PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لپ تاپ دانشجویی تا 2 تومن

ezrail2
14-12-2016, 21:18
سلام

اگه میشه 10 لپ تاپ برتر برای کارای دانشجویی تا حدود 2 تومن به من معرفی کنید

یه نکته ی خیلی مهم اینکه : اصلاً گیم مهم نیست

و حرفه ای ها می دونن این نکته چقدر مهمه :V3:

sadegh630
15-12-2016, 01:09
سلام دوست عزیز.منظورت از کارای دانشجویی کارایی مثل نقشه کشی و طراحی وگرافیکه،یاکارایی مثل تایپ وکار با مجموعه آفیس؟؟؟اگه مورد اوله،که باید بودجه روتا2.5بالاببری///
اگه دو منظورته،باحدود 1.200تا1.500هم مینونی به خوبی نیاراتو برطرف کنی.....

ezrail2
16-12-2016, 20:30
سلام دوست عزیز.منظورت از کارای دانشجویی کارایی مثل نقشه کشی و طراحی وگرافیکه،یاکارایی مثل تایپ وکار با مجموعه آفیس؟؟؟اگه مورد اوله،که باید بودجه روتا2.5بالاببری///
اگه دو منظورته،باحدود 1.200تا1.500هم مینونی به خوبی نیاراتو برطرف کنی.....

خیر دوست عزیز !
کارای گرافیکی نیست !

شما کلاً معیار کارت گرافیک رو حذف کن ! و به جاش به موارد دیگه اضافه کن !

چرا خلوته اینجا ؟
بعد دو روز گفتم برگردم حداقل سه چهارتا جواب دادن ! :13:

amir_t6262
16-12-2016, 21:58
نظر شخصی من الان وقت مناسبی برای خرید لپ تاپ نیست. بازار الان بخاطر نوسانات دلار ملتهبه. البته معلوم نیست که بعدا بهتر شود یا نه. بهرحال تا زمانی که ترامپ نره به کاخ سفید و مواضع مشخصی نسبت به برجام و ... نگیره، و یک سری مسایل داخلی و ... مشخص نشه، وضع دلار چندان مشخص نخواهد بود و بازار هم همینطور در هیجان کاذب خواهد ماند.

مثال میزنم، لپ تاپی که دو ماه قبل با قیمت 2 میلیون برای یکی از دوستان گرفتم، الان 2600 هم نمیفروشند.

ضمن اینکه شما بهتر است یک موضوع مهم را مشخص کنی که آیا لپ تاپت را زیاد حمل و نقل میکنی یا نه؟
و اینکه وزن برایتان مهم است؟
اگر وزن مهم است، مسلما سراغ مدلهای 15 اینچی نروید و سعی کنید مدلهای کوچکتر را انتخاب کنید.

الان با این حدود قیمت، تقریبا مشخصات سخت افزاری یکسانی را در لپ تاپ ها خواهید دید. CPU Core i5 و 4 تا 6 Gig رم و صفحه نمایش HD.
بهمین خاطر برند مطرح میشه که آیا شما برند خاصی مد نظرت هست یا نه؟

sadegh630
16-12-2016, 22:05
بهترین گزینه سریe5 475ایسر و ip310لنوو که پردازنده i3 6100u و 4گیگ رم ddr4 داره،با این تفاوت که ایسر 14 اینچه.پردازنده هم واقعا در این رده قدرتمنده و همچنین پردازنده گرافیکی intel hd 520تو بعضی موارد از nvidia 920mهم بهتر عمل میکنه.

mehdimehdi2006
17-12-2016, 00:02
لب تاب ایسوس ان 552 رو بگیر عالیه

sadegh630
17-12-2016, 00:32
لب تاب ایسوس ان 552 رو بگیر عالیه

این که عالیه شکی نیست....ولی دوستمون گفت قیمت تا 2 تومن!!!!!!!!

ezrail2
17-12-2016, 01:29
من نمیدونم چرا هربار سراغ لپ تاپ میرم بازار دلار ملتهب میشه !!!
مشکل از ترامپ نیست ! مشکل از ملت جوگیر ماست !
پس به همین خاطره الان سایت های اینترنتی مثل دیجی و ... سرجمع هفت هشت تا لپ تاپ بیشتر واسه فروش ندارن !!
بی خیال
شما یه لطفی کن طبق همون قیمت های قبلی پیشنهاد بده . قیمت های فعلی رو نادیده بگیر

بهمین خاطر برند مطرح میشه که آیا شما برند خاصی مد نظرت هست یا نه؟

برندای محبوب من داداش , به ترتیب اپل و vaio هستن که با این پول فقط میشه شناسنامه گذاشت و یه شب کرایه شون کرد !

از بین بقیه برند ها به HP اعتقاد خاصی دارم . به نظرم از همه سره .

amir_t6262
17-12-2016, 11:32
من نمیدونم چرا هربار سراغ لپ تاپ میرم بازار دلار ملتهب میشه !!!
مشکل از ترامپ نیست ! مشکل از ملت جوگیر ماست !
پس به همین خاطره الان سایت های اینترنتی مثل دیجی و ... سرجمع هفت هشت تا لپ تاپ بیشتر واسه فروش ندارن !!
بی خیال
شما یه لطفی کن طبق همون قیمت های قبلی پیشنهاد بده . قیمت های فعلی رو نادیده بگیر

برندای محبوب من داداش , به ترتیب اپل و vaio هستن که با این پول فقط میشه شناسنامه گذاشت و یه شب کرایه شون کرد !

از بین بقیه برند ها به HP اعتقاد خاصی دارم . به نظرم از همه سره .

در اینکه بعضی ها منتظرن از هر آب گل آلودی ماهیگیری کنند که شکی نیست. کافیه دلار 100 ریال سابق ( 10 تومان فعلی) گران شود، آنها یک میلیون ریال سابق میکشند روی قیمت اجناس!
البته ترس سال های گذشته هنوز روی فروشنده ها هست و هر لحظه فکر میکنن الانه که دلار بره روی 5-6 هزار تومان.

در مورد قیمت هم بعیده که قیمت ها حداقل تا پایان سال به چیزی که چند ماه قبل بود برگرده. شما چند ماه قبل با 2میلیون تومان میتوانی لپ تاپ Ideapad 510 بخری.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ضمنا در مورد وزن چیزی نگفتی.

اگر همان 15اینچ مد نظرت هست، مدل Lenovo Ideapad 310 بنظرم مدل مناسبی است. که با کمی افزایش بودجه میتوانی آن را تهیه کنی.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خوبیش اینه که از نسل جدید Cpuهای اینتل با نام Kaby Lake استفاده کرده.
8 گیگ رم از نوع DDR4 داره
اما صفحه نمایش HD داره
بدنه ش پلاستیکی ـه.

Sajjad_etaat
17-12-2016, 12:10
من خیلی تخصص ندارم ولی از برند asus نخر من که واقعا پشیمونم

ezrail2
17-12-2016, 19:47
ضمنا در مورد وزن چیزی نگفتی.
آره دیگه همون 15 ! کمتر از 15 حال نمی ده
البته وزن لپ تاپ صرفاً به اندازه ی صفحه نمایش ربط نداره !

کلاً یه لپ تاپ شیک و خوش فرم با رم حداقل 4 و سی پی یو 4 هسته ای !
گرافیک اهمیتی نداره , به جاش صفحه نمایش با کیفیت و کیبورد و تاچ پد خوش دست باشه ! و ترجیحاً از برند hp !
این فکر کنم انتظار معقولی در این رنج قیمت باشه ! حالا اگه از سقف ما کمی زد بالاتر ملالی نی !
نوت بوک های لمسی فکر نکنم در رنج این قیمت جا داشته باشن ! وگرنه اونم خوب بود !

من خیلی تخصص ندارم ولی از برند asus نخر من که واقعا پشیمونم

من خودمم خیلی ارادتی به این برند ندارم ! هزینه ی تبلیغاتش هم میخواد از جیب مشتری برداره !

sadegh630
18-12-2016, 00:08
پیشنهاد دوستمون خوبه)ip310(،اگر تونستی بدون گرافیک920 رو بگیر حتما،چون حدود همون دو تومن درمیاد و بازدهی گرافیک رو پردازنده،(intel hd 620)از اون 920 بهتره.

ولی نمیدونم واقعا چرا رو لپتاپ هایی با پردازنده i3 6100 وبالاتر از 920M و amd r5 استفاده میکنن؟؟؟؟چون اصلا چیپ گرافیک آنبرد پردازنده،از اونا قویتره،تازه حدود دویست هم بالاتر در میاد.!!!