PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کلت (اسلحه دستی)

hosseinf722
13-02-2017, 23:22
سلام
در مورد کلت یه سری سوال داشتم

1. برای شلیک از فاصله نزدیک کلت بهتره یا انواع دیگه اسلحه؟ من به نظر خودم کلت راحتره ولی چون اطلاعات خاصی ندارم سوال میپرسم. میخوام راحت و با دقت بالا به هدف خورده شه
2. دسته بندی خاصی دارن کلت ها؟ مثلا اتوماتیک یا دستی؟ یا....
3. معمولا چندتا تیر داره خشاب کلت؟
4.کلت به هفت تیر مزیت داره یا برعکس؟
5.الان میشه به سهولت کلت خرید؟ قیمت کلت و تیر ش چنده؟
6. جرم حمل و احیانا استفاده از کلت چی هست؟
7.اسفاده از سایلنسر تا چه حد صدارو کم میکنه؟ مثلا اگر کسی تو اتاق بغلی باشه متوجه شلیک میشه؟

Tivaan
14-02-2017, 00:08
کلت یه کارخونه اسلحه سازیه که در ایران به طور کلی به pistol میگن. انواعش گازی، رولور و نیمه خودکار هست. بستگی به مدل پیستول و خشاب میتونه 6، 9، 15 و... بگیره. نمیشه به طور کلی گفت رولور بهتره یا پیستول نیمه اتومانیک. درمورد خریدش بنده اطلاعی ندارم. جرمش هم بستگی داره اما مخصوصا اگر به خاطر جرم دیگه ای دستگیر بشی ممکنه حتی همراه داشتن یه پیستول از کار افتاده هم برات گرون تموم بشه پس همراه داشتنش عاقلانه نیست. در مورد خفه کن هم چیزی نمیدونم!
نکته: بخاطر هرکی دوستت داره عمر و جوونیت رو سر این چیزای بچگانه به باد نده! مخصوصا با این اخلاقت!!! به هر حال اگه گرفتی تو صد تا سوراخ قایمش کن و با دوست و آشناهات یا توی اینترنت ابدا صحبتی ازش نکن.

تانکر
14-02-2017, 00:10
سلام

1. برای شلیک از فاصله نزدیک کلت بهتره یا انواع دیگه اسلحه؟ من به نظر خودم کلت راحتره ولی چون اطلاعات خاصی ندارم سوال میپرسم. میخوام راحت و با دقت بالا به هدف خورده شه
7.اسفاده از سایلنسر تا چه حد صدارو کم میکنه؟ مثلا اگر کسی تو اتاق بغلی باشه متوجه شلیک میشه؟

:n03::n28:
هر تصمیمی گرفتی همین الان بی خیال شو.

هرچند سالت هست برو بشین بازی The walking dead سیزن 1 رو بگیر شروع کن به بازی کردن انقدر تو روحیه تاثیر مثبت میذاره که بی خیال خودکشی میشی :n02:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه هم با کسی مشکل داری بزار زمان حلش کنه. من خودم یه همچین تصمیمی داشتم در مورد یکی و بعدا فهمیدم اگه اینکارو میکردم واقعا نابود میشدم.
اسلحه جور کردن هم به این راحتی نیست و بعید میدونم آدم عادی بتونه اسلحه جور کنه.

donkeyoxte
14-02-2017, 00:26
سلام

شرمنده با این صراحت بیان میکنم
خودکشی کار بچگانه ای نیست مطمن باش وقتی به اون نقطه برسی دیگه جای این تاپیک زدن ها با موضوعات گوناگون که حول خودکشی میچرخه, نمیمونه و مراسم ختمت هم تا حالا تموم شده بود.

از نقطه ای به بعد بازگشتی در کار نیست, این همان نقطه ایست که باید به آن رسید. "کافکا"

hosseinf722
14-02-2017, 08:45
کلت یه کارخونه اسلحه سازیه که در ایران به طور کلی به pistol میگن. انواعش گازی، رولور و نیمه خودکار هست. بستگی به مدل پیستول و خشاب میتونه 6، 9، 15 و... بگیره. نمیشه به طور کلی گفت رولور بهتره یا پیستول نیمه اتومانیک. درمورد خریدش بنده اطلاعی ندارم. جرمش هم بستگی داره اما مخصوصا اگر به خاطر جرم دیگه ای دستگیر بشی ممکنه حتی همراه داشتن یه پیستول از کار افتاده هم برات گرون تموم بشه پس همراه داشتنش عاقلانه نیست. در مورد خفه کن هم چیزی نمیدونم!
نکته: بخاطر هرکی دوستت داره عمر و جوونیت رو سر این چیزای بچگانه به باد نده! مخصوصا با این اخلاقت!!! به هر حال اگه گرفتی تو صد تا سوراخ قایمش کن و با دوست و آشناهات یا توی اینترنت ابدا صحبتی ازش نکن.

ممنون از راهنمایی تون
به نکته ای که فرمودین هم حتما گوش می کنم

با تشکر

hosseinf722
14-02-2017, 08:54
:n03::n28:
هر تصمیمی گرفتی همین الان بی خیال شو.

هرچند سالت هست برو بشین بازی The walking dead سیزن 1 رو بگیر شروع کن به بازی کردن انقدر تو روحیه تاثیر مثبت میذاره که بی خیال خودکشی میشی :n02:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه هم با کسی مشکل داری بزار زمان حلش کنه. من خودم یه همچین تصمیمی داشتم در مورد یکی و بعدا فهمیدم اگه اینکارو میکردم واقعا نابود میشدم.
اسلحه جور کردن هم به این راحتی نیست و بعید میدونم آدم عادی بتونه اسلحه جور کنه.

تصمیم گرفتم کلت بخرم و قصد کار خاصی ندارم

در مورد بازی هم چشم، وقت بشه حتما بازی می کنم

بازار سیاه یا جایی که بشه اسلحه خرید سراغ ندارین؟ (مثلا برای خرید حیوون که کوچه مرغی مولوی هست جایی برای خرید اسلحه وجود داره؟)

hosseinf722
14-02-2017, 09:00
شرمنده با این صراحت بیان میکنم
خودکشی کار بچگانه ای نیست مطمن باش وقتی به اون نقطه برسی دیگه جای این تاپیک زدن ها با موضوعات گوناگون که حول خودکشی میچرخه, نمیمونه و مراسم ختمت هم تا حالا تموم شده بود.

از نقطه ای به بعد بازگشتی در کار نیست, این همان نقطه ایست که باید به آن رسید. "کافکا"

من خیلی تشکر می کنم که با صراحت بیان می کنین.

حقیقتش اینه که کلت رو برای خودکشی نمی خوام و اگه بشه جورش کنم، صرفا برای تفریح و سرگرمی می خوام.

ممنون از نظرتون، شما خیلی لطف دارین به بنده :n16:

mohammad_77
14-02-2017, 09:44
با عرض سلام.
همراه داشتن اسلحه هر چقدر هم کوچیک خودش جرم امنیتی بالایی حساب می شه و حتی اسلحه های شکاری هم فاقد جواز باشند مشکل ساز خواهندشد (شما یک چاقو توی ماشین داشته باشی و پلیس جستجو کنه می تونه به عنوان مظنون به زورگیری شما رو بازداشت کنه). به طور کل میشه قانونی و با طی کردن یکسری مراحل اینکار رو انجام داد - از کلانتری محلتون پرسش کنید راهنمایی می کنند (جای نگرانی هم نداره) . در صورت سکونت در مناطق مرزی ارائه جوازش راحت تر هست .

AMIR-AIRGUNNER
14-02-2017, 10:23
سلام

1-برای شلیک به چی ؟ شاتگان درصد اصابتش بسیار بیشتره ولی اسلحه کمری حمل و نقلش راحتره
2-بله مدل های اتوماتیک هم هست ولی خیلی معروف نیستن این مدل ها
3- 7 تایی هست 12 هست 19 هم هست و بیشتر هم فکر کنم وجود داره
4- پیستال ها با شلیک به صورت خودکار برای تیر بعدی اماده شلیک میشن در عوض هفت تیر ها پیچیدگی کمتری دارن .
5- نمیدونم
6- مجازات خرید و حمل سلاح گرم و سرد جنگی تعیین شد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
7- میتونی تو یوتوب ببینی تو چند تا ویدیو کاملا در مورد تاثیر سایلنسر با ازمایش عملی توضیح دادن

hosseinf722
14-02-2017, 17:25
نمی شه جایی رو پیدا کرد که کسی مزاحم نشه و بشه راحت کارشو کنه آدم؟

اینجوری دیگه مشکل قانونی پیش نمیاد و کلا کسی متوجه نمیشه که اسلحه ای وجود داره

Tivaan
14-02-2017, 19:24
نمی شه جایی رو پیدا کرد که کسی مزاحم نشه و بشه راحت کارشو کنه آدم؟

اینجوری دیگه مشکل قانونی پیش نمیاد و کلا کسی متوجه نمیشه که اسلحه ای وجود داره
داداش من کلت برای شلیک از فاصله خیلی نزدیکه حتی تو چند ده متری هم ممکنه خوب جواب نده خدایی به چه دردت میخوره؟ یه تفگ بادی خوب بخر بعدم تو حیاط خونتون یا باغی جایی باش تیر بنداز. اینطوری تیراندازی هم تمرین میکنی که یه هنر خیلی خوبیه. کلی استرس و خطر هم به جون خودت نمیخری:n34:

kassen_taba
15-02-2017, 01:53
عزیز دلم ،الان از شیر مرغ تا جون آدمیزاد رو با مقداری پول میشه بدست آورد ،اسلحه دیگه بماند ،تا جایی که من اطلاع دارم ،از کردستان و بعضی از شهراش میشه راحت گیر آورد ،شنیدم کلاش سیصد چهارصد تومن و کلت چند میلیون ،البته کلت نو ،در کائوچو و آکبند فکر کنم هفت میلیون باشه ،من برای زیارت رفتم عراق ،میگفتن که اینه قیمتها ،حالا دیگه شنیدن کی بود مانند دیدن ،من ندیدم ،فقط شنیدم ،و دوستان راست میگن ،اسلحه مال چی ،انسان یهو تو عصبانیت کار دست خودش و بقیه میده

hosseinf722
24-02-2017, 08:06
داداش من کلت برای شلیک از فاصله خیلی نزدیکه حتی تو چند ده متری هم ممکنه خوب جواب نده خدایی به چه دردت میخوره؟ یه تفگ بادی خوب بخر بعدم تو حیاط خونتون یا باغی جایی باش تیر بنداز. اینطوری تیراندازی هم تمرین میکنی که یه هنر خیلی خوبیه. کلی استرس و خطر هم به جون خودت نمیخری:n34:

تفنگ بادی اندازه کلت هست؟ چون تفنگ بادی هایی که دیدم همه شون بزرگ و دراز بودن

تفنگ بادی خشاب دار هم وجود داره؟

kenzu
25-02-2017, 00:49
اخه چرا موقع ثبت نام تیک بالای 13 سال رو میزنید:n24:

siava5h
25-02-2017, 12:29
تفنگ بادی اندازه کلت هست؟ چون تفنگ بادی هایی که دیدم همه شون بزرگ و دراز بودن

تفنگ بادی خشاب دار هم وجود داره؟

آره هست. من خشاب درش رو ندیدم ولی هست اما خیلی گرونه. کپسول گاز داره و بایستی هر دفه کپسولش رو بخری.
یه مدل تاشو هست که یک تیر میخوره.
ولی کلت بادی عملا به درد نمیخوره و برای تیر اندازی خوب نیست. دقتش برای برد بالا خیلی کمه. فقط تو فاصله ای 5-6 متری میتونه دقیق بزنه.