PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل فریز شدن ویندوز! راه حل چیست؟

Ali_Best
23-11-2016, 19:24
سلام
مشکل عجیبی رو بعد از مدت ها بهش برخورد کردم که تا به حال نظیرش رو ندیدم!
و وقتی هم ایجاد میشه دیگه هیچ کاری نمیشه کرد!

برای دقائقی (شاید بیش از نیم ساعت) وقتی که از سیستم استفاده نمیکنم یه هو همه چی فریز میشه
کیبورد ... ماوس.... و کلا همه چی فریز

قبلا چون مانیتور روی 10 دقیقه اسلیپ میشد نمیفهمیدم چرا این طوریه (یعنی اینکه همه چی فریز میشه) و دائما با ریست دستگاه سیستم رو بالا میاوردم
اما الان که مانیتور در حال همیشه روشن هست فهمیدم چه بلایی سر سیستم داره میاد. انگار یه تصویر ثابت روی مانیتوره
علت چیه واقعا؟!!

البته این مورد رو روی سیستم جدیدی که تقریبا سه ماه پیش خریدم دارم:

gigabyte z170x - gaming 3
i7 6700k
watercooler 240 green
2x8gb 3200 ddr4
vga 550 ti (این کارت رو از سیستم قبلیم منتقل کردم به این یکی)
hdd 2tb seagate
hdd 500 gb hitachi
ssd 250 samsung
odd liteon
psu green 650 eu (یا 600 خاطرم نیست دقیقا)

راهنمایی می فرمایید؟

نرم افزارها:
- به هیچ عنوان این مورد مربوط به ویروس نیست
آنتی ویروس دارم کاملا آپدیت شده و نوع استفاده ام هم جوریه که بعیده سیستم ویروس بگیره
- ویندوز 10 با نصب تمامی آپدیت ها
- بایوس مادربورد رو هم به آخرین ورژن ارتقا دادم باز همونه
- کارت گرافیک هم درایورش کاملا بروزه فقط یه برنامه game ready driver هست که اومده براش و نگرفتم (حجمش حدود 300 - 400 مگ هست) و فک نمیکنم ربطی به این داشته باشه

** به متخصص یکی از شرکت ها رنگ زدم گفت درایورها رو بروز کن و بایوس مادربورد رو.... که الان همه بروزه
فقط گفت ویندوز رو هم تعویض کن که این یکی واقعا برام مقدور نیست... چون به شدت وقتم تنگه و فرصت نصب این همه نرم افزار رو ندارم!

آیا تجربه ای در این خصوص دارید که بدونید دقیقا علت چیه؟
من مجبورم از پشت سیستم که بلند میشم حتما اونو یا خاموش کنم یا اسلیپ وگرنه این مرض میوفته به جونش !

saman123123
23-11-2016, 20:12
منم مشکل مشابهی دارم،اگر کسی راهی میدونه ممنون میشم راهنمایی کنه.

hosseinf722
23-11-2016, 22:27
سلام
منم مشکل مشابه شما داشتم. سیستم رو که روشن میکردم بعد از چند دیقه فریز میشد و به غیر از ریست کردن نمیشد کاریش کرد.
دو کاری که کردم و بعدش دیگه این اتفاق نیافتاد این بود که 1- کارت گرافیک که یکم شل شده بودو سفت کردم 2-روی فن سی پی یو و خود کارت گرافیک کلی خاک گرفته بود که تمیزشون کردم.
از سه چهار ماه پیش تا حالا دیگه فریز نشد
شما یه نگاه بکن ببین همچین موردی داری یا نه

Ali_Best
27-11-2016, 12:59
سه ماه نشده که سیستم رو خریدم همه چی تمیزه!
گرافیک هم مشکلی نداره سر جاشه....

Ali_Best
27-11-2016, 13:31
یکی از دوستان راه حلی گفتند
که انگار این از باگی در ویندوز 10 ناشی میشه
احتمال زیاد علت همینه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حبیب 35
27-11-2016, 15:35
عزیز احتمال اول کابل واتصالات هارد چک شود.دوم اسلت کارت گرافیک تمیزبشه .سوم بدسکتوردربخش صفر هارد که مربوط به اطلاعات سیسیتم است

اما به احتمال خیلی زیادمورد اول ودوم موجب این مشکل شده

| SoRoush 8K |
27-11-2016, 15:43
دمای CPU تون رو یه چک بکنید .
من قبلا یه سیستم ضعیف داشتم دمای CPU ش بالا میرفت اینجوری فریز میشد . رفتم یه CPU دیگه خریدم درست شد .
با یه نرم افزار دماشو چک کن .
اتصالات هارد رو هم یه چک بکنید شاید مشکلی داشته باشه .

Zachyrock
24-05-2017, 21:12
به تنظیمات nvidia مربوط میشه ؟ چون تو بازی بیشتر اتفاق میفته و دما ها هم همه اوکی هست ؟؟؟؟