PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال درمورد معدل

Elin♥khanoom
01-02-2017, 19:31
دوستان سلام
سوالم اینه که اگر استاد نمره ای رو وارد و تایید کنه بازم میتونه تغییر بده؟
من یکی از نمراتم پایینه میخوام بگم نمره ام رو بیاره زیر 10 که ترم بعد بتونم دوباره اون درسو بردارم چون نمیخوام معدلم بیاد پایین
ممنون میشم جواب بدین:n16:

sunshineboy
01-02-2017, 20:39
یحتمل میتونه ولی هیچ استادی این کارو نمیکنه ک. ...بعدشم فرقی به حال تو نداره نمره رو بیاره زیر 10 بازم رو معدلت تاثیر میزاره بی اثر ک نیس رو معدل کلِ کارشناسی یا حالا کاردانی هر چی هست موثره تفاوت چندانی نداره
زیاد هم وسواس نداشته باش رو معدل چون معدل خیلی مهم نس

EhsanCPU
02-02-2017, 02:16
سلام
همونطور که دوستمون هم گفتن اگه نمرت را بیاره زیر 10 و بندازتت که معدلت پائینتر میره
همه از خداشونه درس را پاس کنن شما میگی نمرت را بیاره زیر 10 که هم درس را بیفتی و هم معدلت را بیشتر بیاره پائین :n04: نکنه سر کارمون گذاشتی :n13:

SNOW PATROL
02-02-2017, 08:17
دوستان سلام
سوالم اینه که اگر استاد نمره ای رو وارد و تایید کنه بازم میتونه تغییر بده؟
من یکی از نمراتم پایینه میخوام بگم نمره ام رو بیاره زیر 10 که ترم بعد بتونم دوباره اون درسو بردارم چون نمیخوام معدلم بیاد پایین
ممنون میشم جواب بدین:n16:
سلام بله در دانشگاه های دولتی نمرات افتاده روی معدل.کل تاثیر ندارند... اگر نمره نهایی نشده باشه میتونه اینکار رو بکنه... بهتره همون موقع امتحان دادن پایین برگه بنویسید که نمره اگر از فلان مقدار کمتر شد بندازتتون

Elin♥khanoom
02-02-2017, 12:01
ممنون دوستان

Elin♥khanoom
02-02-2017, 12:08
سلام
همونطور که دوستمون هم گفتن اگه نمرت را بیاره زیر 10 و بندازتت که معدلت پائینتر میره
همه از خداشونه درس را پاس کنن شما میگی نمرت را بیاره زیر 10 که هم درس را بیفتی و هم معدلت را بیشتر بیاره پائین :n04: نکنه سر کارمون گذاشتی :n13:
نه من شما رو سرکار نذاشتم
شما هر نمره ای که از یک درس بگیرین براتون ثبت میشه
منتهی برای محاسبه معدل کل یا همون معدل لیسانس آخرین نمره ای که از هر درس گرفتین رو در نظر میگیرین
برای مثال شما از یک درس 8 بگیرین و پاس نشین ولی ترم بعد با نمره 14 پاسش کنین برای محاسبه معدل نمره 14 رو با بقیه نمرات جمع میکنن
و تا جایی که میدونم معدل کل ازمعدل ترمی مهمتره:20:

taghi_ramzi
02-02-2017, 12:17
اگه معدل کل مد نظرتون باشه ،چیزی که شما میگید اونقدر ها هم تاثیر نداره
ما یه بار با مدیر گروهمون حساب کردیم ، فرق تاثیر نمره ده و بیست از یه درس سه واحدی رو معدل کمتر از 0.2 میشه.

Elin♥khanoom
02-02-2017, 12:20
اگه معدل کل مد نظرتون باشه ،چیزی که شما میگید اونقدر ها هم تاثیر نداره
ما یه بار با مدیر گروهمون حساب کردیم ، فرق تاثیر نمره ده و بیست از یه درس سه واحدی رو معدل کمتر از 0.2 میشه.

واقعا؟
ولی من معدلم رو قبل از این که نمره اخرین درسم بیاد توی سایت دیدم خیلی بالاتر بود:n28:

Elin♥khanoom
02-02-2017, 12:23
سلام بله در دانشگاه های دولتی نمرات افتاده روی معدل.کل تاثیر ندارند... اگر نمره نهایی نشده باشه میتونه اینکار رو بکنه... بهتره همون موقع امتحان دادن پایین برگه بنویسید که نمره اگر از فلان مقدار کمتر شد بندازتتون

ممنون از راهنماییتون:n16:
سوال من اینه که اگر نمره ای تایید شده باشه بازم امکان تغییرش هست یا نه؟ که فکر نمیکنم امکانش باشه. درسته؟

taghi_ramzi
02-02-2017, 12:29
واقعا؟
ولی من معدلم رو قبل از این که نمره اخرین درسم بیاد توی سایت دیدم خیلی بالاتر بود:n28:

تو ابعاد یکی دو ترم بله ، ممکنه تاثیر بیشتری داشته باشه ، ولی من منظورم رو معدل کل درسها و چهار ترم بود.

EhsanCPU
02-02-2017, 13:26
نه من شما رو سرکار نذاشتم
شما هر نمره ای که از یک درس بگیرین براتون ثبت میشه
منتهی برای محاسبه معدل کل یا همون معدل لیسانس آخرین نمره ای که از هر درس گرفتین رو در نظر میگیرین
برای مثال شما از یک درس 8 بگیرین و پاس نشین ولی ترم بعد با نمره 14 پاسش کنین برای محاسبه معدل نمره 14 رو با بقیه نمرات جمع میکنن
و تا جایی که میدونم معدل کل ازمعدل ترمی مهمتره:20:

من منظورم پائین اومدن معدل ترمتون بود تو پست اول نگفته بودین معدل کل
البته زمان ما شما اگه از یه درس نمره 8 میگرفتین و ترم بعد دوباره برش میداشتین و ازش 16 میگرفتین بازم اون 8 تو معدل کل تاثیر داشت
البته قوانین دانشگاهها سال به سال تغییر میکنه ...

siava5h
02-02-2017, 14:06

این مسئله در مورد اولین نمره درست نیست. این محاسبه نشدن برای نمرات دوم و سوم و بعه بعد هست.
اولین نمره و آخرین نمره در معدل کل محاسبه میشه. فرضا از 160 واحد 3 تا درس 4 واحدی رو افتاده باشی و دوباره نمره گرفته باشی، مجموع انتخاب واحدت میشه 172 واحد و معدل کل بر اساس این تعداد واحد محاسبه میشه.
در آخر ترم میتونی هر درسی که دوست داشتی رو دوباره بگیری و برای جبران کردن معدل دروس اختیاری زیادی هست و نیاز نیست حتما اون درسی که 10 شدی رو دوباره بگیری.
این تکنیک راهکاریه که به دانشجویانی که در مرز مشروط علمی قرار دارن کمک بشه تا بتونن ادامه تحصیل بدن.

Elin♥khanoom
02-02-2017, 14:31
:n16::n16:

sunshineboy
02-02-2017, 20:22
من منظورم پائین اومدن معدل ترمتون بود تو پست اول نگفته بودین معدل کل
البته زمان ما شما اگه از یه درس نمره 8 میگرفتین و ترم بعد دوباره برش میداشتین و ازش 16 میگرفتین بازم اون 8 تو معدل کل تاثیر داشت
البته قوانین دانشگاهها سال به سال تغییر میکنه ...
اره منم رو همین معیار گفتم چون من کسی رو میشناختم کاراموزیشو نرف حالشو نداشت بره ولی کاراموزی رو گرفته بود نرف شد 0 این صفر ضربدر سه شد شد 60 رو کل معدل کارشناسیش تاثیر گذاشت یعنی رو کل همون 140 واحد 0/5 نمره کل معدلشو کشید پایین .... دوباره گرف اینبار شد 17 ولی جفتش واسش حساب شد هم صفره هم 17 این قانون مال 6 سال پیش بود دیگه الان نمیدونم چ طوریه دانشگاهشم دولتی بود