PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل سرعت پایین کپی روی هارد اکسترنال - 512 کیلوبایت !

Living DEATH
06-02-2017, 12:52
با سلام
هاردم مدلش اینه:
Seagate BK+

usb 3 هم هستش
ویندوزم 8.1
سیستم i7 16gig ram
روی 2تا سیستم تست کردم
انتی ویروس ندارم
ویندوز پروتکشن و فایروال هم خاموش کردم

برنامه TeraCopy هم امتحان کردم ولی فرقی نکرد

توی پروپرتیس هارد هم گزینه ی کمپرس تیک نخورده

ata.royalfalcon
11-02-2017, 17:58
با سلام
هاردم مدلش اینه:
Seagate BK+

usb 3 هم هستش
ویندوزم 8.1
سیستم i7 16gig ram
روی 2تا سیستم تست کردم
انتی ویروس ندارم
ویندوز پروتکشن و فایروال هم خاموش کردم

برنامه TeraCopy هم امتحان کردم ولی فرقی نکرد

توی پروپرتیس هارد هم گزینه ی کمپرس تیک نخورده

با سلام .

با توجه به اینکه روی دو سیستم دیگه هم تست کردید و مشکل روی هر دو سیستم وجود داشته توصیه میکنم بفرستید گارانتی تا اگر واقعاً مشکلی داشته باشه عوض کنند .

Living DEATH
16-02-2017, 14:36
با سلام .

با توجه به اینکه روی دو سیستم دیگه هم تست کردید و مشکل روی هر دو سیستم وجود داشته توصیه میکنم بفرستید گارانتی تا اگر واقعاً مشکلی داشته باشه عوض کنند .

متاسفانه گارانتیش تموم شده :n37:
از قسمت health نرم افزار hd tune هم عکس میزارم که یه ارروری داره

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ata.royalfalcon
16-02-2017, 17:30
متاسفانه گارانتیش تموم شده :n37:
از قسمت health نرم افزار hd tune هم عکس میزارم که یه ارروری داره

این خطا معمولاً باعث کاهش شدید سرعت (در حد 512 کیلوبایت) نمیشه . اگر میتونید باکس این هارد اکسترنال رو باز کنید هارد داخلی رو از طریق SATA به سیستم متصل کنید و تست سرعت بگیرید . اگر سرعت خوب باشه پس مشکل از قسمت SATA to USB هست .
قبل از باز کردن باکس توصیه میکنم ویدئوهای آموزشی که در یوتیوب هست رو ببینید تا بتونید باکس پلاستیکی رو بدون شکستن و خرابکاری باز کنید .

Living DEATH
17-02-2017, 11:27
این خطا معمولاً باعث کاهش شدید سرعت (در حد 512 کیلوبایت) نمیشه . اگر میتونید باکس این هارد اکسترنال رو باز کنید هارد داخلی رو از طریق SATA به سیستم متصل کنید و تست سرعت بگیرید . اگر سرعت خوب باشه پس مشکل از قسمت SATA to USB هست .
قبل از باز کردن باکس توصیه میکنم ویدئوهای آموزشی که در یوتیوب هست رو ببینید تا بتونید باکس پلاستیکی رو بدون شکستن و خرابکاری باز کنید .

ببینید سرعتش همیشه ثابت نیست . وقتی وصل میکنم به سیستم ممکنه اولین بار که یه فایل کپی میکنم داخل هارد سرعتش در حد 50 مگ باشه که فقط 20 درصد ائلش اینجوریه و بعدش سرعتش افت میکنه

باکس پشتش هم در آورم که کابل ساتارو امتحان کنم . مشکلی از بابت دراوردن باکس نبود ولی کابل ساتا داخلش نمیره چون یه زائدگی جلوش داره که نمیزاره کابل و همچنین اون قسمت از کابل که ضخیم تر هست ازش رد بشه .

اگر کابل ساتای استاندارد نمیتونه بهش وصل بشه چرا این قسمت رو طوری ساختن که جدا بشه؟
اخه توی رویوهای هارد هم عنوان شده بود که میشه با در اوردن این باکس به عنوان هارد اینترنال اسنتفاده بشه:n36:

ata.royalfalcon
17-02-2017, 16:03
باکس پشتش هم در آورم که کابل ساتارو امتحان کنم . مشکلی از بابت دراوردن باکس نبود ولی کابل ساتا داخلش نمیره چون یه زائدگی جلوش داره که نمیزاره کابل و همچنین اون قسمت از کابل که ضخیم تر هست ازش رد بشه .

اگر کابل ساتای استاندارد نمیتونه بهش وصل بشه چرا این قسمت رو طوری ساختن که جدا بشه؟
اخه توی رویوهای هارد هم عنوان شده بود که میشه با در اوردن این باکس به عنوان هارد اینترنال اسنتفاده بشه:n36:

مطمئن هستید قسمت SATA to USB رو بطور کامل جدا کردید ؟ احتمالاً یکسری قطعات اضافه ای هم داره که باید جدا بشه . یک عکس از این قسمت میتونید بذارید ؟

Living DEATH
18-02-2017, 10:12
مطمئن هستید قسمت SATA to USB رو بطور کامل جدا کردید ؟ احتمالاً یکسری قطعات اضافه ای هم داره که باید جدا بشه . یک عکس از این قسمت میتونید بذارید ؟

ata.royalfalcon
18-02-2017, 12:03

من این مدل رو دارم البته ورژن قدیمیتر . برای اینکه کانکتورهای کابل برق و دیتا وارد این قسمت بشه ، کانکتورها باید کمی بریده بشه تا ضخامتش کمتر بشه . پست 4403# ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو مطالعه کنید که با عکس توضیح دادم .
البته توصیه میکنم برای برق از کابل رابط Molex to Sata استفاده کنید و با کانکتور خود پاور کاری نداشته باشید تا آسیب نبینه و بعدها اگر قصد فروش پاور رو داشته باشید به مشکل برنخورید .

Living DEATH
18-02-2017, 12:34
من این مدل رو دارم البته ورژن قدیمیتر . برای اینکه کانکتورهای کابل برق و دیتا وارد این قسمت بشه ، کانکتورها باید کمی بریده بشه تا ضخامتش کمتر بشه . پست 4403# ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو مطالعه کنید که با عکس توضیح دادم .
البته توصیه میکنم برای برق از کابل رابط Molex to Sata استفاده کنید و با کانکتور خود پاور کاری نداشته باشید تا آسیب نبینه و بعدها اگر قصد فروش پاور رو داشته باشید به مشکل برنخورید .

خیلی ممنونم از راهنمایی
من اینکارو انجام میدم و نتیجه رو اعلام میکنم
Living DEATH
18-02-2017, 13:13

اینکارو انجام دادم ولی متاسفانه جواب نداد
مثل همون حالت معمولی دفعه اول که فایل کپی میکنم روی هارد سرعتش خوبه ولی دفعه های بعدی سرعتش 2 ثانیه اول حدود 50 مگ هست ولی بعد میاد روی 0 و کلا زیر 1 مگ .

ata.royalfalcon
18-02-2017, 13:35
اینکارو انجام دادم ولی متاسفانه جواب نداد
مثل همون حالت معمولی دفعه اول که فایل کپی میکنم روی هارد سرعتش خوبه ولی دفعه های بعدی سرعتش 2 ثانیه اول حدود 50 مگ هست ولی بعد میاد روی 0 و کلا زیر 1 مگ .

پس خود هارد دیسک مشکل داره و با توجه به اینکه گارانتی هم نداره چاره ای جزء خرید هارد دیسک جدید ندارید .

Living DEATH
18-02-2017, 13:36
@ata.royalfalcon ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
دوست عزیز ، ظاهرا درست شده . چون اول که وصلش کردم حواسم نبود و یه سیمش لق شده بود . الان باز کابل رو عوض کردم و دیگه نوسان سرعت نداره .

پس مشکل از کابل بود درسته؟ با تعویض کابل درست میشه؟

و یه سوال دیگه . اون ارروری که توی hd tune داست مشکلی بوجود نمیاره؟ از نظر اینکه اطلاعاتم از دست نره یه وقت...

خیلی ممنونم از کمک شما دوست گرامی