PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پرسش در مورد رنگ کردن ساختمان

mechanic1
16-02-2017, 15:23
درود دوستان
در مورد رنگ امیزی ساختمان که میخوام خودم انجام بدم، اطلاع میخواستم ، رنگ اکریلیک ایا قیمتش خیلی بالاتر از روغنیه؟ و آیا قابل شستشو است؟ و چون میخوام راحتتر انجام بشه میخوام با غلطک رنگ بکنم، موقع خرید غلطک باید به چه چیزی توجه کنم؟ و ویژگی غلطک مناسب رو لطف کنید. هر پیشنهاد دیگه هم داشته باشید استقبال میکنم، با سپاس قبلی

mohammad_77
18-02-2017, 09:59
سلام.
از رنگ روغنی مات برای رنگ آمیزی استفاده کنید. رنگ اکلریک تجربه نداشتم ولی یک رنگی بود که به نام رنگ اکلریک برای رنگ حاشیه استفاده کردم که نباید با آب قاطی می شد و غلظتش هم بالا بود - قیمت یه ربعی حدود 8 هزار تومان بود که حدود 3 برابر روغنی هست . البته بعد از خشک شدن هم سخت پاک می شد .
یه رنگ های دیگه ای هم اومده پایه آب مثل رنگ سقف می مونه ولی پوشش زیاد خوب نیست و زیاد باید رنگ بزنی ولی اصلا بو نداره .
همون رنگ های روغنی مات از همه بهتره (با کمی تحول بوی رنگ و البته استفاده از تینری که امیدوارانه بوی کمتری داشته باشه)
غلطک هم از نوع ابری برای دیوار نگیر . البته خود مغازه راهنمایی می کنه ولی قطر بیشتر از کمترش بهتره (به خصوص دیوار با فضای کاری زیاد) .
بتونه هم که الان بتونه های پایه آب هست که نباید زیاد بسابیشون .
اول بتونه . بعد رنگ . بعد بتونه نهایی . بعد رنگ و بعد رنگ نهایی
غلطک هم زیاد باهاش کار کنی و خوب تمیز نشه کم کم تکه هاش روی دیوار باقی می مونه . اگر وسعت کار زیاد هست بهتره دو تا بگیری . ضمنا یک دونه حداقل بیست سانت داشته باشه و برای راحتی اگر خواستی یکی دو سانتی یا پنج سانتی برای کنارها یا جاهای باریک بگیر . می تونی یک قلم موی باریک هم برای گوشه کارها بگیری اگر نتونستی خوب رنگ کنی اونجا ها رو پوشش بدی .
یک عدد سینی غلطک هم لازم داری که باید اندازه غلطک باشه .
من دادم نقاش رنگ کرد و بعد هم خودم یه جاهایی رو دوباره رنگ کردم بهتر در اومد . وقت داشتم خودم کل ساختمون رو انجام می دادم .

MOHAMMAD_ASEMOONI
18-02-2017, 10:26
سلام
برای اطلاعات بیشتر در یوتوب بنویسید:
how to paint your room
صدها کلیپ آموزشی داره
در گوگل هم بنویسید
آموزش نقاشی ساختمان