PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در پرشدن بی دلیل فضای درایو ویندوز 7

boymihan
18-03-2017, 02:22
سلام و عرض ادب خدمت اساتید عزیز

یک سوال داشتم خدمتتون

بنده ویندوز رو نصب کردم اما بعد از نصب هرچی دانلود می کنم ( idm ) با اینکه از درایو c منتقل میکنم به ی درایو دیگه اما هنوز باز ی بخشی از حافظه خالی نمیشه - بطور مثال اگر فایل دانلودی یک گیگ هستش بعد از انتقال هنوز سیصد مگابایت میمونه - یا اینکه هر روز تقریبا 300 مگابایت داره پر میشه فضای درایو ویندوز - نمیدونم دقیقا کجا داره چه اطلاعاتی نگهداری میشه که این فضا رو داره اشغال میکنه - درواقع پوشه temp رو هم پاک میکنم اما باز تغییر چندانی نمیکنه

ممنون میشم راهنماییم کنید

Ali_RNT
18-03-2017, 07:44
از برنامه TreeSize Free استفاده کنید، درایو مورد نظر رو اسکن کنید و این برنامه به شما میگه که کدوم پوشه ها بیشترین حجم رو اشغال کردند.

boymihan
18-03-2017, 10:10
ممنون از راهنماییتون واقعا - متوجه شدم حجم زیاد مربوط به پوشه system volume information هستش - آیا با پاک کردن کامل این پوشه مشکلی پیش میاد برای ویندوز؟

sunshineboy
18-03-2017, 16:34
ممنون از راهنماییتون واقعا - متوجه شدم حجم زیاد مربوط به پوشه system volume information هستش - آیا با پاک کردن کامل این پوشه مشکلی پیش میاد برای ویندوز؟
این پوشه محل ذخیره سازی restore point هاست اگه ک استفاده نمیکنی از restore point هات میتونی پاکش کنی یا سرویس این بخش رو متوقف کنی:
وارد start شو:
run-->services.msc-->Enter

سمت چپ لیست سرویسهارو نگاه کن Volume shadow copy service رو پیداش کن روش کلیک راست کن و stop رو بزن (این تیکه رو یادم رفت بگم اضافه کردم)

بعد properties رو انتخاب کن
اگه manual هست یا اوتوماتیک به DISABLED تغییرش بده و در پایین پنجره روی APPLY کلیک کن و بعد OK

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

گه حل نشد تموم restore های قبلی رو پاک کن :
5 روش واسه حذف restore ها با شکل توضیح داده :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

boymihan
18-03-2017, 20:07
خیلی خیلی ممنون