PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : VDSL / مخابرات استان تهران

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9

Le0nard0
20-02-2017, 17:43
اینترنت پرسرعت مبتنی بر استاندارد VDSL ( Very high bit rate subscriber line ) یکی از استانداردهای رایج جهانی XDSL می باشد . عملکرد VDSL ، در اغلب موارد مشابه ADSL است . عليرغم شباهت های موجود در اين زمينه اختلافات متعددی نيز مانند موارد زیر وجود دارد :

- سرعت دانلود در استاندارد VDSL ، ۵۲ مگابیت دانلود و ۱۶ مگابیت آپلود و در حالت VDSL۲ ، ۱۰۰مگابیت دانلود و تا ۲۲ مگابیت آپلود که در هر دوحالت بصورت نامتقارن است , می باشد.
- ارایه سرویس از کافوهای نوری نزدیک به مشترک که باعث افزایش کیفیت سرویس و سرعت می شود.
- استفاده از بستر سیم های مسی مشترک و بدون نیاز به تعویض و یا سیم کشی دوباره .
- امکان ارایه خدمات ارزش افزوده مختلف به مشترکین مانند خطوط تلفن SIP ( تلفن بر بستر اینترنت ) ، ویدیو کنفرانس ، IP-Tv وغیره
نکته۱ : مودم VDSL با مودم ADSL متفاوت می باشد و مشترک بایستی نسبت به تهیه آن اقدام نماید.
نکته۲ : برای اطلاع از مناطق تحت پوشش می توانید با شماره ۲۰۲۰ تماس گرفته و یا به سایت منطقه تهران به نشانی TCT.IR مراجعه نمایید

----------------------------------------------------
سرویس مروارید
- هزینه اتصال هر خط تلفن (از جمله تلفن ثابت ارائه شده در بسته­ فوق) مبلغ ۱.۰۰۰.۰۰۰ ریال می باشد و مکالمات داخل استان خط تلفن ثابت ارائه شده با سرویس رایگان می باشد.
- قرارداد یک ساله می باشد.
- هزینه هر گیگ اضافی۱۲.۰۰۰ ریال می باشد.
سرویس فیروزه
- هزینه اتصال هر خط تلفن (از جمله تلفن ثابت ارائه شده در بسته­ فوق) مبلغ ۱.۰۰۰.۰۰۰ ریال می باشد و مکالمات داخل استان خط تلفن ثابت ارائه شده با سرویس رایگان می باشد.
- قرارداد دو ساله می باشد.
- هزینه هر گیگ اضافی۱۲.۰۰۰ ریال می باشد.
- در صورت انصراف مشترک قبل از پایان قرارداد پس از کسر تخفیفات منظور شده بابت تلفن ثابت ارائه شده در این سرویس، مابقی مبلغ متناسب با زمان قرارداد به مشترک عودت داده می شود و یا از مشترک اخذ می گردد.
- نکته: مشترک می تواند کل مبلغ پیش پرداخت سرویس را بصورت یکجا پرداخت نماید و یا این مبلغ را مطابق با جدول ذیل، به صورت ۲،۰۰۰،۰۰۰ریال نقد و الباقی طی ۴ قسط ۱.۰۰۰.۰۰۰ ریالی از طریق ۴ دوره صورتحساب پرداخت نماید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سرویس زمرد

- هزینه اتصال هر خط تلفن ( از جمله تلفن ثابت ارائه شده در بسته فوق) مبلغ ۱.۰۰۰.۰۰۰ ریال می باشد.
- مدت قرارداد شش ماه پس از آخرین خرید اعتبار یا اتمام اعتبار می باشد و حداکثر زمان اعتبار ترافیک اولیه شش ماه است.

سرویس الماس

- حق اتصال هر خط تلفن جدید ۱.۰۰۰.۰۰۰ ریال می باشد.
- قرارداد یکساله می باشد.
- سرویس الماس ۱ به صورت پس پرداخت و سرویسهای الماس ۲ و ۳ به صورت پیش پرداخت می باشند.

Le0nard0
20-02-2017, 17:49

bardia-vr
20-02-2017, 18:19
سرویس فیروزه ۱ خوبه ،اما منظور از اون ۶۰۰ هزارتومن چیه؟یعنی جلوجلو پول هر برج اینترنتو پرداخت کنیم؟یا اون ۱۵ تومن ماهیانه سرجاشه،این ۶۰۰ تومن حق عضویته؟

Sent from my PadFone 2 using Tapatalk

M.Sadegh.M
20-02-2017, 18:22
من که تهران نیستم ولی با دیدن لیست قیمت و طرح ها یاد روزهای اولی افتادم که مخابرات سیم کارت میفروخت.
ثبت نام میکردی الویت بندی میکردن و دست آخر هم یک سیم ناقابل را 1 میلیون تومان پولشا ازت میگرفتن.

قیمت این طرح دقیق منا یاد همون سیم کارتا میندازه.

ولی از هرچی بگذریم نمیشه منکر شد که شروع و استارت این اتفاق هم امر بسیار خوبی هست.
امیدوارم هرچه زودتر تجاری سازی بشه و قیمتش هم بیاد پایین و منصفانه و رقابتی بشه.

البته من هم که اصفهان هستم، مخابرات اصفهان هم طرحی مشابه داره (50 مگابیت) البته بر بستر فیبر نوری (FTTH) که اونم فعلا مربوط به مناطق خاصی هست و مثل همین هزینه اش بالاست.

Le0nard0
20-02-2017, 18:45
سرویس فیروزه ۱ خوبه ،اما منظور از اون ۶۰۰ هزارتومن چیه؟یعنی جلوجلو پول هر برج اینترنتو پرداخت کنیم؟یا اون ۱۵ تومن ماهیانه سرجاشه،این ۶۰۰ تومن حق عضویته؟

هزینه 2 ساله که به صورت 5 قسط هم میشه پرداخت کرد

Mohsen_mzh
20-02-2017, 19:17
منطق تحت پوشش رو کجا نوشته؟ ندیدم تو سایت

mahan999
20-02-2017, 19:36
خیلی مسخرست باز هم یک تکنولوزی رو به منسوخ شدن رو ورداشتن آوردن که آخرین آپدیتش مال 2015 هست به جای اینکه فیبر نوری رو به خونه ها برسونند این این اوپراتور ایرانیان نت باید فیبر نوریش رو تحویل مردم می داد ها!!!!

shahryar84
21-02-2017, 01:16
تا فیبر نوری نرسه دم خونه، اینکارا فایده نداره. به قول یکی از بچه های همینجا، از سیم مسی دیگه چقدر میشه انتظار داشت!

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Zachyrock
21-02-2017, 10:44
اینترنتی که نامحدود نباشه به هیچ دردی نمیخوره حتی اگه سرعت 600 mb باشه :n25:

greatpouya
21-02-2017, 15:21
خیلی مسخرست باز هم یک تکنولوزی رو به منسوخ شدن رو ورداشتن آوردن که آخرین آپدیتش مال 2015 هست به جای اینکه فیبر نوری رو به خونه ها برسونند این این اوپراتور ایرانیان نت باید فیبر نوریش رو تحویل مردم می داد ها!!!!
تازه اونم با رقابت با lte اورده، اینهمه فرصت داشت ارتقا بده، انقد نکرد و سو استفاده کرد و سرعت ۱۲۸ داد تا سرعت تکنولوژی بیسیم از vdsl و adsl هردو زد بالاتر، خیلی حقه بازه این مخابرات... خیلیییییییی...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

mahan999
21-02-2017, 16:16
تازه اونم با رقابت با lte اورده، اینهمه فرصت داشت ارتقا بده، انقد نکرد و سو استفاده کرد و سرعت ۱۲۸ داد تا سرعت تکنولوژی بیسیم از vdsl و adsl هردو زد بالاتر، خیلی حقه بازه این مخابرات... خیلیییییییی...

من نمی دونم پروژه ایرانیان نت رو کی می خوان تمومش کنند الان تو یکسری جاها من کافوش رو دیدم حتی پست هم دیدم ولی دریغ از دو متر فیبر کشی هوایی. به جان خودم این تجهیزات گندیده فرانسوی ها رو برای VDSL که رودستشون مونده رو قالب کردن مخابرات اینها هم با گرفتن حق اتصال اولیه می خوان بندازند به ملت زهی خیال باطل ....

kamkar
22-02-2017, 13:20
من امروز رفتم مخابرات...
مرکز شهید زارعی هستیم و انتهای محدوده هستیم. رو کابل های مسی بیشتر از ۴ مگابیت نمیتونم بگیرم و تازه به خاطر سیم کشی خونه ۴ مگابایتی که سر خط میگیرم تبدیل میشه به ۳ مگابیت
درخواست دادم که برام راه اندازی کنند.
چون کابل مسی بود و فقط روی فیبر نوری ارائه میشه باید خط تلفن جدید هم میگرفتم.
جمعا میشه ۱ میلیون و ۱۰۰ تومن که ۷۰۰ تومن رو نقد میگیرن و ۴۰۰ تومن رو قسط بندی میکنن.
به مسئولی که پشت بقیه نشسته بود (فکر کنم معاون بشه) گفتم که خط های مسی تا برسن در خونه بیشتر از ۴ مگابیت سرعت نمیدن، این خط جدید اینجوری نشه. گفت نه، نمیشه و مثل Adsl نیست. راست میگه؟

Bensonw3x
22-02-2017, 14:03
شما بگو 100000 گیگابایت سرعتشه ، وقتی حجمیه اخه به چدرد میخوره ، الان دارن چیو به رخ میکشن دقیقا

محمد7966
22-02-2017, 14:16
من امروز رفتم مخابرات...
مرکز شهید زارعی هستیم و انتهای محدوده هستیم. رو کابل های مسی بیشتر از ۴ مگابیت نمیتونم بگیرم و تازه به خاطر سیم کشی خونه ۴ مگابایتی که سر خط میگیرم تبدیل میشه به ۳ مگابیت
درخواست دادم که برام راه اندازی کنند.
چون کابل مسی بود و فقط روی فیبر نوری ارائه میشه باید خط تلفن جدید هم میگرفتم.
جمعا میشه ۱ میلیون و ۱۰۰ تومن که ۷۰۰ تومن رو نقد میگیرن و ۴۰۰ تومن رو قسط بندی میکنن.
به مسئولی که پشت بقیه نشسته بود (فکر کنم معاون بشه) گفتم که خط های مسی تا برسن در خونه بیشتر از ۴ مگابیت سرعت نمیدن، این خط جدید اینجوری نشه. گفت نه، نمیشه و مثل Adsl نیست. راست میگه؟

شما برید سایت زیر و توی قسمت downstream attenuation عدد وارد کنید

هر چقدر عدد کمتر باشه مثلا 10 پهنای باند vdsl نسبت به adsl بالاتر میره و هرچقدر بیشتر باشه هیچ تفاوتی نداره

اما قبلش چندتا نکته بگم

اون قسمت downstream at یا همون میرایی یا افت امواج به چندتا عامل بستگی داره

1-طول سیمی که از مرکز تا خونه میکشن

2-قطر سیم که از مرکز تا خونه میکشن

3-جنس سیم

4-فرکانس تکنولوژی

حالا از تکتولوژی vdsl خبر ندارم و خب طول سیم که تغییر نمیکنه چون خونه شما تا مرکز که همونه

از قطر سیم و جنس سیم و فرکانس کاری vdsl هم خبر ندارم ولی اگر همه اینها نسبت به adsl فرق کنه مسلما پهنای باندی که به شما میده بیشتر از پهنای باندی هست که Adsl میده

تو این سایت عدد میرایی رو وارد کنید دستگیرتون میشه که چقدر پهنا میده

m_amin
22-02-2017, 14:35
شما برید سایت زیر و توی قسمت downstream attenuation عدد وارد کنید

هر چقدر عدد کمتر باشه مثلا 10 پهنای باند vdsl نسبت به adsl بالاتر میره و هرچقدر بیشتر باشه هیچ تفاوتی نداره

اما قبلش چندتا نکته بگم

اون قسمت downstream at یا همون میرایی یا افت امواج به چندتا عامل بستگی داره

1-طول سیمی که از مرکز تا خونه میکشن

2-قطر سیم که از مرکز تا خونه میکشن

3-جنس سیم

4-فرکانس تکنولوژی

حالا از تکتولوژی vdsl خبر ندارم و خب طول سیم که تغییر نمیکنه چون خونه شما تا مرکز که همونه

از قطر سیم و جنس سیم و فرکانس کاری vdsl هم خبر ندارم ولی اگر همه اینها نسبت به adsl فرق کنه مسلما پهنای باندی که به شما میده بیشتر از پهنای باندی هست که Adsl میده

تو این سایت عدد میرایی رو وارد کنید دستگیرتون میشه که چقدر پهنا میده

اینیکه
معرفی کردین هیچ ربطی به vdsl نداره
این که شما دادی مال adsl هست
و دبطی به این قضیه نداره
البته نه اینکه کلا دبطی نداره اما عددی که این سایت میده مال اون تکنولوژی adsl قدیمی هست

محمد7966
22-02-2017, 14:47
اینیکه
معرفی کردین هیچ ربطی به vdsl نداره
این که شما دادی مال adsl هست
و دبطی به این قضیه نداره
البته نه اینکه کلا دبطی نداره اما عددی که این سایت میده مال اون تکنولوژی adsl قدیمی هست

شما عدد 10 رو بدید میزنه ماکزیمم پهنای باند adsl2

23 مگ هست

و ماکزیمم پهنای باند vdsl ،
53 مگ هست

برای خودم هم سواله:الان من adsl دارم که میرایی که مودم نشون میده 25

حالا اگر vdsl بگیرم میرایی که مودم نشون میده 25 یا نه؟یه عدد دیگه ای نشون میده؟

m_amin
22-02-2017, 14:51

23 مگ هست

53 مگ هست

مسلما بيشتر هست اگه vdsl بگيرين
چون اگه قرار بود همين كه الان دارين باشه احتياجي به اين سرويس نبود اصلا
حالا چه جوري حساب ميشه معلوم نيست اما احتمال خيلي زياد ميتونين به سرعت بالاتري تو vdsl دست يابين
علتش هم اينكه تو سرويس adsl شما فاصلت تا مخابرات هست
با وي دي اس ال فاصلت تو اون مراكز كافوي نوري هست كه اكثر محله ها يه دونه وجود داره واسه اين فاصله كم ميشه

mahan999
22-02-2017, 16:09

23 مگ هست

53 مگ هست

سرویس شما که فیبر نوری نیست درسته ؟
vdsl فقط رو کافو های نوری داده میشه برای همین به اون کاربر گفتند خط جدید بگیره.

kamkar
22-02-2017, 17:16
برای من VDSL نیست.
دوباره پا شدم رفتم مخابرات، گفتم تو اعلانات زدید VDSL و FTTH... برای من کدومه؟
گفت برای شما FTTH هست و VDSL نمیشه به شما ارائه داد.

من رفتم تو یوتیوب تفاوت ADSL و FTTH و VDSL رو نگاه کردم. به نظر میاد FTTH از VDSL هم پیشرفته تر باشه و مستقیم فیبر رو تا دم در خونه میارن. VDSL از نوع FTTN هست و تحت تاثیر فاصله از مرکز مخابراتی قرار میگیره ولی FTTH به فاصله از مرکز مخابراتی کاری نداره.
تو اخبار و سایت مخابرات فقط زده VDSL و چیزی از FTTH نگفته. نظر شما چیه؟

عکس هم گرفتم. سعی میکنم آپلود کنم.
جالب اینه که به جز هزینه اولیه نسبتا زیادش، فقط ماهی 15 تومن میاد روی قبض و تمام تماس های داخل استان تهران هم رایگانه!

kamkar
22-02-2017, 17:19
این اعلان ها رو به در و دیوار مرکز مخابراتی زده بودند.

اولین بار بود اسم FTTH رو میشنیدم و در سایت مخابرات هم چیزی نگفته بود.
تحقیقاتم تو یوتیوب میگه خیلی چیز خوبیه و از VDSL خیلی بهتره، ولی آیا مخابرات هم همون رو ارائه میکنه؟
یعنی همون Fiber to the home هست یا چیز دیگه ای با اسم مشابه رو داره قالب میکنه؟

MMDFullHD
22-02-2017, 17:32

تحقیقاتم تو یوتیوب میگه خیلی چیز خوبیه و از VDSL خیلی بهتره، ولی آیا مخابرات هم همون رو ارائه میکنه؟

بله ftth هم ارایه میدن
ftth محدودیت سرعت 50 مگ vdsl رو نداره
تا 1 گیگ راحت میکشه این فناوری
شخصا تو تهران دیدم اومده بودن داشت فیوژن میکرد(فیبر جوش میداد) تو خیابون واسه در ی پاساژ
پینگ عالی تر هم داره .

kamkar
22-02-2017, 17:47
بله ftth هم ارایه میدن
ftth محدودیت سرعت 50 مگ vdsl رو نداره
تا 1 گیگ راحت میکشه این فناوری
شخصا تو تهران دیدم اومده بودن داشت فیوژن میکرد(فیبر جوش میداد) تو خیابون واسه در ی پاساژ
پینگ عالی تر هم داره .

اگر اینطور باشه که عالیه.
ماهی ۱۵ تومن هم بیشتر نیست. پینگ بالا منو بیچاره کرده.
من ماهی ۶۰ گیگ کمتر مصرف دارم، ولی با یوتیوب زیاد کار دارم و گیمر هم هستم. پینگ برام خیلی مهمه.

به اپراتور ۲۰۲۰ زنگ زدم، تو سایتشون بسته های الماس دارن که حداکثر سرعت روی ۱۰۰ مگابیت بسته بسته شده. نکته خوب اونا اینه که حجم زیادی دارند. ولی فعلا هیچ جا ارائه نمیدن و تاریخی هم اعلام نکرد که شروع به ارائه کنند.

من درخواست پر کردم و کپی کارت ملی هم دادم. قرار شد تماس بگیرند، اگر راه افتاد نتایجش رو اینجا میزارم.

shahryar84
22-02-2017, 17:47
اگه FTTH بدن که عالیه

MMDFullHD
22-02-2017, 17:48
اگر اینطور باشه که عالیه.
ماهی ۱۵ تومن هم بیشتر نیست. پینگ بالا منو بیچاره کرده.
من ماهی ۶۰ گیگ کمتر مصرف دارم، ولی با یوتیوب زیاد کار دارم و گیمر هم هستم. پینگ برام خیلی مهمه.

به اپراتور ۲۰۲۰ زنگ زدم، تو سایتشون بسته های الماس دارن که حداکثر سرعت روی ۱۰۰ مگابیت بسته بسته شده. نکته خوب اونا اینه که حجم زیادی دارند. ولی فعلا هیچ جا ارائه نمیدن و تاریخی هم اعلام نکرد که شروع به ارائه کنند.

من درخواست پر کردم و کپی کارت ملی هم دادم. قرار شد تماس بگیرند، اگر راه افتاد نتایجش رو اینجا میزارم.

ولی هزینه اولییش زیاده
ولی پینگ عالی نصیبت میشه
ممنون میشیم تست و پینگ سرعت بذاری

kamkar
22-02-2017, 17:55
ولی هزینه اولییش زیاده
ولی پینگ عالی نصیبت میشه
ممنون میشیم تست و پینگ سرعت بذاری

۱ میلیون و ۱۰۰ برای دو سال میگیرن.
میشه ماهی ۴۶ هزار تومن.
یه خط تلفن جدید هم روش میدن که الان قیمتش ۲۰۰ تومنه و تمام تماس های داخل استان باهاش رایگانه.
خود ۱۱۰۰ هم کامل نمیگیرن، ۷۰۰ تومنش رو نقد میگیرن.
نمیشه گفت خیلی گرونه.
اگر منو از شر نویز و میرایی خطوط مسی نجات بده می ارزه به نظرم.

mehrdadb3
22-02-2017, 18:20
میشه ماهی ۴۶ هزار تومن.
یه خط تلفن جدید هم روش میدن که الان قیمتش ۲۰۰ تومنه و تمام تماس های داخل استان باهاش رایگانه.
نمیشه گفت خیلی گرونه.

ماهی چند گیگ بهت حجم میدن ؟

mahan999
22-02-2017, 18:20

ببخشید این عکسها که زدید قابل دیدن نیست میشه داخل یک آپلود سنتر دیگه آپلود کنید؟

mahan999
22-02-2017, 18:30
میشه ماهی ۴۶ هزار تومن.
نمیشه گفت خیلی گرونه.

سرت کلاه میره این کار رو نکن سرویس مروارید 1 رو بگیر 1 میلیون رو بگذار بانک سودش میشه 15000 تومان سرویس مروارید یک برات میافته 45000 تومان با 20 گیگ حجم بیشتر از سرویس فیروزه 1 که می خوای بگیری

M.Sadegh.M
22-02-2017, 19:10
برای من VDSL نیست.
دوباره پا شدم رفتم مخابرات، گفتم تو اعلانات زدید VDSL و FTTH... برای من کدومه؟
گفت برای شما FTTH هست و VDSL نمیشه به شما ارائه داد.

من رفتم تو یوتیوب تفاوت ADSL و FTTH و VDSL رو نگاه کردم. به نظر میاد FTTH از VDSL هم پیشرفته تر باشه و مستقیم فیبر رو تا دم در خونه میارن. VDSL از نوع FTTN هست و تحت تاثیر فاصله از مرکز مخابراتی قرار میگیره ولی FTTH به فاصله از مرکز مخابراتی کاری نداره.
تو اخبار و سایت مخابرات فقط زده VDSL و چیزی از FTTH نگفته. نظر شما چیه؟

عکس هم گرفتم. سعی میکنم آپلود کنم.
جالب اینه که به جز هزینه اولیه نسبتا زیادش، فقط ماهی 15 تومن میاد روی قبض و تمام تماس های داخل استان تهران هم رایگانه!

دوست عزیز باید بدونید برای FTTH باید کل سیم کشی تلفن داخل منزلتون را هم عوض کنید.
مخابرات فقط هزینه را تا آوردن فیبر دمه در خونه شما بیان کرده، شما خودتون باید هزینه تعویض سیم کشی داخل خونه را بدید.

kamkar
22-02-2017, 19:49
ماهی چند گیگ بهت حجم میدن ؟

30 گیگ

ببخشید این عکسها که زدید قابل دیدن نیست میشه داخل یک آپلود سنتر دیگه آپلود کنید؟
دوباره آپلود کردم.
امیدوارم دوباره دچار مشکل نشه، چون آپلود سنترها رو نمیشناسم.

دوست عزیز باید بدونید برای FTTH باید کل سیم کشی تلفن داخل منزلتون را هم عوض کنید.
مخابرات فقط هزینه را تا آوردن فیبر دمه در خونه شما بیان کرده، شما خودتون باید هزینه تعویض سیم کشی داخل خونه را بدید.
در این مورد به من چیزی نگفتن...
گرچه طبق این لیستی که خودشون دادن، به من گفت باید 1 میلیون و 100 بدی. یعنی فیروزه 4
فیبرکشی داخلی و یه چیزی به اسم ONT داخلش لحاظ شده.
ONT چی هست؟

سرت کلاه میره این کار رو نکن سرویس مروارید 1 رو بگیر 1 میلیون رو بگذار بانک سودش میشه 15000 تومان سرویس مروارید یک برات میافته 45000 تومان با 20 گیگ حجم بیشتر از سرویس فیروزه 1 که می خوای بگیری
سود 1 میلیون 15 هزار تومن نمیشه :n02:

راستش یک به خاطر این که دارن فیبر تا دم خونه میکشن هیجان زده م و دوست دارم تستش کنم. مخصوصا این که به خاطر دوری از مرکز مخابراتی و سیم کشی بد ساختمون بیشتر از 2 ساله اذیت شدم و فکر کردن به این که با این کار راحت میشم آرامش ذهنی بهم میده. به خاطر همین این پولو میدم.

خونه ما TD - LTE هم پوشش نداره. آنتن دهی 4جی ایرانسل هم به شدت ضعیفه و بیشتر از 1 مگابیت بر ثانیه سرعت نمیده. (دهکده المپیک هستیم) یه جورایی اگر سرعت بالا بخوام مجبورم این هزینه رو بکنم.
بعدا که سرویس الماس دادن میرم روی الماس 1 که 100 گیگ حجم ماهیانه داره.

mahan999
22-02-2017, 20:42
30 گیگ

دوباره آپلود کردم.

گرچه طبق این لیستی که خودشون دادن، به من گفت باید 1 میلیون و 100 بدی. یعنی فیروزه 4
ONT چی هست؟

راستش یک به خاطر این که دارن فیبر تا دم خونه میکشن هیجان زده م و دوست دارم تستش کنم. مخصوصا این که به خاطر دوری از مرکز مخابراتی و سیم کشی بد ساختمون بیشتر از 2 ساله اذیت شدم و فکر کردن به این که با این کار راحت میشم آرامش ذهنی بهم میده. به خاطر همین این پولو میدم.

خونه ما TD - LTE هم پوشش نداره. آنتن دهی 4جی ایرانسل هم به شدت ضعیفه و بیشتر از 1 مگابیت بر ثانیه سرعت نمیده. (دهکده المپیک هستیم) یه جورایی اگر سرعت بالا بخوام مجبورم این هزینه رو بکنم.

من 20 درصد حساب کردم 15 درصدش هم 12500 میشه بعدش هم اینها که با ماژیک نوشتن فکر نکنم FTTH باشه چون تو سایتش هم نوشته vdsl که DSLAM رو میگذارند تو کافوی نوری از اونجا براتون با کابل مسی سرویس می دهند. فیبر نوری تا کافوی نزدیک شما اومده .

MMDFullHD
22-02-2017, 22:23
30 گیگ

دوباره آپلود کردم.

ONT چی هست؟

اوه هم محلیم که ...
من سه راه زیبادشتم این تبلیغارو تو مرکز زدن؟
رو چ پیش شماره هایی vdsl میدن 4471 هم میدن ؟

mahan999
23-02-2017, 00:51
اوه هم محلیم که ...

به این رفیقمون می خوان یه خط جدید بدن که رو همون سرویس دایر میشه اگر خط شما نوری باشه احتمالش هست روش سرویس بدن.

MMDFullHD
23-02-2017, 03:05
به این رفیقمون می خوان یه خط جدید بدن که رو همون سرویس دایر میشه اگر خط شما نوری باشه احتمالش هست روش سرویس بدن.

ن خطم هنوز مسیه

mahan999
23-02-2017, 09:08
ن خطم هنوز مسیه

در هر صورت خط جدید میگیری فقط مخابرات مشخص نکرده این شماره جدید که میده بر بستر Ip هست یا نه که فکر کنم روی ip باشه.

mahan999
23-02-2017, 09:29
راستی شما باید یک مودم هم بخرید که فعلا تو بازار کمیاب هست قیمتش هم فکر نکنم زیر 300000 تومان باشه.

M.Sadegh.M
23-02-2017, 10:27
ONT چی هست؟

ساده بخوام بگم یک چیزی مثله کنتور،جعبه تقسیم یا همون مودم هست که تا قبلش همه چیز فیبر نوری هست و بعد از اون باید با کابل شبکه انتقال انجام بشه.

greatpouya
23-02-2017, 10:37
FTTH
بهتر از VDSL، ولی نصبش هزینه بیشتری داره.

Firebirds
23-02-2017, 11:45
خیلی ها فکر میکنند با این سرویس پینگ ها شون با خارج مثلا 8.8.8.8 به زیر 50ms کاهش پیدا میکنه، ولی واقعیت این هست که محاله این اتفاق بی افتد. چون اصلا سرچشمه مشکل در بالای 90 درصد مشتریان، خطوط ارتباطی آنها نیست، بلکه سیستم فیلتیرنگ ایران هست...

دوستان، شما اگر در پارس آنلاین هم بنشینید و 8.8.8.8 را پینگ کنید با 50ms به شما پاسخ نمی دهد. شما همان پاسخی را میگیرید که در خانه با 25ms بیشتر آن را میگرفتید.

این سرویس مشکل چه کسانی را برطرف میکند ؟
اگر به خواهیم علمی صحبت کنیم، شما اول باید با دستور زیر مشخص کنید مشکل خط شما دقیقا کجاست، اگر در 3 ~ 4 خط اول تایم هایی که دریافت میکنید زیر 50ms است، این سرویس به شما کمک نخواهد کرد، در واقع بسته پینگ شما زمانی که وارد زیرساخت ( مرکز بررسی و آنالیز بسته ها ) میشود و پینگ تایم آن به یک باره 200ms اضافه میشود، به همین دلیل هر بستر ارتباطی هم استفاده کنید، در برطرف شدن مشکل سودی نخواهد داشت.

ولی اگر از ابتدا مسیر پینگ تایم های شما بالاست این سرویس مشکل شما را برطرف میکند.

tracert -d -w 4 8.8.8.8

لطفا این به موضوع دقت کنید

توان و ظرفیت کنونی بررسی بسته ها ثابت است
توان و ظرفیت کنونی سویچ ها و خطوط ارتباطی بین مخابراتی ثابت است.
ظرفیت خطوط مشترکان با مرکز مخابراتی ثابت است

حالا اگر بیایم از بالا به پایین ارتقا ندیم، هیچ مشکلی برطرف نمیشه.
هر موقعه پینگ تایم من با همین خط ارتباطیم با 8.8.8.8 به زیر 50 رسید، من متوجه میشم که در مورد 1 و 2 یه کار هایی صورت گرفته، و الان باید به فکر ارتقای خط ارتباطیم از محل زندگیم تا مخابرات باشم.
همه این موارد برای کسانی بود که کیفیت میخوان، کسانی که دنبال بکاپ گیری از اینترنت؛ با 10 کانکشن هستن داستان براشون فرق میکنه. :n16:

kamkar
23-02-2017, 14:23
اوه هم محلیم که ...
اصلا از من پیش شماره نپرسیدن، برای vdsl فقط براشون مهم بود که خط فیبر نوری باشه.
مال من مسی بود، گفتم خب یه خط تلفن جدید بهم بدید. اونا هم مستقیم ftth ثبت نام کردن.
بعد از ۲ ساعت تحقیق که فرق vdsl و ftth و fttn رو فهمیدم برگشتم مرکز گفتم برای من vdsl زدید یا ftth؟ گفتن ftth. من گفتم یعنی فیبر رو تا دم در خونه میارید؟ گفتن آره

البته من فکر کنم برای بالای میدون المپیک مربوط به مرکز مخابراتی حق شناس تو شهرک گلستان باشه. مال ما زارعی توی شهر زیبا بود.

من 20 درصد حساب کردم 15 درصدش هم 12500 میشه بعدش هم اینها که با ماژیک نوشتن فکر نکنم FTTH باشه چون تو سایتش هم نوشته vdsl که DSLAM رو میگذارند تو کافوی نوری از اونجا براتون با کابل مسی سرویس می دهند. فیبر نوری تا کافوی نزدیک شما اومده .
اگر ont رو اوردن تو خونه نصب کردن معلوم میشه ftth واقعیه.
اگر هم otn رو نیارن توی خونه یعنی vdsl
باید صبر کنم ببینم چی میشه.

ولی خیلی مسخره است که همه جا بگن vdsl، بعد توی مرکز مخابراتی vdsl و ftth جدا از هم باشن، آخر سر معلوم بشه vdsl هست. احتمالا راست میگن و واقعا ftth باشه. دروغ گفتن در شرایطی که اکثر مردم نمیدونن ftth چی هست و براش تبلیغ نکردن چه فایده ای داره براشون؟

dvb55
23-02-2017, 15:04
من یه چیزی رو متوجه نشدم. طبق اون تعرفه ای که گذاشتین مثلا طرح فیروزه ای تعرفه پروژه 4 که شامل ont و فیبر کشی داخلی هم می شه زده 1 میلیون و 100

خب اون 100 تومش که طبق زیر نویسش هزینه هر خط تلفن هست و مکالمات داخل استانی
تعرفه ماهیانش 15 هزار تومن می شه که تو دوسال می شه بعبارتی 360 هزار تومن.
یعنی از 1 میلیون و 100 هزار تومن فقط 460 هزار تومن هزینه اشتراک شما برای 2 سال می شه با ترافیک ماهیانه 30گیگ.

یعنی 640 هزار تومن هزینه کابل کشی برای شما محاسبه می شه به خاطر اینکه فقط شما یا یکی دو نفر تو مجتمع درخواست دارن؟
اگر کل مجتمع بخوان این هزینه به عهده مخابراته؟
دقیقا این 640 تومن پول چیه؟

kamkar
23-02-2017, 15:16
من یه چیزی رو متوجه نشدم. طبق اون تعرفه ای که گذاشتین مثلا طرح فیروزه ای تعرفه پروژه 4 که شامل ont و فیبر کشی داخلی هم می شه زده 1 میلیون و 100

خب اون 100 تومش که طبق زیر نویسش هزینه هر خط تلفن هست و مکالمات داخل استانی
تعرفه ماهیانش 15 هزار تومن می شه که تو دوسال می شه بعبارتی 360 هزار تومن.
یعنی از 1 میلیون و 100 هزار تومن فقط 460 هزار تومن هزینه اشتراک شما برای 2 سال می شه با ترافیک ماهیانه 30گیگ.

یعنی 640 هزار تومن هزینه کابل کشی برای شما محاسبه می شه به خاطر اینکه فقط شما یا یکی دو نفر تو مجتمع درخواست دارن؟
اگر کل مجتمع بخوان این هزینه به عهده مخابراته؟
دقیقا این 640 تومن پول چیه؟

تا اونجایی که من میدونم هزینه ماهی ۱۵ هزار تومن روی قبض میاد و جزو اون ۱۱۰۰ حساب نمیشه.
از ۱۱۰۰ هم ۱۰۰ تومن هزینه تلفنه، ۱ میلیون دیگه میشه هزینه فیبرکشی داخل ساختمان، ONT، فیبرکشی از مرکز تا دم در خونه و سایر تجهیزاتی که من ازشون خبر ندارم.
حالا نمیدونم که فیبرکشی و تجهیزات ۱ میلیون میارزه یا نه!

Le0nard0
23-02-2017, 15:28
دو تا عکسی که اولین کاربر فوروم که برای گرفتن این سرویس اقدام کرده از تعرفه ها گرفته(آقای kamkar ) به پست اول اضافه شد .

mahan999
23-02-2017, 17:51
اصلا از من پیش شماره نپرسیدن، برای vdsl فقط براشون مهم بود که خط فیبر نوری باشه.
مال من مسی بود، گفتم خب یه خط تلفن جدید بهم بدید. اونا هم مستقیم ftth ثبت نام کردن.
بعد از ۲ ساعت تحقیق که فرق vdsl و ftth و fttn رو فهمیدم برگشتم مرکز گفتم برای من vdsl زدید یا ftth؟ گفتن ftth. من گفتم یعنی فیبر رو تا دم در خونه میارید؟ گفتن آره

البته من فکر کنم برای بالای میدون المپیک مربوط به مرکز مخابراتی حق شناس تو شهرک گلستان باشه. مال ما زارعی توی شهر زیبا بود.

اگر ont رو اوردن تو خونه نصب کردن معلوم میشه ftth واقعیه.
اگر هم otn رو نیارن توی خونه یعنی vdsl
باید صبر کنم ببینم چی میشه.

ولی خیلی مسخره است که همه جا بگن vdsl، بعد توی مرکز مخابراتی vdsl و ftth جدا از هم باشن، آخر سر معلوم بشه vdsl هست. احتمالا راست میگن و واقعا ftth باشه. دروغ گفتن در شرایطی که اکثر مردم نمیدونن ftth چی هست و براش تبلیغ نکردن چه فایده ای داره براشون؟

اصلا بحث تبلیغ نیست بحث بی سوادی کارمنداشونه. البته امیدوارم FTTH باشه و شما نهایت لذت رو ببرید
اصلا به اون عکسها که فرستادی دقت نکردم اگر سرویس فیروزه 1 رو گرفتی که جلوش تیک ONT و فیبرکشی داخلی نخورده فقط فیروزه 2 و 4 ONT داره من همش حواسم به تعرفه های تو سایت بود پس با این حساب مخابرات داره FTTH رو زیر زیرکی راه میندازه آخه قرار بود انحصار ایرانیان نت تمدید بشه من جای این شرکتهای FCP بودم که کلی پول پروانه دادن فیبرکشی رو با هماهنگی اداره برق یا شهرداری شروع میکردم میتونند فیبرها رو از روی تیرهای چراغ برق یا خطوط فشار قوی ببرند و به اداره برق کرایه بدن هزینش فکر کنم کمتر از کندن زمین باشه نویز هم روی فیبر نوری تاثیر نداره.

jjjan
23-02-2017, 19:32
با صحبت با کارشناس پارس آنلاین متوجه شدم همه شرکتا حداقل در تهران دارن اینترنت روی فیبر بدن پس دوستان عجله نکنین خود پارس هم اینو میده اما زمانش معلوم نیست

.::Mohammad::.
23-02-2017, 23:21
تا اونجایی که من میدونم هزینه ماهی ۱۵ هزار تومن روی قبض میاد و جزو اون ۱۱۰۰ حساب نمیشه.
از ۱۱۰۰ هم ۱۰۰ تومن هزینه تلفنه، ۱ میلیون دیگه میشه هزینه فیبرکشی داخل ساختمان، ONT، فیبرکشی از مرکز تا دم در خونه و سایر تجهیزاتی که من ازشون خبر ندارم.
حالا نمیدونم که فیبرکشی و تجهیزات ۱ میلیون میارزه یا نه!

سلام
ایا عکسی از سرویس الماس و زمرد که سرعتش بیشتر هست و حجمی و سالیانه هست ندارید ؟ الان عکسی که شما از دو سرویس فیروزه و مرواید گذاشتید هزینه ها رو خیلی بهتر از خوده سایت مخابرات نشون میده
اگر عکسی از اون سرویس های دیگه هم دارید لطفا بگذارید
و اینکه زمان وصل شدن سرویس شما رو نگفتن ؟ شما الان با هزینه کابل کشی داخلی و ont خریدی سرویس رو ؟ و اینکه در مورد هزینه مودم ایا صحبت کردن و ایا خودشون مودم میدهند روی این سرویس ها و یا هزینه اش جداست و یا باید از بیرون تهیه بشه ؟

kamkar
24-02-2017, 09:23
سلام
ایا عکسی از سرویس الماس و زمرد که سرعتش بیشتر هست و حجمی و سالیانه هست ندارید ؟ الان عکسی که شما از دو سرویس فیروزه و مرواید گذاشتید هزینه ها رو خیلی بهتر از خوده سایت مخابرات نشون میده
اگر عکسی از اون سرویس های دیگه هم دارید لطفا بگذارید
و اینکه زمان وصل شدن سرویس شما رو نگفتن ؟ شما الان با هزینه کابل کشی داخلی و ont خریدی سرویس رو ؟ و اینکه در مورد هزینه مودم ایا صحبت کردن و ایا خودشون مودم میدهند روی این سرویس ها و یا هزینه اش جداست و یا باید از بیرون تهیه بشه ؟

من در مورد سرویس الماس پرس و جو کردم، چون ۳۰ گیگ واقعا برای من کمه.
گفتن هنوز برنامه ای برای عرضه کردنش ندارند.
من فعلا فیروزه ۴ گرفتم که هزینه فیبرکشی و ont داره، هر وقت عرضه شد پلانمو عوض میکنم.
سرویس الماس سرعتش هم دو برابره، به ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه میرسه.

من فرم درخواست پر کردم و گفتن تماس میگیریم.
چون کارت ملی همراهم نبود دوباره به بهانه تکمیل مدارک رفتم پیش مدیر بخششون، بهش گفتم خیلی نیاز دارم و شرایط منطقه مون رو گفتم تا کار منو زودتر پیگیری کنه.
گفت باشه و هر چقدر زودتر برای شما راه بیفته به نفع ما هست.
امیدوارم هفته دیگه زنگ بزنن.

در مورد مودم هم چیزی نگفتن، احتمالا با خودمه.

farid_givehchin
25-02-2017, 14:20
سلام خدمت تمام عزیزان
یکم در مورد ADSL و VDSL توضیح بدم اول
ADSL تکنولوژی هست که DSLAM داخل مراکز مخابراتی نصب میشه و طول مسیر تا محل مشترک بر بستر سیم مسی ارتباط پیدا میکنه از مرکز به کافو های مسی داخل خیابون که ارم مخابرات روشون هست و داخلشونم پر از سیم و ترمیناله و هیچ چیز خاصی نداره و بعد از اونم میاد تا پست ابونه روی دیوار ساختمان و در نهایت از اونجا داخل ساختمان های نزدیکش میشه و میاد داخل هر واحد،ADSL ماکزیمم سرعت 24 مگابیت داره و هرچه از مرکز دورتر بشیم سرعت افت پیدا میکنه چون سیگنال میرا میشه و اتصال ناپایدار میشه البته مزیتش اینه که خب تا حدود فکر میکنم 4 کیلومتر پوشش میده هر چند سرعتش در انتهای مسیر خیلی کم هست
VDSL تفاوتش با ADSL اینه که تجهیزات داخل (DSLAM) مرکز منتقل میشه به کافوهای نوری نزدیک مشترک و از مرکز تا کافو ها با فیبر نوری با مرتبط میشه که باعث میشه افت سیگنال کمتر باشه به کافو های نوری قدیمی ONU گفته میشه و جدیدتر ها MDU هستن که یک کنتور برق دارن روی بدنه شون و از سر تیرای برق کابل کشیده شده براشون تا تجهیزات داخلی اونها کار کنند روشونم توری فلزی میزنن که دزد نزنه بهشون هرچند به جز باطری های بک اپ چیز خاصی داخلش نیست که به درد هر کسی بخوره (البته دزد جماعت از سوزنم نمیگذره) و نکته اصلی اینه که فاصله مشترک تا کافوی نوری نباید بیشتر از چند صد متر باشه و گرنه سرویس سوئیچ میشه روی ADSL و در پایان بگم که بالاترین سرعت این سرویس روی دانلود 300 مگابیت بر ثانیه هست
VDSL برابر میشه با FTTN و FTTC در مراحل بعدی فیبر باید تا پست ابونه کشیده بشه که به اسم FTTdp و FTTB شناخته میشه اسم تجاری سرویس هاشونم G.fast و XG.fast هست که سرعت های 1گیگ و بالاتره پس در نتیجه تا موقعی که فیبر داخل منزل شما نیاد FTTH معنایی نداره اگر بیاد که عالیه و میشه خیلی امیدوار بود به زندگی طولانی تر
الان منی که سرویسم ADSL هست ولی تجهیزات قابلیت سرویس دهی روی VDSL , VDSL2 دارن خطم روی ADSL 27-28 مگ سرعت میده چون فاصله MDU تا اتاق خود من کمتر از 90 متر با حساب کل طول مسیر (چون موقع نصب ابونه خودم بودم میدونم از کجا رد کردن) هست و اگر به VDSL گرفتن باشه قطعا روی با پروفایل ها جدید تا 300 مگ هم میشه گرفت
با این تعرفه ها و این وضعیت یاد سیم کارت و ثبت نام تلفن ثابت تو سال های نه چندان دور میوفتم خودم فعلا نمیخوام سرویس بگیرم ولی دوستانی که میخوان سرویس الماس بگیرن و میگن نمیدن بهشون برن داخل 195 تنظیم شکایت کنند و تا نتیچه گیری قاطع باشن چون چند باری که من شکایت کردم نتیجه گرفتم و نشوندمشون سر جاشون تا بالاترین سطح هم اگر نه اوردن شما به هیچ عنوان کم نیارید چون یا باید بدن اون سرویس رو یا باید از روی سایت حذف کنند که که قبلا هم سر مشکلات این چنین نتیجه گرفتیم با کمک دوستان همینجا و فروم همسایه نذاشتیم تعرفه 2 برابر بشه و حذف کردن
الان هر گیگ 1200 تومن میشه با این اوصاف و هزینه خرید مودم VDSL هم هست که اونم میشه کم کم فکر میکنم 200 تومن باشه تازه مشکلی که هست اینه که سرویس رایگان ش ی لت سکن هم فکر میکنم محدودیت 4 مگ دارن ولی اکانت های دوستان فروشنده رو نمیدونم محدودیت سرعت چقدر دارن...با این تفاسیر یک مقدار باید صبر کرد تا قیمت هر گیگ بیاد پایین اینا از سر رقابت با ایرانسل هم که شده نمیتونند دست روی دست بذارن...امیدوارم وزارت خونه بازم قیمت هارو بشکونه همه بتونن استفاده کنن

خیلی دوست داشتم عکس داخل این MDU هارو براتون میذاشتم ولی یادم نیست چه جوری میشه فرستاد،یکی اگر راهنمایی کنه میذارم...جایی باید اپلود کنم حتما؟اینجا مستقیم نمیشه قرار داد؟؟

xomax
26-02-2017, 00:50
سلام دوستان. امروز زنگ زدم 2020 درباره این سرویس یه سری اطلاعات گرفتم که عرض میکنم خدمتتون.
اول اینکه در مورد محدوده های تحت پوشش سوال کردم که گفتن همه مراکز پشتیبانی میکنند بغیر از پیش شماره 88 اگر اشتباه نکنم.
هزینه 100 هزار تومانی خط جدید اجباری نیست و در حقیقت شما میتونید روی خط فعلی هم سرویس بگیرید.
هزینه مودم 300 هزار تومن هست. هزینه نصب و راه اندازی هم چیزی نگفتن و احتمال زیاد چیز خاصی نیست. باید همون 15 تومن سرویس adsl باشه.
مراحل کار هم ثبت درخواست و سپس بررسی خط از لحاظ کشش سرعت هست و در نهایت هم مثل adsl ظرف 24 ساعت وصل میشه و تنها باید مودم جدید رو وصل و راه اندازی کنید.
خودشون هم به عنوان نمونه سرویس مروارید با سرعت 50 مگ و ترافیک ماهیانه 50 گیگ با قیمت 60 تومن رو معرفی کردند. درباره مالیات سوال کردم گفتن تعرفه سرویس رو همین 60 هزار تومن به ما اعلام کردن.
خرید هم به صورت پیش پرداخت و هم بصورت پس پرداخت (روی قبض) میسره.
بسته های ترافیک و حجم اضافه 1200 هم که مشخصه.
توصیه میکنم دوستان اگه قصد خرید دارید سراغ پس پرداخت اصلا نرید که سیستم اکانتینگ مخابرات به شدت افتضاحه و یه سر به تاپیک مخابرات بزنید متوجه میشید چی میگم.

Sent from my GT-I9506 using Tapatalk

xomax
26-02-2017, 12:46
اینم فیبر نوری FTTH یا FTTB (در این مورد) مخابرات که برای یه پاساژ تو تهران وصل کردن. از ایرانیان نت که هیچ خبری نیست ، مخابرات هم که گردنش کلفته هر کاری بخواد میکنه. بقیه شرکت ها هم اسیر انحصار مخابرات.
اینترنت فیبر نوری مخابرات تهران
مجتمع آرتمیس فرمانیه
سرعت دانلود نوسان زیاد داشت و فرصت نداشتم زیاد تست کنم. سرعت آپلود روی 120 مگابیت بود تقریبا. دانلود هم روی 100-80 بالا پایین میشد.دیوایس گلکسی اس 4 GT-I9506

a66sh
01-03-2017, 14:08
دوستان منم پيگيرى كردم گفتن ftth هست و بايد كابل كشى بشه و به تك واحد نميديم، يعنى چى پس يه جا مى نويسن VDSL يه جا يه چيز ديگه ميگن معلوم نيست چى به چيه..

hellbrain666
01-03-2017, 15:12
تا به حال کسی موفق به دریافت این سرویس ها شده؟
کابلی که داخل منزل تحویل میدن از نوع لن هستش؟
مودم فیبر نوری یا VDSL میخواد؟
برای تلفن ثابت نیاز به تلفن IP داره؟

MMDFullHD
01-03-2017, 15:30
تا به حال کسی موفق به دریافت این سرویس ها شده؟
کابلی که داخل منزل تحویل میدن از نوع لن هستش؟
مودم فیبر نوری یا VDSL میخواد؟
برای تلفن ثابت نیاز به تلفن IP داره؟

vdsl نیاز به تلفن ای پی اینا ک نوشتی نداره در واقع همون داستان ۳جی و فورجیه
adsl چطوریه ؟؟ رانژه میشه اینا رو همین خط معمولی vdsl هم همین داستانو داره رو خط تلفن معمولی جواب میده فقط باید مودم رو عوض کنی
مودم فیبر نوری برای ftth بکار میره vdsl با سیم مسی هست
کابل هم تحویل نمیدن شما همون adsl رو در نظر بگیر باید مودم جدید رو وصل کنی به تلفن همین

hellbrain666
01-03-2017, 15:39
vdsl نیاز به تلفن ای پی اینا ک نوشتی نداره در واقع همون داستان ۳جی و فورجیه
adsl چطوریه ؟؟ رانژه میشه اینا رو همین خط معمولی vdsl هم همین داستانو داره رو خط تلفن معمولی جواب میده فقط باید مودم رو عوض کنی
مودم فیبر نوری برای ftth بکار میره vdsl با سیم مسی هست
کابل هم تحویل نمیدن شما همون adsl رو در نظر بگیر باید مودم جدید رو وصل کنی به تلفن همین

اخه یکی از دوستان گفته بود تجهیزات DSLAM رو میان توی باکس ساختمون قرار میدن و برای داخل ساختمان نیاز به کابل شبکه هست مثل چیزی که الان توی مجتمع ها و برج ها انجام میدن
احتمال میدم مخابرات هم برای FTTH همچین کاری بکنه حالا باید دید دقیقا چه برنامه ای دارن چون چیز های مختلفی شنیدم

MMDFullHD
01-03-2017, 18:47
اخه یکی از دوستان گفته بود تجهیزات DSLAM رو میان توی باکس ساختمون قرار میدن و برای داخل ساختمان نیاز به کابل شبکه هست مثل چیزی که الان توی مجتمع ها و برج ها انجام میدن
احتمال میدم مخابرات هم برای FTTH همچین کاری بکنه حالا باید دید دقیقا چه برنامه ای دارن چون چیز های مختلفی شنیدم

ن دوست عزیز اون داستانش فرق داره
اون خدمات واسه مجتمع ها ی زمانی شاتل میداد بود داستانش این بود از طریق برج و پشتبومش لینک برقرار میکرد به شاتل کابل کشی تا سر در مجتمع و دستگاه dslam میذاشتن و نت رو مینداختن رو خط های تلفن مجتمع و هرکی تو خونه مودمشو وصل میکرد و استفاده میکرد و باید دسته جمعی و بصورت جمعی درخواست میدادن
اینی که مخابرات داره میده خودش امکاناتشو داره و نیازی وایرلس و کابل کشی داخل ساختمون و نصب dslam تو مجتمع هارو نداره
vdsl مخابرات چون امکانات داره خط مثل adsl رانژه میشه از سمت مخابرات و شما باید مودمو عوض کنید
این vdsl ای که شاتل میده فرق داره با vdsl مخابرات
واسه ftth فیبر کشی میکنن تا سر در خونه و ی باکسی هست به اسم (fdb (fiber Distribution box نصب میکنن که وظیفش مثل جعبه تقسیمه اگ اشتباه نکنم و اینکه اینه که تا اونجا فیبر رو برسونن حالا میان سر فیبر هارو بصورت فیزکی از از فیبر کشی داخل خونه بهم وصل میکنن کنه کلا مس میره به کنار دیگه
اگه دکلی نزدیکتون دارید که همراه اوله میتونید ببنید که با فیبر به دکل چطوری وصل شده

xomax
02-03-2017, 08:00
کسی از دوستان موفق نشده سرویس بگیره؟

luches
02-03-2017, 11:36
من رفتم مخابرات منطقمون همه اطلاعتش رو گرفتم. همون FTTH هست که فقط اسمشو رو چیز دیگر گذاشتن و در حال حاضر فقط به مجتمع ها و پاشاژها و از این قبیل میدن که براشون بصرفه. تا گفتم تو یک مجتمع 400 واحدی هستیم چشماش گرد شد و به مسول بخش خدماتشون گفت سریع برن مسیر رو بررسی کنن و ببینن تا کجا فیبر هست و فردا هم به پیمان کار زنگ بزنه برای شروع کار و با مدیر مجتمع هم تماس بگیرن برای هماهنگی و غیره . قیمت هم فعلا همو 50 گیگ 60 تومان هست و سرعت 50-80mb/s . میگفت حداکثر تا اردیبهست اماده میشه (تو عید همه پروژهها تعطیله) .

post98
02-03-2017, 12:01
سلام

دوستان خطوط فیبرنوری تا درب منزل برای ما کشیده شده یعنی تو شهرک ما از اول این کار رو کرده بودن و کلآ خط تلفن فیبر نوری هستش.
با این تفاسیر هزینه اش برای من که از قبل فیبرنوری کشیدن کمتر میشه ؟ در ضمن فقط مخابرات هم میتونه اینجا adsl بده (به دلیل فیبرنوری بودن)

با تشکر

MMDFullHD
02-03-2017, 12:07
من رفتم مخابرات منطقمون همه اطلاعتش رو گرفتم. همون FTTH هست که فقط اسمشو رو چیز دیگر گذاشتن و در حال حاضر فقط به مجتمع ها و پاشاژها و از این قبیل میدن که براشون بصرفه. تا گفتم تو یک مجتمع 400 واحدی هستیم چشماش گرد شد و به مسول بخش خدماتشون گفت سریع برن مسیر رو بررسی کنن و ببینن تا کجا فیبر هست و فردا هم به پیمان کار زنگ بزنه برای شروع کار و با مدیر مجتمع هم تماس بگیرن برای هماهنگی و غیره . قیمت هم فعلا همو 50 گیگ 60 تومان هست و سرعت 50-80mb/s . میگفت حداکثر تا اردیبهست اماده میشه (تو عید همه پروژهها تعطیله) .

دوست عزیز vdsl با ftth قضیش فرق داره ...
ftth فیبر تا خونس ولی vdsl همون فناوری اپدیت شده adsl هست که رو سیم مسی میدن .
حالا ی سری مناطق هردوشو میدن ی سری جاها فقط یکیشو میدن

مشخصاتی که داده کاملا تطابق داره با سرویس vdsl پس سرویس vdsl هم میدن این بکنار .
مودم های VDSL فقط پورت تلفن میخورن نه فیبر
اما مودم های FIBER فیبر بهشون متصل میشه
بعد اینم عکس مودمیه ک مخابرات میده که یکی از دوستان عکس هارو ارسال کرده

MMDFullHD
02-03-2017, 12:13
سلام

دوستان خطوط فیبرنوری تا درب منزل برای ما کشیده شده یعنی تو شهرک ما از اول این کار رو کرده بودن و کلآ خط تلفن فیبر نوری هستش.
با این تفاسیر هزینه اش برای من که از قبل فیبرنوری کشیدن کمتر میشه ؟ در ضمن فقط مخابرات هم میتونه اینجا adsl بده (به دلیل فیبرنوری بودن)

با تشکر

باید برید بپرسید چ خدماتی میتونن بهتون بدن VDSL یا FTTH میتونن بدن

farid_givehchin
04-03-2017, 00:58
عزیزان دچار سو تفاهم شدن...اگر پست صفحه قبل بنده رو بخونید متوجه میشید که FTTH فیبر تا داخل ساختمان شما میاد ولی در VDSL فیبر نوری تا محل کافوی نوری سر کوچه میاد دوستمون MMDFullHD هم به صورت مختصر توضیح دادن،اگر فیبر نوری تا محل کافوی انشعاب شما که تو خیابان های اصلی هستند اومده باشه اون کافو نوری هست(در مورد شکل و شمایلش هم توضیح دادم) و میتونید VDSL بگیرید حالا اگر شما درخواست FTTH بدید مخابرات اون فیبر نوری رو از کافو تا خونه شما میاره که با توجه به مسائل مربوط به اسفالت و مجوز حفاری فکر نمیکنم برای 1 واحد تکی همچین کاری انجام بدن و در ثانی تا زمانی که روی این سرعت ها دارن FTTH میدن اصلا نیازی نیست و همون VDSL 100 مگابیتی جوابگوی اکثرمون هست
تجهیزات DSLAM هم داخل این کافو های نوری (MDU) قرار دارن پایین عکس که منبع تغذییه و فکر میکنم سوییچ های کافو هست ،اون قسمت میانی که فیبر ها زرد رنگ هستن و مشخصه که میان و میرن داخل اون مبدل های بالای عکس که از اون مبدل ها(اگر اشتبا نگم DSLAM همین ها هستند) به مبدل انالوگ وصله و از اون مبدل های انالوگ به اون ترمینال هایی که سر دیگه شون رانژه میشه به خطوط تلفن ما متصل هست(شاید من دارم اشتباه میگم ولی تا جایی که فهمیدم همین جوری هست) سمت راست هم یک در جدا داره که ترمینال هارو با سیم رانژه وصل میکنن به ترمینال هایی که از پست های ابونه میاد این عکس که گذاشتم یه مقدار با اونی که دم خونه خودمون هست متفاوته و چون داشتن اینو تازه نسب میکردن داخلش شلوغه ولی روی دراش نوشته شده /+ADSL/ADSL2/ADSL2 و همینطور VDSL/VDSL2 ساپورت میکنن و همه اونایی که من دیدم برای هوآووی هستند

ahmad110110110
05-03-2017, 14:58
سلام علیکم
واقعا از farid_givehchin عزیز به خاطر پست عالیشون ممنونم وتشکر می کنم( بلد نبودم دکمه تشکر رو بزنم!!!:n02:)
یه سوال داشتم نمی دونم باید اینجا بپرسم یا نه (اگر نباید اینجا بپرسم پیشاپیش عذرخواهی می کنم)

من ساکن شیرازم. می خواستم بدونم کی برای نقاط دیگه ی کشور این سرویس میاد؟ آیا طرح ملی مخابرات هست؟ یا فقط مخابرات منطقه ای تهران این کار را کرده.

2 تا مصاحبه یکی از مسئولان مخابرات شیراز با خبرگزاری فارس انجام دادن. نظر شما دربارش چیه؟ آیا مفهوم اینو میده که بزودی شیراز هم دارای این امکان میشه؟ اگر میشه براساس این مصاحبه به همه این سیستم را میدن یا به برخی از مشترکان؟ (الان توی تهران به همه این خدمت را میدن؟)

جالبه توی اولین خبر گفته «رئیس ناحیه 3 مخابرات شیراز گفت: (تا یک ماه دیگر ) تمام تلفن‌های ثابت شیراز به سیستم فیبرنوری (ftth) مجهز می‌شوند.»
بعد روز بعدش مصاحبه کرده گفته «عبدالرسول نجاتی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شیراز، اظهار داشت: با تعویض سیستم‌های قدیمی، (تا یک ماه آینده) سیستم جدید تلفن ثابت و دیتا بر بستر فیبر نوری به‌نام (ftth) در برخی نقاط شهر شیراز جایگزین خواهد شد. وی خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی این فناوری جدید در کنار شبکه فعلیی و در نقاطی که دارای مشترکان متمرکز و تجاری هستند، انجام خواهد شد. تمام سیستم‌های تلفن ثابت به این فناوری جدید مجهز نخواهد شد و در حال حاضر تنها شاملل مشترکان متمرکز و تجاری خواهد بود.» ممنون

farid_givehchin
05-03-2017, 16:37
سلام علیکم
واقعا از farid_givehchin عزیز به خاطر پست عالیشون ممنونم وتشکر می کنم( بلد نبودم دکمه تشکر رو بزنم!!!:n02:)
یه سوال داشتم نمی دونم باید اینجا بپرسم یا نه (اگر نباید اینجا بپرسم پیشاپیش عذرخواهی می کنم)

من ساکن شیرازم. می خواستم بدونم کی برای نقاط دیگه ی کشور این سرویس میاد؟ آیا طرح ملی مخابرات هست؟ یا فقط مخابرات منطقه ای تهران این کار را کرده.

2 تا مصاحبه یکی از مسئولان مخابرات شیراز با خبرگزاری فارس انجام دادن. نظر شما دربارش چیه؟ آیا مفهوم اینو میده که بزودی شیراز هم دارای این امکان میشه؟ اگر میشه براساس این مصاحبه به همه این سیستم را میدن یا به برخی از مشترکان؟ (الان توی تهران به همه این خدمت را میدن؟)

جالبه توی اولین خبر گفته «رئیس ناحیه 3 مخابرات شیراز گفت: (تا یک ماه دیگر ) تمام تلفن‌های ثابت شیراز به سیستم فیبرنوری (ftth) مجهز می‌شوند.»
بعد روز بعدش مصاحبه کرده گفته «عبدالرسول نجاتی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شیراز، اظهار داشت: با تعویض سیستم‌های قدیمی، (تا یک ماه آینده) سیستم جدید تلفن ثابت و دیتا بر بستر فیبر نوری به‌نام (ftth) در برخی نقاط شهر شیراز جایگزین خواهد شد. وی خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی این فناوری جدید در کنار شبکه فعلیی و در نقاطی که دارای مشترکان متمرکز و تجاری هستند، انجام خواهد شد. تمام سیستم‌های تلفن ثابت به این فناوری جدید مجهز نخواهد شد و در حال حاضر تنها شاملل مشترکان متمرکز و تجاری خواهد بود.» ممنون

خواهش میکنم،خدمتتون عرض کنم که تعویض کافو های یک شهر کار راحتی نیست که یک ماه بتونند انجامش بدن باید سفارش بدن تا برسه بعد ترخیض کنن و بیارن و جاهاشونو درست کنند و فیبر بخوابونند (حتی موقعی کی فیبر میخوابونند یه چندتا برای بعدا و بک اپ هم میخوابونند من موقعی که چاه ارت میکندن فهمیدم اینو) که نیاز به جواز حفاری داره شهرداری راحت نمیده خود نصب کردنشونم طول میشکه،فیبرارو باید فیوژن کنن،کنتور برق میخوان،باید بیان اون مسی هارو برگردون کنن و در کل همچین راحتم نیست...حالا اینو اضافه کنید به تعویض تمام پست های ابونه که رو دیوار جلو در ساختمان هست میبینید که بیشتر از چند سال طول میکشه چون همین سیستم فاضلاب تهرانو گیر کردن دو سالیه،اینا داخل تهرانم فکر میکنم 2-3 سالی هست که شروع بع تعویض کردن و هنوز مناطقی هستند که کافوها مسی موندن پس اینا اولویت رو میذارن روی همون مناطق مرکزی و پرتراکم و تجاری اداری تا بعدا مسکونی هارو هم تعویض کنند،الان. تمام مناطق جدید و شهر های اطراف تهران و پروژه های مسکن مهر هم کافو های نوری نصب کردن،ولی واقعا من شک دارم که بخوان فیبرو بیارن داخل واحد شما...شاید برای یه برج و مجتمع بزرگ یا پاساژ با درخواست هیات مدیره انجام بدن ولی برای یکی دوتا خونه با عقل من یکی جور در نمیاد،استان های دیگه هم دارن کار میکنن و حتی شمال کشور قبل تهران سرویس vdsl میدادن و اینی که میگن ftth هم به علت توضیحات بالا که گفتم بیشتر مانور تبلیغاتی هست و یوزر خانگی حالا حالا ها دستش به این سرویس ها به دردش نمیخوره و وقتی هر جفت این ftth و vdsl دارن با 50 مگ دارن ارایه میشن ودر اینده هم به 100 مگ اپگرید میشه و vdsl هم تا 300 مگ میشه ببرنش بالا پس اینا جو روانیه که شمارو ترغیب کنن الکی الان پول فیبر کشی بدید که به هیچ دردی نمیخوره
اکثر کسانی که اروپا و انگلیس و امریکا هستند ماکزیمم همین 100 مگ دارن حتی دوستان امریکا هستن باور کنید 8مگ دارن که تعرفه کمتری داره چون نامحدوده قابل قیاس نیست بعدم چند روز پیش سایت زومیت یه مطلب گذاشته بودن برای راه اندازی سرویس 2گیگابایتی چه تجهیزاتی لازمه که پول تجهیزات سرسام اور بود،چون اگر بدونید مودم هایی که تو خونه داریم پورت های شبکه اشون معمولا 100 مگی هست و اگه مثلا لینکسیس یا ایسوس رده بالا باشن 1 گیگابیتی هستند اون وای فای هم که نوشته 300 مگابیت و 900 مگابیت تحت شرایط ازمایشگاهی بوده و شما عمرا بهش نمیرسید
اینجا کسی هست که با 4G سرعت پایدار مثلا با فاصله ده دقیقه بالاتر از 50 مگ گرفته باشه؟
در مجموع نیازی به هزینه برای ftth نیست فعلا تا ببینیم ایرانیان نت میرسه به ایرانسل یا نه و همون vdsl حتی 50 مگی جواب میده،تو شهر های دیگه هم میدن کم کم باید تجهیزات نصب کنن شما داخل خیابون و کوچه های اطرافتون بررسی کنید ببینید کافو ها کنتور برق دارن؟اندازه و شکلشون کاملا با مسی ها فرق داره اینا بزرگترن و کنتور( که ازش سیم به سر تیر برق وصله) و دستگاه داخل حفاظ توری هست البته اینا یه تجهیزات پسیو هم دارن که فیبرا میان داخلشون و از اونجا توضیع میشن که کنتور ندارن ولی بازم میشه شناخت من عکس اونارم دارم داخلشو باید از بیرون جفتشونم بگیرم بفرستم
اگه نوری شده باشند که در اینده نزدیک میدن اونام از پول بدشون نمیاد من قبل اینکه حتی تو ارتمیس فرمانیه پایلوت اجرا کنن عکساشو دیده بودم تو یکی از خبرای سایتشون که بازدید یکی از مدیران داشتن نشون میدادن به مدیرشون تست سرعت رو

چند روز پیش زنگ زده بودم راوبط عمومی طرف اومده با من کل کل کنه بگه تو چیزی بلد نیستی میگفت MP میدونی چیه گفتم نه ولی فکر میکنم Multi Protocol منظورتون باشه گفت نه پس بلد نیستی....قطع که کردم رفتم نگاه کردم دیدم دقیقا mpls منظورشون بوده اینا در کل یه درصد متصدی هاشون سواد فنی دارن و شک نکنید که فرق FTTH و VDSL رو نمیدونن

اینو همین الان دیدم اپراتور ایرانیان نت (اپراتور فیبر نوری سراسری) شروع کرده در محدوده جهان شهر کرج که از 2 سال پیش مشغول نصب تجهیزات و تست پایلوت بودن،سرویس ارایه میده میتونید ثبت نام کنید البته سرعت هاشون خیلی پایینه 2 مگ و 6 مگ نامحدودن و تعرفه خیلی مناسبی دارن 2 مگ نامحدود 29 تومن فوق العاده است

حیزون
06-03-2017, 10:40
البته کافو های نوری رو بیشتر به جای استفاده از دستگاه های pcm که دیگه خط ندارن ، و هرجا که خط نداشتن ، زدن و گرنه هدف اصلی مخابرات ارائه اینترنت با کیفیت به شما دوستان عزیز نیست ..

حیزون
06-03-2017, 10:49
سلام علیکم

بستگی به شلوغی اون منطقه خاص شهرتون شیراز داره دوست گرامی , و تعداد خط های تلفن درخواستی ، این کافو های نوری رو برای اینترنت نمیزنن و اینترنت در وهله دوم قرار داره .. خط های تلفن زیاد ثبت نام میکنن ، مخابرات هم کم آورده و دستگاه های pcm هم که خط رو درب منزل تقسیم میکنه جواب نمیده برای همین منطقه منطقه کردن و هر جا احتیاج بوده ... کافوی نوری زدن

kamkar
06-03-2017, 14:32
بعد از 12 روز رفتم مرکز مخابراتی و گفتم قرار بود تماس بگیرید، چی شد.
گفت هنوز به ما چیزی اعلام نکردن، گفتم یعنی چی و توضیح بیشتر خواستم.
گفت آدرس ها رو بررسی میکنند و بهمون اعلام میکنن که میتونیم سرویس بدیم یا نه، هنوز به ما چیزی اعلام نکردند، ولی منتظر تماس باشید.
اینو مدیرشون بهم گفت.

ضمنا دیگه vdsl و ftth ثبت نام نمیکردند.
قبلش پیش یکی از اپراتورها بودم (همونا که پشت باجه میشینن) و در این مورد پرسیدم.
گفت تجهیزات نداریم.

mahan999
06-03-2017, 14:50
خواهش میکنم،خدمتتون عرض کنم که تعویض کافو های یک شهر کار راحتی نیست که یک ماه بتونند انجامش بدن باید سفارش بدن تا برسه بعد ترخیض کنن و بیارن و جاهاشونو درست کنند و فیبر بخوابونند (حتی موقعی کی فیبر میخوابونند یه چندتا برای بعدا و بک اپ هم میخوابونند من موقعی که چاه ارت میکندن فهمیدم اینو) که نیاز به جواز حفاری داره شهرداری راحت نمیده خود نصب کردنشونم طول میشکه،فیبرارو باید فیوژن کنن،کنتور برق میخوان،باید بیان اون مسی هارو برگردون کنن و در کل همچین راحتم نیست...حالا اینو اضافه کنید به تعویض تمام پست های ابونه که رو دیوار جلو در ساختمان هست میبینید که بیشتر از چند سال طول میکشه چون همین سیستم فاضلاب تهرانو گیر کردن دو سالیه،اینا داخل تهرانم فکر میکنم 2-3 سالی هست که شروع بع تعویض کردن و هنوز مناطقی هستند که کافوها مسی موندن پس اینا اولویت رو میذارن روی همون مناطق مرکزی و پرتراکم و تجاری اداری تا بعدا مسکونی هارو هم تعویض کنند،الان. تمام مناطق جدید و شهر های اطراف تهران و پروژه های مسکن مهر هم کافو های نوری نصب کردن،ولی واقعا من شک دارم که بخوان فیبرو بیارن داخل واحد شما...شاید برای یه برج و مجتمع بزرگ یا پاساژ با درخواست هیات مدیره انجام بدن ولی برای یکی دوتا خونه با عقل من یکی جور در نمیاد،استان های دیگه هم دارن کار میکنن و حتی شمال کشور قبل تهران سرویس vdsl میدادن و اینی که میگن ftth هم به علت توضیحات بالا که گفتم بیشتر مانور تبلیغاتی هست و یوزر خانگی حالا حالا ها دستش به این سرویس ها به دردش نمیخوره و وقتی هر جفت این ftth و vdsl دارن با 50 مگ دارن ارایه میشن ودر اینده هم به 100 مگ اپگرید میشه و vdsl هم تا 300 مگ میشه ببرنش بالا پس اینا جو روانیه که شمارو ترغیب کنن الکی الان پول فیبر کشی بدید که به هیچ دردی نمیخوره
اکثر کسانی که اروپا و انگلیس و امریکا هستند ماکزیمم همین 100 مگ دارن حتی دوستان امریکا هستن باور کنید 8مگ دارن که تعرفه کمتری داره چون نامحدوده قابل قیاس نیست بعدم چند روز پیش سایت زومیت یه مطلب گذاشته بودن برای راه اندازی سرویس 2گیگابایتی چه تجهیزاتی لازمه که پول تجهیزات سرسام اور بود،چون اگر بدونید مودم هایی که تو خونه داریم پورت های شبکه اشون معمولا 100 مگی هست و اگه مثلا لینکسیس یا ایسوس رده بالا باشن 1 گیگابیتی هستند اون وای فای هم که نوشته 300 مگابیت و 900 مگابیت تحت شرایط ازمایشگاهی بوده و شما عمرا بهش نمیرسید
اینجا کسی هست که با 4G سرعت پایدار مثلا با فاصله ده دقیقه بالاتر از 50 مگ گرفته باشه؟
در مجموع نیازی به هزینه برای ftth نیست فعلا تا ببینیم ایرانیان نت میرسه به ایرانسل یا نه و همون vdsl حتی 50 مگی جواب میده،تو شهر های دیگه هم میدن کم کم باید تجهیزات نصب کنن شما داخل خیابون و کوچه های اطرافتون بررسی کنید ببینید کافو ها کنتور برق دارن؟اندازه و شکلشون کاملا با مسی ها فرق داره اینا بزرگترن و کنتور( که ازش سیم به سر تیر برق وصله) و دستگاه داخل حفاظ توری هست البته اینا یه تجهیزات پسیو هم دارن که فیبرا میان داخلشون و از اونجا توضیع میشن که کنتور ندارن ولی بازم میشه شناخت من عکس اونارم دارم داخلشو باید از بیرون جفتشونم بگیرم بفرستم
اگه نوری شده باشند که در اینده نزدیک میدن اونام از پول بدشون نمیاد من قبل اینکه حتی تو ارتمیس فرمانیه پایلوت اجرا کنن عکساشو دیده بودم تو یکی از خبرای سایتشون که بازدید یکی از مدیران داشتن نشون میدادن به مدیرشون تست سرعت رو

چند روز پیش زنگ زده بودم راوبط عمومی طرف اومده با من کل کل کنه بگه تو چیزی بلد نیستی میگفت MP میدونی چیه گفتم نه ولی فکر میکنم Multi Protocol منظورتون باشه گفت نه پس بلد نیستی....قطع که کردم رفتم نگاه کردم دیدم دقیقا mpls منظورشون بوده اینا در کل یه درصد متصدی هاشون سواد فنی دارن و شک نکنید که فرق FTTH و VDSL رو نمیدونن

اینو همین الان دیدم اپراتور ایرانیان نت (اپراتور فیبر نوری سراسری) شروع کرده در محدوده جهان شهر کرج که از 2 سال پیش مشغول نصب تجهیزات و تست پایلوت بودن،سرویس ارایه میده میتونید ثبت نام کنید البته سرعت هاشون خیلی پایینه 2 مگ و 6 مگ نامحدودن و تعرفه خیلی مناسبی دارن 2 مگ نامحدود 29 تومن فوق العاده است

34448000
شماره پردیس تو کرج

essien
07-03-2017, 18:03
امروز رفته بودم مخابرات ، گفتم کی به کیه vdsl رو ثبتنام کردم :n02:
ولی خب متاسفانه کسی نبود بشه باهاش صحبت کرد ...
گفتن بررسی میکنیم تا یه هفته دیکه نهایت خبر میکنیم .
ولی گفتن برای یک سری ها راه اندازی کردیم این منطقه :n41:
اگه شدنی باشه خیلی به دردم میخوره ...

kamkar
08-03-2017, 09:05
امروز رفته بودم مخابرات ، گفتم کی به کیه vdsl رو ثبتنام کردم :n02:
ولی خب متاسفانه کسی نبود بشه باهاش صحبت کرد ...
گفتن بررسی میکنیم تا یه هفته دیکه نهایت خبر میکنیم .
ولی گفتن برای یک سری ها راه اندازی کردیم این منطقه :n41:
اگه شدنی باشه خیلی به دردم میخوره ...
کدوم منطقه هستید؟
به من بعد از دو هفته هیچی نگفتن.

malek911
08-03-2017, 11:43
سلام.من یه ماهی بود که درخواست سرویس فیبرنوری داده بودم و از دیروز اومدن و از جعبه کافو تا محل شرکت رو کانال کندن و فیبرنوری رو از تو کانال کشیدن و جوش دادن و وصلش کردن به دیوار ساختمان شرکت.مرکز مخابراتیمون هم گفته سرعت تا 1 گیگا بیت هستش و هزینه کابل کشی و مودم هم رایگانه(گفتن مودم 600 تومنه و با هزینه 300 متر کابل کشی 15 تومن واسه مخابرات هزینه ورداشته ).60 تومن ماهیانه آبنمان داره با یک عدد ip ثابت یکساله و 500 گیگ حجم که در صورت تموم شدن حجم هر گیگ 1000 تومن میشه شارژ کرد.البته سرویسهای نامحدود هم میدادن که با همین سرعت 1 گیگ نامحدود 1 ماهه درمیومد 27 ملیون که کلا واسم منتفی بود.الان من واسه این سرویس 1 ساله با هزینه آبنمانش .1.400.000دادم.در ضمن میگفتن بر پایه gpan هستش که انگار تکنولوژی بهتریه که در جریانش نیستم.شنبه به احتمال قوی وصل میشه و یه تستهایی رو همینجا قرار میدم

essien
08-03-2017, 12:18
کدوم منطقه هستید؟
به من بعد از دو هفته هیچی نگفتن.
حالا ببینیم چی میشه ، اینطور که من متوجه شدم یکی بحث اون کافوی نوریه که باید انجام شده باشه قبلا ، یکی هم به درخواست ها تو اون منطقه بر میگرده . احتمالا انقدی لفت میدن ببینن بازم کسی پیدا میشه درخاست بده ...
قراردادی که جلوی من گذاشتن پس پرداخت بود . یعنی همین سرویس 50 گیگ ماهانه 60 تومن .ولی حرف از اینکه باید یکساله بخرید نزدن ، مودم هم گفتن 300 تومن ...
یعنی اگه مثله دوستمون بخان یه ضرب 1400 بگیرن :n27:
چون با مخابرات طرفیم یکم آدم میترسه نکنه بی کیفیت راه بندازن یا این چیزی که ادعا میکنن نباشه بعدشم دستمون به جایی بند نباشه !

ahmad110110110
08-03-2017, 23:11
سلام علیکم
اول تشکر می کنم از همه عزیزانی که بنده را راهنمایی کردند
من رفتم توی کوچه کناریمون چک کردم دیدم با مشخصاتی که دوستان گفتن متاسفانه خبری از کافوی نوری نبود.:n27:
دنبال جایگزین بودم که فعلا با مودم ca60 ایرانسل آشنا شدم:n02:
یکی از دوستان توی تاپیکی با عنوان مودم ca60 تستی را گذاشته که توی idm تا 21 مگابایت بر ثانیه دانلود کرده یعنی حدود 168 مگابیت:n33:
خوب به نظرم با اومدن این مودم، vdsl با 50 مگ فایده ای نداره و تا آمدن ftth باید از شبکه 4.5g استفاده کرد
ممنون

farid_givehchin
08-03-2017, 23:15
سلام.من یه ماهی بود که درخواست سرویس فیبرنوری داده بودم و از دیروز اومدن و از جعبه کافو تا محل شرکت رو کانال کندن و فیبرنوری رو از تو کانال کشیدن و جوش دادن و وصلش کردن به دیوار ساختمان شرکت.مرکز مخابراتیمون هم گفته سرعت تا 1 گیگا بیت هستش و هزینه کابل کشی و مودم هم رایگانه(گفتن مودم 600 تومنه و با هزینه 300 متر کابل کشی 15 تومن واسه مخابرات هزینه ورداشته ).60 تومن ماهیانه آبنمان داره با یک عدد ip ثابت یکساله و 500 گیگ حجم که در صورت تموم شدن حجم هر گیگ 1000 تومن میشه شارژ کرد.البته سرویسهای نامحدود هم میدادن که با همین سرعت 1 گیگ نامحدود 1 ماهه درمیومد 27 ملیون که کلا واسم منتفی بود.الان من واسه این سرویس 1 ساله با هزینه آبنمانش .1.400.000دادم.در ضمن میگفتن بر پایه gpan هستش که انگار تکنولوژی بهتریه که در جریانش نیستم.شنبه به احتمال قوی وصل میشه و یه تستهایی رو همینجا قرار میدم

سلام
مبارک باشه...اگر امکانش هست از تجهیزات و وسایل عکس بگیرید ممنون میشم چون من حدود سه ماه هست دیدم یه پست های آبونه رو دیوار ها نصب میکنن که با قبلی ها تفاوت دارن رنگشون روشن تر و به شکل مربع هستند سمت راستشون هم یه قفل داره خیلی دوست دارم بدونم اینا همون باکس هایی هستند که قراره برای FTTH ازش استفاده بشه یا نه،پیش پیش برای تست ها هم تشکر میکنم
اسم تکنولوژی GPON هست که دقیقا مترادف FTTH هست و در حالت ماکزیمم سرعت 2.4 گیگابیت میده برای هر تک کابر و معمولا تقسیم میشه ولی به دلایلی که در پست های قبلی گفتم اینتر فیس های خونگی برای سرعت 1 گیگ بالاتر مناسب نیست و خوشحالم میبینم دوستان مخابراتی یه چیزایی هم بلدن چون نصاب های کافوی نوری که باهاشون صحبت کردم اطلاعات فنی و علمی نداشتن

Bensonw3x
09-03-2017, 00:10
500 گیگ با اون سرعت 1گیگابیت به چدرد میخوره خدایی ، 5 ترابایت بود حداقال یه چیزی ، اگه شما مصرفت کمه این سرویس به چه دردت میخوره ؟ اگه مصرفت زیاده که باز به دردت نمیخورده در کل نمیدونم واس چی گرفتین :\

malek911
10-03-2017, 07:57
500 گیگ با اون سرعت 1گیگابیت به چدرد میخوره خدایی ، 5 ترابایت بود حداقال یه چیزی ، اگه شما مصرفت کمه این سرویس به چه دردت میخوره ؟ اگه مصرفت زیاده که باز به دردت نمیخورده در کل نمیدونم واس چی گرفتین :\

واسه من اولویت پینگ تایم و کیفیت اینترنت مهمه که امیدوارم این سرویس جدید پشیمونم نکنه

Bensonw3x
10-03-2017, 13:45
خب داداش شرکت های دیگه الان رو همین 16 مگابیت پینگ کیفیتی خوبی دارن ؛ نمونش خوده من که شاتل دارم پینگم واقعا اکثرا اوقا رو 110 میچرخه. حالا اگه نه واقعا اینی که دارید شما میگیرد مثلا زیره 50 باشه پینگش با گوگل اره می ارزه .

mahsmahs
10-03-2017, 15:10
لطفا از سرعت و پینگ اینترنتت از یک سرور خارجی اسکرین شات بزار
ممنون

essien
10-03-2017, 16:20
منم بتونم بگیرم برای مصارف خاص ... استفاده میکنم که نیاز به سرعتای بالا داره.
گرچه برای دانلود هم بد نیست ، البته نه دانلودهای آنچنانی که فقط با بسته شبانه یا نت شبانه بعضی isp ها تو بعضی مناطق جوابگو هستش .:n10:

Bensonw3x
11-03-2017, 00:46
گفتی مصارفه خاص مثلا بعضی موقعه ها که زمان خیلی محدوده برات، الان دیگه قانع شدم حله :n02:

a66sh
11-03-2017, 11:28
گفتی مصارفه خاص مثلا بعضی موقعه ها که زمان خیلی محدوده برات، الان دیگه قانع شدم حله :n02:

آقا شما چه گيرى دارى بگى به دردش نمى خوره..؟!! هر كى پولش رو داشته باشه ترجيح ميده از چيزاى بهتر استفاده كنه، اين اينترنتم درسته كه حجميه مثل بقيه ى سرويساى موجود ولى سرعت بهترى دارى پس ترجيح ميده اينو بگيره، معلومه كه ٥٠ مگ سرعت بهتر از ١٦ مگه، ١٠٠ مگ هم از ٥٠ مگ بهتره و يك گيگابيت از صد مگ، جاى بحث نداره كه اين..

m_amin
11-03-2017, 17:42
هنوز کسی نگرفته که فعال بشه براش؟

malek911
11-03-2017, 23:06
مال من موند واسه 2 شنبه که وصلش کنن.اون دوستی که هم مدام گیر میده به چه دردت میخوره بهتره برای اینکه زیاد اذیت نشه تو این مباحث شرکت نکنه.هدف ما اینه که بعد استفاده از سرویسهای جدید تجربه خودمون رو در همچین انجمن هایی به اشتراک بزاریم تا بقیه دوستان هم استفاده کنن.در ضمن خطی که 1 گیگا بیت رو ساپورت میکنه مطمعنا کیفیتش از نت 16 مگی که از طریق سیم مسی بهتون میرسه بهتره.
الان کابل فیبرنوری رو هم تا ورودی ساختمون کشیدن و مونده وصلش کنن.پیمانکارش میگفت هر متر کابل رو 12 تومن خریده

farid_givehchin
11-03-2017, 23:59
مال من موند واسه 2 شنبه که وصلش کنن.اون دوستی که هم مدام گیر میده به چه دردت میخوره بهتره برای اینکه زیاد اذیت نشه تو این مباحث شرکت نکنه.هدف ما اینه که بعد استفاده از سرویسهای جدید تجربه خودمون رو در همچین انجمن هایی به اشتراک بزاریم تا بقیه دوستان هم استفاده کنن.در ضمن خطی که 1 گیگا بیت رو ساپورت میکنه مطمعنا کیفیتش از نت 16 مگی که از طریق سیم مسی بهتون میرسه بهتره.
الان کابل فیبرنوری رو هم تا ورودی ساختمون کشیدن و مونده وصلش کنن.پیمانکارش میگفت هر متر کابل رو 12 تومن خریده

سلام،من صفحه قبل هم ازتون خواهش کردم از وسایل و دم و دستگاه لطف کنید عکس بگیرید ممنون میشم

shahryar84
12-03-2017, 02:52
منم دیدم، برام عجیب بود چرا هر چیزی که تو ذهنشون هست، فکر میکنن درسته و اصرار که شما دارید اشتباه میکنید .
من خودم ۱۶ مخابرات دارم. شما یه تست بگذارید، اگر راضی بودید ماهم بگیریم. البته مشکل من اینه من داخل شهرک هستم و فیبرکشی داخل شهرک خیلی زیاد برام در میاد

malek911
12-03-2017, 16:37
سلام،من صفحه قبل هم ازتون خواهش کردم از وسایل و دم و دستگاه لطف کنید عکس بگیرید ممنون میشم

فعلا فقط کابل نوری رو کشیدن و خبری از مودم و تجهیزات نیست.هر روز هم زنگ میزنم ولی یه جوری میپیچونن.این جوری پیش بره میفته آخر هفته :(

kamkar
12-03-2017, 22:12
فعلا فقط کابل نوری رو کشیدن و خبری از مودم و تجهیزات نیست.هر روز هم زنگ میزنم ولی یه جوری میپیچونن.این جوری پیش بره میفته آخر هفته :(

دعا کن نره بعد عید
باز برای شما یه پیشرفتی تو پرنده حاصل شده و فیبر کشی انجام دادند.
به من هنوز خبر ندادند میتونن سرویس بدن یا نه!

farid_givehchin
12-03-2017, 23:30
اگر احساس کردید که دارن کم کاری میکنن حتما روی سایت 195 شکایت بمویسید....هر چند فکر میکنم بره برای اونور سال،پیشاپیش عید همگی مبارک

malek911
13-03-2017, 14:16
اگر احساس کردید که دارن کم کاری میکنن حتما روی سایت 195 شکایت بمویسید....هر چند فکر میکنم بره برای اونور سال،پیشاپیش عید همگی مبارک
من خودمو آماده کردم با پینگ فضایی آنلاین bf1 بزنم :(

post98
13-03-2017, 19:52
من خودمو آماده کردم با پینگ فضایی آنلاین bf1 بزنم :(

سلام دوست عزیز

چند تا سوال داشتم

1- من دقیقآ متوجه نشدم الان شما سرویسی رو خریدین که سرعت دانلودش تقریبآ 120 مگابایت هستش ؟
2-این سرعت رو قراره به صورت اشتراکی بدن یا واقعآ همین سرعت رو فقط به شرکت شما میدن؟
3-هزینه این سرویس سالانه با 500 گیگ حجم کلآ شد 1.400 ؟ یعنی کل پرداختی شما با حجم و دستگاه و .. شد 1.400 ؟
4-این سرعت رو فقط به شرکت ها میدن یا منازل هم میدن ؟
5-تعرفه های اینترنت vdsl کجاست ما ببینیم ؟ منظورم تعرفه های سایت مخابرات تهران هستش .

با تشکر

essien
14-03-2017, 01:44

farid_givehchin
14-03-2017, 14:53

سلام،ایشالا که پینگش خوبه،پینگ و پهنای باند یه نسبت لگاریتمی دارن هر چی پهنای باند بره بالاتر به صورت لگاریتمی پینگ میاد پایین ولی میگم یه حالت حدی داره شما هیچوقت به صفر نمیرسید

اقایون من درست فکر میکنم که عکس بالا. مربوط به باکس فیبر نوری هست؟از اینا فیبر میکشن تا در خونه؟؟درست حدس میزنم؟تازه یه سه ماهه اینارو نصب میکنن و جدیدا دقت کردم تقریبا مطمینم که اون کابل فیبر نوری هست چون کابل 50. زوج کلفت تره و روشم خط زرد نداره،اون زمان هم که اومده بودن فیبر کافورو فیوژن کنن من یادمه دورش خط زرد داشت. خود این کابل داخلش یه دسته فیبر بود،از اینا پر شده تو مناطق مرکزی تهزان و. حتی حومه شهر این عکسو تو خیابان نجات الهی بالاتر از طالقانی گرفتم

یه درد و دل اینکه صبح ماشینمو دزد زد....خدارو شکر وسیله انچنانی نبرده ولی خیلی سوختم،هیچی تو ماشین نذارید دزدا رحم ندارن حتما ذرارو ببندید به ریموت دزدگیر اعتباری نیست

malek911
14-03-2017, 19:50
سلام دوست عزیز

چند تا سوال داشتم

1- من دقیقآ متوجه نشدم الان شما سرویسی رو خریدین که سرعت دانلودش تقریبآ 120 مگابایت هستش ؟
2-این سرعت رو قراره به صورت اشتراکی بدن یا واقعآ همین سرعت رو فقط به شرکت شما میدن؟
3-هزینه این سرویس سالانه با 500 گیگ حجم کلآ شد 1.400 ؟ یعنی کل پرداختی شما با حجم و دستگاه و .. شد 1.400 ؟
4-این سرعت رو فقط به شرکت ها میدن یا منازل هم میدن ؟
5-تعرفه های اینترنت vdsl کجاست ما ببینیم ؟ منظورم تعرفه های سایت مخابرات تهران هستش .

با تشکر
1-کارشناسشون که گفت تا 1 گیگا بیت یا همون 128 مگابایت جلوش بازی چون حجمی خریدی.وگرنه سرویسهای نامحدودش 1 گیگ ماهیی 27 میلیون درمیومد.البته 1 گیگ بیشتر به ضرر خودمه چون هر بار که تست سرعت بگیرم 1 گیگ حجمم میپره :)
2-نه گفتن فقط مال خودته و اشتراکی نیست و مال شرکته.و به همین دلیل ماهیانه 60 تومن پول آبنمان باید بدم
3-این 1400 رو فقط مال سرویس حجمی 500 گیگ هستش و مودم و کابل کشی رو رایگان بهم میدن(البته منطقه آزاد تقبل کرده هزینه اینا رو وگرنه باید 600 برا مودم و 15 تومن هم واسه کابل کشی میدادم)
4-اون فرمی رو که پر کردم مال شرکت بود و واسه منازل در جریان نیستم
5-والا هر چی گشتم تو نت ندیدم ولی از برگ تعرفع خود مرکز مخابراتی عکس میگیرم میزارم همینجا

post98
14-03-2017, 21:35
1-کارشناسشون که گفت تا 1 گیگا بیت یا همون 128 مگابایت جلوش بازی چون حجمی خریدی.وگرنه سرویسهای نامحدودش 1 گیگ ماهیی 27 میلیون درمیومد.البته 1 گیگ بیشتر به ضرر خودمه چون هر بار که تست سرعت بگیرم 1 گیگ حجمم میپره :)
2-نه گفتن فقط مال خودته و اشتراکی نیست و مال شرکته.و به همین دلیل ماهیانه 60 تومن پول آبنمان باید بدم
3-این 1400 رو فقط مال سرویس حجمی 500 گیگ هستش و مودم و کابل کشی رو رایگان بهم میدن(البته منطقه آزاد تقبل کرده هزینه اینا رو وگرنه باید 600 برا مودم و 15 تومن هم واسه کابل کشی میدادم)
4-اون فرمی رو که پر کردم مال شرکت بود و واسه منازل در جریان نیستم
5-والا هر چی گشتم تو نت ندیدم ولی از برگ تعرفع خود مرکز مخابراتی عکس میگیرم میزارم همینجا

ممنون از پاسختون

با این وجود برای شما فقط هزینه رایگان بوده پس اگه کاربران خانگی بخوان از این سرویس استفاده کنن

باید هزینه زیادی رو بابت کابل کشی بدن.من با 2020 تماس گرفتم ولی گفتش ما مناطق تحت پوشش رو نمیدونیم

باید اطلاعاتتون رو ثبت کنیم بعدآ باهاتون تماس میگیریم به من تعرفه زمرد رو پیشنهاد داد من گفتم تعرفه الماس رو میخوام

گفتش بخشنامش هنوز نیومده ، منظقه ما خطوط تلفن فیبر نوری هست. بعلاوه من چند وقت پیش میخواستم ADSL بگیریم از آسیاتک ، به دلیل اینکه خطوط فیبر نوری بود نتونستن ارائه بدن.

حیزون
14-03-2017, 21:38
^^ این عکس بالا دوست عزیز فیبر رو به حلبی آباد رسوندن ؟

malek911
14-03-2017, 23:03
البته اسم تاپیک vdsl هستش ولی مخابرات گفته این سرویسی که میدن بهم FTTH هستش

farid_givehchin
15-03-2017, 08:43
البته اسم تاپیک vdsl هستش ولی مخابرات گفته این سرویسی که میدن بهم FTTH هستش

من فکر میکنم برای FTTH تاپیک جدا لازم نباشه و همینجا با VDSL پیگیری بشه بهتره چون تقریبا از یک خانواده هستن

عکس هم مربوط به دیوار بین 2 تا مغازه هست و تا بالای خیابان نجات الهی چند تا دیگه هم دیدم روی دیوار ملی مهندسی و ساختمان نفت هم دیدم کنار کافو بود

Dexa
22-03-2017, 15:37
سلام
منم 4 سال نت مخابرات دارم 512 نا محدود الان دیگه ارائه نمیده ( یعنی خعلی وقته ) ولی برای ما تغییر نکرده ماهی 20 تومن که پس پرداخت بعد از دوماه روی قبض 40 تومن میدیم
تا همین اسفند ماه خوب بود من ماهی حدود 50 گیگ دانلودی داشتم با اون نت که سرعت بین 45 تا 57 کیلوبایت بر ثانیه میداد
اما از اواسط اسفند دیدم سرعت دانلودم شده 18 kb زنگ زدم مخابرات گفتم چی شده فلان اینا .. گفتن سیستم محدودیت قرار دادیم برای نامحدود هامون یعنی من بیشتر از 25 گیگ در ماه استفاده کنم اینترنتم میشه 128 و سرعت دانلود میشه 18 کیلوبایت تا سر ماه که دوباره شارژ بشه برگرده به همون 512 ولی هزینه اضاف تر برای دانلود با سرعت 128 نمیگرن ( یعنی هرچی تونسی بگیر ! )
برای همین دیگه بعد از 4 سال دانلود با خیال آسوده ( من با مخابرات دانلود میکنم 16/17 ساعت نت ماهیانه از ایرانسل برای وب گردی گیم آنلاین میگیرم ) تصمیم گرفتم تغییر بدم دیگه وقتشه :n02:

خلاصه زنگ زدم گفتم vdsl میخوام مروارید 1 که میشه 16 تا 50 مگابایت و ماهیانه 50 گیگ 60 تومن به پشتبیانی گفتم واقعا میدین عاخه از مخابرات بعید سرعت خوب بده :n02: گفت بله ارائه میدیم و مشکلی نداریم گفت باید خط خالی کنیم اکه میخواین که قرار شد 5 فروردین به بعد زنگ بزنم ( مملکت یه هفته قبل عید تعطیل تا یک هفته بعد عید ! چه وضعشه )

حالا تاپیک که خوندم دیدم ظاهرا من سفارش بدم تا اردیبشت بلکم بیشتر طور بکشه
منطقه ما بلوار فردوس سلیمی جهرومی مرکز مخابرات آیت الله کاشانی ته کوچه مون هست فکر کنم احتمال اینکه به ما ارائه ندن کم باشه خیر سرشون نزدیک دیگه !
فقط نمیدونم vdsl واقعا سرعت 5 مگابایت بر ثانیه دانلود با IDM میده یا نه ! 50 / 9 میشه حداقل 5 مگابایت باید بده دیگه حالا مخابرات میده واقعا سوال اینجاست ؟ یکسال پیش ندیم بعد سرعت دانلود بده 1 مگ !
در مورد مصرف بیشتر از 50 گیگ در ماهم پرسیدم گفت اگر پس پرداخت باشین گیگی 1200 تومن محاسبه میشه روی قبض میاد

یکی از دوستان درباره ftth و سرعت 1 گیابیت بر ثانیه می گفت یعنی واقعا این سرویس ارائه میدن ؟ هیچی دیگه میشه vps خانگی می تونه یه گیم سرور کانتر بزن رو سیستم خونه اش :n02: با اون نت میشه دداس کرد:n19:

درباره مودم هم یه سرچی زدم من بشخصه مودمی که مخابرات ارائه میده رو ش روش حساب نمیکنم
یه مودم روتر پیدا کردم ASUS DSL.AC68U که تو ایران نزدیک 950 تا 1 میل قیمتشه
تو بعضی تاپیکا گفته بودن این مودم برای گرفتن ای پی از سیستم مخابرات مشکل داره و ای پی نمیگیره کسی تجربه استفاده از این مودم داره ؟
مشخصاتشم اینه سوال دومم اینه الان زده vdsl2 یعنی vdsl معمولی ثاپورت نمیکنه ؟ :n35:

Great compatibility
Compatible with ADSL2/2+, ADSL, VDSL2, fiber and cable services
150% wider Wi-Fi coverage*
Three external high-gain antennas with AiRadar universal beamforming for superb Wi-Fi range
Intuitive ASUS Router app
Manage your network anywhere, without needing to boot up a PC
Enterprise-grade security for your home network
ASUS AiProtection with Trend Micro™ for triplestrength network security, plus robust Parental Controls and privacy protection
VPN server and client support
Remotely access your home network through encrypted and private connection
Dual WAN ports
Enjoy more internet bandwidth available via aggregating two WAN connections or set up a backup internet connection for better reliability
Multi-purpose USB 3.0 port
10X-faster data transfers than USB 2.0

post98
03-04-2017, 13:42
سلام

کسی نگرفت VDSL ؟

kamkar
03-04-2017, 22:35
سلام

کسی نگرفت VDSL ؟

با من که تماس نگرفتند.
فردا دوباره از طریق ۲۰۲۰ ثبت نام میکنم، شاید اینبار ترتیب اثر دادند.

kamkar
04-04-2017, 13:50
من زنگ زدم 2020 تا دوباره ثبت نام کنم.
شماره تلفن گرفت، گفت روش ADSL دارید که. باید کنسل کنید.
من گفتم یه شماره دیگه میخوام که فیبر نوری باشه، این خط مسیه.
گفت اصلا برای VDSL باید خطتون مسی باشه!!!!
گفت زنگ بزنید مرکز مخابراتی، اگر ارائه میدن ADSL رو کنسل کنید.
مرکز مخابراتی هم بعد از 2 ماه اصلا خبر نداده که ارائه میدن یا نه!

وقتی مزخرف جواب میدن آدم باید بهشون چی بگه؟
چرا ارائه نمیدن؟ باید چی کار کنم؟

------------
ویرایش:
دوباره تماس گرفتم و وصل شدم به یه اپراتور دیگه.
گفت رو خطتون ADSL دارید. منم گفتم خطم مسیه و تو مرکز مخابراتی بهم گفتند باید فیبرنوری باشه تا بهتون سرویس بدیم و یه خط جدید میخوام.
گفت پس باید از مرکز مخابراتی پیگیری کنید و ما الان نمیتونیم ثبت نام کنیم.

اگر وقت کردم دوباره میرم مرکز مخابراتی ببینم سرویس میدن یا نه.

a66sh
05-04-2017, 19:55
من امروز رفتم مركز مخابراتى بهم گفتن شنبه قراره تعرفه هاى جديد اعلام بشه اون موقع بيا ثبت نام كن، حالا تا شنبه ببينيم اعلام مى كنن يا نه

essien
05-04-2017, 20:54
بله با منم تماس نگرفتن دیگه ...
انگار روشون نمیشه بگن غلط کردیم :n02:
تعرفه جدید چه بساطیه ، مشکل اینه که سرویس نمیدن همین!
من فعلا به نصف سرعت vdsl قناعت کردم و از مبین نت گرفتم تا ببینم کی برای راه اندازی تماس میگیرن :n27:

.::Mohammad::.
05-04-2017, 23:13
من امروز رفتم مركز مخابراتى بهم گفتن شنبه قراره تعرفه هاى جديد اعلام بشه اون موقع بيا ثبت نام كن، حالا تا شنبه ببينيم اعلام مى كنن يا نه

ببخشید شما کدوم مرکز مخابراتی تهران هستید ؟

مرکز مخابرات ما حتی همون تعرفه قیمت های توی سایت مخابرات رو هم نزده بود و کلا هر سوالی من کردم از هیچی اطلاع نداشتن :n23:
ولی اگر قرار باشه قیمت جدید بیاد معنیش اینکه خودشون هم فهمیدن که هزینه راه اندازی اش رو زیاد دارند می گیرن و باید کمترش کنن :n02:

a66sh
05-04-2017, 23:26
ببخشید شما کدوم مرکز مخابراتی تهران هستید ؟

مرکز مخابرات ما حتی همون تعرفه قیمت های توی سایت مخابرات رو هم نزده بود و کلا هر سوالی من کردم از هیچی اطلاع نداشتن :n23:
ولی اگر قرار باشه قیمت جدید بیاد معنیش اینکه خودشون هم فهمیدن که هزینه راه اندازی اش رو زیاد دارند می گیرن و باید کمترش کنن :n02:

من مركز مخابرات قدس، والا جواب درستى نداد فقط بهش گفتم ٢٠٢٠ گفته بايد بيايم مركز مخابراتى، گفت خود ٢٠٢٠ در جريان هست از شنبه قراره تعرفه هاى جديد بياد از همون ٢٠٢٠ هم مى تونين ثبت نام كنين، كه بعد كه فهميد از مخابرات سرويس دارم و حضورى گرفتم گفت نه بايد بياين همين جا، حالا شنبه زنگ مى زنم ببينم چى ميگن..

WhiteHat
07-04-2017, 19:50
قیمتهاش چطوره vdsl؟

a66sh
08-04-2017, 23:27
من امروز تماس گرفتم گفتن تعرفه هاى جديد اومده ولى هنوز نيومده رو سيستم بهش دسترسى نداريم فردا پس فردا دوباره تماس بگير، حالا دوياره تماس مى گيرم خبرى گرفتم به اشتراك ميذارم

Le0nard0
09-04-2017, 20:31
سرویس FTTH مخابرات تهران - تانوما

post98
09-04-2017, 22:20
سلام ٬ من سایت مخابرات استان اصفهان رو دیدم ٬ البته سایت مخابرات تهران لینک تانوما باز نشد. تو سایت مخابرات اصفهان من دیدم در مورد منازل تک واحدی چیزی ننوشته بود و کلآ برای مجتمع های تجاری و مسکونی هستش و بنظرم اون ۵۰ مگابیت هم اشتراکیه.

essien
09-04-2017, 23:47
سلام ٬ من سایت مخابرات استان اصفهان رو دیدم ٬ البته سایت مخابرات تهران لینک تانوما باز نشد. تو سایت مخابرات اصفهان من دیدم چیزی در مورد منازل تک واحدی چیزی ننوشته بود و کلآ برای مجتمع های تجاری و مسکونی هستش و بنظرم اون ۵۰ مگابیت هم اشتراکی هستش .
ُسلام
اگه اشتراکی باشه که شبیه شوخیه ! گرچه قابل باور هم هست ...
متاسفانه سیستمهای جدید تو ایران تعریف خودشو داره .
همین الانش واقعا یه جاهایی 4g و 3g با هم هیچ فرقی نداره .
td-lte داده مبین نت سرویسش اینه : 4 تا 40 مگ !!
در واقع فیبر نوری هم بکشن آخرش منتظر همین سرویسها باید باشیم ، که 1 به 8 اشتراک میذاریم و حداقل سرعت 1 مگابیته و ...

xomax
10-04-2017, 18:34
سرویس FTTH مخابرات تهران - تانوما

توی خیابون چند جا بیلبوردش رو دیدم. رادیو هم یه تبلیغ چند ثانیه ای داره که هر دفعه متوجه نمیشدم چی میگه

a66sh
10-04-2017, 23:04
توی خیابون چند جا بیلبوردش رو دیدم. رادیو هم یه تبلیغ چند ثانیه ای داره که هر دفعه متوجه نمیشدم چی میگه

آره تبليغ كردن همه جا، ولى امروزم تماس گرفتم من خانم گفت باورت ميشه هنوز تعرفه ها نيومده :))))

Golbarg01
11-04-2017, 19:53
این ftth که بیلورد تبلیغاتیش رو زدن چیه؟ همون vdsl هست یا قراره در اینده راه بیفته؟

farid_givehchin
11-04-2017, 21:37
من راننده اسنپم همه جای تهران میچرخم و تقریبا کل شهر قبضه کردن با تبلیغاتشون،تبلیغ اسنپ و تانوما خیلی زیاده،الان چون اسنپم کار میکنم دید بهتری نسبت به مناطق مختلف دارم و دیگه تقریبا همه جا کافوی نوری گذاشتن از اون پست های ابونه فیبر نوری(من نمیدونم دقیقا اسمش چی هست و عکسشم صفحات قبل گذاشتم) داره کم کم زیاد میشه

xomax
12-04-2017, 02:55
من راننده اسنپم همه جای تهران میچرخم و تقریبا کل شهر قبضه کردن با تبلیغاتشون،تبلیغ اسنپ و تانوما خیلی زیاده،الان چون اسنپم کار میکنم دید بهتری نسبت به مناطق مختلف دارم و دیگه تقریبا همه جا کافوی نوری گذاشتن از اون پست های ابونه فیبر نوری(من نمیدونم دقیقا اسمش چی هست و عکسشم صفحات قبل گذاشتم) داره کم کم زیاد میشه
خیلی پیشرفت کردن توی یکی دو سال اخیر ولی تا زمانی که انحصار مخابرات وجود داشته باشه هنوز مشکل داریم. بنده به عنوان کاربر این شرکت از سال 92 اینترنت 1 مگابیت نامحدود دارم و خنده داره که الان تاسف میخورم که چرا اون موقع 2 مگابیت نگرفتم چون بعد گذشت 4 سال این شرکت نه تنها طرح های نامحدودش رو دیگه نمیفروشه بلکه یه طرح حجمی درست حسابی هم نداره و رو آورده به فروش پر سود حجم و از اون بدتر اینکه بعد از این همه سال هنوز یه پنل مشتری که درست کار بکنه نداره. یا حجم باقی مانده رو نشون نمیده یا با یک روز تاخیر میده یا تایم دانلود شبانه اش مشکل داره، دوستانی که محدود دارند می دونند. تازه وضع فعلی نسبت به یکی دو سال پیش شاهانه است! کاربر های قدیمی میدونن چی میگم، سایت مخابرات تا همین اواخر مثل وبلاگ های دهه 90 میلادی بود و سال ها بود هیچ تکونی نخورده بود.
حالا با این اوصاف اگه من عقل سالم داشتم چرا باید با همین نت 1 مگابیت ذغالی 4 سال سر کنم. چون مجبورم. چون این شرکت گردن کلفت روی همه چیز انحصار داره و من اجازه ندارم از شرکت های خصوصی سرویس بگیرم. همین شرکت های خصوصی هم باید درصد زیادی از سودشون رو بدن به همین مخابرات و با این اوصاف رقابت هم بکنن در صورتی که مخابرات با انحصار خودش جولان میده و هیچ نیازی به رقابت یا پیشرفت نمی بینه. حالا هم که زده تو خط VDSL و FTTX و غیره و برای خودش حال میکنه. منم باید خوش خیال باشم که با سابقه درخشان این شرکت انتظار یه سرویس جدید و با کیفیت داشته باشم.
طولانی شد شرمنده. همه حرفم این بود که این انحصار هر چقدر هم پیشرفت کنه بازم پسرفته.

Le0nard0
12-04-2017, 11:54
این ftth که بیلورد تبلیغاتیش رو زدن چیه؟ همون vdsl هست یا قراره در اینده راه بیفته؟
بستر VDSL همین خطوط مسی هست . FTTH روی فیبر نوری ارائه میشه .

mohammad_87
13-04-2017, 12:19
منطقه ما فیبر نوری هستش چون دو سال دنبال adsl بودم.فقط نمیدونم از کافو تا منزل فیبره یا مسی؟چطور میشه تشخیص داد؟

xomax
13-04-2017, 13:40
منطقه ما فیبر نوری هستش چون دو سال دنبال adsl بودم.فقط نمیدونم از کافو تا منزل فیبره یا مسی؟چطور میشه تشخیص داد؟
همه جا از کافو تا منزل مسی هست غیر از تک و توک جایی که FTTH داشته باشند(به صورت شخصی). بعضا کافو ها تا مرکز مخابراتی هم مسی هستند که اخیرا دارند به روز رسانی میکنند و فیبر رو تا کافو میارن که پیش زمینه ارائه سرویس های جدید مثل VDSL و FTTH میشه.

mohammad_87
13-04-2017, 17:50
همه جا از کافو تا منزل مسی هست غیر از تک و توک جایی که FTTH داشته باشند(به صورت شخصی). بعضا کافو ها تا مرکز مخابراتی هم مسی هستند که اخیرا دارند به روز رسانی میکنند و فیبر رو تا کافو میارن که پیش زمینه ارائه سرویس های جدید مثل VDSL و FTTH میشه.

برای ما باید تا کافو فیبر باشه چون از اولین مناطقی که فیبر شد و ما رو از adsl دور کرد ما بودیم که تا همین چند ماه پیش هم پیگیرش بودم که با اومدن 4g سیمکارت دیگه بیخیال شدم.تا شکایت در 195 و رییس مخابرات منطقه و ... که آخر هم نشد.میگفتند کافوی منطقه فیبر نوری شده حتی خط جدید هم بگیرید فیبره.
هفته بعد حضوری میرم درخواست میدم تا بررسی بشه.اینجوری باشه لااقل vsdl رو میشه گرفت.

بجز حالت سفارشی،کس دیگری تا حالا VDSL گرفته؟

اگه تا منزل هم کشیده باشن،باید از این باکسها داشته باشه که یکی از دوستان صفحات قبل گذاشته بود؟

xomax
13-04-2017, 21:46
برای ما باید تا کافو فیبر باشه چون از اولین مناطقی که فیبر شد و ما رو از adsl دور کرد ما بودیم که تا همین چند ماه پیش هم پیگیرش بودم که با اومدن 4g سیمکارت دیگه بیخیال شدم.تا شکایت در 195 و رییس مخابرات منطقه و ... که آخر هم نشد.میگفتند کافوی منطقه فیبر نوری شده حتی خط جدید هم بگیرید فیبره.
هفته بعد حضوری میرم درخواست میدم تا بررسی بشه.اینجوری باشه لااقل vsdl رو میشه گرفت.

بجز حالت سفارشی،کس دیگری تا حالا VDSL گرفته؟

اگه تا منزل هم کشیده باشن،باید از این باکسها داشته باشه که یکی از دوستان صفحات قبل گذاشته بود؟

منم از زمانی که یادم میاد فیبر بودم. الان 4 ساله که دارم با سرویس مزخرف مخابرات سر میکنم وگرنه تا حالا صد بار عوض کرده بودم. قاعدتا باید بدن VDSL رو ولی از اونجایی که این شرکت مشترکین براش در پایین ترین درجه اهمیت قرار داره معلوم نیست کی به صورت واقعی راه اندازی بشه. البته من تماس گرفتم با مرکز مخابراتمون می گفت راه اندازی شده و الان مشترک هم داریم. من فعلا با قیمت و کیفیت مودمش که 300 هزار تومن میخوان بگیرن مشکل دارم. تعرفه هاش هم از ADSL بهتره در کل ولی جای بهبود داره. به نظرم در حال حاضر تعرفه 50 مگابیت ماهی 50 گیگش نسبتا ارزش خرید داره. خودم و خیلی از دوستان توی این تاپیک منتظر هستند که این سرویس بالاخره برای یکی راه اندازی بشه و اگه بازخورد مثبت بود بقیه هم بگیرن.

essien
14-04-2017, 01:03
منطقه ما هم گفت مشترک داریم ولی ظاهرا به همه میگن همینو !
ثبتنام هم کردم ولی چشمم آب نمیخوره ...

a66sh
17-04-2017, 00:08
من امروز دوباره با ۲۰۲۰ تماس گرفتم گفت اول اردیبهشت تعرفه های جدید میاد.. ببینیم میاد یا نه

Mohammad Aghaee
17-04-2017, 11:55
خیلی پیشرفت کردن توی یکی دو سال اخیر ولی تا زمانی که انحصار مخابرات وجود داشته باشه هنوز مشکل داریم. بنده به عنوان کاربر این شرکت از سال 92 اینترنت 1 مگابیت نامحدود دارم و خنده داره که الان تاسف میخورم که چرا اون موقع 2 مگابیت نگرفتم چون بعد گذشت 4 سال این شرکت نه تنها طرح های نامحدودش رو دیگه نمیفروشه بلکه یه طرح حجمی درست حسابی هم نداره و رو آورده به فروش پر سود حجم و از اون بدتر اینکه بعد از این همه سال هنوز یه پنل مشتری که درست کار بکنه نداره. یا حجم باقی مانده رو نشون نمیده یا با یک روز تاخیر میده یا تایم دانلود شبانه اش مشکل داره، دوستانی که محدود دارند می دونند. تازه وضع فعلی نسبت به یکی دو سال پیش شاهانه است! کاربر های قدیمی میدونن چی میگم، سایت مخابرات تا همین اواخر مثل وبلاگ های دهه 90 میلادی بود و سال ها بود هیچ تکونی نخورده بود.
حالا با این اوصاف اگه من عقل سالم داشتم چرا باید با همین نت 1 مگابیت ذغالی 4 سال سر کنم. چون مجبورم. چون این شرکت گردن کلفت روی همه چیز انحصار داره و من اجازه ندارم از شرکت های خصوصی سرویس بگیرم. همین شرکت های خصوصی هم باید درصد زیادی از سودشون رو بدن به همین مخابرات و با این اوصاف رقابت هم بکنن در صورتی که مخابرات با انحصار خودش جولان میده و هیچ نیازی به رقابت یا پیشرفت نمی بینه. حالا هم که زده تو خط VDSL و FTTX و غیره و برای خودش حال میکنه. منم باید خوش خیال باشم که با سابقه درخشان این شرکت انتظار یه سرویس جدید و با کیفیت داشته باشم.
طولانی شد شرمنده. همه حرفم این بود که این انحصار هر چقدر هم پیشرفت کنه بازم پسرفته.

مشکل اینجاست که نهادی که مخابرات و همراه اول رو از دولت گرفته (لازم نیست اسمش رو بگم ، همه میدونیم کیه) اینکاره نیست و مثل ایرانسل ، تخصص لازم برای به روز نگه داشتن و ارائه ایده های نو رو نداره و صرفا به خاطر مسائل امنیتی و شنود و از این حرفا ، مخابرات و همراه اول رو خریده . ضمن اینکه این نهاد اصلا و ابدا از نظر مالی براش مهم نیست که سود بیشتری بکنه چون اصلا نیازی نداره :n02:

sh@y@n
23-04-2017, 10:27
اینجا کسی هم هست که سرویس vdsl یا ftth تهیه کرده باشه؟
من حدودا 3 ماهه از شاتل vdsl گرفتم مخابرات خوزستان فکر نمیکنم فعلا قصد ارائه دادن vdsl یا فیبر داشته باشه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

xomax
23-04-2017, 12:53
اینجا کسی هم هست که سرویس vdsl یا ftth تهیه کرده باشه؟
من حدودا 3 ماهه از شاتل vdsl گرفتم مخابرات خوزستان فکر نمیکنم فعلا قصد ارائه دادن vdsl یا فیبر داشته باشه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
شاتل هم VDSL میده؟
مخابرات که وضعش معلومه مگه شرکت های خصوصی دست به کار بشن

shahryar84
23-04-2017, 15:40

jjjan
23-04-2017, 19:08

jjjan
23-04-2017, 19:10

m_amin
23-04-2017, 21:46

شما ثبت نام کردی؟!

essien
23-04-2017, 22:05
کماکان ابعادش نامفهوم و گنگه ...
vdsl چی شد این وسط ؟

a66sh
23-04-2017, 22:47
قراره فردا رونمايى و افتتاح بشه، ببينيم چى ميگن فردا..

jjjan
24-04-2017, 07:08
نه من ثبت نام نکردم 2020 هم نمی دونست گفت برین مرکز مخابراتی فکر نکنم حالا حالاها نشه حرکتی زد

madx22
24-04-2017, 10:23
من امروز رفتم مرکز مخابراتی
گفتند فعلا به یک مشترک نمیتونیم خدمات بدیم و باید حداقل در ساختمان شما 4 نفر تقاضا بدند. یا ساختمان های کناری شما. گفتند فعلا آدرس شما رو ثبت میکنیم که در آینده اگر انفرادی شد به شما هم vdsl بدیم. گفتند هزینه مودم بعلاوه نصب برای هر خانه هم میشه حدود 500 هزار تومن. که شامل هزینه مودم میشه.
چیزی که من فهمیدم این هست که مثلا مرکز مخابراتی قدس در 24 نقطه کافو نوری دارد و چون در خیلی از کوچه ها کابل نوری ندارند در ابتدا برای اینکه صرفه اقتصادی داشته باشد فقط کوچه هایی که تقاضا بیشتری دارد را نصب میکنند. در آینده خیلی راحت تر میتونید از این خدمات استفاده کنید چون مثلا یک ساختمان در کوچه این سرویس را دارد و خیلی راحت میتونند برای شما هم وصل کنند.
من متوجه نشدم اون هزینه 200 هزار تومن اضافی برای چی هست
ضمنا مخابرات گفت در آینده کلا adsl حذف میشود و بر بستر فیبر نوری خدمات میدند.
درست و غلط این اطلاعات که به من دادند رو نمیدونم.

madx22
24-04-2017, 10:31
ضمنا از من کروکی خانه رو خواستند که مختصات جی پی اس ثبت کنند. فکر میکنم بر اساس تراکم درخواست ها در هر منطقه الویت بندی میکنند

a66sh
24-04-2017, 12:40
من امروز رفتم مرکز مخابراتی
گفتند فعلا به یک مشترک نمیتونیم خدمات بدیم و باید حداقل در ساختمان شما 4 نفر تقاضا بدند. یا ساختمان های کناری شما. گفتند فعلا آدرس شما رو ثبت میکنیم که در آینده اگر انفرادی شد به شما هم vdsl بدیم. گفتند هزینه مودم بعلاوه نصب برای هر خانه هم میشه حدود 500 هزار تومن. که شامل هزینه مودم میشه.
چیزی که من فهمیدم این هست که مثلا مرکز مخابراتی قدس در 24 نقطه کافو نوری دارد و چون در خیلی از کوچه ها کابل نوری ندارند در ابتدا برای اینکه صرفه اقتصادی داشته باشد فقط کوچه هایی که تقاضا بیشتری دارد را نصب میکنند. در آینده خیلی راحت تر میتونید از این خدمات استفاده کنید چون مثلا یک ساختمان در کوچه این سرویس را دارد و خیلی راحت میتونند برای شما هم وصل کنند.
من متوجه نشدم اون هزینه 200 هزار تومن اضافی برای چی هست
ضمنا مخابرات گفت در آینده کلا adsl حذف میشود و بر بستر فیبر نوری خدمات میدند.
درست و غلط این اطلاعات که به من دادند رو نمیدونم.

شما مركز مخابراتى قدس رفتين..؟!! همون كه تو امير آباده..؟!! ما هم همون مركز مخابراتى هستيم! خونه تون كجاست شما..؟!!

ase_pase
24-04-2017, 17:32
وضعیت ثبت نام و سرویس ها مشخص شده ؟
من زنگ زدم 2020 گفتن اصلا ftth ثبت نام نداریم
VDSL هم گفتن ثبت نام میکنیم ما و ارجاع میدیم مرکز مخابراتیتون و اونا میگن میشه یا نه و بقیه ماجرا....
اکثر پلن ها رو هم گفت ثبت نام نداره!
کسی تو مرکز سلمان فارسی هست که دنبال VDSL و FTTH باشه ؟

mntkal
25-04-2017, 23:32
کسی میدونه منظور از "دوره"-که تو تعرفه VDSL ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نوشتن- چیه؟؟:n13:
-فکر کنم منظورشون از یک دوره فاصله بین دو قبض هست که میشه 2 ماه، یعنی باید حجم رو تقسیم بر 2 کرد و منظور از مبلغ سرویس رو مطئمن نیستم ولی احتمالا اونم برای هر دوره است که یکم گرون در میاد و هم قیمت 4جی و بیشتر میشه.
و سوال دیگه اینکه طبق اون چیزی که تو این 14 صفحه خوندم دقیقا نفهمیدم من خط VDSL بخوام بگیرم چند تومن هزینه راه اندازی باید بدم؟ چیزی که سایت مخابرات نوشته "حق اتصال هر خط تلفن جدید ۱.۰۰۰.۰۰۰ ریال می باشد." یعنی برای VDSL یک 100 تومن هزینه راه اندازی میخوان به اضافه هزینه بابت خود بسته اینترنت؟
اون 600-700 که بچه ها میگن پیش میگیرن برای VDSL هست یا FTTH ؟ یکی لطفا شفاف سازی کنه من قاطی کردم.
بعد این تانوما(FTTH) افتتاح شده ولی لیست تعرفه نداره؟ چجوری میشه؟:n41:
قضیه مودم اجباری چیه؟

در اخر اینکه من نزدیک مرکز کاشانی-فردوسی ام. الان 4G ایرانسل دارم میگیرم. سرعت دانلود اخیرا توی پیک مصرف شدیدا کم میشه(در حد دایل اپ!)، فکر کنم دست زیاد شده دیگه وقت رفتنه! سرعت دانلود 2-8 صبح هم که به نصف قبل رسیده(از بالای 4 به حدود 2 مگ اونم با نوسان زیاد سرعت) هر ماه حدود 150 گیگ مصرف میکنم حساب کردم حدود 110 تومن دارم هزینه میدم یعنی فکر میکنم اگر VDSL بگیرم در هزینه هام افزایش محسوسی رخ میده؛ در عوض مزیتش اینه: پینگ بسیار بهتر، سرعت بالاتر.

kamkar
26-04-2017, 00:08
کسی میدونه منظور از "دوره"-که تو تعرفه VDSL ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نوشتن- چیه دقیقا؟ یک ماهه، فاصله بین دو قبض تلفنه(که دقیقا نمیدونم چند روزه)، یا منظور مدت قرارداده(یک ساله، دوساله)؟:n13:
و سوال دیگه اینکه طبق اون چیزی که تو این 14 صفحه خوندم دقیقا نفهمیدم من خط VDSL بخوام بگیرم چند تومن هزینه راه اندازی باید بدم؟ چیزی که سایت مخابرات نوشته "حق اتصال هر خط تلفن جدید ۱.۰۰۰.۰۰۰ ریال می باشد." یعنی برای VDSL یک 100 تومن هزینه راه اندازی میخوان به اضافه هزینه بابت خود بسته اینترنت؟
اون 600-700 که بچه ها میگن پیش میگیرن برای VDSL هست یا FTTH ؟ یکی لطفا شفاف سازی کنه من قاطی کردم.

در اخر اینکه من نزدیک مرکز کاشانی-فردوسی ام. الان 4G ایرانسل دارم میگیرم. سرعت دانلود اخیرا توی پیک مصرف شدیدا کم میشه(در حد دایل اپ!). سرعت دانلود 2-8 صبح هم که به نصف قبل رسیده(از بالای 4 به حدود 2 مگ اونم با نوسان زیاد سرعت) هر ماه حدود 150 گیگ مصرف میکنم حساب کردم حدود 110 تومن دارم هزینه میدم یعنی فکر میکنم اگر VDSL بگیرم در هزینه هام تغییر محسوسی رخ نمیده؛ در عوض مزیتش اینه: پینگ بسیار بهتر، سرعت بالاتر و امکان دانلود در هر موقع از روز.

باور کن خود مخابرات هم جواب این سوالا رو نمیدونه و اصلا معلوم نیست دارن چی کار میکنن.
خودشون هنوز خبر ندارن vdsl دارن راه میندازن یا ftth، هزینه هایی هم که در صفحات قبل گفتیم از اطلاعیه های خود مخابرات بود، اما برای هیچ کس راه اندازی نکردن.
من اواخر اسفند ثبت نام کردم، منتظر تماس مخابرات بودم، اون وقت متوجه شدم دیروز تازه فاز ۱ این طرح افتتاح شده!!!!

Golbarg01
26-04-2017, 20:52
دوستان یه سوال دارم
الان تو کشورای پیشرفته اینترنت سیمی و خانگی VDSL شده و ADSL منسوخ شده؟
در واقع VDSL نوع پیشرفته تره ADSL هست؟

essien
26-04-2017, 22:48
خب دوستان من امروز دوباره رفتم مخابرات و پیگیر ثبتنام قبلیم شدم ...
مطلبی که دستم اومد اینه که VDSL به هیچ عنوان صرفه اقتصادی برای مخابرات نداره بنابراین اصلا تو فکر ثبتنام انفرادی و حتی چند نفری نباشید . بدلیل اینکه یه تجهیزات زیرساختی رو باید خود مخابرات نصب کنه تا به شما سرویس بده و این مساله شدیدا هزینه بره.
مگر اینکه مجتمع تجاری یا برج مسکونی آنچنانی با N تا واحد باشه که احتمال سود آوری داشته باشه در آینده براشون.
مثلا سمت ما برای تیراژه امکانش پیاده شده ...

بنابراین با VDSL نیومده خداحافظی کردم .:n10:

اما تانوما یا همون FTTH .
برای آپارتمانهای مسکونی هم برخلاف VDSL میان راه اندازی میکنن به شرطیکه حداقل 10 متقاضی داشته باشه و خیلی زود میان فیبرکشی میکنن و هزینه اش هم طبق تعرفه نقد یا اقساط دریافت میشه.
مودم هم 350 تومن قیمتشه ...
اما متاسفانه اون آفری که که تو تبلیغ یکی از سرویس های تانوما اومده سرعت 16 تا 100 مگابیت و هر ماه یک هفته اینترنت رایگان ، متاسفانه مربوط به FTTH نمیشه و مربوط به VDSL میشه .
با توجه به این نکته و همچنین هزینه اولیه بالایی که در میاد ...:n13:

ase_pase
29-04-2017, 12:57
سلام

من امروز زنگ زدم 2020 گفتن که از 2 روز پیش شروع کردن به ثبت نام که هم VDSL میدن و هم FTTH . (هفته پیش زنگیدم ، FTTH گفتن اصلا ثبت نام نمیکنیم)
تمام طرح ها هم برای هردو سرویس هستش و قابل استفاده، شما میتونید انتخاب کنید اما خب هزینه FTTH زیاد تر هستش.(هزینه اولیه نصب)
الان سرویس الماس 1 هم فعال هستش و هم به FTTH میدن و هم به VDSL.
من برای خودم FTTH ثبت نام کردم و حتی خودشون الماس 1 رو پیشنهاد دادن ولی واسه مشکلات سیستم اکانتینگ مخابرات و بسته های ارزون تر و خیال راحت تر من زمرد 1 رو برداشتم.(الماس 1 پس پرداخت هست)
الان الماس 2و 3 فعال نیستش اما خب گفتن فعال که بشه مشکلی نیستش و میشه سرویس های دیگه رو انتخاب کرد و تغییر توی تجهیزات لازم نیستش.
هزینه نصب و راه اندازی VDSL حدود 300 تومان هستش.
هزینه نصب و راه اندازی FTTH بین 200 تا 600 هزارتومان به صورت حدودی هستش و البته هزینه فیبر از سرساختمان تا واحد به عهده درخواست کننده هستش.

گفتن امکان سنجی VDSL حدود 2 روز طول میکشه اما فیبر ممکنه بیشتر بشه و بعد از 2 روز اگه خبری ندادیم تماس بگیرین.
کلا هر روز یک برنامه ای هستش باید دید که چی میشه و چیکار میکنن

xomax
29-04-2017, 13:42
با هزینه های فعلی نصب FTTH و فیبر کشی و سرویس های حجمی، من به شخصه ترجیح میدم VDSL بگیرم. درسته FTTH تکنولوژی روزه و آینده داره ولی زمانی که تعرفه و سرعت یکسانی با VDSL داره و از همه مهم تر کیفیت سرویسی که مخابرات میده نامشخصه. هزینه کردن برای فیبر توجیه نداره. همین VDSL تا 100 مگابیت رو ساپورت میکنه و هنوز هم تو دنیا استفاده میشه.

ase_pase
29-04-2017, 14:21
با هزینه های فعلی نصب FTTH و فیبر کشی و سرویس های حجمی، من به شخصه ترجیح میدم VDSL بگیرم. درسته FTTH تکنولوژی روزه و آینده داره ولی زمانی که تعرفه و سرعت یکسانی با VDSL داره و از همه مهم تر کیفیت سرویسی که مخابرات میده نامشخصه. هزینه کردن برای فیبر توجیه نداره. همین VDSL تا 100 مگابیت رو ساپورت میکنه و هنوز هم تو دنیا استفاده میشه.

درسته
یادم رفت توی پست قبلیم بگم ،FTTH الان کاملا مثل VDSL هست و درحال حاضر تفاوتی ندارن(سرعت هایی که ارائه میدن) و اگه مساله هزینه رو درنظر بگیرین فعلا شاید ارزش هزینه نداشته باشه.
اما خب برای اطمینان و کیفیت بهتر کابل های فیبر نسبت به مسی (توی سیم کشی ساختمان) این گزینه رو انتخاب کردم و ببینیم چی میشه.

greatpouya
29-04-2017, 14:27
درسته
یادم رفت توی پست قبلیم بگم ،FTTH الان کاملا مثل VDSL هست و درحال حاضر تفاوتی ندارن(سرعت هایی که ارائه میدن) و اگه مساله هزینه رو درنظر بگیرین فعلا شاید ارزش هزینه نداشته باشه.
اما خب برای اطمینان و کیفیت بهتر کابل های فیبر نسبت به مسی (توی سیم کشی ساختمان) این گزینه رو انتخاب کردم و ببینیم چی میشه.
با FTTH تا 1Gbps هم میدن، که قیمتش ماهی ۲۷ ملیون تومانه
من FTTH رو ترجیه میدم، وگرنه سرعت حاضر VDSL رو رو LTE میتونم بگیرم.

ase_pase
29-04-2017, 19:51
با FTTH تا 1Gbps هم میدن، که قیمتش ماهی ۲۷ ملیون تومانه
من FTTH رو ترجیه میدم، وگرنه سرعت حاضر VDSL رو رو LTE میتونم بگیرم.

من خودم به دلیل کیفیت بهتر FTTH گرفتم اما خب شاید برای کسی هزینه 300 تومانی با هزینه 600 + هزینه فیبر کشی تو ساختمون مهم باشه و وقتی میبینه الان (بعدا حتما وضع فرق می کنه) سرعت یکسان میدن شاید نظرش این باشه که الان براش صرف نداشه باشه.

پ.ن : خوش به حالت که روی LTE میتونی 50mb بگیری من الان روی TD با مودم Outdoor بیشتر از 20mb نمیتونم بگیرم.
با FDD هم با مودم Tplink archer mr200 با آنتن پر هم سرعت 24mb هستش.

srx190d
29-04-2017, 20:08
فعلا كه به نظر منطقي نمياد حالا يا مجتمع با هم باشين يا يكي نياز داشته باشه
كاربر عادي گران

L.utus
30-04-2017, 21:02
حالا اگه سرویس نامحدود یا حجم بالا میدادن ارزش داشت ادم هزینه کنه
ولی 600 هزار تومن هزینه نصب اولیه بدی تازه با 50 گیگ ماهی 60 تومن؟؟
اینجوری بسته های ترکیبی td lte ایرانسل به صرفه تره با مودمش میشه حداکثر 300-400 تومن با سرعت دو سه برابر
و میشه برای دانلود هم بسته نامحدود شبانه گرفت و شبی 60 گیگ دانلود کرد

ase_pase
30-04-2017, 21:38
حالا اگه سرویس نامحدود یا حجم بالا میدادن ارزش داشت ادم هزینه کنه
ولی 600 هزار تومن هزینه نصب اولیه بدی تازه با 50 گیگ ماهی 60 تومن؟؟
اینجوری بسته های ترکیبی td lte ایرانسل به صرفه تره با مودمش میشه حداکثر 300-400 تومن با سرعت دو سه برابر
و میشه برای دانلود هم بسته نامحدود شبانه گرفت و شبی 60 گیگ دانلود کرد

TD-LTE دانلود نامحدود شبانه نداره.
FDD یا همون 4g عادی شبانه داره که میشه گرفت.
خوش به حالتون که سرعت TDو Fdd اینقدر بالا دارین :n28::n14::n14:
FTTH هزینه بالاتری داره اما VDSL تقریبا به صرفه هستش.

mohammad_87
30-04-2017, 21:45
خب دوستان من امروز دوباره رفتم مخابرات و پیگیر ثبتنام قبلیم شدم ...
مطلبی که دستم اومد اینه که VDSL به هیچ عنوان صرفه اقتصادی برای مخابرات نداره بنابراین اصلا تو فکر ثبتنام انفرادی و حتی چند نفری نباشید . بدلیل اینکه یه تجهیزات زیرساختی رو باید خود مخابرات نصب کنه تا به شما سرویس بده و این مساله شدیدا هزینه بره.
مگر اینکه مجتمع تجاری یا برج مسکونی آنچنانی با N تا واحد باشه که احتمال سود آوری داشته باشه در آینده براشون.
مثلا سمت ما برای تیراژه امکانش پیاده شده ...

بنابراین با VDSL نیومده خداحافظی کردم .:n10:

اما تانوما یا همون FTTH .
برای آپارتمانهای مسکونی هم برخلاف VDSL میان راه اندازی میکنن به شرطیکه حداقل 10 متقاضی داشته باشه و خیلی زود میان فیبرکشی میکنن و هزینه اش هم طبق تعرفه نقد یا اقساط دریافت میشه.
مودم هم 350 تومن قیمتشه ...
اما متاسفانه اون آفری که که تو تبلیغ یکی از سرویس های تانوما اومده سرعت 16 تا 100 مگابیت و هر ماه یک هفته اینترنت رایگان ، متاسفانه مربوط به FTTH نمیشه و مربوط به VDSL میشه .
با توجه به این نکته و همچنین هزینه اولیه بالایی که در میاد ...:n13:

سلام

من امروز زنگ زدم 2020 گفتن که از 2 روز پیش شروع کردن به ثبت نام که هم VDSL میدن و هم FTTH . (هفته پیش زنگیدم ، FTTH گفتن اصلا ثبت نام نمیکنیم)
تمام طرح ها هم برای هردو سرویس هستش و قابل استفاده، شما میتونید انتخاب کنید اما خب هزینه FTTH زیاد تر هستش.(هزینه اولیه نصب)
الان سرویس الماس 1 هم فعال هستش و هم به FTTH میدن و هم به VDSL.
من برای خودم FTTH ثبت نام کردم و حتی خودشون الماس 1 رو پیشنهاد دادن ولی واسه مشکلات سیستم اکانتینگ مخابرات و بسته های ارزون تر و خیال راحت تر من زمرد 1 رو برداشتم.(الماس 1 پس پرداخت هست)
الان الماس 2و 3 فعال نیستش اما خب گفتن فعال که بشه مشکلی نیستش و میشه سرویس های دیگه رو انتخاب کرد و تغییر توی تجهیزات لازم نیستش.
هزینه نصب و راه اندازی VDSL حدود 300 تومان هستش.
هزینه نصب و راه اندازی FTTH بین 200 تا 600 هزارتومان به صورت حدودی هستش و البته هزینه فیبر از سرساختمان تا واحد به عهده درخواست کننده هستش.

گفتن امکان سنجی VDSL حدود 2 روز طول میکشه اما فیبر ممکنه بیشتر بشه و بعد از 2 روز اگه خبری ندادیم تماس بگیرین.
کلا هر روز یک برنامه ای هستش باید دید که چی میشه و چیکار میکنن
این هزینه ها برای منطقه ای هست که فیبر باشه؟یعنی فقط از کافو تا منزل؟

ase_pase
30-04-2017, 22:31
این هزینه ها برای منطقه ای هست که فیبر باشه؟یعنی فقط از کافو تا منزل؟

هزینه 200 تا 600 تومانی میشه تا دم در خونه (برای FTTH).
هزینه فیبر نوری از دم خونه(ساختمان) تا خود واحد و جایی که استفاده میشه جدا دریافت میشه. (فیبر کشی تو خود واحد و ساختمان :n02: )

a66sh
30-04-2017, 22:41
هزینه 200 تا 600 تومانی میشه تا دم در خونه (برای FTTH).
هزینه فیبر نوری از دم خونه(ساختمان) تا خود واحد و جایی که استفاده میشه جدا دریافت میشه. (فیبر کشی تو خود واحد و ساختمان :n02: )

شما تك واحدى هستين..؟!! به من گفتن تو ساختمون حداقل چهار واحد بايد درخواست بدن تا بيايم فيبر بكشيم.. همين امروز هم تماس گرفتم..

ase_pase
01-05-2017, 00:39
شما تك واحدى هستين..؟!! به من گفتن تو ساختمون حداقل چهار واحد بايد درخواست بدن تا بيايم فيبر بكشيم.. همين امروز هم تماس گرفتم..

نه، یک ساختمون هستش با 20 واحد و به من گفتن مشکلی نیست اگه یکی هم باشم!
البته من گفتم جایی که هستیم شلوغه و ساختمون و واحد زیاده

naser.051
01-05-2017, 16:51
من مشهد هستم با ۲۰۲۰ تماس گرفتم اگر بخام از vdsl و طر حایش بهرمند بسم باید چیکار. کنم؟ چون تو مشهد هم راه اندازی شده ولی هیچکی اطلاعات پرستی بهم نداده اگر راه حلی چیزی بلدین بگید تو سایت tci.ir هم خاستم ثبت نام کنم شماره غیر تهران قبول نکرد تو قسمت نانوما ایا راه حل چیست؟؟

albertxx
01-05-2017, 18:05
من مشهد هستم با ۲۰۲۰ تماس گرفتم اگر بخام از vdsl و طر حایش بهرمند بسم باید چیکار. کنم؟ چون تو مشهد هم راه اندازی شده ولی هیچکی اطلاعات پرستی بهم نداده اگر راه حلی چیزی بلدین بگید تو سایت tci.ir هم خاستم ثبت نام کنم شماره غیر تهران قبول نکرد تو قسمت نانوما ایا راه حل چیست؟؟

خود پرسنل مخابرات و مهندس فنی فروش 2020 هم نمیدونه
شما انتظار دارید اینجا جواب پیدا کنید ؟؟؟ :n02:

بعد از دیدن عنوان تاپیک
من دقیقا 152 پست این تاپیک (( 15 صفحه )) رو خوندم:n02:
چون اهمیت زیادی به کیفیت نت میدم و واسم مهمه
اونطور که دستم اومده خود مخابرات هم تو ارائه VDSL سر در گمه و اصلا جواب درست و حسابی ندارن !
!دلیلشم مشخص نیست

فقط تو بحث FTTH ( فیبر ) جوابگو بودن . چون بعضی دوستان تو همین تاپیک دنبالش رفتن و اندک نتیجه گرفتن

اونطور که به نظر میاد مخابرات برای رقابت با ایرانسل و یا هر دلیل دیگه خیلی هول هولکی و از رو دست پاچگی اقدام به فروش بسته کرده

هیچ زیر ساخت و مسیر مشخصی نداره ولی تو صدا و سیما تبلیغ فروش فیبر میکنن !!!!
پرسنل فروش نت مخابرات (( 2020 )) و یا حتی خود مخابرات خبر از زمان ثبت نام و لیست قیمتی ندارن ولی تو تلویزیون تبلیغ میکنن !!!
تجهیزات و .... هنوز یا نصب نشدن یا کامل به بهره برداری نرسیده دارن تبلیغ میکنن !!!
و .........

همه جای دنیا بر عکسه
اول زیر ساخت آماده میشه و تمامی مسیر مشخص میشه و بعد اقدام به فروش میکنن
تو ایران
هنوز پرسنل نمیدونن چی به چیه اینا با تبلیغ گوش عالمو کر کردن !!

-----

من خودم گیلانم و فعلا اینجا خبری نیست ولی همینطور که گفتم به دلیل اهمیت و علاقه به کیفیت نت پیگیر هستم (( حتی تو تاپیک تهران:n02: ))
حتی اگه گیلان ارائه هم بشه اولش اقدام به خرید نمیکنم
تا امتجانش رو پس نده !!
اینا شب میخوابن صبح یه طرح جدید میدن و یه بامبولی رو مشتری پیاده میکنن !!:n29: :n15: (( اینا دزد تر از این حرفان - نت رو فیبر 1 گیگ میگیری صبح پا میشی میبینی پیام اومده مشترک گرامی با توجه به تقسیم عادلانه سرعت شرکت مخابرات با رعایت حقوق مشترک سرعت شما را به 200 کیلوبایت تغییر داد :n02: ))

خیلی امیدوارم حداقل 1 تا 2 سال دیگه بشه نت رو فیبر رو تجربه کرد (( حالا 1گیگابیت نشد همون 300 هم خوبه ))
ولی رو فیبر و یا کیفیت خوب
نه VDSL ک ترمیم شده همون Adsl هست - باز مسیری کوتاه هم باشه مسی هست !!

essien
01-05-2017, 18:46
نه، یک ساختمون هستش با 20 واحد و به من گفتن مشکلی نیست اگه یکی هم باشم!
البته من گفتم جایی که هستیم شلوغه و ساختمون و واحد زیاده
ما که 30 واحدیم به ما گفتن 10 واحد باید درخواست بده البته برای FTTH .
به این سادگیا هم کسی زیر بار هزینه اش نمیره ...

ولی من از یه چیزی می ترسم.
اینهمه زور بزنیم هزینه کنیم این سیستم جدید و برقرار کنیم، ولی آخرش بجای 100 مگ سرعت به ما 17 مگ بصورت شیر شده و 1 به 8 بدن :n02:
حرف هم بزنیم بگن ما سرویس 16 تا 100 مگ دادیم پس حالا که سرعتتون 17 هستش همه چی نرماله !
کدوم ISP الان 24 ساعت حداکثر سرعت و میده !؟
همشون تایمهای پیک دارن ...
احتمالا این سرویس هم همینه .تکنولوژی عوض شده ولی اخلاق اینا که همونه! :n10:

کاش وزارت ارتباطات یه قانونی میذاشت نتونه شرکتی همچین سرویسی ارائه کنه مثلا 16 تا 100 ! آخه چیه این آفر!؟؟؟
باید حداقل سرعت و نصف حداکثر سرعت تضمین کنن ...

albertxx
01-05-2017, 22:26
ما که 30 واحدیم به ما گفتن 10 واحد باید درخواست بده البته برای FTTH .
به این سادگیا هم کسی زیر بار هزینه اش نمیره ...

ولی من از یه چیزی می ترسم.
اینهمه زور بزنیم هزینه کنیم این سیستم جدید و برقرار کنیم، ولی آخرش بجای 100 مگ سرعت به ما 17 مگ بصورت شیر شده و 1 به 8 بدن :n02:
حرف هم بزنیم بگن ما سرویس 16 تا 100 مگ دادیم پس حالا که سرعتتون 17 هستش همه چی نرماله !
کدوم ISP الان 24 ساعت حداکثر سرعت و میده !؟
همشون تایمهای پیک دارن ...
احتمالا این سرویس هم همینه .تکنولوژی عوض شده ولی اخلاق اینا که همونه! :n10:

کاش وزارت ارتباطات یه قانونی میذاشت نتونه شرکتی همچین سرویسی ارائه کنه مثلا 16 تا 100 ! آخه چیه این آفر!؟؟؟
باید حداقل سرعت و نصف حداکثر سرعت تضمین کنن ...

کی گفته سرعت شیر شده 1 ب 8 رو شرکت ها انجام میدن ؟؟؟
این دستور و قانون از بالاتر ها میاد و باید اجرایی بشه
چند سال قبل واسه سرعت کم شکایت کردم طرف زنگ زد گفت سرعتی که گرفتید در اصل برای 8 نفر اشتراکی هست و مشکلی از طرف شرکت نیست
یعنی اگه 8 مگا بیت بگیری باید سرعت 1 مگابایت بدن ولی اگه 128 کیلوبایت دادن نباید اعتراض کنید ....

کلا کسی علاقه ای به پیشرفت نت تو ایران نداره
این محدودیت و ..... همش ازجاهای دیگست
مگه شرکت بدش میاد سرعت بیشتر بده ؟؟ پول بیشتر میگیره!!!

ase_pase
02-05-2017, 19:13
این قانون اشتراک 1 به 8 رو به خاطر شرایط و موارد خاص مختلف سال ها پیش از جاهایی خاص گذاشتن و الان چندان جدی گرفته نمیشه اما ISP ها چون به سودشون هست حرف و اعتراضی به برداشتنش نمیکنن چون الان خیلی راحت سرعت/کیفیت بالاتر میدن و کسی هم کاری نداره اما به محض ورود مشکل و کاهش سرعت و... خیلی راحت میگن ما این سرعت رو قانونا باید به شما بدیم و در ضمن اشتراک 1 به x هم داریم که اگه یک/ایکسم اون سرعت/کیفیت هم بدیم بازم مشکلی نداریم.
یعنی بازی 2 سر برد برای قانون گذار و ISP و بازی 2 سر باخت برای مصرف کننده

essien
02-05-2017, 21:46
یادتون باشه میگفتن این قانون adsl تو تمام کشورهاست که ماهیتی شیر شده داره و ...!!!
بعدها که اینترنت حجمی شد متاسفانه بازم این مشکلات به نوعی بود. شرکتها تایم پیک دارن و بعضا خیلی هم طولانیه . من الان از شرکتی adsl دارم که از 3 عصر تایم پیکش شروع میشه تا طرفای 1 شب .
بنظر من حداقل کاری که باید انجام بدن همینه که قانونی بذارن بگن حداقل سرعت ، باید نصف حداکثر سرعت اسمی سرویس باشه .
اینکه نشد adsl میگیری میگن سرویس 2 تا 16 مگ!
ftth میگیری میگن 16 تا 100 مگ !
td-lte میگیری میگن 4 تا 40 مگ این دیگه فاجعه است ...

تا یه اندازه ای حداقل سرعت گارانتی بشه که بتونیم تا حدی رو این سرویس هامون حساب کنیم .
جالبه تکنولوژی میاد که سرعتهای بالاتر و تجربه کنیم ولی انقد یه وقتایی سرعت میاد پایین که تکنولوژی هم بی معنی میشه ، بدتر از اون اعتراضی هم بکنیم وارد نیست ...

amirbrad
02-05-2017, 22:23
دوستان ، منی که فاصلم با مرکز مخابرات زیاده چطوری میخوان فیبرکشی کنن! یعنی بخاطر یک نفر تا دم در خونه فییر میکشن!؟
من اصلا سر در نمیارم چیکار میخوان بکنن کاش مراحل کارو کامل توضیح میدادن، پول بدیم بره واسه چند سال دیگه!
بعدش خطی که بهشون معرفی میکنیم تبدیل میشه به فیبر و با خطهای دیکه بنام و ساختمان کاری ندارن!؟
اگر دونه دونه بخوان فیبر بدن که ارزش نداره یدفعه ضربتی کل ایران و انجام بدن بعدشم تی وی کابلی و خط دیجیتال و ....
لینکی که میگه کدوم مراکز مخابراتی در تهران ارایه میدن چیه؟

Sent from my iPhone using Tapatalk

ase_pase
03-05-2017, 01:47
دوستان ، منی که فاصلم با مرکز مخابرات زیاده چطوری میخوان فیبرکشی کنن! یعنی بخاطر یک نفر تا دم در خونه فییر میکشن!؟
من اصلا سر در نمیارم چیکار میخوان بکنن کاش مراحل کارو کامل توضیح میدادن، پول بدیم بره واسه چند سال دیگه!
بعدش خطی که بهشون معرفی میکنیم تبدیل میشه به فیبر و با خطهای دیکه بنام و ساختمان کاری ندارن!؟
اگر دونه دونه بخوان فیبر بدن که ارزش نداره یدفعه ضربتی کل ایران و انجام بدن بعدشم تی وی کابلی و خط دیجیتال و ....
لینکی که میگه کدوم مراکز مخابراتی در تهران ارایه میدن چیه؟

بله تا دم خونه فیبر رو میارن (البته فعلا مناطقی که از قبل فیبر(کابل برگردان) شده باشه یعنی فکر کنم همون جاهایی که خط ها pcm بود و اینا ) ولی چون خودشون هم رسما گفتن که تو فاز اول صرفه اقتصادی تو اولویت هستش باید جایی که تا دم خونه فیبر میارن حداقل بیشتر از 10 درخواست باشه تو اون قسمت (مثلا 10 تا واحد یک ساختمان و چند واحد تو چندتا ساختمان نزدیک). البته این 10 تا رو از روی تماس ها و... حدس زده شده و ممکنه کمتر یا بیشتر باشه.
الان تو مناطقی که فیبر بودن از قبل و درخواست ftth زیاد باشه میان و انجام میدن.
واسه اینکه ببینید میشه الان درخواست بدین یا نه هم میشه زنگ بزنین 2020 و هم میشه از سایت مخابرات درخواست بدین.
وقتی درخواست میدین و مثلا ثبت نام میکنین پولی ازتون نمیخوان و فقط شماره تلفن و مالک و شماره ملی رو میگیرن و چک میکنن که میشه یا که البته همین چک کردن چند روز طول میکشه ولی میشه مستقیما برین سایت مخابرات و ثبت نام کنین و شماره رو وارد کنید و ببنید که اصلا شماره و خطی که دارین جایی هستش که ftth بدن یا نه. (گرفتن خط بیشتر واسه این هستش که ببینن کدوم منطقه و مرکز مخابراتی هستین تا ببنین امکان فیبر رو دارین الان یا نه).
اگه بشه که هزینه 200 تا 600 تومانی باید پرداخت کنید برای رسوندن تا دم خونه + هزینه فیبرکشیدن توی خونه که به عهده خودتون هستش و بعد هم سرویس گرفتن و بقیه ماجرا
اگه هم که کل واحد های یک ساختمان با هم و همه درخواست بدن که میخوان فیبر کشی داخل ساختمان هم رایگان میشه (البته اینطوری که خودشون میگن)
واسه چک کردن میشه به این آدرس برین و یک بسته رو بردارین و و ثبت نام کنید.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]!/service/ftth
احتیاجی نیستش که مراحل رو کامل کنید و فقط شماره چک کنید که میشه یا نه و بعدش اگه خواستین ادامه بدین.
1.انتخاب بسته و زدن سفارش
2.وارد کردن یک موبایل و یوزر ساختن
3.اینجا هم شماره ثابت رو میزنین که معلوم بشه میشه ftth الان ثبت نام کنید یا نه.
4.من اینجا به بعدش رو دیگه نرفتم و اومدم بیرون :دی

من فعلا اینا دستگیرم شده :دی

naser.051
03-05-2017, 11:32
این فقط واسه تهرانه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]!/service/ftth

یا شهرستان ها هم هست؟ شماره تلفن مشهد قبول نمیکنه چرا؟

اقا اصلا برام سوال شده تو سایت مخابرات یک چیز نوشته با 2020 تماس میگرم یک چیز میگن یکی نیست به اینا بگه اخه وقتی فیبر میاری چند تا ادم کار درست بزار سرکار که حداقل بدونن فیبر چیه

ase_pase
03-05-2017, 19:35
این فقط واسه تهرانه

یا شهرستان ها هم هست؟ شماره تلفن مشهد قبول نمیکنه چرا؟

اقا اصلا برام سوال شده تو سایت مخابرات یک چیز نوشته با 2020 تماس میگرم یک چیز میگن یکی نیست به اینا بگه اخه وقتی فیبر میاری چند تا ادم کار درست بزار سرکار که حداقل بدونن فیبر چیه

والا من واسه تهرانشو میدونستم و تاپیک هم واسه تهرانه فکر کنم
اما یکی از اقوام واسه مشهد پرسیده بود مثل اینکه اونجا هم یک کارایی میکنن
بهترین راه اینه که جای 2020 برین مرکز مخابراتی و سوال کنین

پ.ن : با این سرعت های وحشتناک بالای ایرانسل تو مشهد اگه خود مصرف روزانه بالا نباشه و فقط دانلود بالا باشه خیلی خوب جواب میده ها.....

mohammad_87
03-05-2017, 22:37
من از طریق دنیای شگفت انگیز!!!!!! مخابرات درخواست سرویس تانوما رو زدم اما زده امکان نصب سرویس FTTH بر روی این شماره وجود ندارد
ما منطقمون فیبره.لااقل نمیشه vdsl گرفت؟

مخابرات پنجشنبه ها هستند که فردا حضوری برم بپرسم؟

و اینکه این سرویسهای ابریما و زینما هزینه یکسال هست یا یکماه؟؟کسی استفاده کرده تجربش رو بگه؟

naser.051
04-05-2017, 11:54
من از طریق دنیای شگفت انگیز!!!!!! مخابرات درخواست سرویس تانوما رو زدم اما زده امکان نصب سرویس FTTH بر روی این شماره وجود ندارد

و اینکه این سرویسهای ابریما و زینما هزینه یکسال هست یا یکماه؟؟کسی استفاده کرده تجربش رو بگه؟

tci.ir در اینجا ثبت نام خاستین انجام بدین؟ این سایت علکیه هرشمارهخ ای میزنی امکان نصب سرویس FTTH بر روی این شماره وجود ندارد سایتش علکیه

ase_pase
06-05-2017, 18:42

به نظرم با 2020 تماس بگیرین یا مخابرات منطقه ای برین بهتره

======

دوستانی که ftth یا vdsl ثبت نام کردن خبر جدیدی دارن ؟

ase_pase
07-05-2017, 21:39
خب تکلیف من که روشن شدش :n02:
مرکز سلمان فارسی در حال حاضر ftth ارائه نمیدن. :n03:
اگه درست متوجه شده و اشتباه نکرده باشم و با توجه به آگهی مناقصه لینک زیر بعیده که این مرکز مخابراتی زودتر از اواخر شهریور FTTH ارائه بدن.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یک پشنهاد دارم یک تاپیک ایجاد کنیم تا هرکس نتیجه گرفت اعلام کنه که تو هرشهر کدوم مرکز مخابراتی سرویس FTTH و VDSL میدن و کدوم ها نمیدن.

amirbrad
07-05-2017, 22:27
به نظرم اولویت این طرح باید برای مناطقی باشه که از مرکز مخابرات دور هستن، اگر بخوان هر جا که نزدیکتره مقدماتشو فراهم کنن که هنر نکردن! اصلا کارشناسی نکردن ببینن بیشتر نارضایتی از خرابی خط و نویز و فاصله کجاست الویت بندی کنن.

حیزون
08-05-2017, 05:09
به نظر میرسه یه ترفند انتخاباتی ه

prjroom
08-05-2017, 06:42
به نظر میرسه یه ترفند انتخاباتی ه

بنظر من با اين خبر بيشتر مشخص ميشه كه مخابرات در يك حركت رو به جلو ميخواسته كه انحصاري براي ftth به mtn داده نشه

moslem-visual
08-05-2017, 07:22
منم که زنگ زدم 2020 واسه مرکز نظری گفت پاشید حضوری برید مرکز بپرسید :| مرسی

حیزون
08-05-2017, 09:29
بنظر من با اين خبر بيشتر مشخص ميشه كه مخابرات در يك حركت رو به جلو ميخواسته كه انحصاري براي ftth به mtn داده نشه

داده نمیشه دوست گرامی ، تجهیزات نوری مخابرات فقط به مشترکان مخابرات میتونن سرویس بدند. ایرانسل هم اپراتور موبایل هست و نمیزارند ftth بکشه تا در خونه ها حتی اگه mtn آفریقا سرمایه داشته باشه که نداره .. وضع کشور افریقای جنوبی این روز ها خراب است و بی شباهت به ونزوئلا نیست . mtn irancell از پدیده های دیگر دولت بهار بود و همین طور که از آرمان های بهار فاصله میگیریم اون هم باید بند و بساطش رو جمع کنه بده به مخابرات . ftth هم کاری هست که چون بیل و کلنگ داره بیشتر در راستای کارای شهرداری هست تا مخابراتی ..

prjroom
08-05-2017, 09:47
داده نمیشه دوست گرامی ، تجهیزات نوری مخابرات فقط به مشترکان مخابرات میتونن سرویس بدند. ایرانسل هم اپراتور موبایل هست و نمیزارند ftth بکشه تا در خونه ها حتی اگه mtn آفریقا سرمایه داشته باشه که نداره .. وضع کشور افریقای جنوبی این روز ها خراب است و بی شباهت به ونزوئلا نیست . mtn irancell از پدیده های دیگر دولت بهار بود و همین طور که از آرمان های بهار فاصله میگیریم اون هم باید بند و بساطش رو جمع کنه بده به مخابرات . ftth هم کاری هست که چون بیل و کلنگ داره بیشتر در راستای کارای شهرداری هست تا مخابراتی ..

دوست گرامي داستان اينه كه تو دولت بهار كنسرسيوم ايرانيان نت مجري فيبر درب منازل يا همون ffth شد . ولي در عمل هيچ كاري نكرد و سرمايهگذاري نكرد تا مدت حفاظتش تمام شد سازمان تنظيم شرط ميكنه براش براي تمديد دوره حفاظتش سرمايه گذار جذب كنه و ظاهرا دولت مايل بود با حذف تحريمها مانع از اين بشه كه mtn سود اين مدتش رو از كشور خارج كنه و mtn هم بشرط تمديد دوره خفاظت و باز هم حفاظت اين دفعه fftc يعني يك انحصار فوقالعاده درخواست ميده تو اين حين بهمن 95 مخابرات دست به كار ميشه و اولين سرويس رو بصورت پايلوت به چند هتل و ... تو اصفهان بنام يوتانت بده و حالا با جدي شدن mtn قصدش احتمالا گرفتن فضاست
اما در مورد نوع تجهيزات خوب پروانه fcp مشخصه هرنوع دسترسي شبكه ثابت حالا كلنگ باشه يا دكل فقط ثابت باشه
اگر فيبرو تا تو خانه تحويل بده ميشه ftth تجهيزاتشون هم استاندارده

مثل adsl

hosseinscoot
08-05-2017, 15:20
سلام. منم امروز رفتم مرکز مخابرات جماران و با رییس مرکز صحبت کردم. گفتن فقط واسه ساختمان های نوساز و مجتمع های واحد بالا انجام میدن و حداقل 20 واحد باید باشه. منم گفتم 1 واحد بیشتر نیستم گفت پس باید اختصاصی بگیری که هزینه ش بالاس. مثل اینکه فعلا باید بیخیال فیبر نوری بشیم

essien
09-05-2017, 00:29
سلام. منم امروز رفتم مرکز مخابرات جماران و با رییس مرکز صحبت کردم. گفتن فقط واسه ساختمان های نوساز و مجتمع های واحد بالا انجام میدن و حداقل 20 واحد باید باشه. منم گفتم 1 واحد بیشتر نیستم گفت پس باید اختصاصی بگیری که هزینه ش بالاس. مثل اینکه فعلا باید بیخیال فیبر نوری بشیم
.
فعلا باید دست نگه داشت ...
به من گفتن 10 واحد درخاست بدن میایم .
به یکی گفتن 1 واحد هم بخاد زود میایم !
ببینیم تکیلیف MTN و ... چی میشه اینا بیان جلو بلکه یه تکونی خوردن ...

farid_givehchin
09-05-2017, 12:36
سلام
اول از همه یه چیز مشخص کنیم که VDSL و FTTH تو تمام دنیا و ایران و مخابرات ایران دوتا چیز جدا از هم هستند و تو FTTH که تو ایران پیاده سازی میکنند فیبر یک قدم به مشترک نزدیک تر میشه(تا روی دیوار جلوی در خونتون میاد حداقل) با اپراتور هم که صحبت کردم دقیقا همینو تایید کردن و گفتن VDSL شما باید نهایت 300 متر فاصله داشته باشید از کافوی نوری(که من قبلا در موردشون صحبت کردم) و همونطوری که دوستان گفتند الان از نظر سرعت(دوباره بخونید از نظر سرعت) این دوتا تفاوتی با هم ندارند و ماکزیمم 100 مگابیت میدن(شاید روی فیبر سرعت بالاترم بدن چون تو تاپیک فیبرنوری گفتن 1گیگابیتم میدن ولی هنوز خبری نیست)
این تصویر یه MDU یا کافوی نوری هست که فیبر نوری از مرکز مخابراتی پس از گذشتن از ترمینال های سر راه که اونام شبیه همین هستن بدون کنتور برق میاد داخلش و بعدش از طریق کابل مسی میاد رو پست های ابونه روی دیوار خونتون و در ادامه تقسیم میشه تو منزل شما و اپارتمان های مجاور شما معنیش این میشه که اگر از این کافو ها سر کوچتون وجود داره و کنتور برقش هم وصل باشه(چراغ کنتورش چشمک بزنه) شما میتونید VDSL بگیرید که عقلانی ترین کار در وضعیت موجود با صرف کمترین هزینه هست شما یک دستگاه مودم VDSL/ADSL میخوایید که تو بازار ایران کم پیدا میشه و قیمتش چند برابر مودم ADSL هست و میتونید درخواست یه خط تلفن به قیمت 100 تومن هم بدید که قابلیت جابجای رو گوشیتون هم داره مثل اینکه هم چنین میتونید از ADSL خیلی پایدارتری استفاده کنید با ماکزیمم سرعت 24 مگابیت زمانی هم که با اپراتور های 2020 تماس میگیرید اونا از طریق شماره دستگاه MDU بهش ریموت میزنند و کانکت شدن و تمام مراحل رو میتونند ببیند

حالا بریم سروقت FTTH که مرحله ای هست که بعد این دستگاه ها هم تا پست ابونه فیبنوری ادامه پیدا میکنه و الان اکثر جاهای که کافوی نوری قرار داده باشن کنارش و اطرافش حتما یه ابونه نوری هم هست که من عکسشو صفحات گذشته قرار دادم مخصوصا مناطق تجاری و اداری مرکز شهر ،بانک ها،موسسات بزرگ،پاساژها....اینا اکثرا دارن من تونستم از داخل یکشون که درش باز مونده بود عکس بگیردم(الان باز دوستان میان میگن که فیبر به ناکجا اباد رسوندن)مربوط به خیابان ولیعصر حوالی میدان ولیعصر هست

این خبر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) تایید میکنه سرعت فیبر نوری یک گیگابیت بر ثانیه هست

پس تا اینجا مشخص شد که چه دوستانی میتونند VDSL بگیرن و چه دوستانی فیبر نوری،خواهش میشه مباحث مربوط به فیبر نوری داخل تاپیک تانوما ادامه پیدا کنه و VDSL ها اینجا،این تستی هم که دوستمون پایین گذاشتن بد نیست ولی پینگ جالبی هم نداره در مورد مودم و اینکه کجا هستند هم توضیح بدن ممنون میشم

a66sh
09-05-2017, 16:35

اينا تست هاى سرويس VDSL هست كه گرفتم خودم از دو تا سرور داخل و خارج، سرويس زمرد هست، دوستان مى خواستن حدود پينگ رو ببينن

srx190d
09-05-2017, 16:55
زياد جالب نيست
نه پينگ و نه سرعت
ولي بازم به نسبت خوب كسي كه موقعيت بهتر و ارزان تر نداشته باش

from my iPhone 7 using Tapatalk by JAVAD

mntkal
09-05-2017, 22:08
من امروز نمایشگاه کتاب تهران بودم که دیدم یک غرفه به نام تانوما زدن، رفتم گفتم چجوریه و اینا، گفتن اینترنت از کجا میگیری که گفتم از ایرانسل 4جی میگیریم،ناگهان شروع به بدگویی از ایرانسل کردن و گفتن که ایرانسل خوب نیست و بدرد نمیخوره و حتی ADSL بهتره!.... و به من سرویس های 16 مگابیت کاملا جدید VDSL پیشنهاد دادن(غیر از سرویس های موجود فیروزه، زمرد، الماس و مروارید) و من که جا خورده بودم از این همه بدگویی از رقیب!:n04:، با تعجب گفتم ایرانسل که داره 40 مگابیت میده و قیمت هر گیگ 1900 تومن، ایشون اول زیر بار نرفت که ایرانسل 40 مگابیت و هرگیگ 1900 تومن میده و درنهایت دیدن من هم اینترنت 16مگابیت نمیخوام؛ گفتن پس شما باید FTTH بگیری و ...
اما موضوع هزینه اتصال خط برای FTTH، همونطور که دوستمون گفتن تا دم در رایگان و بقیه فیبر نوری داخل منزل با خودمون هست؛ من گفتم یعنی هیچ هزینه اتصالی نیست؟ گفتن اگر خط ثابت دارید نه ما دم در خونه فیبر رو تحویل میدیم که بکشید داخل(البته موضوع بحث برای تک واحد مسکونی بود و ایشون نگفتن اگر همه واحد ها درخواست سرویس های تیکدار فیبر داخلی بدن فیبر کشی داخلی هم رایگان میشه -اونطور که در بروشور آمده). در نهایت شماره تلفن رو یادداشت کردن که برای امکان ارائه FTTH بررسی بشه.

من فکر میکنم اگر VDSL رو با هزینه راه اندازی رایگان و سرویس الماس1 100 مگابیتی بدن، با یک هزینه 300-500 تومنی برای مودم VDSL- اگر وعده یک هفته رایگان در ماه محقق بشه- جمع بندی بنده این هست که VDSL بر نت ایرانسل میچربه.
پ.ن. البته اگر FTTH هم اونطور که در این خبر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])امده، هزینه کلی 300-500 برای هم مودم و هم سیم کشی داشته باشه، عاقلانه تر گرفتن همون FTTH هست که امکان رشد سرعت بیشتر در آینده هم داره.

MMDFullHD
09-05-2017, 22:16
سلام
اول از همه یه چیز مشخص کنیم که VDSL و FTTH تو تمام دنیا و ایران و مخابرات ایران دوتا چیز جدا از هم هستند و تو FTTH که تو ایران پیاده سازی میکنند فیبر یک قدم به مشترک نزدیک تر میشه(تا روی دیوار جلوی در خونتون میاد حداقل) با اپراتور هم که صحبت کردم دقیقا همینو تایید کردن و گفتن VDSL شما باید نهایت 300 متر فاصله داشته باشید از کافوی نوری(که من قبلا در موردشون صحبت کردم) و همونطوری که دوستان گفتند الان از نظر سرعت(دوباره بخونید از نظر سرعت) این دوتا تفاوتی با هم ندارند و ماکزیمم 100 مگابیت میدن(شاید روی فیبر سرعت بالاترم بدن چون تو تاپیک فیبرنوری گفتن 1گیگابیتم میدن ولی هنوز خبری نیست)
این تصویر یه MDU یا کافوی نوری هست که فیبر نوری از مرکز مخابراتی پس از گذشتن از ترمینال های سر راه که اونام شبیه همین هستن بدون کنتور برق میاد داخلش و بعدش از طریق کابل مسی میاد رو پست های ابونه روی دیوار خونتون و در ادامه تقسیم میشه تو منزل شما و اپارتمان های مجاور شما معنیش این میشه که اگر از این کافو ها سر کوچتون وجود داره و کنتور برقش هم وصل باشه(چراغ کنتورش چشمک بزنه) شما میتونید VDSL بگیرید که عقلانی ترین کار در وضعیت موجود با صرف کمترین هزینه هست شما یک دستگاه مودم VDSL/ADSL میخوایید که تو بازار ایران کم پیدا میشه و قیمتش چند برابر مودم ADSL هست و میتونید درخواست یه خط تلفن به قیمت 100 تومن هم بدید که قابلیت جابجای رو گوشیتون هم داره مثل اینکه هم چنین میتونید از ADSL خیلی پایدارتری استفاده کنید با ماکزیمم سرعت 24 مگابیت زمانی هم که با اپراتور های 2020 تماس میگیرید اونا از طریق شماره دستگاه MDU بهش ریموت میزنند و کانکت شدن و تمام مراحل رو میتونند ببیند

حالا بریم سروقت FTTH که مرحله ای هست که بعد این دستگاه ها هم تا پست ابونه فیبنوری ادامه پیدا میکنه و الان اکثر جاهای که کافوی نوری قرار داده باشن کنارش و اطرافش حتما یه ابونه نوری هم هست که من عکسشو صفحات گذشته قرار دادم مخصوصا مناطق تجاری و اداری مرکز شهر ،بانک ها،موسسات بزرگ،پاساژها....اینا اکثرا دارن من تونستم از داخل یکشون که درش باز مونده بود عکس بگیردم(الان باز دوستان میان میگن که فیبر به ناکجا اباد رسوندن)مربوط به خیابان ولیعصر حوالی میدان ولیعصر هست

این خبر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) تایید میکنه سرعت فیبر نوری یک گیگابیت بر ثانیه هست

پس تا اینجا مشخص شد که چه دوستانی میتونند VDSL بگیرن و چه دوستانی فیبر نوری،خواهش میشه مباحث مربوط به فیبر نوری داخل تاپیک تانوما ادامه پیدا کنه و VDSL ها اینجا،این تستی هم که دوستمون پایین گذاشتن بد نیست ولی پینگ جالبی هم نداره در مورد مودم و اینکه کجا هستند هم توضیح بدن ممنون میشم
داداش الان تو محل ما پره ازین mdu ها
همه هم دیدم مارکایی دارین Zte و ازین ها هم هست سایزشون ازینی که هست بزرگ تره
نکنه مال adsl هست؟

xomax
09-05-2017, 23:28

اينا تست هاى سرويس VDSL هست كه گرفتم خودم از دو تا سرور داخل و خارج، سرويس زمرد هست، دوستان مى خواستن حدود پينگ رو ببينن
کمبود پهنای باند بین الملل به شدت مشهوده. پینگ هم به قول دوستان جالب نیست. فقط چه ساعتی تست گرفتید دوست عزیز؟ اگه میشه در ساعات عادی و اوج مصرف یه تست با سرور های آلمان و تست تک کانکشن هم بگیرید. تشکر

farid_givehchin
09-05-2017, 23:43
داداش الان تو محل ما پره ازین mdu ها
همه هم دیدم مارکایی دارین Zte و ازین ها هم هست سایزشون ازینی که هست بزرگ تره
نکنه مال adsl هست؟

گفتم که باید راه اندازی شده باشه و نشونش هم نصب کنتور برق و چشمک زدنه چراغ روی کنتور هست
اکثر تجهیزات مخابراتی کشور برای هواوی و زد تی ای هست
این mdu که من عکسشو گذاشتم برای 550 خط + یه تعدادی خط تلفن چهار رقمی هست نمونه های بزرگتر هم داره حتی من اگه اشتباه نگم تو خیابان جردن سه تا کنار هم دیدم ولی جاهای دیگه دوتایی زیاد دیدم
برای ADSL نیازی به اینا نیست و با کافوی مسی میتونند سرویس بدن،اینارو برای VDSL نصب میکنن که با ADSL هم سازگاره
صبحمن زنگیدم مخابرات خودمون و بهشون یاد دادم که خط من فیبر هست برای کدوم mdu هستم و گفتن باید ماژولشو نصب کنن روی دستگاه که من کم اوردم چی بگم و شک دارم اونا خودشونم بفهمن چی میگن....دستگاهی که vdsl2 ساپورت میکنه تو مشخصاتشم نوشته شده دیگه ماژول چی باید نصب بشه روش؟الان که لازم ندارم ولی جدی بشه شکایت میزنم که تکلیف ماژول معلوم بشه

a66sh
09-05-2017, 23:44
کمبود پهنای باند بین الملل به شدت مشهوده. پینگ هم به قول دوستان جالب نیست. فقط چه ساعتی تست گرفتید دوست عزیز؟ اگه میشه در ساعات عادی و اوج مصرف یه تست با سرور های آلمان و تست تک کانکشن هم بگیرید. تشکر

اين تست ها براى حدود ساعت پنج و ربع هستش و البته خودم اين سرويس رو ندارم و خونه ى كسى بودم كه داشتن سرويس رو، دفعه ى بعد كه رفتم باز هم تست مى گيرم ميذارم حتما. خواهش مى كنم

حیزون
10-05-2017, 07:17
سلام

با تشکر از توضیحات مکفی شما دوست گرامی .

فقط توضیح ندادی که فیبر تا دم در خونه میاد تا تو اون باکس سفید از اونجا پورت شبکه میشه میاد تو خونه یا بعد از اون باکس هم باز فیبره تا میاد میخوره پشت مودم نوری شما .. و خودتون باید تلفن وصل کنید پشت مودم .. چون اگه قرار بود شبکه بشه اون باکس سفید یه آداپتور هم میخورد که بیرون از خونه همچین چیزی نمیشه

farid_givehchin
10-05-2017, 07:43
با تشکر از توضیحات مکفی شما دوست گرامی .

فقط توضیح ندادی که فیبر تا دم در خونه میاد تا تو اون باکس سفید از اونجا پورت شبکه میشه میاد تو خونه یا بعد از اون باکس هم باز فیبره تا میاد میخوره پشت مودم نوری شما .. و خودتون باید تلفن وصل کنید پشت مودم .. چون اگه قرار بود شبکه بشه اون باکس سفید یه آداپتور هم میخورد که بیرون از خونه همچین چیزی نمیشه

فعلا که پیاده سازی نکردن ولی لحتمال اینکه فیبر بیاذ داخل منزل شما بالاتر از هر چیز دیگه ایه چون میگن باید تمامی اعضای ساختمان درخواست بدن تا مخابرات هزینه فیبرکشی پرداخت کنه....ولی اگر تا همون ابونه ها فیبر باشه بعدش تا خونه مسی بمونه هم میشه سرعت تا یک گیگ در فاصله زیر صد متر با استفاده از G.FAST داد

farid_givehchin
10-05-2017, 10:31
من امروز نمایشگاه کتاب تهران بودم که دیدم یک غرفه به نام تانوما زدن، رفتم گفتم چجوریه و اینا، گفتن اینترنت از کجا میگیری که گفتم از ایرانسل 4جی میگیریم،ناگهان شروع به بدگویی از ایرانسل کردن و گفتن که ایرانسل خوب نیست و بدرد نمیخوره و حتی ADSL بهتره!.... و به من سرویس های 16 مگابیت کاملا جدید VDSL پیشنهاد دادن(غیر از سرویس های موجود فیروزه، زمرد، الماس و مروارید) و من که جا خورده بودم از این همه بدگویی از رقیب!:n04:، با تعجب گفتم ایرانسل که داره 40 مگابیت میده و قیمت هر گیگ 1900 تومن، ایشون اول زیر بار نرفت که ایرانسل 40 مگابیت و هرگیگ 1900 تومن میده و درنهایت دیدن من هم اینترنت 16مگابیت نمیخوام؛ گفتن پس شما باید FTTH بگیری و ...
اما موضوع هزینه اتصال خط برای FTTH، همونطور که دوستمون گفتن تا دم در رایگان و بقیه فیبر نوری داخل منزل با خودمون هست؛ من گفتم یعنی هیچ هزینه اتصالی نیست؟ گفتن اگر خط ثابت دارید نه ما دم در خونه فیبر رو تحویل میدیم که بکشید داخل(البته موضوع بحث برای تک واحد مسکونی بود و ایشون نگفتن اگر همه واحد ها درخواست سرویس های تیکدار فیبر داخلی بدن فیبر کشی داخلی هم رایگان میشه -اونطور که در بروشور آمده). در نهایت شماره تلفن رو یادداشت کردن که برای امکان ارائه FTTH بررسی بشه.

من فکر میکنم اگر VDSL رو با هزینه راه اندازی رایگان و سرویس الماس1 100 مگابیتی بدن، با یک هزینه 300-500 تومنی برای مودم VDSL- اگر وعده یک هفته رایگان در ماه محقق بشه- جمع بندی بنده این هست که VDSL بر نت ایرانسل میچربه.
پ.ن. البته اگر FTTH هم اونطور که در این خبر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])امده، هزینه کلی 300-500 برای هم مودم و هم سیم کشی داشته باشه، عاقلانه تر گرفتن همون FTTH هست که امکان رشد سرعت بیشتر در آینده هم داره.

شک نکنید اینترنت بیسیم به پای ثابت نمیرسه و همچنین بخاطر همون مسایل که در مورد هزینه فیبر کشی و اجماع تمام ساکنین ساختمان لازم هست تا بعدش بیان فیبر بکشن من FTTH پیشنهاد نکردم در ثانی دوستان سرعت ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه معادل ۱۲.۵ مگابایت بر ثانیه هست که واقعا فکر نمیکنم کم باشه شما به راحتی تو این سرعت ویدیو های 4k استریم میکنید زیر 2 دقیقه فایل یک و نیم گیگاباتی دانلود میکنید در ثانی تکنولوژی خانواده vdsl هم تا 300 مگ مبتونه ارایه بشه
فیبر نوری با این هزینه ها و سطح دسترسی بیشتر مناسب شرکت ها هست
با همه این صحبت ها الماس 1 سوییت اسپات این طرح ها هست

mntkal
10-05-2017, 11:06
شک نکنید اینترنت بیسیم به پای ثابت نمیرسه و همچنین بخاطر همون مسایل که در مورد هزینه فیبر کشی و اجماع تمام ساکنین ساختمان لازم هست تا بعدش بیان فیبر بکشن من FTTH پیشنهاد نکردم در ثانی دوستان سرعت ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه معادل ۱۲.۵ مگابایت بر ثانیه هست که واقعا فکر نمیکنم کم باشه شما به راحتی تو این سرعت ویدیو های 4k استریم میکنید زیر 2 دقیقه فایل یک و نیم گیگاباتی دانلود میکنید در ثانی تکنولوژی خانواده vdsl هم تا 300 مگ مبتونه ارایه بشه
فیبر نوری با این هزینه ها و سطح دسترسی بیشتر مناسب شرکت ها هست
با همه این صحبت ها الماس 1 سوییت اسپات این طرح ها هست

حرف شما متین. من الان حدود حداقل 22 متر فیبر کشی تا دم در واحد رو حساب میکنم با متری 15 تومن(؟) میبینم نمیصرفه بخوام 300 بدم برای چیزی که تاثیری توی سرعت نداره و فقط یکم نویز کمتری داره(البته دلیل اصلی مهاجرت من از ADSL به 4G وجود نویز و قطعی زیاد روی خط قبلیمون بود) ان شالله که این بار روی VDSL نویز زیاد نگیریم.(امان از این بساز بفروش ها و مخابرات)
الان سوال شد برام! نویز روی خط رو چطور میشه اندازه گرفت؟ حتما باید یک ADSL امتحانی بگیرم تا بتونم با مودمش نویز رو اندازه بگیرم، یا همینطوری هم میشه؟

farid_givehchin
10-05-2017, 11:23
حرف شما متین. من الان حدود حداقل 22 متر فیبر کشی تا دم در واحد رو حساب میکنم با متری 15 تومن میبینم نمیصرفه بخوام 300 بدم برای چیزی که تاثیری توی سرعت نداره و فقط یکم نویز کمتری داره(البته دلیل اصلی مهاجرت من از ADSL به 4G وجود نویز و قطعی زیاد روی خط قبلیمون بود) ان شالله که این بار روی VDSL نویز زیاد نگیریم.(امان از این بساز بنداز ها)

خونه یکی از اقوام ما قدیمی ساز هست حدود چهل سال ساخت،نویز وحشتناکه خطشون دراپ میشه ما هم رفتیم سه راهی وصل کردیم سیم برق بردیم دم در ابونه تو کوچه به امید اینکه مثلا اونجا نویز کمتره،فکر میکنید نتیجه چی بود؟؟؟بله هیچ تغییری نکرد،چند بار که تست کردیم تو بهترین حالت snr یک واحد میرفت بالا،میرایی خط تغییری نمیکرد....بعدها از یکی از کسانی سر کافو کار میکردن پرسیدم داستان چیه...گفت میدونی چندتا وصله میخوره سیم مسی؟قطر سیما کوچیک بزرگ میشه تا بیاد...خودتو درگیر نکن مخابرات گند میزنه به سیگنال...بعد حرفاشون من بازم قانع نشدم و اینجا که اومدیم و از اول mdu داشت یه کابل جدا برای خودمون دادم کشیدن از ابونه به داخل ساختمان که مثلا هیچی تلفات ندم...بعد که adsl گرفتم دیدم که اصلا فرقی نداره این کارا فاصله کافوی نوری تا اتاق من ماکزیمم 100 متر هست و من رو یه مودم میتونم ماکز 28 مگ بگیرم یکی هم 27 مگ با adsl،حتما میدونید ماکزیمم سرعت که تبلیغ میشه 24 مگابیت هست
خونه قبلی هم زمانی که مسی بود و ما اونجا بودیم و همچنین منزل یکی دیگه از همسایه ها که فاصله داستن ازمون که من تست کردم همین طور بود و عینا نتایج بالا مشاهده شد هیچ تغییری تو پارامترها با تست کردن از سر خط یا حتی پست ابونه مشاهده نشد ولی بازم ارزش داره یک بار از تو کوچه تست کنید

من هرچی تلاش کردم نتونستم این پستارو تجمیع کنم عذر خواهی میکنم

شما باید خطتتون رانژه باشه تا بتونید نویز چک کنید این پارامتر های بر اساس اینکه چه سیگنالی از DSLAM موجود حالا یا تو مرکز برای کافو مسی ها یا تو کافوی نوری میگیرید و میفرستید نشون داده میشه

mntkal
10-05-2017, 12:25
پس من اول صبر میکنم که 2020 (یا مخابرات منطقه) تماس بگیرن و بگن تا کجا فیبر نوری هست که بعد که ADSL تستی رو میگیرم بدونم نویز از کافو تا مودم داره حساب میشه یا به عمق تاسیساتی میره.
البته من اطلاعات فنیم نزدیک به صفر است، ولی برداشت من از حرف اقا فرید اینه که اگر تا کافو فیبر نوری باشه بعد VDSL بگیرم احتمالا نویز دیگه مشکل ساز نمیشه؟ چون قبلا نویز از کافو به قبل هم بوده و این چند صد متر از کافو تا مودم مگر چه قدر میتونه نویز داشته باشه؟ اگر تا کافو فیبر باشه لازمه تست نویز گرفت یا نه؟
پ.ن. البته اگر خروج از قرارداد VDSL، بدون هزینه اضافی امکان پذیر باشه میشه یک ماه گرفت و تست نویز هم روش انجام داد، اگر خیلی بد بود که راحت میشه خارج شد، دیگه نیازی به ADSL و هزینه اضافی هم نیست. ولی این امکان رو فقط برای سرویس فیروزه نوشته ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، یعنی برای الماس حتما باید یک سال تموم شه؟

farid_givehchin
10-05-2017, 14:21
پس من اول صبر میکنم که 2020 (یا مخابرات منطقه) تماس بگیرن و بگن تا کجا فیبر نوری هست که بعد که ADSL تستی رو میگیرم بدونم نویز از کافو تا مودم داره حساب میشه یا به عمق تاسیساتی میره.
البته من اطلاعات فنیم نزدیک به صفر است، ولی برداشت من از حرف اقا فرید اینه که اگر تا کافو فیبر نوری باشه بعد VDSL بگیرم احتمالا نویز دیگه مشکل ساز نمیشه؟ چون قبلا نویز از کافو به قبل هم بوده و این چند صد متر از کافو تا مودم مگر چه قدر میتونه نویز داشته باشه؟ اگر تا کافو فیبر باشه لازمه تست نویز گرفت یا نه؟
پ.ن. البته اگر خروج از قرارداد VDSL، بدون هزینه اضافی امکان پذیر باشه میشه یک ماه گرفت و تست نویز هم روش انجام داد، اگر خیلی بد بود که راحت میشه خارج شد، دیگه نیازی به ADSL و هزینه اضافی هم نیست. ولی این امکان رو فقط برای سرویس فیروزه نوشته ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، یعنی برای الماس باید یک سال تموم شه؟
2020 دیروز شماره منو نگاه کرد گفت میتونید ولی باید برید مرکز سوال کنید ما در مورد موارد فنی و کمبود های مرکز اطلاعی نداریم
میتونید با یک دور زدن تو محل متوجه بشید که فیبر هستند یا مسی و فاصله زیر 300 متر میشه یا نه،چون اون کارمند های اداری تو مرکز مخابراتی هم متوجه نمیشن زیاد باید از بخش شبکه و فنی سوال کرد که شما بهشون دسترسی ندارید(ولی بازم شانستونو امتحان کنید حضوری هم برید بپرسید من تماس گرفتم و گفتند درخواست بدید وصل میکنیم ولی اون لازم بودن ماژول رو نمیدونم بر چه اساسی گفتند)
من با مودم tp-link نتیجه بهتری میگرفتم الان با این ایسوس 25 تا 26 مگ ماکزیمم مینویسه هم چنین SNR 39.6 برای دان استریم هست و میرایی خط عدد ماورای تصور 4
درست متوجه شدید چون یه مقدار زیادی از مسیر فیبر میشه و تجهیزات به شما نزدیکتر میشه دیگه نویز پایین تری میگیرید که اصلا لازمه ی VDSL نویز پایین تر هست اگر تا کافو فیبر باشه دیگه لزومی نداره خیلی که تست بکنید...در ثانی گفتم تا شما درخواست ندید و اونا هم خط رو رانژه نکنن نمیتونید بفهمید نویز خط چنده فقط احتمال اینکه نویزتون بالا باشه دیگه خیلی خیلی کمه
از قدیم اینجوری بود که شما هر روزی که برید درخواست تخلیه بدید تا همون روز روی قبض میاد امیدوارم اینا هم همینجوری باشن

malek911
10-05-2017, 20:49
جالبه هیچ کس از هزینه آبنمان صحبتی نکرده.نکنه سرم کلاه گذاشته مخابرات و ماهی 60 تومن ازم آبنمان گرفته :n28:
البته تو برگ قرار داد واسم زده اینترنت شناور ولی مسعولش میگفت همون ftth هستش

mntkal
10-05-2017, 23:02
جالبه هیچ کس از هزینه آبنمان صحبتی نکرده.نکنه سرم کلاه گذاشته مخابرات و ماهی 60 تومن ازم آبنمان گرفته :n28:
البته تو برگ قرار داد واسم زده اینترنت شناور ولی مسعولش میگفت همون ftth هستش

دوست عزیز اکثر قریب به اتفاق بچه ها هنوز سرویس نگرفتن و تو مراحل اولیه هستن برای همین جز این صفحه تعرفه ها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) چیزی از ابونمان و اینا نمیدونن
الان برای شما سرویس چیه؟ راه افتاده یه تست سرعت بدین؟ ماهی 60 تومن "ابونمان" منظورتون اینه که جدا از هزینه خود سرویس داره گرفته میشه؟ اگر اینطور باشه که اصلا نمیصرفه! لطفا کسانی که گرفتن شفاف سازی کنن روی قبض همون هزینه وعده داده شده داره گرفته میشه یا بیشتر.
در مورد اینکه VDSL یا FTTH باید ببینین الان پشت مودم شما فیبر نوری رفته یا سیم مسی؟ کابل کشی فیبر در داخل ساختمان هم انجام شده یا نه؟

malek911
11-05-2017, 00:42
دوست عزیز اکثر قریب به اتفاق بچه ها هنوز سرویس نگرفتن و تو مراحل اولیه هستن برای همین جز این صفحه تعرفه ها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) چیزی از ابونمان و اینا نمیدونن
الان برای شما سرویس چیه؟ راه افتاده یه تست سرعت بدین؟ ماهی 60 تومن "ابونمان" منظورتون اینه که جدا از هزینه خود سرویس داره گرفته میشه؟ اگر اینطور باشه که اصلا نمیصرفه! لطفا کسانی که گرفتن شفاف سازی کنن روی قبض همون هزینه وعده داده شده داره گرفته میشه یا بیشتر.
در مورد اینکه VDSL یا FTTH باید ببینین الان پشت مودم شما فیبر نوری رفته یا سیم مسی؟ کابل کشی فیبر در داخل ساختمان هم انجام شده یا نه؟
فیبر تا دم ساختمون اومده و فقط گفتن مونده جوشکاری اتصالات.مودم رو هم خود مخابرات رایگان میده و فیبر نوری میره پشت مودم

mntkal
11-05-2017, 14:13
فیبر تا دم ساختمون اومده و فقط گفتن مونده جوشکاری اتصالات.مودم رو هم خود مخابرات رایگان میده و فیبر نوری میره پشت مودم

پس FTTH، شما تک واحد مسکونی گرفتین؟ تا دم در اومده یعنی بقیه اش رو باید خودتون فیبر کشی کنین، خودشون انجام میدن اون بخش رو در قبال یک هزینه بیشتر ؟ هزینه هاش به چه صورتی بوده؟

malek911
11-05-2017, 17:39
پس FTTH، شما تک واحد مسکونی گرفتین؟ تا دم در اومده یعنی بقیه اش رو باید خودتون فیبر کشی کنین، خودشون انجام میدن اون بخش رو در قبال یک هزینه بیشتر ؟ هزینه هاش به چه صورتی بوده؟
آره تک واحده،البته شرکته.گفتن فیبر اصلی رو مبزارن داخل پست بعد از اون یه فیبر نازکتر میدن داخل ساختمون و بعد مودم.البته هزینه اینا رو رایگان انجام دادن چون منطقه آزاد ارس متقبل شده ولی واسه سرویس یک ساله و ۵۰۰ گیگ ۱۴۰۰ تومن پرداخت کردم

iman76
22-05-2017, 08:44
سرویس مروارید 1 که نوشته ماهیانه 60 تومن و ترافیک دوره رو نوشته 50 گیگ. این 50 گیگ برای یک ساله یا ترافیک هر ماهه؟

xomax
22-05-2017, 18:43
سرویس مروارید 1 که نوشته ماهیانه 60 تومن و ترافیک دوره رو نوشته 50 گیگ. این 50 گیگ برای یک ساله یا ترافیک هر ماهه؟
ترافیک ماهیانه است

saeed9009
22-05-2017, 18:53
آره تک واحده،البته شرکته.گفتن فیبر اصلی رو مبزارن داخل پست بعد از اون یه فیبر نازکتر میدن داخل ساختمون و بعد مودم.البته هزینه اینا رو رایگان انجام دادن چون منطقه آزاد ارس متقبل شده ولی واسه سرویس یک ساله و ۵۰۰ گیگ ۱۴۰۰ تومن پرداخت کردم

دوست عزیز یه سوال داشتم .

فیبرکشی از جایی که خود مخابرات تحویل شما داده تا داخل شرکت و اتاقی که مودم قرار داره به چه صورت هست ؟ به سادگی همین اضافه کردن سیم مسی و فنرانداختن و ... هست یا به صورت روکار انجام میشه ؟ چقدر این فیبرهایی که تحویل میدن انعطاف پذیره ؟

ممنون

MMDFullHD
22-05-2017, 20:02
دوست عزیز یه سوال داشتم .

فیبرکشی از جایی که خود مخابرات تحویل شما داده تا داخل شرکت و اتاقی که مودم قرار داره به چه صورت هست ؟ به سادگی همین اضافه کردن سیم مسی و فنرانداختن و ... هست یا به صورت روکار انجام میشه ؟ چقدر این فیبرهایی که تحویل میدن انعطاف پذیره ؟

ممنون

دوست عزیز اولا اینجا تاپیک vdsl هست که با FTTH مورد بحث شماها تاپیکش جاش فرق داره
مخابرات وظیفه اش تا اینه فیبر رو تا ffth تا دم در خونه تقریبا همون جایی که سر در خونه ها جعبه تقسیم سیم مسی های قدیمی بوده که بوده بیاره دیگه بسته به دو نوع سرویس که هست یعنی اون سرویس که 100 تومنه فیبر کشی داخلی نداره با اون یه تومنه داخلی فیبر کشی هم میکنن هست که باید خودتون انتخاب کنید کدوم سرویس رو میخرید دیگ بعدش میان فیبرو فیوژن یا همون جوش میدن ازین داستانا
دقیق نمیدونم اگه داخلی رو فیبر کشی میکنن احتمالا پریز های دو شاخه تلفن عوض میشه و جاشورو به پریز فیبر میده که سوکت فیبر داره وصل میکنید به مودم و تلفنم به مودم وصل میشه و یه ویدیو براتون اپلود میکنم ببنید که پریز ها احتمالا ب چ شکل میشن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
فیبر انعطاف پذیر هست تو ویدیو که اگ دانلود کنید میتونید ببنید ک چقد انعطاف پذیره برخلاف گفته هایی ک بوده میشکنه ازین داستانا

amirmahmood
22-05-2017, 21:18
سلام

این جعبه Optical network unit رو به دیوار ساختمان ما چسباندن.( ساختمان ما 24 واحد داره)
فکر کنم این جعبه ONU فیبر نوری هستش و امکان گرفتن FTTH وجود داره. کسی اطلاعاتی داره؟

همچنین این هم جعبه تلفن عادی ساختمان ما که کنار همین ONU هستش.

حیزون
24-05-2017, 13:03
این عکسی که گذاشتی بنظر میرسه دستگاه pcm باشه که خط تلفن تقسیم میکنه نه باکس فیبر

king-1
29-05-2017, 10:24
منم به مرکز مخابراتی منطقه خودمون رفتم fthh ثبت کردم که گفتند تا یک ماه دیگه نهایتا وصل میکنند
ازشون کامل پرسیدم کلیه مناطق تهران این سرویس هست فقط فعلا برای مجتمع ها با تعداد واحد بالا دایر میکنند یعنی اولویتشون اینه
ساختمان ماهم 50 واحد و دو سال ساخت که تا دم خونه تمام سرویسهاش نصب هست طبق گفته خودشون.. داخل ساختمان هنوز نیست که بهشون گفتم اگر خودتون انجام میدید من سرویس رو میخوام گفتند انجام میدیم ولی بهتره بقیه هم بیان درخواست بدند تا سریعتر انجام بشه
من طرح فیروزه 5 گرفتم ازشون قرارداد دوساله یک میلیون و صد ماهی 30 گیگ دانلود
که بصورت اقساط پرداخت میکنم پیش پرداختش 300 هزار تومان هست
حالا سرویس وصل شد حتما میام اینجا از کیفیتش بهتون اطلاع میدم

shahram51
30-05-2017, 11:03
وقتی یاد این موضوع می افتم که این مخابرات همونی است که دستگاه فکس رو در 20 سال پیش 600 هزار تومان به مردم میفروخت و سیم کارت موبایل رو 1 میلیون تومن و الان هم به خاطر طمع سرویس های نامحدودش رو جمع کرده ، باورم نمیشه که سرویس vdsl و فیبری که میده بر اساس استاندارد های درست حسابی باشه

به هر حال منتظر میشیم دوستان بگیرن و نتیجه رو اعلام کنند ، ما هم فعلا به دو تا سرویس نامحدود یک مگ و نیم مگی که از قبل داریم بسنده می کنیم

farid_givehchin
01-06-2017, 13:45
سلام

این جعبه Optical network unit رو به دیوار ساختمان ما چسباندن.( ساختمان ما 24 واحد داره)
فکر کنم این جعبه ONU فیبر نوری هستش و امکان گرفتن FTTH وجود داره. کسی اطلاعاتی داره؟

همچنین این هم جعبه تلفن عادی ساختمان ما که کنار همین ONU هستش.

سلام هر جفت عکس هایی که گذاشتید برای پست ابونه هست و هیچ کدوم اپتیک نیست هر دو مسی هستند فقط دومی قدیمی تره و اولی جدیده که با قیچی کروز سیماشو میزنند از اینایی که شما گذاشتید یه مدل قدیمی تر هم هست که اهنی و کوچیکه دیگه هم خیلی کم دیده میشه تو تهران و باکس های pcm با اینا فرق داره اونا کنار همینا رو دیوار میذارن و یه کابل از ابونه میاد توشون تقسیم میشه به چندتا خط جدا و میره در خونه مشترک که الان دیگه pcm به کسی نمیدن و همینایی که هستم میخوان جمع کنن کامل
اونی هم که روش با برچسب زدن ONU بخاطر اینه که هر کدوم از طریق کابلشون به یه ONU یا کافو مسی وصل میشه و اون برچسب مثلا قراره کد اون ONU یا کافو مسی رو نشون بده(اینارو خودشون کامل میدونن حتی بدون اون برچسب مشخصه کدوم پست کجاست و به چه onu وصل هست یه نظم خاصی داره خدارو شکر)
من عکس ONU یا MDU رو صفحات قبلی گذاشتم پست ابونه نوری هم عکسش گذاشتم

greatpouya
11-06-2017, 04:34
لعنتیا بدون صاحب خط adsl رو فعال کرده بودن حالا رفتم میگن واسه غیر فعال سازی فقط باید صاحب خط باشه.
اونم نیست الان.
اینطوری مخابرات پول حروم میخوره

xomax
11-06-2017, 18:54
لعنتیا بدون صاحب خط adsl رو فعال کرده بودن حالا رفتم میگن واسه غیر فعال سازی فقط باید صاحب خط باشه.
اونم نیست الان.
اینطوری مخابرات پول حروم میخوره

سیستم قرون وسطایی. سال 92 برای گرفتن یه adsl بعد از چند بار مراجعه به مرکز گفتند الا و بلا باید مالک خط بیاد و من مجبور شدم پدرم رو با 70 سال سن بکشونم تا اونجا تا چهار تا امضا بگیرن.

mehdisatss
15-06-2017, 00:30
سلام دوستان اختلافه پایداری نت تو vdsl مخابرات با adsl معمولی چقدره؟ میارزه؟

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

greatpouya
15-06-2017, 09:09
سیستم قرون وسطایی. سال 92 برای گرفتن یه adsl بعد از چند بار مراجعه به مرکز گفتند الا و بلا باید مالک خط بیاد و من مجبور شدم پدرم رو با 70 سال سن بکشونم تا اونجا تا چهار تا امضا بگیرن.
کلا یکی از فاسد ترین ارگان های ایران، مخابراته، عین مافیای فاسدی میمونه که نه کسی میتونه ازش شکایت کنه، نه خودشو اصلاح میکنه. فقط باید ازش نخرید...

aminmolavi
18-06-2017, 01:45
سلام
الماس 3 رو الان ارائه میدن
این طرح دانلود رایگان شبانه داره؟
کسی اینجا استفاده کرده؟

Bensonw3x
18-06-2017, 02:59
20 صفحه رفته جلو این تاپیک تونست یکی بگیره ؟ ولی جدا چطوری دلتون میاد پول بی زبون بدید به اینا .. این سرویس ها تا زمانی که حجمی ان هیچ چیزه فوق العاده ای ندارن ، تنها میزیتشون اینه سرعتشه بالاشون میتونه به طرز شگفت انگیز و سریعی جیبتونو خالی کنه ، البته خب بچه مایه دار باشه طرف واسش مهم نی .

essien
19-06-2017, 12:32
20 صفحه رفته جلو این تاپیک تونست یکی بگیره ؟ ولی جدا چطوری دلتون میاد پول بی زبون بدید به اینا .. این سرویس ها تا زمانی که حجمی ان هیچ چیزه فوق العاده ای ندارن ، تنها میزیتشون اینه سرعتشه بالاشون میتونه به طرز شگفت انگیز و سریعی جیبتونو خالی کنه ، البته خب بچه مایه دار باشه طرف واسش مهم نی .
به نحوه استفاده و کاربردش مربوطه ...
قطعا نمیگیرم که فیلم دانلود کنم ، چون راههای ارزونتر زیاده .
اگه این سرویس و ارائه میکردن میگرفتیم حتما ، گرچه مایه دار نیستیم :n10: .

Bensonw3x
19-06-2017, 13:24
شما اگه نمیخوای فیلم پیلم دانلود کنی ، قطعا میخوای بازی کنی باهاش و پینگش برات مهمه ، بزار راحتت کنم ، کمترین پینیگی که شما از ایران میگیرد انقده :

essien
19-06-2017, 14:17
شما اگه نمیخوای فیلم پیلم دانلود کنی ، قطعا میخوای بازی کنی باهاش و پینگش برات مهمه ، بزار راحتت کنم ، کمترین پینیگی که شما از ایران میگیرد انقده :

اهل بازی نیستم .
پینگ بدی نیست ولی از وقتی اینترنت ایران بیشترش بجای مسیر افتضاح جنوب ، اومده رو مسیر شمال ، پینگ تا
اروپا و امریکا خیلی بهتر شده .
الان با adsl همین dns و زیر 120 دارم . ولی تا چند وقت پیش زیر 250 نبود .

farid_givehchin
19-06-2017, 15:32
میشه یه تست سرعتی بذارید؟؟کسی اصلا سرویس گرفته؟

New.User
20-06-2017, 12:15
سرویس های نامحدود برقرار هستن؟

ardeshir n
20-06-2017, 22:53
سرویس های نامحدود برقرار هستن؟خیر.

Sent from my K00E using Tapatalk

sky1sky
27-06-2017, 20:02
سرویس های نامحدود برقرار هستن؟

والا خیلی ها رو می شناسم که از قبلن ها سرویس نامحدود مخابرات تهران داشتن هنوزم دارن !!! چندییییین ساله !! خدا بده شانس !!
و همچنان نامحدوده حجم ترافیک استفاده هاشون

JVC
15-07-2017, 17:35
فقط برای من پینگ تایمش مهمه..میشه انتظار پینگ 50 یا 60 رو اروپا داشت ؟

حیزون
15-07-2017, 17:59
فقط برای من پینگ تایمش مهمه..میشه انتظار پینگ 50 یا 60 رو اروپا داشت ؟

باید اینترنت خانما بگیری

ehsanehsan007
16-07-2017, 01:32
باید اینترنت خانما بگیری
تانوما منظورشه:n31:

ardeshir n
16-07-2017, 13:25
تانوما منظورشه:n31:منم اول اررور دادم.
برا خانما سرویس جدا دارن :)

Sent from my ASUS using Tapatalk

Silent TR
20-07-2017, 21:33
والا خیلی ها رو می شناسم که از قبلن ها سرویس نامحدود مخابرات تهران داشتن هنوزم دارن !!! چندییییین ساله !! خدا بده شانس !!
و همچنان نامحدوده حجم ترافیک استفاده هاشون

خیلی وقته 512 نامحدود دارم
خبری هم از سمت مخابرات اعلام نشده بهم مبنی بر محدود شدن حجم
امیدوارم همینطور نامحدود مونده باشه چون این ماه که کلی دانلود کردم

ardeshir n
20-07-2017, 21:37
خیلی وقته 512 نامحدود دارم
خبری هم از سمت مخابرات اعلام نشده بهم مبنی بر محدود شدن حجم
امیدوارم همینطور نامحدود مونده باشه چون این ماه که کلی دانلود کردمپس کلا عضو گروه خوش شانساییم :)

Sent from my ASUS using Tapatalk

solaris_hd
06-08-2017, 15:14
سلام
من واقعا موندم یعنی تو ایران هنوز کسی نیست که از vdsl استفاده کرده باشه ؟ اینا که میگن از اسفند سال پیش پروژه رو استارت زدن.:n14:

امید رض
15-08-2017, 19:31
۵۱۲نامحدود حرف نداره دمشون گرم فوق العادس
این همه حرکتی که ما در ۴هفته براش زدیم برا رایتل میزدیم باید ۲۰۰تومن شارژمیخریدم تازه همشم قطع ووصل میشد
مودم که ۱ماه خاموش نکردم همش ۲۴ساعته وصله ۱ثانیه قطعی نداشته دمشون گرم خداوکیلی فقط نامحدود :n02:فقط سرعت دانلودش خفت باره که باهاش کناراومدیم
:n02: حیف vdsl نامحدود نداره

mehryar1973
16-08-2017, 09:32
سلام
من که از ترس ایکه سرعت دانلودم نیاد پایین هی بسته 12-6 ایرانسل خریدم و باهاش دانلود کردم:n13:
یعنی الان شما 24 گیگ رو رد کردید و اتفاقی نیفتاده؟ماه های پیش که اگه یک نفر چند روز پشت سر هم یه تخته میزاشت برا دانلود محدود میشد نمیزاشتن به 24 گیگ هم برسه:n02:

امید رض
16-08-2017, 19:49
سلام
من که از ترس ایکه سرعت دانلودم نیاد پایین هی بسته 12-6 ایرانسل خریدم و باهاش دانلود کردم:n13:
یعنی الان شما 24 گیگ رو رد کردید و اتفاقی نیفتاده؟ماه های پیش که اگه یک نفر چند روز پشت سر هم یه تخته میزاشت برا دانلود محدود میشد نمیزاشتن به 24 گیگ هم برسه:n02:
دایلاپ 1هفته طول کشید 1گیگ دانلودکردم بااین 1گیگ رو تو 4ساعت خودت دیگه ببین چه اتفاقی افتاده
سرت برا دانلود درد کنه همه کارمیکنی :n09:خدایی دمشون گرم

mr.arbab28
22-09-2017, 01:53
زنگ زدم مخابرات بهاشون کن صحبت کردم اپراتور از پشتیبانی سر سویچ ها سوال کرده میگه snr روی 6 خوبه

نتیجه :ما از پشت کوه اومدیم اصلا نمیدونیم نت چیه توی استرلیا vdsl تا ۳۰۰ مگ پهنای باند داره بدون نویز یا خرابی سیگنال یا مشکلات غیره اونوقت تو ایران ما با پروفایل 17a که ۱۰۰ پهنای باند ساپورت میکنه سرعت ۳۱مگ میگیرم اونم خراب

Sent from my Lenovo K50-t5 using Tapatalk

mntkal
10-10-2017, 14:21
نزدیک 6 ماه گذشته هنوز کسی غیر از منطقه آزادی ها VDSL نگرفته؟؟:n04:

darvish1900
11-10-2017, 20:18
دایلاپ 1هفته طول کشید 1گیگ دانلودکردم بااین 1گیگ رو تو 4ساعت خودت دیگه ببین چه اتفاقی افتاده
سرت برا دانلود درد کنه همه کارمیکنی :n09:خدایی دمشون گرم

من یک گیگ تو یک ربع دانلود میکنم. :n02::n02:
در عرض 4 ساعت 20 گیگ دانلود میکنم
سرعت 16 مگ مخابرات/

kian2006
17-10-2017, 01:28
ذوقی میکنی
یک گیگ با ایرانسل بسته ۱گیگ ۱ساعته همیشه حدودا ۴دقیقه میگیرم!
شما خیلی عقبی داداش اپدیت کن خودت را
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

darvish1900
19-10-2017, 10:15
ذوقی میکنی
یک گیگ با ایرانسل بسته ۱گیگ ۱ساعته همیشه حدودا ۴دقیقه میگیرم!
شما خیلی عقبی داداش اپدیت کن خودت را

شما حسابداری بخون ببنی کدام به صرفه است.
من 20گیگ رایگان هر شبم در سال میشه
20*365= 7300 گیگ
که برای یک سال 103000 تومان دادم
شما بخوای اینو با ایرانسل بخری چقر هزینه داره؟
شما از علم حساب کتاب عقبی داداش.

aliakbari313
07-11-2017, 19:01
سلام به دوستانی که سرویس VDSL مخابرات دارن. تنظیمات مودم چطوری انجام بدم VLAN ID رو باید چند بزارم؟ vdsl کانکت شده ولی چراغ اینترنت روشن نمیشه

alirezaa8780
07-11-2017, 23:23
سلام من10روز اینترنتvdslمخابرات رو دارم و ازش راضیم

mntkal
09-11-2017, 12:07
سلام دوست عزیز مبارک باشه اینترنت جدید!:n01:
لطفا اول بسته ای که گرفتین و مدل مودمتون رو بگین و نیز تست سرعت و پینگ و اسکرین از صفحه دانلود با IDM بدین.

sadra_gamer
14-11-2017, 10:48
کسی نیست این سرویس خریداری کرده باشه و تستشو به ما نشون بده؟

alirezabg
17-12-2017, 11:30
خونه شما نزديک مخابراته
ميشه تست سرعت هم بزاريد و لطف کنيد بگيد چه سرويسي و گرفتيد

farhad_usa
17-12-2017, 19:19
سلام دوستان یک سوال
اگر VDSL بگیریم هم از همان طرح هایی که برای ADSL تو سایت مخابرات هست میتونیم استفاده کنیم؟اخه من طرحی برای VDSL به طور جداگانه ندیدم.

silverbios
07-01-2018, 12:31
سلام
من امروز سرویس ADSL همسفرم تموم میشه قراردادش
میخواستم بپرسم کیفیت و هزینه این سرویس در حال حاضر چطوره چون تو سایت مخابرات چیزی پیدا نکردم
من الان رو ADSL با 13 مگ اپ میشم و فاصلم به مرکز مخابراتی به نسبت زیاده (چیزهایی که برا مهمه سرعت و پینگ هست که اولویت با سرعت هست)
و سوال بعدیم در مورد فیبر مخابرات هست ایا فیبرکشی تا ورودی ساختمان هست؟
اگر بله هزینه فیبر تا پشت پریز رو چقدر اعلام کردن؟(تو سایت چیزی پیدا نکردم) و اینکه ایا این سرویس رو به تک واحد در اپارتمان ها هم ارایه میکنن؟
ممنون

albertxx
08-01-2018, 01:36
سلام
من امروز سرویس ADSL همسفرم تموم میشه قراردادش
میخواستم بپرسم کیفیت و هزینه این سرویس در حال حاضر چطوره چون تو سایت مخابرات چیزی پیدا نکردم

ممنون

من الان رو ADSL با 13 مگ اپ میشم و فاصلم به مرکز مخابراتی به نسبت زیاده (چیزهایی که برا مهمه سرعت و پینگ هست که اولویت با سرعت هست)
سرعت و پنیگ شما و کلا کیفیت شما به طول سیم کشی شما بستگی داره
البته تو VDSL دیگه فاصله تا مرکز مخابراتی مهم نیست و فاصله شما تا نزدیکترین کافو نوری محلتون مهم هست
یعنی شاید تا مرکز مخابراتی 3 کیلومتر فاصله داشته باشید ولی تا کافو 100 متر فاصله داشته باشید که این مهمه و رو کیفیت خط تاثیر گذاره

و سوال بعدیم در مورد فیبر مخابرات هست ایا فیبرکشی تا ورودی ساختمان هست؟

اگه VDSL بگیرید خیر
در واقع تو VDSL تا کافو نوری سر کوچه ( خیابون ) رو فیبر میکشن و بقیشن سیم مسی هست
ولی اگه FTTH یا همون فیبر رو بگیرید
فیبر رو در منزل تحویل میدن

یه پست در همین مورد تو تاپیک ADSL مخابرات گذاشتم

ADSL در حداکثر سرعت میتونه سرعت دانلود 24 مگ رو بده ( اگرچه خیلی ها نمیتونن به این سرعت برسن و تا همون 16 مگ هم که شرکت ها ارائه میدن به زور دریارفت میکنن چون در بهترین شرایط سیم و نزدیک بودن به مرکز مخابراتی و کم بودن نویز این سرعت امکان پذیر هست )

در حالی که VDSL سرعت دانلود تا مرز 52 مگ میره وسرعت آپلود حدود 16 مگ
البته مخابرات سرعت 100 مگ ارائه میده که فکر کنم VDSL+ باشه

دلیل سرعت بیشتر هم اینه تو VDSL شما به فیبر نوری نزدیک تر هستید ( بالاتر توضیح دادم )

در واقع اینجوری میشه
فلش ها مسیر انتقال هستن >>>

ADSL
شبکه نت سراسری >>> فیبر >>> مخابرات شهر>>> مسی >>> کافو >>> مسی >>> مشترک

VDSL
شبکه نت سراسری >>> فیبر >>> مخابرات شهر>>> فیبر >>> کافو >>> مسی >>>مشترک

FTTH ( همون فیبر که میگن )
شبکه نت سراسری >>> فیبر >>> مخابرات شهر >>> فیبر >>> کافو >>> فیبر >>> مشترک

در واقع تو هر مرحله فیبر نوری به شما نزدیکتر میشه و سرعت بالاتر میره

اگر بله هزینه فیبر تا پشت پریز رو چقدر اعلام کردن؟(تو سایت چیزی پیدا نکردم) و اینکه ایا این سرویس رو به تک واحد در اپارتمان ها هم ارایه میکنن؟

هزینه رو تو تاپیک تانوما بپرس بعضیا گرفتن میدونن
واسه FTTH که قطعا به تک واحد ارائه نمیشه و باید حداقل یه تعدادی در همون محل نزدیک به شما درخواست بدن

واسه VDSL هم نمیدونم چه جوری هست داستان

سلام دوستان یک سوال
اگر VDSL بگیریم هم از همان طرح هایی که برای ADSL تو سایت مخابرات هست میتونیم استفاده کنیم؟اخه من طرحی برای VDSL به طور جداگانه ندیدم.

خیر
از طرح های VDSL باید استفاده کنید
بعد از 12 آذر که طرح جدید اینترنت با عنوان غیر حجمی اومد هیچ شرکتی و حتی خود مخابرات بسته هایی مخصوص VDSL ارائه نداد
ولی قیمت بسته های قدیمی همچنان پابرجاست ( که خب خیلی غیر منطقی هست )
مثلا بسته 50 و 100 گیگ در ماه با شارژ ماهیانه نزدیک به 100 هزار تومان
که واسه سرعت های 50 مگ خیلی غیر منطقی به نظر میرسه ( بعد چند ساعت عملا حجم تمومه )

isbn
15-01-2018, 16:42
من در خواست داده بودم ١ ماه پيش براي يكي از خط هام سرويس ١٠٠ مگ و امروز امدن نصب كردن ولي جالبيش اينه كه من فقط براي يك خط در خواست دادم اينا از خودشون روي خط دومم هم سرويس زمرد ١ يا همون ٥٠ مگ رو راه اندازي كردن و هر جي ميگم من در خواست ندادم ميگن نه چيزي نيست اگر نخواين پولي روي قبض نمياد حالا جالبيش اينه سروي ١٠٠ مك پس پرداخت و ٥٠ مگ پيش پرداخت و من هيچ هزينه اي جز مودم پرداخت نكردم موندم الان با اون خطي كه ٥٠ مگ پيش پرداخت هست چه كنم وقتي پولي ندادم ولي برام راه اندازي كردن :| نكنه اشانتيون هست :n02:

CasT!el
15-01-2018, 18:25
من در خواست داده بودم ١ ماه پيش براي يكي از خط هام سرويس ١٠٠ مگ و امروز امدن نصب كردن ولي جالبيش اينه كه من فقط براي يك خط در خواست دادم اينا از خودشون روي خط دومم هم سرويس زمرد ١ يا همون ٥٠ مگ رو راه اندازي كردن و هر جي ميگم من در خواست ندادم ميگن نه چيزي نيست اگر نخواين پولي روي قبض نمياد حالا جالبيش اينه سروي ١٠٠ مك پس پرداخت و ٥٠ مگ پيش پرداخت و من هيچ هزينه اي جز مودم پرداخت نكردم موندم الان با اون خطي كه ٥٠ مگ پيش پرداخت هست چه كنم وقتي پولي ندادم ولي برام راه اندازي كردن :| نكنه اشانتيون هست :n02:

خودت رو براي قبض ماه اينده اماده كن:n31:
مخابرات مفتي به كسي حال نميده:n02:

malek911
16-01-2018, 14:13
Vdsl یا فیبرنوری؟
تست سرعت و پینگ یادتون نره

isbn
16-01-2018, 15:14
Vdsl یا فیبرنوری؟
تست سرعت و پینگ یادتون نره

Vdsl زياد مال نبود ولي چشم برم خونه تست ميذارم .

alimortazavi2
19-01-2018, 13:51
این نتیجه تستFTTH شهرستان دامغان
سرعت سرویس 100 بوده ولی از اونجا که عمو مخابرات خیلی منو دوست داشته رو 140 برام بسته
ولی دوستان زحمت کشیدن زیرآب زدن الان بسته شده روی 100 که روی ستس 98 جواب می ده

img.upload724.com/images/22948266586063283694.jpg

Hasan_
04-08-2018, 00:22
سرعت سرویس 100 بوده ولی از اونجا که عمو مخابرات خیلی منو دوست داشته رو 140 برام بسته

فکر کنم این باید سرور مجازی رسپینا باشه تا سرویس فیبرنوری مخابرات

shahryar84
04-08-2018, 01:44
ای‌کاش تو فوروم خود FTTH‌ می‌گذاشتید

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

rioman
04-08-2018, 11:46
دوستانی که VDSL از مخابرات دارید یا تجربه اش رو دارید لطفا در مورد کیفیت و سرعت
این سرویس بگین.
آیا راضی هستین؟
اخیرا تعرفه اش مثل ADSL شده. آیا ارزش داره بگیریم؟

ممنون

WhiteHat
04-08-2018, 11:49
طرح 700گیگ نامحدود مخابرات تهران ADSL/VDSL شبانه نداره؟؟

mntkal
04-08-2018, 14:04
دوستان امروز داشتم در سایت مخابرات ایران ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گشتی میزدم که جدول خدمات VDSL و FTTH رو دیدم
به نظر میاد که هر دو سرویس VDSL و FTTH دارن دقیقا با یک شرایط واگذار میشن و دیگه مثل قبل ادعای سرعت 50 یا 100 مگ هم ندارن، خواهشا کسانی که VDSL دارن از سرعت دانلود در پیک مصرف و غیر اون تصویر بذارن که ما بتونیم تصمیم بگیریم ارزش داره این سرویس یا نه

Rahpooyan
04-08-2018, 15:03
دوستان امروز داشتم در سایت مخابرات ایران ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گشتی میزدم که جدول خدمات VDSL و FTTH رو دیدم

به نظر میاد که هر دو سرویس VDSL و FTTH دارن دقیقا با یک شرایط واگذار میشن و دیگه مثل قبل ادعای سرعت 50 یا 100 مگ هم ندارن، خواهشا کسانی که VDSL دارن از سرعت دانلود در پیک مصرف و غیر اون تصویر بذارن که ما بتونیم تصمیم بگیریم ارزش داره این سرویس یا نه
بالای تصویر مشخصات محصولات VDSL ثبت شده. فکر نکنم این بسته های FTTH باشه.

Hasan_
04-08-2018, 16:40

دوستانی که این تاپیک رو لایک کردن واقعا فکر میکنن این سرویس فیبرنوری مخابرات هست؟!
پس ایپی رسپینا و ویندوز سرور چی میشه ؟!