PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل عجیب در بوت

Tom Clancy's
05-01-2017, 10:00
سلام دوستان
یه مادربرد ایسوس هست با مدل (Z87-C) . یه هارد وسترن ساتا روش هست که ویندوز سرور روی اون نصبه و یک SSD. من یه هارد ساتا دیگه بهش اضافه کردم و بعد از نصب تنظیمات بوت رو هم انجام دادم و بدون مشکل بالا اومد ویندوز حتی پاور رو هم قطع کردم باز وصل کردم سیستم رو روشن کردم اوکی بود ولی فردای اون روز سیستم از هارد جدید بوت شده و بالا نیمده که هارد رو قطع کردند از سیستم و ویندوز لود شده. من باز باتری مادربرد رو عوض کردم بایوس هم آپدیت کردم تنظیمات رو انجام دادم اوکی بوده در لحظه ولی فردا صبح باز بالا نیمده و بوت رو اشتباه انتخاب کرده! مشکل از کجا میتونه باشه؟

EXTREME
06-01-2017, 16:53
یعنی تنظیمات بایوس به حالت قبل دوباره برمیکرده؟ باتری مین رو بررسی کردید؟ میتونه از ضعف پاور هم باشه

Tom Clancy's
06-01-2017, 17:50
یعنی تنظیمات بایوس به حالت قبل دوباره برمیکرده؟ باتری مین رو بررسی کردید؟ میتونه از ضعف پاور هم باشه
بعد از اعمال تنظیمات سیستم بدرستی بوت میشه حتی برای تست سیستم 10 15 دقیقه بدون برق پاور هم خاموش میمونه بعد از روشن شدن باز درست عمل میکنه اما وقتی سیستم خاموش میشه(پاور برق داره)، 10 12 ساعت که میگذره بعد از روشن شدن باز اشتباه هارد بوت رو انتخاب میکنه. هم باتری تعویض شده هم بایوس آپدیت شده
اینکه برای مدت کوتاهی کاملا درست عمل میکنه اما بعد از چندین ساعت خاموش بودن بهم میریزه به پاور مربوط میشه؟؟

EXTREME
08-01-2017, 17:20
میتونه باشه حتما باتری مین و پاور رو چک کنید بایوس هم آپدیت باشه