PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : موقع لود شدن ویندوز، کامپیوتر خاموش میشه!

جناب مهندس
24-01-2017, 22:35
سلام دوستان
کیس بنده یه مشکلی پیدا کرده.
روش ویندوز XP نصبه. وقتی که صفحه ی loading ویندوز XP میاد، کامپیوتر خاموش میشه!
حتی DVD ویندوز هم میذارم که ویندوز رو از اول نصب کنم، وقتی درایو C رو انتخاب میکنم و اینتر میزنم که ویندوز توش نصب بشه، تا میخواد فایل ها شروع به کپی شدن کنن، کامپیوتر خاموش میشه.
یعنی یه جورایی فکر میکنم کامپیوتر به محض اینکه میخواد با هارد دیسک ارتباط برقرار کنه، این مشکل خاموش شدن رخ میده.
لطفاً راهنمایی بفرمایید چطوری این مشکل رو حل کنم؟

ho3in2012
25-01-2017, 01:24
سلام
شما اول درب کیس رو باز کنید و چک کنین که فن های سیستم درست کار میکنن یا نه
احتمالا مشکل از فن ها هست و داغ شدن سی پی یو باعث خاموش شدن میشه

mr.majid.b
25-01-2017, 07:28
بعید میدونم مشکل از فن باشه چونکه در اونصورت باید ریست شه نه خاموش
بهترین کار تست سیستم با یک هارد دیگه هست اگر هم هارد دیگه ای ندارید از ویندوز لایو یا هایرن بوت استفاده کنید که طرز کارشون تو اینترنت هست

Sent from my SM-J500H using Tapatalk

جناب مهندس
25-01-2017, 09:12
سلام
شما اول درب کیس رو باز کنید و چک کنین که فن های سیستم درست کار میکنن یا نه
احتمالا مشکل از فن ها هست و داغ شدن سی پی یو باعث خاموش شدن میشه
سلام
ممنون از راهنمایی تون
فن ها درست کار میکنن. فکر نمیکنم مشکل از فن ها یا گرم شدن CPU باشه. چون اگر هارد رو جدا کنم و سیستم رو روشن کنم و یا حتی وارد تنظیمات BIOS بشم و چند ساعت هم بذارم روشن بمونه؛ سیستم داغ نمیکنه و خاموش نمیشه.

جناب مهندس
25-01-2017, 09:16
بهترین کار تست سیستم با یک هارد دیگه هست اگر هم هارد دیگه ای ندارید از ویندوز لایو یا هایرن بوت استفاده کنید که طرز کارشون تو اینترنت هست

سلام
سپاس گزارم.

با eset sysrescue تست کردم. این هم تا میخواد کامپیوتر بالا بیاد، خاموش میشه.
حالا دنبال یه هارد دیگه هستم که طبق راهنمایی شما، با هارد دیگه هم تست کنم.

aryna
25-01-2017, 12:07
سلام دوست عزیز

تنها کاری در اینجور مواقع به ذهنم میرسه اینه که درایو نصب ویندوز را دلت پارتیشن کنی و دوباره درایو باسز وفرمت و ادامه نصب

من خودم قبلا که xp نصب میکردم تینطوری میشد با همین روش بالا مشکلم حل میشد

من این اواخر با نرم افزار های موجود در هایرن سی دی قبل از نصب ویندوز درایو سی که همون ویندوز باشه را فرمت میکردم و اکتیو میکردم برای نصب و براحتی هر چه تمام تر ویندوز نصب میشد

شما هم تست کنید و نتیجه را همینجا اعلام کنید

جناب مهندس
26-01-2017, 18:53
سلام دوست عزیز

تنها کاری در اینجور مواقع به ذهنم میرسه اینه که درایو نصب ویندوز را دلت پارتیشن کنی و دوباره درایو باسز وفرمت و ادامه نصب

من خودم قبلا که xp نصب میکردم تینطوری میشد با همین روش بالا مشکلم حل میشد

من این اواخر با نرم افزار های موجود در هایرن سی دی قبل از نصب ویندوز درایو سی که همون ویندوز باشه را فرمت میکردم و اکتیو میکردم برای نصب و براحتی هر چه تمام تر ویندوز نصب میشد

شما هم تست کنید و نتیجه را همینجا اعلام کنید

سلام
درایو c رو حذف کردم. انتخاب کردم که فضای پارتیشن بندی نشده، فرمت بشه و ویندوز اکس پی روش نصب بشه.
فرمت شد. فایل های نصب ویندوز هم کپی شدن.
اما وقتی restart شد تا ادامه نصب رو بره، دوباره خاموش شد!

جناب مهندس
26-01-2017, 18:56

بدون هارد تست کردم، سیستم خاموش نمیشه.
با Hiren boot سیستم رو روشن کردم. با Hiren boot, چه هارد به کامپیوتر وصل باشه و چه وصل نباشه و فقط همین فلش دیسک هایرن بوت وصل باشه, هایرن تا میخواد ویندوز اکس پی خودش رو بالا بیاره, سیستم خاموش میشه!
انگار سیستم به ویندوز حساسیت داره.

aryna
26-01-2017, 19:14
بدون هارد تست کردم، سیستم خاموش نمیشه.
با Hiren boot سیستم رو روشن کردم. با Hiren boot, چه هارد به کامپیوتر وصل باشه و چه وصل نباشه و فقط همین فلش دیسک هایرن بوت وصل باشه, هایرن تا میخواد ویندوز اکس پی خودش رو بالا بیاره, سیستم خاموش میشه!
انگار سیستم به ویندوز حساسیت داره.

خوب شما مشخصات سیستم تون را نفگفتید
مثل مین برد رم سی پی یو گرافیک هاردتو چیه(ساتا هست یا ide)

و الباقی جزییات سیستم تون

دوما شما چه ویندوز دقیقا نصب میکنی که مرحله اول اوکی میشه مرحله دوم نصب نمیره؟
ایکس پی سرویس یک دو سه یا ...

خوب با همین هایرن اول درایو ویندوز را فرمت کن و اکتیو کن برای نصب (اصلا ببیین پارتیشین بندیش چیه مودش)

بعدش اگر مین تون ساپورت میکنه میکنه ویندوز را تو فلش بریزید از روی فلش نصب کنید(صرفا جای استفاده از سی دی از فلش استفاده کنید)

EXTREME
28-01-2017, 19:27
سلام دوستان
کیس بنده یه مشکلی پیدا کرده.
روش ویندوز XP نصبه. وقتی که صفحه ی loading ویندوز XP میاد، کامپیوتر خاموش میشه!
حتی DVD ویندوز هم میذارم که ویندوز رو از اول نصب کنم، وقتی درایو C رو انتخاب میکنم و اینتر میزنم که ویندوز توش نصب بشه، تا میخواد فایل ها شروع به کپی شدن کنن، کامپیوتر خاموش میشه.
یعنی یه جورایی فکر میکنم کامپیوتر به محض اینکه میخواد با هارد دیسک ارتباط برقرار کنه، این مشکل خاموش شدن رخ میده.
لطفاً راهنمایی بفرمایید چطوری این مشکل رو حل کنم؟

اول
از همه اتصالات هارد رو بررسی کنید هم کابل ها عوض بشه هم جای پورت عوض بشه
اگر مشکل حل نشد باید با یک پاور دیگه سیستم رو چک کنید اگر درست نشد باید هارد و مین بررسی بشه

با یک ویندوز دیگه هم تست کنید و دی وی دی رایتر هم سالم باشه

parsiansystem
01-02-2017, 11:46
پاور مشکل داره به نظرم.احتمالا وقتی هارد رو وصل میکنید برق کم میاره. با یه پاور سالم دیگه تست کنید

جناب مهندس
08-02-2017, 23:14
خوب شما مشخصات سیستم تون را نفگفتید
مثل مین برد رم سی پی یو گرافیک هاردتو چیه(ساتا هست یا ide)

و الباقی جزییات سیستم تون

دوما شما چه ویندوز دقیقا نصب میکنی که مرحله اول اوکی میشه مرحله دوم نصب نمیره؟
ایکس پی سرویس یک دو سه یا ...

خوب با همین هایرن اول درایو ویندوز را فرمت کن و اکتیو کن برای نصب (اصلا ببیین پارتیشین بندیش چیه مودش)

بعدش اگر مین تون ساپورت میکنه میکنه ویندوز را تو فلش بریزید از روی فلش نصب کنید(صرفا جای استفاده از سی دی از فلش استفاده کنید)

اول
از همه اتصالات هارد رو بررسی کنید هم کابل ها عوض بشه هم جای پورت عوض بشه
اگر مشکل حل نشد باید با یک پاور دیگه سیستم رو چک کنید اگر درست نشد باید هارد و مین بررسی بشه

با یک ویندوز دیگه هم تست کنید و دی وی دی رایتر هم سالم باشه

پاور مشکل داره به نظرم.احتمالا وقتی هارد رو وصل میکنید برق کم میاره. با یه پاور سالم دیگه تست کنید

ممنون از راهنمایی دوستان عزیز

نگاه کردم، دیدم 3 تا از خازن های کنار CPU نشت کرده بودن. ولی 2 تا نکته هست:
اول اینکه، معلومه نشتی برای خیلی وقت پیشه، چون خشک شده بود. انگار بالای 3 تا خازن، حالت زنگ زدگی داشت.
نکته دوم اینکه، اگر مشکل از خازن هاست؛ پس چرا به صورت رندوم، یهو کامپیوتر خاموش نمیشه؟ و فقط وقتی ویندوز میخواد لود بشه خاموش میشه؟ یعنی چرا وقتی توی تنظیمات BIOS هستم، خاموش نمیشه؟