PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : افزایش ناگهانی وزن

Captain_America
24-11-2016, 19:40
سلام ، من وزنم چندین سال روی ۷۰ ثابت بود از شروع تابستان به طور ناگهانی وزنم بالا رفت تا آخر تابستان به ۷۵ کیلو رسیدم بعد از اون خواستم کنترل کنم باز هم نتونستم و تا الان به ۷۸ رسیدم !
ممکنه مشکل هورمونی برام پیش اومده باشه ؟ باید کجا مراجعه کنم تغذیه یا غدد ؟ کلا راهنمائی دیگه هم دارید بفرمایید.

MOHAMMAD_ASEMOONI
25-11-2016, 14:58
سلام
بالا رفتن وزن یعنی تحرک کم بعلاوه ی غذای زیادتر از حد نیاز . چون وزن اضافه به مواد غذائی برای چربی سازی احتیاج داره . پس کنترل مقدار غذا و نوعش و تحرّک کافی خیلی تاثیر داره در کنترل وزن
باید برنج و نان و سیب زمینی و شیرینی و قند و چربی و نمک و غذاهای رستورانی رو تا حد امکان کم کنین . اگر الکل هم مصرف میشه باید متوقف بشه .
باید از ریزه خواری دوری کنین یعنی هی پشت سر هم غذا نخورین بلکه تا خوب گرسنه نشدین غذا نخورین و وقتی وَلَعِ گرسنگی از بین رفت دیگه غذا نخورین یعنی قبل از سیر شدن دست از غذا خوردن بردارین
اگر کنترل غذا خوردن براتون سخته پس باید بیشتر برید سمت غذاهایی که چاق کننده نیست مثل بادمجان و کدو و سبزیجات و کلم و میوه های دارای قند کم
به قول دکتر مظاهری , بلای جانِ مردم "بشقابِ بزرگ" هست . نباید توی بشقاب بزرگ غذا بخورین . یک پیس دستی 17 تا 20 سانتی مناسب هست تا در هر وعده غذای زیاد نخورین .
وضعیت روحی روانی هم تاثیر زیادی داره . در بسیاری از مردم افسردگی و غم و غصه خوری باعث پرخوری میشه
اگر نتونین گرسنگی معمولی رو تحمل کنین با شکست روبرو میشین . عده ای به دلیل عدم توانائی در کنترل غذا خوردن و جذب بسیار زیاد , رو میارن به داروهای اشتها کور کن یا اشتها کم کن یا داروهای کم کننده ی جذبِ دستگاه گوارش یا حتی کوچک کردن معده با جراحی و یا برداشتن قسمتی از روده
تست غدد و خون هم لازمه .
به نظر بنده اگر غذا خوردنتون بی حساب کتابه و تحرکتون کمه , اول اونها رو بیارین روی روال و نتیجه رو ببینید

amin_947
25-11-2016, 20:08
باید آزمایش خون بدی و احتمالا تست تیروئید

Captain_America
27-11-2016, 16:26
سلام
بالا رفتن وزن یعنی تحرک کم بعلاوه ی غذای زیادتر از حد نیاز . چون وزن اضافه به مواد غذائی برای چربی سازی احتیاج داره . پس کنترل مقدار غذا و نوعش و تحرّک کافی خیلی تاثیر داره در کنترل وزن
باید برنج و نان و سیب زمینی و شیرینی و قند و چربی و نمک و غذاهای رستورانی رو تا حد امکان کم کنین . اگر الکل هم مصرف میشه باید متوقف بشه .
باید از ریزه خواری دوری کنین یعنی هی پشت سر هم غذا نخورین بلکه تا خوب گرسنه نشدین غذا نخورین و وقتی وَلَعِ گرسنگی از بین رفت دیگه غذا نخورین یعنی قبل از سیر شدن دست از غذا خوردن بردارین
اگر کنترل غذا خوردن براتون سخته پس باید بیشتر برید سمت غذاهایی که چاق کننده نیست مثل بادمجان و کدو و سبزیجات و کلم و میوه های دارای قند کم
به قول دکتر مظاهری , بلای جانِ مردم "بشقابِ بزرگ" هست . نباید توی بشقاب بزرگ غذا بخورین . یک پیس دستی 17 تا 20 سانتی مناسب هست تا در هر وعده غذای زیاد نخورین .
وضعیت روحی روانی هم تاثیر زیادی داره . در بسیاری از مردم افسردگی و غم و غصه خوری باعث پرخوری میشه
اگر نتونین گرسنگی معمولی رو تحمل کنین با شکست روبرو میشین . عده ای به دلیل عدم توانائی در کنترل غذا خوردن و جذب بسیار زیاد , رو میارن به داروهای اشتها کور کن یا اشتها کم کن یا داروهای کم کننده ی جذبِ دستگاه گوارش یا حتی کوچک کردن معده با جراحی و یا برداشتن قسمتی از روده
تست غدد و خون هم لازمه .
به نظر بنده اگر غذا خوردنتون بی حساب کتابه و تحرکتون کمه , اول اونها رو بیارین روی روال و نتیجه رو ببینید

دقیقا همنیجوره همه چیز از شغل جدیدم شروع شده روزی 8 ساعت پشت میز نشستم روزی هم یک صبحانه چرپ میخوریم با همکاران ظهر هم ژتون داریم ناهار با برنج زیاد! میرسم خونه روبروی تلویزین با انواع میان وعده مخصوصا دلستر و نوشابه و تنقلات شب هم زنگ میزنم فست فود برای شام بعد هم خواب و دوباره روز از نو روزی از نو . هیچ گونه تحرک مفیدی ندارم . که کلا بخاطر اینه که انگیزه ندارم!

باید آزمایش خون بدی و احتمالا تست تیروئید
حس میکنم از کم تحرکی هستش ولی باید چه دکتری برم عمومی کافی هست ؟

Cortexan
27-11-2016, 16:48
78 کیلو که واسه مردها وزنی نیست:n04: اگر جای من 116 کیلو بودی حتما خودکشی می کردی:n04:

فقط تروخدا دکتر نرو. ضایست واسه 78 کیلو وزن بری دکتر. یعنی دکتر رژیم لاغری که من رفتم مردی با وزن 78 بره پیشش خندش میگیره خودکشی میکنه.

من 130 شده بودم رفتم دکتر لاغری رژیم برنامه گرفتم ازش.

شما که به قول معروف مگس وزنید.

شایدم خانوم هستید؟:n41:چون مادر من به 78 میرسه اینقدر نگران میشه .

اگر آقا هستید که فقط رژیم غذاییتون رو سالم کنید با گیاه خواری و خوهشا برای سلامتی خودتون روغن مصرف نکنید زیاد! غذاهارو کم چرب مصرف کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بعد از غذاهای چرب مثل ته دیگ حتما لیمو ترش مصرف کنید

مواظب کلسترل و گرفتگی عروقتون باشید چون با غذاهای چرب تشدید میشه.

فقط یه خورده ورزش و غذای سالمتر شما رو رو فورم میاره

Cortexan
27-11-2016, 17:32
تو فصل سرما سعی کنید برای شام سوپ درست کنید هم میچسبه چون هوا سرده هم کالری کمی داره هم به قولی برای آلودگی هوا بدن رو پاک سازی میکنه هم چاق نمیشید هم بدنتون سالم میمونه و هم مریض نمیشید

مثلا 1 شب سوپ جو:

1 شب سوپ سبزیجات :

1 شب سوپ مرغ:

MOHAMMAD_ASEMOONI
27-11-2016, 19:30
دقیقا همنیجوره همه چیز از شغل جدیدم شروع شده روزی 8 ساعت پشت میز نشستم روزی هم یک صبحانه چرپ میخوریم با همکاران ظهر هم ژتون داریم ناهار با برنج زیاد! میرسم خونه روبروی تلویزین با انواع میان وعده مخصوصا دلستر و نوشابه و تنقلات شب هم زنگ میزنم فست فود برای شام بعد هم خواب و دوباره روز از نو روزی از نو . هیچ گونه تحرک مفیدی ندارم . که کلا بخاطر اینه که انگیزه ندارم!
حس میکنم از کم تحرکی هستش ولی باید چه دکتری برم عمومی کافی هست ؟
شما دکتر لازم ندارین . مشکل غدد هم ندارین . خودتون هم علت اضافه وزن رو میدونین و حلش رو هم میدونین
حتی میدونین از کجا باید شروع کنین (انگیره و تصمیم برای تغییر روش زندگی)
انگیزه ای مهمتر از حفط سلامتی و دوری از بیماریهای خطرناک و دوا و دکتر و ببمارستان و علیل شدن و زمین گیر شدن و اینها نیست
چاقی باعث و بانیِ چندین بیماری بسیار خطرناک هست مثل بیماری قند , فشار خون , کبد چرب , بیماری قلبی , ناتوانی جنسی , سکته , قطع انگشتان پا و غیره به دلیل مرض قند , سرطان , خرابی غصروفها و از پا افتادن , کوری به دلیل نابودی شبکیه به دلیل فشار خون و مرض قند , نقرص , بیماری کلیوی و نابودی کلیه
اینها فقط جزئی از مشکلات پرخوری و کم تحرکی و عاقبت چاقی هست
عقل شما باید بشه فرمانده ی کل در بدنتون نه هوی و هوس و خشم و طمع و شهوت و غرور و تکبر و غیره
وقتی عقل بشه فرمانده اونوقت برای خودتون محدودیت هایی حکیمانه و عاقلانه و حساب شده قائل میشین و زجرش رو هم تحمل میکنین چون میدونین کاملاً به نفع شماست و بُرد میکنین
کسی که میره واکسن میزنه زجر آمپول رو تحمل میکنه چون میدونه به صلاحشه
شما هم وقتی اطلاعاتتون در مورد ضررهای چاقی و فوائد وزن متنایب با قد و رژیم غذائی سالم و تحرک 20 دقیقه ای رو دائماً در ذهن داشته باشین اونوقت زجر دوری از غذاهای زیاد و چرب و پرنمک و شیرین رو تحمل میکنین با خردمندی چون میدونین این راه صحیح هست برای حفظ سلامتی و نرفتن به سمت بیماریهای خطرناک
هیچ کسی جز خودتون نمیتونه بهتون کمک کنه
اگه بربد دکتر میگه چربی و قند و نشاسته رو تا میتونی کم کن , برو به سمت میوه و سبزی (با شیتشوی مناسب وگرنه خودش مصیب بار میشه و مبتلا به ببماریهای انگلی و میکروبی بسیار خطرناک میشین) , برو به سمت لبنیات بی چربی یا حداقل کم چرب , هفته ای حداقل 2 ماهی و فقط هم با حرارت کم و روغن بسیار کم بپزش تا مواد خوبش نابود نشه , گوشت قرمز روزی 100 گرم فقط و سرخ نشه , نمک زدن به غذا تعطیل چون نان و پنیز و گوشت و میوه ها خودش کلی نمک داره , نان سفید تعطیل و فقط سنگک و بربری , شیرینی و چای شیرین و فست فوت تعطیل ,
روزی 20 دقیقه نرمش با شکم خالی و دو سه روز درمیان 45 دقیقه وزرش سبک با وسائل ساده مثل بارفیکس و تخته شنا و یک دمبل چند قطعه ای تا بدن گرم بشه و عرق کنه و نفس نفس بزنین تا چربیها بسوزه , دخانیات و الکل و مواد جز لیست سیاه و به کل تعطیل
و چیزهای دیگه
اگر عقل قوی و فرمانده بدن نشه هیییییچ کدوم از اینها اجرا نمیشه و وضع بدتر از این میشه و چه بسا به مصیبت و فاجعه هم برسه
یک چیز مهم دیگه:
هرگز توقع گرفتن نتیجه ی بزرگ در مدت کم رو نداشته باشین وگرنه کمی تلاش میکنین , ناامید میشین , متوقف میشین و دوباره برمیگردین به سمت پرخوری و کم تحرکی و چاقی و رفتن به سمت مشکلاتش
حالا دیگه اننخاب با خودتونه و مسئولیت و عواقب انتخابتون هم با خودتونه
4 پودر سفیدِ مرگبار:
هروئین , نمک , شکر , آرد سفیدِ بی سبوس

Captain_America
18-12-2016, 19:56
با تشکر از دوستان خوبمون Cortexan@ و MOHAMMAD_ASEMOONI@ تونستم با کمی تغیر در روش زندگی از ۷۸ به ۷۵ برسم ، امیدوارم زودتر برگردم به همون ۷۰ همیشگی خودم !

MOHAMMAD_ASEMOONI
18-12-2016, 20:52
با تشکر از دوستان خوبمون Cortexan@ و MOHAMMAD_ASEMOONI@ تونستم با کمی تغیر در روش زندگی از ۷۸ به ۷۵ برسم ، امیدوارم زودتر برگردم به همون ۷۰ همیشگی خودم !سلام
موفق باشید
وزن زیادی از آسمون نمیاد , از غذائی که میخوریم میاد پس غذا نقش بسیار زیادی داره در وزن و سلامت بدن
پرونده ی نوشابه رو ببندین تا روز قیامت
اگر بذاقتون کمه , به جای نوشابه از دوغ کم نمک یا محلول آب و آبلیوی تازه استفاده کنین به جای سمِ نوشابه و فقط هم با هر لقمه به اندازه ی یک قاشق غذاخوری دوغ یا محلول آبلیمو بخورین برای خیس شدن لقمه چون مایعات زیاد هضم رو مختل میکنه
=====================================
دراز کشیدن با شکم پر خیلی خیلی خطرناکه و باعث رفلاکس و صدمه دیدن دریچه ی معده - مری میشه و ممکنه باعث عفوتت شدید و حتی سرطان بشه
اگر بعد از غذا خوابتون میگیره پس باید نشسته بخوابین (روی مبل یا صندلی راحتی)
باید حداقل 1.5 ساعت قبل از دراز کشیدن غذا نخورید
پرونده ی انواع هله هوله رو هم باید ببندین (سوسیس , کالباس,چیپس,لواشک,کنسرو,فست فود )
دوری از چربیهای خطرناک خیلی مهم هست که خطرناکترینشون چربی روی کله پاچه و آبگوشت و چربی گوشت قرمز و چربی مرغ هست
بدن به چربی احتیاج داره . بهترین چربی روغن زیتون با رنگ روشن هست . زیتون تیره برای کارهای صنعتی مثل صابون سازی و لوازم آرایش و اینهاست . نخرید
روغن زیتون نباید خیلی داغ بشه وگرنه خطرناک میشه . باید تا حد امکان خام مصرف بشه مثل روی سالاد یا تنها خورده بشه
پرونده ی لبنیات پرچرب هم باید تا ابد بسته بشه . همین دو سه روز پیش یک دکتر فوق تخصص گفت بعد از 3 سالگی دیگه انسان نباید لبنیات پرچرب بخوره
اگه زیاد گرسنه میشین باید برید شکم پرکنهای کم کالری مثل بادمجان و کدو و کلمها و سبزیها و میوه های کم کالری .
قند و شکر و شیرینی و آبنبات و و نمک و اینها هم باید تعطیل بشه
اما خوردن یک قاشق چایخوری نوتلّا nutella مفید هست
قهوه خيلی کم . چای بهتره سبز باشه بدون قند و شکر یا فقط یک دونه قند
اینها و خیلی چیزهای دیگه غذای مرتاضها نیست . غذای عاقلان هست
درضمن, رهرو آن نیست که گه تند و گه آهسته رود , رهرو آنست که آهسته و پیوسته رود