PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : صدای غیر عادی 206 صفر

hummer_1990
13-01-2017, 22:04
سلام و خسته نباشید

حدود یک هفته هست که 206 صفر تیپ دو خریدم و 150 کیلومتر بیشتر راه نرفته وقتی ماشین خلاص هست و گاز میدم و ول میکنم (روی دور موتور 1800 تا 2200)به غیر از صدای طبیعی موتور یه صدای قررقررقررقرر با فواصل کم و متوالی هم میشنوم (موقع گاز دادن و بالا رفتن دور موتور این صدا ایجاد میشه و با ول کردن پدال صدا کم و وقطع میشه) با گرفتن کلاچ هم تغییری در صدا ایجاد نمیشه. عین همین صدا هم در هنگام حرکت شنیده میشه مثلا در دنده یک دقیقا بین دور موتور 2و3 صدا واضح شنیده میده و اذیت کننده هست در حدی که حتی یک فرد نا آشنا به اتومبیل هم که داخل ماشین نشسته میپرسه این صدای چیه؟ از دنده 1 به بعد هم این صدا هستش و هرچی دور موتور به 3 نزدیک تر میشه صدا بیشتر میشه. این صدا با گرفتن کلاچ وقتی ماشین خلاص هست هیچ تغییری نمیکنه ولی هنگام حرکت با گرفتن کلاچ خیلی کمتر میشه تا زمانی که دوباره کلاج رو رها کنم. در کاپوت رو بالا زدم و گاز دادم به نظرم صدا از پشت موتور میومد (محلی بین جلو داشبورت و موتور نمیدونم شایدم از داخل موتور باشه دقیق نتونستم تشخیص بدم) تقریبا از سمت شاگرد که گوش دادم صدا واضح تر شنیده میشد.

ممنون میشم اگر بفرمایید این صدا چی هست و آیا مشکل حادی وجود داره یا نه؟

hummer_1990
14-01-2017, 16:24
از دوستان سایت که کسی جواب نداد!!!

ولی خب خودم دنبالش رو گرفتم رفتم به نزدیکترین نمایندگی ایران خودور خود رییسش اومد گوش کرد گفت صدا که غیر عادی هست ولی فکر نکنم چیزی باشه ببر همونجا که تحوبل گرفتی دستگاخ بزنن ببین چی میگن چون اگه مشکل اساسی باشه خود همونا باید نامه تعویض موتور رو بزنن.

رفتم نمایندگی دوم اونجا 2 نفر گوش دادن چیزی سردرنیاوردن تعمیرکار اصلیشون اومد ماشین رو برد بالای جک 2-3 بار که گاز دادم گفت صدای یاتاقانه و موتور ایراد داره باید ببری همونجا که تحویل گرفتی.

بعد رفتم یه تعمیرکار محلی نشون دادم یکم به صدا گوش داد بعد ماشین رو خاموش کرد و گیج روغن رو 3 بار چک کرد دفعه سوم چندتا تیکه براده آلومینیوم با گیج اومد بیرون و نظرش این بود که مشکل یاتاقان هست و براده ها هم مربوط به بد کار کردن یاتاقان هست.

و در نهایت رفتم نمایندگی که ماشین رو تحویل داده بود . اصلا راه نداد ببرم داخل تعمیرگاه چون خیلی شلوغ بود یه نفر اومد دم ماشین 2-3 بار محکم گاز داد گفت هیچ چیز غیرعادی نیست نمیخواست زیر بار بره خودم گاز دادم ودقیقا صدا رو بهش نشون دادم دوباره خواست بپیچونه گفت : نه این صدای اگزوزه مدل های جدید همه همینطورن و فلان... بالاخره با پافشاری من قبول کرد که باید موتور ماشین چک بشه زنگ زد به تعمیرگاه مرکزی ایساکو هماهنگی کرد که ماشین رو ببرم نشون بدم و اگه اونا تایید کردن نامه بدن برای تعمیر یا تعویض موتور همین الان از نمایندگی ایساکو اومدم دیر رفتم و مسیولش نبود (خدا میدونه شاید مارو پیچوندن) اونجا هم چند دفعه سعی کردن بپیچونن. خلاصه فردا یا پس فردا صبح ماشین رو میبرم ببینم میخوان چیکار کنن.

حالا سوالی که پیش میاد این هست که اگه موتور تعویض بشه سابقه تعویض موتور در کارت گارانتی ثبت میشه؟ تعمیرش چطور؟ چون اگه ثبت بشه موقع فروش تو سر ماشین میخوره (اونم ماشینی که صفر بوده و تعمیر یا تعویض اساسی شده)
موتور با همون شماره موتور قبلی روش میندازن یا مدارک ماشین باید بر اساس شماره موتور جدید عوض بشه؟

اینم خرید خودوری صفر وطنی از شرکت ایران فرغون بعد میگن چرا کمپین تحریم خرید خودرو راه میندازین .
شرکت تویوتا کوچکترین نقصی در قطعات ماشینش پیدا بشه فراخوان بین المللی میزنه و همه ماشین هارو به هزینه خودش جمع میکنه با کلی عذرخواهی و استعفا مدیران و...