PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : وسواس فکری در کودکان

amir hamzeh
21-11-2016, 00:16
علت وسواس فکری و حرفهای عجیب در یه بچه 5 ساله که حتی مدرسه هم نرفته چی میتونه باشه؟

Cortexan
21-11-2016, 08:02
ارثی میتونه باشه. خیلی دلایل دیگه هم میتونه باشه.

خیلی دلم میسوزه برای بچه 5 ساله که وسواس فکری بگیره:n14: ببرش روانپزشک سریع

hosseinf722
21-11-2016, 09:29
علت وسواس فکری و حرفهای عجیب در یه بچه 5 ساله که حتی مدرسه هم نرفته چی میتونه باشه؟

میشه بیشتر توضیح بدین که چه حرفایی می زنه؟ و اینکه وسواس فکری چی هست؟

M . Sayid
21-11-2016, 11:03

باید بیشتر توضیح بدید به خصوص در مورد محتوای این افکار

amir hamzeh
21-11-2016, 12:37
باید بیشتر توضیح بدید به خصوص در مورد محتوای این افکار

میگه که " من ویروس هستم به هرکی نگاه کنم مریض میشه میمیره "

M . Sayid
21-11-2016, 16:34
میگه که " من ویروس هستم به هرکی نگاه کنم مریض میشه میمیره "

واکنشش نسبت به این مساله چیه ؟ ناراحته یا ... ؟

در مورد چشم شور و این مسایل چیزی شنیده ؟

و اینکه آیا توی همسالان و بین دوستاش که با هم بازی می کنن یا بزرگ تر ها بهش زور میگن ؟ یا مجبورش می کنن کاری انجام بده که نمی خواد ؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
21-11-2016, 18:50
میگه که " من ویروس هستم به هرکی نگاه کنم مریض میشه میمیره "سلام
مشکل دیگه ای هم داره یا فقط همینه ؟
یعنی آروم و خونسرده و فقط میگه من ویروسم و ,... یا گریه میکنه , داد میزنه و کارهای غیر نرمال هم انجام میده ؟
کلمه ی ویروس و مردن رو از کجا یاد گرفته ؟ از تلوزیون ؟ یا از یکی در خانه ؟ یا از کجا ؟
همبازی داره ؟
چقدر وقته این رو میگه ؟
اگه به شوخی میگه و به ندرت میگه پس مهم نیست و این شما هستین که وسواس فکری دارین :20: اما اگه زیاد میگه و با گریه و داد و فرباد , باید بغلش کنین , بوسش کنین ئو به زبون ساده بهش بگین تو پسر/دختر گل منی و از این حرفها
معمولا با گذشت زمان تکیه کلام بچه عوض میشه
بنده خیلی بچه ها رو دیدم یه چیزی مینوه میشه تکیه کلامش و هی تکرارش میکنه تا اینکه فراموشش میکنه و به چیز دیگه ای سرگرم میشه
بچه ی کوچک که تازه زبان باز کرده تا سن 7 سالگی یا حتی بیشتر عین طوطی میمونه , هر چی میشنوه اگه خوشش بیاد هی تکرارش میکنه کاری هم نداره زشته یا زیبا , به جا هست یا بیجا
بچه کوچک یعنی یه دنیا سوال و کنجکاوی و فضولی و تجربه کردن و ور رفتن و بازیگوشی و شیطنت و بازی و ئرجه وورجه و شلوغی و خنده و گریه و بهانه جوئی و خرابکاری و اشتباه و و غیره که جزءِ شیرین ترین خاطرات برای پدر مادره و
کم کم با رشدِ عقلی بچه و تربیت و آموزش صحیح , رفتار بچه عاقلانه و حکیمانه و منطقی و مودبانه میشه . اگر نشه اونوقت علت رو باید در اخانواده و اطرافیان و محیط و جامعه و در خودش جستجو کرد

amir hamzeh
21-11-2016, 18:58
واکنشش نسبت به این مساله چیه ؟ ناراحته یا ... ؟

در مورد چشم شور و این مسایل چیزی شنیده ؟

و اینکه آیا توی همسالان و بین دوستاش که با هم بازی می کنن یا بزرگ تر ها بهش زور میگن ؟ یا مجبورش می کنن کاری انجام بده که نمی خواد ؟

آره شنیده والا این کوچولو پدر و مادرش در حال متارکه هستند و اوضاع خونشون خیلی متشنج هست همش گریه میکنه و میره یه گوشه بین پرده ها مخی میشه هم بازی هم اصلا نداره هم سن خودش

MOHAMMAD_ASEMOONI
21-11-2016, 19:10
آره شنیده والا این کوچولو پدر و مادرش در حال متارکه هستند و اوضاع خونشون خیلی متشنج هست
همش گریه میکنه و میره یه گوشه بین پرده ها مخفی میشه هم بازی هم اصلا نداره هم سن خودشسلام
عکس العمل این بچه طببعیه اما کاری که پدر و مادرش انجام میدن اصلاً با عقل و منطق و رحم و انصاف و عدالت و وجدان و احساس مسئولیت جور در نمیاد
دعوا و داد و ببداد احتیاج به 2 نفر داره یعنی حتی اگر یکیشون این چیزها رو رعایت کنه جر و دعوا خیلی خیلی کم میشه
این چیزها دعوا نداره . نمیتونند با هم زندگی کنند ؟ خب علتش رو بررسی میکنند , یا قابل حله , یا قابل حل نیست
از دیگران هم میتونند کمک بگیرند برای حل اختلاف
اما اگه از هم متنفرند و دیگه جائی برای مذاکره نمونده خب پس جدائی آخرین و تنها راهِ حله , این دیگه جر و دعوا نداره
اگر دوست داشتین , جزئیاتِ اختلاف و دعوا رو بگین , شاید کمکی از دست ما بربیاد
(مادیات و مشکلات مادی , اعتیاد , بی مسئولیتی و اهل زندگی مشترک نبودن , ارتباط با دیگری و غیره )

M.R.S.
21-11-2016, 19:18
این بچه نیاز‌به کمک حرفه ای داره و با این توصیه های جسته گریخته کار زیادی پیش نمیره؛ابتدا از یک روانشناس با مهارت در زمینه اطفال و طلاق والدین،کمک بگیرید؛
در مرحله بعد روانپزشک متخصص‌اطفال

Sent from my MI 5 using Tapatalk

MOHAMMAD_ASEMOONI
22-11-2016, 10:10
این بچه نیاز‌به کمک حرفه ای داره و با این توصیه های جسته گریخته کار زیادی پیش نمیره
ابتدا از یک روانشناس با مهارت در زمینه اطفال و طلاق والدین،کمک بگیرید؛در مرحله بعد روانپزشک متخصص‌اطفال
سلام
بنده ی مخلصم مدرک طبابت ندارم اما اگر توضیحاتِ کوتاهِ این دوست بزرگوار رو ملاک قرار بدیم این طفل معصوم مشکلی نداره و رفتارش طبیعیه . پدر مادرش هستند که نیاز به کمک دارند نه این طفل معصوم
مشکل اختلافات پدر و مادرش باید بررسی و حل بشه
بهترین راهِ حل برای هر مشکلی اینه که ریشه یابی بشه و ریشه ی مشکل حل بشه

M.R.S.
22-11-2016, 12:52
سلام
بنده ی مخلصم مدرک طبابت ندارم اما اگر توضیحاتِ کوتاهِ این دوست بزرگوار رو ملاک قرار بدیم این طفل معصوم مشکلی نداره و رفتارش طبیعیه . پدر مادرش هستند که نیاز به کمک دارند نه این طفل معصوم
مشکل اختلافات پدر و مادرش باید بررسی و حل بشه
بهترین راهِ حل برای هر مشکلی اینه که ریشه یابی بشه و ریشه ی مشکل حل بشه

گریه های مکرر و گوشه گیری اصلا طبیعی نیست؛درست هست که شرایط خانه علت ایجاد بوده اما همانطور که باید شرایط خانه بهبود پیدا کنه،اون کودک هم نیاز به کمک داره؛
متارکه وقتی به مراحل نهایی برسه غیر قابل اجتناب هست یا بهتره بگم وقتی روند متارکه شروع میشه کم پیدا میشه قابل برگشت باشه حتی اگه متارکه انجام نشه بنیان اون خانواده متزلزل هست و کودک آسیب میبینه

کودکان طلاق نیاز به مشاوره دارند،هرچند هزینه داره و برای همه قابل انجام نیست

M . Sayid
22-11-2016, 17:08
آره شنیده والا این کوچولو پدر و مادرش در حال متارکه هستند و اوضاع خونشون خیلی متشنج هست همش گریه میکنه و میره یه گوشه بین پرده ها مخی میشه هم بازی هم اصلا نداره هم سن خودش

به صورت خیلی ساده براش توضیح بدید که چشم شور و ... واقعیت نداره و هر کسی به وقتش که بشه می میره !

در مورد طلاق هم کودک و والدینش رو ببرید پیش روانشناس بالینی کودک ، اون روانشناس والدین رو راهنمایی می کنه که طلاقشون طوری باشه که بچه کمترین ضرر رو ببینه !! این کودک به شدت در معرض آسیب هست و والدینش باید با روانشناس همکاری کنند !! در مورد چشم شور هم می تونه براش توضیح بده !!

amir hamzeh
22-11-2016, 19:23
به صورت خیلی ساده براش توضیح بدید که چشم شور و ... واقعیت نداره و هر کسی به وقتش که بشه می میره !

در مورد طلاق هم کودک و والدینش رو ببرید پیش روانشناس بالینی کودک ، اون روانشناس والدین رو راهنمایی می کنه که طلاقشون طوری باشه که بچه کمترین ضرر رو ببینه !! این کودک به شدت در معرض آسیب هست و والدینش باید با روانشناس همکاری کنند !! در مورد چشم شور هم می تونه براش توضیح بده !!
چون سر اینکه بچه پیش کی بمونه و مرتب دادگاه دارن من فکر میکنم بچه به این نتیجه رسیده که مقصره متاسفانه من چون سنم کمتره از بقیه است کسی به حرف من گوش نمیده :n03:مادر بچه دخترخاله منه و من نمی دونم چیکار کنم یعنی چطور کمک کنم

MOHAMMAD_ASEMOONI
22-11-2016, 20:02
چون سر اینکه بچه پیش کی بمونه و مرتب دادگاه دارن من فکر میکنم بچه به این نتیجه رسیده که مقصره متاسفانه من چون سنم کمتره از بقیه است کسی به حرف من گوش نمیده :n03:مادر بچه دخترخاله منه و من نمی دونم چیکار کنم یعنی چطور کمک کنم
سلام
حضانت فرزند بعد از طلاق تا سن 7 سالگی با مادره و بعدش با پدر البته اگر صلاحیت حضانت رو داشته باشند مثل سلامتی عقلی و جسمی , توانائی مادی و مسکن مناسب و سلامتی اخلاقی . جزئیات دیگه ای هم داره که در قانون مربوطه ذکر شده
جسارت نباشه اما ظاهراً این پدر و مادر نه مهارت و اطلاعات کافی دارند که بدونِ جر و دعوا با هم زندگی کنند نه مهارت و اطلاعات کافی دارند که بدون جر و دعوا از هم جدا بشند !!
هر مشکلی هزار و یک حل داره . حل منطقی , غیرمنطقی , سریع , کُند , قانونی , غیر قانونی , شرعی , غیرشرعی , عادلانه , ظالمانه , جوانمردانه , ناجوانمردانه , عاقلانه , احمقانه و غیره
ظاهراً این پدر مادر در بررسی مشکلات و انتخاب حل مناسب هم مشکل دارند .
این 2 بدجوری به کمک احتیاج دارند برای تصمیم درست گرفتن

طلاق منفورتربن کار حلال هست و آخرین راه حل برای پایان دادن به مشکلاتِ زن و شوهر

MOHAMMAD_ASEMOONI
22-11-2016, 22:38
گریه های مکرر و گوشه گیری اصلا طبیعی نیست؛درست هست که شرایط خانه علت ایجاد بوده اما همانطور که باید شرایط خانه بهبود پیدا کنه،اون کودک هم نیاز به کمک داره؛متارکه وقتی به مراحل نهایی برسه غیر قابل اجتناب هست یا بهتره بگم وقتی روند متارکه شروع میشه کم پیدا میشه قابل برگشت باشه حتی اگه متارکه انجام نشه بنیان اون خانواده متزلزل هست و کودک آسیب میبینه
کودکان طلاق نیاز به مشاوره دارند،هرچند هزینه داره و برای همه قابل انجام نیستسلام
اگر این طفل معصوم در خانه ای باشه که علم و دانش و خردمندی و عشق و احساس مسئولیت و آرامش حاکم هست همچین رفتاری نشون نمیده
آدم بزرگ هم گاهی میترسه و از ترس میلرزه و میره یه جا قایم میشه چه برسه به این طفلک ضعیف که پناهی جز اثاثیه ی خونه نداره درحالیکه پناهِ اولِ بچه بعد از خالقش باید پدر و مادرش باشند
بنده کسانی رو میشناسم که تفاهم نداشتند و دائماً اختلاف داشتند با هم و بچه هاشون هم عذاب میکشیدند , با سلام و صلوات از هم جدا شدند و سالها بعد از طلاق هم با هم ارتباط دارند به خاطر وجود بچه هاشون که مثل پلی اونها رو به هم مرتبط کرده و گاهی با خانواده های همدیگه میرند پیک نیک و مسافرت . بچه هاشون میگن بعد از جدا شدنشون راحت شدیم
توانائی در حل مشکلات با روشهای منطقی و عاقلانه خودش یک هنر و مهارتِ بسیار ارزشمند هست .

M . Sayid
22-11-2016, 23:54

ببین دوست عزیز توی سن و سال پایین کودک هر دعوایی که بین والدین پیش بیاد و یا حتی طلاق ، بچه فکر می کنه تقصیر اونه که این اتفاقا داره میفته چرا ؟ چون بچه خوبی نبوده ! و این مساله به شدت برای کودک دردناک هست و روی وجدانش سنگینی می کنه ( شاید خیلی فکر عجیبی به نظر برسه ولی دقبقا همین فکر تو سر بچه می گذره ) ! حالا که دعوا سر بچس دیگه بدتر ! بچه داره به سمت افسردگی میره !

خواهش می کنم ببرید پیش روانشناس بالینی کودک و گرنه بعد ازین دعوا میشه سر اینکه کی این بلا رو سر بچه آورده و وضع کودک بدتر میشه !

amir hamzeh
24-11-2016, 13:35
من از همه دوستان که همفکری میکنند خیلی تشکر میکنم ولی متاسفانه هیچ کس اصلا به حرف من گوش نمیده :n03:چون من سنم کمتر از بقیه است خیلیها فکر میکنند جوانترها چیزی حالیشون نیست ولی من الان دقیقا میبینم که بزرگتر ها کار رو خراب میکنند :n35:

MOHAMMAD_ASEMOONI
24-11-2016, 14:17
من از همه دوستان که همفکری میکنند خیلی تشکر میکنم ولی متاسفانه هیچ کس اصلا به حرف من گوش نمیده :n03:چون من سنم کمتر از بقیه است
خیلیها فکر میکنند جوانترها چیزی حالیشون نیست ولی من الان دقیقا میبینم که بزرگتر ها کار رو خراب میکنند :n35:
سلام
شما با خونسردی حرفتون رو بهشون بزنین وقتی که آروم هستند . بقیه اش دیگه با خودشونه
اما اگر بتونین بچه رو از اون محیط پرتشنج بیرون بیارید خیلی خوبه
یعنی تا به نتیجه رسیدنِ جر و دعواها !!! بچه ازشون جدا باشه
این کار خیلی مهمه