PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سیستم برای کارهای گرافیکی و تدوین فیلم و انیمیشن و جلوه های ویژه

ph.clgn
22-01-2017, 11:41
با سلام
دوستان یه سوالی داشتم و اینکه من کارم با نرم افزارهایی مثل adobe after effects و adobe premiere و maya و 3dsmax و... هستش.
برای ساخت انیمیشن های کوتاه 3 بعدی و همچنین موشن گرافیک و تدوین فیلم ازشون استفاده میکنم و بزودی قراره وارد طراحی بازی های 3 بعدی رایانه ای هم بشم.

یکم کارهام سنگین شده و سیستم فعلیم واقعا کم میاره و میخواستم یه سیستم جدید بگیریم.

بین 2 نوع سیستم موندم. یکی اینکه سیستم دسکتاپ جمع کنم با مشخصات اصلی cpu intel 6700k و nVidia gtx1080 و ...
و یا اینکه سیستم اپل و لپ تاپ جدیدش که امسال عرضه شده و دارای تاچ بار هست.

تو ظاهر و همچنین در نظر گرفتن ابعاد قطعات رایانه لپ تاپ و دسکتاپ خب همه چیز به نفع سیستم دسکتاپ هست و از لحاط قیمتی هم از اپل ارزون تر تموم میشه و قدرت پردازشیش هم تفاوت چشمگیری داره با اخرین مدل لپ تاپ اپل.

ولی نمیشه بازدهی بالا و عملکرد بسیار مناسب سیستم عامل رو ندید گرفت. قطعا مک عملکرد و سرعت بهتری نسبت به ویندوز 10 داره.

برای همین میخواستم نظر دوستانی که در این زمینه ها کار میکنند رو بپرسم که چرا اکثر گرافیک کارها و کسانی که تو این کارها هستند از سیستم اپل استفاده میکنند؟
و اینکه در نهایت بدون در نظر گرفتن سقف بودجه کدام سیستم برای اینکارها مناسب تر هست؟ اپل یا جمع کردن یک کیس؟

نقاط صعف و قوت هر کدوم؟

با تشکر