PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ویروس و تبدیل شدن فایل ها به فایل با پسوند b743

hyesteghlal
06-12-2016, 13:49
سلام به همه
دوستان من با یه ویندوز xp مواجه شدم که کلی ویروس گرفته بود و تمام انواع و اقسام فایل ها کرش شده بود و تبدیل شده بود به فایل های با پسوند .b743
حالا میخوام ببینم میشه این فایل ها رو برگردوند؟
اصلا این پسوند چه پسوندی هست؟
راهی براش وجود داره که برگرده به حالت عادی؟
و این که ممکنه آنتی ویروس برای از بین بردن ویروس این فایل ها رو به این پسوند تبدیل کرده باشه؟
خلاصه راهی واسه برگشتش هست یا نه؟
پیشاپیش ممنون از کمکتون

Gregar
06-12-2016, 20:53
اونطور که میگی کلی ویروس گرفته بهتره ویروس یابی کنی و ویندوز رو عوض کنی

بعد از اون هم باید فایلهایی رو که میدونی دستی پسوندهاش رو عوض کنی . فکر نکنم این مقوله رو بشه کاریش کرد . فکر کن پاک شدن اصلا .

hyesteghlal
06-12-2016, 23:41
ویروس یابی کردم و ویندوز رو هم عوض کردم
بعد فایل هارو هم به پسوندی که بودن برگردوندم باز میشن اما میگه نمیتونماجراش.کنم

ata.royalfalcon
07-12-2016, 07:14
ویروس یابی کردم و ویندوز رو هم عوض کردم
بعد فایل هارو هم به پسوندی که بودن برگردوندم باز میشن اما میگه نمیتونماجراش.کنم

مشخص هست که فایلها با بدافزار باج گیر رمزگذاری شدند . در همین انجمن اگر بگردید کاربرهایی هستند که دچار همین مشکل شدند . هیچ راهی هم برای بازگرداندن فایلها نیست مگر اینکه باج بپردازید (که بعید میدونم به نتیجه ای برسید) یا اینکه منتظر بمونید تا دیکدر برای برای این نوع الگوریتم رمزگذاری ساخته و ارائه بشه .

ویروس یابی هم انجام بدید خود ویروس پاک میشه ولی خرابکاری ها ترمیم نمیشه . بهتر هست همیشه از اطلاعات مهم در جای دیگه کپی داشته باشید .

hyesteghlal
13-12-2016, 00:32
دقیقا همینطوره ... ممنون از جوابتون

hyesteghlal
13-12-2016, 00:37
مشخص هست که فایلها با بدافزار باج گیر رمزگذاری شدند . در همین انجمن اگر بگردید کاربرهایی هستند که دچار همین مشکل شدند . هیچ راهی هم برای بازگرداندن فایلها نیست مگر اینکه باج بپردازید (که بعید میدونم به نتیجه ای برسید) یا اینکه منتظر بمونید تا دیکدر برای برای این نوع الگوریتم رمزگذاری ساخته و ارائه بشه .

ویروس یابی هم انجام بدید خود ویروس پاک میشه ولی خرابکاری ها ترمیم نمیشه . بهتر هست همیشه از اطلاعات مهم در جای دیگه کپی داشته باشید .

ممنون از جوابتون
یه سوال دیگه
نمیشه هارد رو ریکاوری کرد به تایم قبل از این که به ویروس آلوده شده و فایل ها رو بازگردانی کرد؟حالا یا نرم افزاری یا سخت افزاری؟؟

ata.royalfalcon
13-12-2016, 07:11
ممنون از جوابتون
یه سوال دیگه
نمیشه هارد رو ریکاوری کرد به تایم قبل از این که به ویروس آلوده شده و فایل ها رو بازگردانی کرد؟حالا یا نرم افزاری یا سخت افزاری؟؟

نمیشه ، چون فایل اساساً تغییر کرده و رمزگذاری شده . تنها راهش همانی هست که در بالا گفتم یا باید باج بپردازید یا اینکه الگوریتم رمزگذاری مشخص بشه تا بتونید رمزگشایی کنید .