده تخیلاتش یک درصد واقعیت هم نداشته، کلا صحبتهاشو تغییر داده و گفته بحث سلامتی نیست، بحث اینه که ما شبکه های خودمونم با پارازیت میگیریم!

هرچند خرج های اضافی جهت نصب این تابلو هارو به کلی قبول ندارم، اما ظاهرا برای آرام کردن ذهن افراد جامعه که مسائل خرافاتی بیشتر براشون مهمه تا مسائل علمی لازم بود. اما نکته ای که برام حل نمیشه اینه که شهردار شیراز به جای معذرت خواهی به علت ایجاد تنش و حساسیت در جامعه و در نهایت خرج اضافی روی دست دولت، اومده کلا موضعش رو تغییر داده و همچنان طلبکار هستش.

صحبتی که در نهایت دارم اینه که با لج و لجبازی هیچ چیزی حل نمیشه. وقتی به یک شبهه به صورت علمی پاسخ داده میشه دلیلی نداره به صحبت های یک سری افراد بی سواد که علمی در اون زمینه ندارند توجه کرد.