PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای آموزش زبان یک مبتدی

sadafroohi
08-01-2017, 16:01
درود
من بسیار مبتدی هستم و تصمیم گرفتم زبان انگلیسی را یاد بگیرم در سطحی که بتونم یک فیلم یا اخبار انگلیسی را ببینم و متوجه بشوم.
گرفتن مدرک تافل یا ایلتس اصلا برام مهم نیست.
چیزی که برام خیلی مهمه خواندن روزنامه، مطالب انگلیسی و وبسایتهای خارجی و فهم ان است. خواندن و درک مطلب خیلی برام مهمه.
لطفا راهنمایی کنید از کجا و چگونه شروع به اموزش زبان کنم؟
واقعا گیج شدم بین این همه روشهای مختلف اموزش زبان ( که تبلیغات میکنند و هرکس ادعا میکنه روش ما از همه بهتره) کدوم روش یا کدوم کتاب یا کدوم موسسه را انتخاب کنم؟ کدوم سی دی را بخرم و گوش کنم؟ اصلا به صورت خوداموز در خانه میشه یادگرفت یا نه؟
سپاسگزارم اگه دقیق راهنمایی کنید.

Sent from my iPhone using Tapatalk

amin_947
08-01-2017, 16:56
شما باید دایره لغاتت رو ببری بالا. برای شروع از کتاب "504 واژه ضروری" استفاده کن.

sadafroohi
08-01-2017, 16:58
شما باید دایره لغاتت رو ببری بالا. برای شروع از کتاب "504 واژه ضروری" استفاده کن.

ممنونم. گرامر هم باید همزمان بخونم؟
ببخشید سوالهای ابتدایی میپرسم چون واقعا گیج شدم نمیدونم چیکار کنم. فیلم و سی دی هم باید گوش بدم؟

amin_947
08-01-2017, 17:04
ممنونم. گرامر هم باید همزمان بخونم؟
ببخشید سوالهای ابتدایی میپرسم چون واقعا گیج شدم نمیدونم چیکار کنم. فیلم و سی دی هم باید گوش بدم؟

گرامر در مراحل ابتدایی یادگیری مهم نیست. بیشتر به درد نوشتن می خوره تا گوش کردن.
با توجه به هدفی که دارید در گام اول بهتره تعداد لغات رو بالا ببرید. در کنارش می تونید فیلم زبان اصلی با زیرنویس انگلیسی (تأیید می کنم زیرنویس انگلیسی) نگاه کنید تا گوشتون به تلفظ لغات هم یواش یواش عادت کنه.
در نهایت فکر اینکه یه شبه بخواید ره صد ساله رو برید رو هم بذارید کنار. زبان فقط تکرار و تکرار و تکرار هست. با صبر و حوصله برید جلو و گول این مؤسساتی که میگن 3 ماهه زبانتون میشه خدا رو هم نخورید!

sadafroohi
08-01-2017, 17:10
گرامر در مراحل ابتدایی یادگیری مهم نیست. بیشتر به درد نوشتن می خوره تا گوش کردن.
با توجه به هدفی که دارید در گام اول بهتره تعداد لغات رو بالا ببرید. در کنارش می تونید فیلم زبان اصلی با زیرنویس انگلیسی (تأیید می کنم زیرنویس انگلیسی) نگاه کنید تا گوشتون به تلفظ لغات هم یواش یواش عادت کنه.
در نهایت فکر اینکه یه شبه بخواید ره صد ساله رو برید رو هم بذارید کنار. زبان فقط تکرار و تکرار و تکرار هست. با صبر و حوصله برید جلو و گول این مؤسساتی که میگن 3 ماهه زبانتون میشه خدا رو هم نخورید!

چشم، عجله ندارم میخوام سه چهار سال وقت بذارم. شما در ابتدا چه مجموعه ی اموزشی را پیشنهاد میکنید که بخرم برای گوش دادن؟ چون تلفظ لغات را بلد نیستم.

amin_947
08-01-2017, 17:12
چشم، عجله ندارم میخوام سه چهار سال وقت بذارم. شما در ابتدا چه مجموعه ی اموزشی را پیشنهاد میکنید که بخرم برای گوش دادن؟ چون تلفظ لغات را بلد نیستم.

همون کتاب 504 که گفتم همراه با سی دی هستش که می تونید ازش استفاده کنید.

afshin b
08-01-2017, 18:11
بنظر من کتاب ۵۰۴ برای شروع خوب نیست. سنگینه ‌و ادم رو زده میکنه. این زده شدن رو تو دوستان دیدم.
بنظر من اگه کلاس برین خوبه و برای خوداموزی من ویدیوهای اموزشی رو پیشنهاد میکنم. به یکی از دوستان پیشنهاد کردم و خیلی راضی بود. فکر کنم اسمش این بود:
English for you
تو نت برای دانلود پیدا میشه

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

sadafroohi
08-01-2017, 18:38
بنظر من کتاب ۵۰۴ برای شروع خوب نیست. سنگینه ‌و ادم رو زده میکنه. این زده شدن رو تو دوستان دیدم.
بنظر من اگه کلاس برین خوبه و برای خوداموزی من ویدیوهای اموزشی رو پیشنهاد میکنم. به یکی از دوستان پیشنهاد کردم و خیلی راضی بود. فکر کنم اسمش این بود:
English for you
تو نت برای دانلود پیدا میشه

مرسی از راهنماییتون. این فیلم اموزشی English for you زیر نویس هم داره؟ کتاب هم همراهش داره؟ بدون زیر نویس نمیفهمم چی میگن چون تلفظ لغات به گوشم اشنا نیست.

afshin b
08-01-2017, 18:53
نه زیرنویس نداره
از خیلی مبتدی شروع میکنه. سخت نیست فهمیدنش. میتونین قسمت اولش رو دانلود کنین و ببینین
کتاب هم نداره

hivva
03-02-2017, 16:28

با اینکه کتاب 504 کتاب خوبی است اما من با خوندن آن مخصوصا برای کسی که تازه زبان رو شروع کرده زیاد موافق نیستم به این دلیل

در سالهای اخیر به کمک کامپیوتر تحلیل های آماری زیادی روی ده ها هزار کتاب و هزاران تلویزیونی و.. که در مجموع 300-400 میلیون کلمه بوده انجام شده و یکی از نتایج این تحقیقات این بوده که الان میدونیم چه کلماتی کاربردی تر و رایج تر هستند.
پس بهترین روش برای خوندن کلمات انگلیسی این هست که کلمات رو بر اساس فراوانی و رایج بودن بخونیم. کتاب 504 با abandon شروع میشه که حتی جز چند هزار کلمه اول انگلیسی نیست. چرا زبان رو با کلمات ساده ای که در زندگی روزمره به کار میان شروع نکنیم؟
هزار کلمه اول زبان انگلیسی حدود سه چهارم تمام گفتارها و نوشتارها (کتاب و فیلم و تلویزیون و..) رو پوشش میشدن. در حالیکه چند صدهزار کلمه بعدی در مجموع یک چهارم بقیه رو پوشش میدن.

نکته دیگه اینکه بهتره زیاد سخت نگیریم و هر کلمه رو در قالب یک جمله یاد بگیریم. 504 برای هر کلمه چندین جمله پیشنهاد میده و این یه مبتدی رو گیج میکنه و کلا از نظر استراتژیک هم درست نیست به این معنی که بهتره به جای یادگیری کامل و 100% کلمه ای مثل abandon در قالب چند جمله و یادگیری معناهای مختلف اون، بهتره سه چهار کلمه رو هرکدوم با یک معنی رایجش یاد بگیریم.

البته این نظر من هست. به نظرم مفیدتره مخصوصا برای شروع کار.

hivva
03-02-2017, 16:36

دیدن فیلم با زیر نویس بد نیست. من خودم هم در 10-12 سال گذشته از این روش زیاد استفاده کرده ام
اما این روش برای کسی مفید هست که حداقل 80% اون فیلم رو بفهمه که تا حدودی بتونه فیلم رو دنبال کنه و ذهنش درگیر تعداد معدودی نکته و کلمه جدید بشه
نه اینکه کلش جدید باشه و ندونه داستان فیلم چیه و کدوم کلمات و قواعد رو باید یاد بگیره.

راه حل بهتر اینه که اول تعداد مناسبی کلمه یاد بگیره (مثلا 1000 کلمه پرکاربرد انگلیسی که حدود سه چهارم تمام کتابها و فیلمها و.. رو پوشش میده)
بعد اصول گرامر رو بخونن که بتونن جملات رو در قالب جمله بیارن و متوجه بشن (مثلا به کمک کتاب Basic grammar in use که بعضیها میگن پرفروشترین کتاب گرامر نیم قرن اخیر در دنیاست)
بعد از اون با روشهای خاص (نه فقط دیدن و یادداشت برداری) میتونن سریال های ساده رو ببینن و کتاب صوتی و متنی رو همزمان استفاده کنند و کارهایی از این قبیل.

نکته اصلی این روش اینه که ما اول باید به اندازه کافی کلمه کاربردی و قواعد جمله سازی (که میشه همون گرامر ) بلد باشیم بعد بریم سراغ صدها تکنیک پراکنده ای که در اینترنت یا توسط دوست و اشنا و .. پیشنهاد میشه (فیلم دیدن و سایتهای مختلف و کتاب صوتی و پادکست و بازی و dvd و...)
من خودم چندسالیه با شاگردهام طبق این اصول کار میکنم و نتایج عالی گرفته ام.
خودمم این حسرت رو دارم که کاش با همین روش میخوندم و این همه سال رو صرف تلاشهای پراکنده و بی فایده نمی کردم

sirvan1124
02-03-2017, 09:30
به نظر من تا جایی که می تونی فیلم و اخبار گوش بده. به صورت مداوم لغات رو هم مرور کن. این باعث میشه سریع رشد کنی.

sirvan1124
02-03-2017, 09:40
دانلود رایگان جزوه آموزش قواعد و گرامر زبان انگلیسی - بیان کمیت در زبان انگلیسی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
دانلود رایگان جزوه آموزش قواعد و گرامر زبان انگلیسی - استفاده بنیانی از حروف تعریف ( a, an, the) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
دانلود رایگان جزوه آموزش قواعد و گرامر زبان انگلیسی - اسم های قابل شمارش و غیر قابل شمارش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
دانلود رایگان جزوه آموزش قواعد و گرامر زبان انگلیسی - اسم به عنوان توصیف کننده اسم Noun as modifier ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
دانلود رایگان جزوه آموزش قواعد و گرامر زبان انگلیسی، اسم مالکیت در زبان انگلیسی (possessive noun) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
دانلود رایگان جزوه آموزش قواعد و گرامر زبان انگلیسی - اسم - اسم جمع در زبان انگلیسی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
دانلود رایگان جزوه آموزش قواعد و گرامر زبان انگلیسی - کاربرد، تلفظ و املای – s پایانی در کلمات زبان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
دانلود رایگان جزوه آموزش قواعد و گرامر زبان انگلیسی - عبارت قیدی زمان (جمله واره های قیدی زمان) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
جزوه گرامر زبان انگلیسی - املا و تلفظ افعال انگلیسی وقتی که به –ing یا –ed ختم می شوند ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
جزوه آموزش گرامر و قواعد زبان انگلیسی - افعال با قاعده و بی قاعده در زبان انگلیسی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

sirvan1124
02-03-2017, 09:55
برای آموزش و یادگیری زبان انگلیسی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] E%D8%B5%D9%88%D8%B5%DB%8C%20%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9% 86&r=%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86%20%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9 %84%DB%8C%D8%B3%DB%8C&d=%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86%20%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9 %84%DB%8C%D8%B3%DB%8C) در زمان کم موارد زیر را در نظر داشته باشید:

1- زبان انگلیسی را به صورت مداوم بخوانید و یادگیری آن را قطع نکنید.

2- تا جایی که می توانید به اخبار و داستانهای انگلیسی گوش دهید و فیلم انگلیسی ببینید.

3- جوی را برای خودتان فراهم کنید که همه چی به زبان انگلیسی باشد. در ماشین هم به مطالب آموزشی انگلیسی گوش دهید.

4- در کلاسهای زبان انگلیسی و در صورت لزوم جلسات تدریس خصوصی زبان انگلیسی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] E%D8%B5%D9%88%D8%B5%DB%8C%20%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9% 86&r=%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86%20%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9 %84%DB%8C%D8%B3%DB%8C&d=%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86%20%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9 %84%DB%8C%D8%B3%DB%8C) شرکت کنید. برای مشاهده مدرسین زبان انگلیسی به پایین همین مطلب مراجعه نمائید یا بر روی عبارت مدرس خصوصی زبان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] E%D8%B5%D9%88%D8%B5%DB%8C%20%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9% 86&r=%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86%20%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9 %84%DB%8C%D8%B3%DB%8C&d=%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86%20%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9 %84%DB%8C%D8%B3%DB%8C) کلیک کنید.

5- از مطالب آموزشی موجود در اینترنت برای یادگیری نحوه مطالعه و آموزش زبان استفاده کنید. به عنوان مثال، مطالب زیر ممکن است مفید باشد.

سایت آموزش زبان و مدرسین زبان انگلیسی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آموزش و تدریس خصوصی آزمون های زبان (تافل و آیلتس) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

تدریس خصوصی زبان و آموزش مکالمه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آموزش و یادگیری زبان عمومی دانشگاه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آموزش و تدریس خصوصی زبان تخصصی دانشگاه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آموزش و یادگیری سریع زبان انگلیسی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آموزش و تدریس خصوصی زبان انگلیسی دبیرستان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آموزش زبان انگلیسی به کودکان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

تدریس خصوصی زبان، تافل و آیلتس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

استاد و مدرس خصوصی زبان خانم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مدرس خصوصی زبان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آموزش زبان انگلیسی (جزوه، سوال، تدریس) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آزمونهای تافل TOEFL و آیلتس IELTS ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سایت آموزش زبان انگلیسی و تدریس خصوصی آیلتس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سایت مدرسین خصوصی آیلتس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

6- در گفتگو با همکلاسی هایتان کاملا به زبان انگلیسی حرف بزنید. سعی کنید از لغات جدیدی که یاد گرفته اید استفاده نمائید.

7- به زبان انگلیسی نامه بنویسید. خاطرات روزانه اتان را هم می توانید به زبان انگلیسی بنویسید. لیست خرید روزانه، برنامه ریزی روز بعد و .... را هم به انگلیسی بنویسید.

8- گرامر خودتان را تقویت کنید. برای آموزش گرامر دانلود جزوات زیر مفید است.

دانلود رایگان کامل ترین و مفیدترین خلاصه گرامر و قواعد زبان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دانلود رایگان جزوه آموزشی قواعد و گرامر زبان انگلیسی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دانلود جزوه کنکوری خلاصه قواعد زبان انگلیسی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دانلود کامل ترین و مفیدترین خلاصه گرامر زبان انگلیسی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

9- از جزوات آموزشی، نمونه سوالات امتحانی و ... که در اینترنت وجود دارد استفاده نمائید. تعدادی از انها را با کلیک بر روی لینکهای زیر می توانید دانلود کنید.

دانلود جزوات کنکوری زبان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 20%D8%AC%D8%B2%D9%88%D8%A7%D8%AA%20%DA%A9%D9%86%DA %A9%D9%88%D8%B1%DB%8C%20%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86)

دانلود گرامر و قواعد زبان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 20%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%85%D8%B1%20%D9%88%20%D9%82 %D9%88%D8%A7%D8%B9%D8%AF%20%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%8 6)

دانلود آموزش مکالمه زبان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 20%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%20%D9%85%DA%A9%D8 %A7%D9%84%D9%85%D9%87%20%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86)

دانلود کتب آموزشی زبان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 20%DA%A9%D8%AA%D8%A8%20%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8 %B4%DB%8C%20%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86)

دانلود سایر مطالب آموزشی زبان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 20%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1%20%D9%85%D8%B7%D8%A7%D9 %84%D8%A8%20%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C%2 0%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86)

10-اصطلاحات و عبارت انگلیسی را یاد بگیرید. در ادامه با کلیک بر روی لینکهای زیر می توانید تعدادی از آنها را مشاهده نمائید.

4 اصطلاح پرکاربرد در زبان انگلیسی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

20 عبارت كليدي در انگليسي بازرگاني ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

جملات رایج زبان انگلیسی در آرایشگاه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

جملات کاربردی زبان انگلیسی در مورد سن – قد – وزن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

جملات کاربردی زبان انگلیسی در مورد غذاها – انوع غذا، پختن و سرخ کردن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

11- گوش دادن مادر یادگیری یک زبان جدید است. تا می توانید به اخبار، فیلم، داستان و ... انگلیسی گوش کنید.

12- اگر در شهرهای بزرگ زندگی می کنید، هر جا که فرصت شد با توریست هایی که به شهرتان می آیند به زبان انگلیسی حرف بزنید.

منبع: ایران مدرس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])