PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا مادربردم سوخته؟ (وقتی کاپل 4 پین مین رو میزنم سیستم روشن نمیشه)

fastfind
18-11-2016, 13:19
سلام. وقت بخیر
من دیشب سیستمم رو ریست کردم ولی خودش خاموش شد و دیگه روشن نشد.
پاور رو با سیستم دیگه تست کردم کاملا سالمه.
رم ها هم سالمن. سی پی یو هم که g2020 هست فکر کنم سالمه.
من تو دو حالت تست کردم و 2 تا نتیجه مختلف داد.

یه بار سیستم رو روشن میکنم در حالتی که هم کابل برق 24 پین و هم کابل برق 4 پین به مادبرد وصل هستن
در این حالت سیستم اصلا روشن نمیشه و نه پاور راه میوفته و نه سی پی یو و هیچ عکس العملی هم نداره و سی پی یو هم گرم نمیشه.

دفعه بعد فقط کابل 24 پین رو به مادربرد وصل میکنم ولی کابل برق 4 پین رو وصل نمیکنم (اونجایی که نزدیکه سی پی یو هست)
در این حالت سیستم روشن میده و پاور و سی پی رو راه میوفتن و کار میکنن و سی پی یو هم گرم میشه
ولی تصویر نمیاد و نمیشه استفاده کرد.

الان مشکل چیه؟ مادربرد سوخته؟ قابل تعمیره یا باید یکی دیگه بگیرم؟
مادبرد هم asrock h61m-vs هست و سی پی یو هم g2020

لطفا راهنمایی کنید ممنون.

و اینکه نیمشه کاری کرد بدون کابل برق 4 پین مادربرد, سیستم بیاد بالا و تصویر بده؟

حبیب 35
18-11-2016, 14:07
بدیدتعمیرکاراحتمالا مدار pwm به مشکل خورده باتعمیر درست میشه
بدون چهارپین نمیشه .دوست عزیز

fastfind
18-11-2016, 16:29
بدیدتعمیرکاراحتمالا مدار pwm به مشکل خورده باتعمیر درست میشه
بدون چهارپین نمیشه .دوست عزیز

ممنون. تشکر
دیگه پس مشکل از مادربرد باید باشه. امیدوارم سی پی یو مشکل نداشته باشه. اون مین رو دیگه چاره ایی نیست
یا تعمیر باید بشه یا یکی میگیرم. فقط اگه همین مدار بود امیدوارم بتونن درست کنن و یه کم سریع تحویل بدن.
ای خدا نیاره این جور خرابیها رو. آخر هفته ایی هم بود شانس من لنگ موندم.
بازم ممنون.

EXTREME
18-11-2016, 17:43
مدار تغذیه مین ایراد داره

Sent from my SM-J500H using Tapatalk

fastfind
18-11-2016, 19:46
مدار تغذیه مین ایراد داره

Sent from my SM-J500H using Tapatalk

ممنون. فردا ببرم تعمیر نسون بدم ای کاش قابل تعمیر باشه ببینم چی میشه.

absineh
19-11-2016, 10:38
مادربورد منم همین مشکل داشت بردم تعمیر آی سی منبع تغذیه یا pwm را عوض کرد و مشکل حل شد.

PR1ME
03-02-2017, 15:00
سلام دوستان من هم به یه مشکلی برخوردم.رم کارت گرافیک و سی پی یو و پاور رو تست کردم سالمن . وقتی دکمه استارت رو میزنم کامپیوتر روشن میشه اما هیچ سیگنال حیاتی از خودش نمیده نه بوقی نه چیزی.مدل مینبورد هم گیگابایت GA-945PL-S3P REV:6.6 هست

PR1ME
03-02-2017, 16:10
چرا برا تازه واردا ارسال عکسو لینک امکان پذیر نیس؟؟؟!!!

EXTREME
05-02-2017, 11:07
سلام دوستان من هم به یه مشکلی برخوردم.رم کارت گرافیک و سی پی یو و پاور رو تست کردم سالمن . وقتی دکمه استارت رو میزنم کامپیوتر روشن میشه اما هیچ سیگنال حیاتی از خودش نمیده نه بوقی نه چیزی.مدل مینبورد هم گیگابایت GA-945PL-S3P REV:6.6 هست

یعنی
سیستم روشن میشه ولی تصویر ندارید ؟

اگر اینطوری هست اگر باتری مین و بایوس سالمه و رم و پاور و گرافیک تست شده و مشکل برطرف نشده اسلات رم و گرافیک رو تمیز کنید درست نشد مینتون ایراد داره