PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تشکیل فراکسیون های قومی و زبانی در مجلس ، فرصت یا تهدید ؟

Captain_America
13-11-2016, 16:32
بعد از خبر تشکیل فراکسیون نمایندگان ترک زبان مجلس ، احتمال تشکیل فراکسیون نمایندگان کرد زبان و عرب زبان هم قوت گرفته. نظر شما در این خصوص چیه ؟ آیا موافق این تشکلات هستید یا خیر ؟
به نظر من باید به فال نیک گرفت میتونه هموار کننده راه دموکراسی واقعی در یک جامعه چند فرهنگی و شروعی برای پذیرش تکثر گرایی باشه.

Mohammad Hosseyn
13-11-2016, 21:59
خب راستش اول برام جالب بود دقیقا بدونم فراکسیون کارکرد و جایگاهش چیه. یه تعریف صاده از ویکی پدیا خیلی کمک کننده بود برای خودم :

فراکسیون یا جناح، گروهی که درون حزب یا گروهی سیاسی تشکیل شود و اعضایش درزمینهٔ چگونگی اجرای برنامه‌ها و سیاست‌های کلیِ آن حزب یا سازمان، نظریات و عقایدی متفاوت ابراز کنند.

بعد هم خب کنجکاوش شدم ببینم دلیل تشکیل این فراکسیون چی بوده و چه تناسبی با این تعریف داره... به این برخوردم :

سخنگوی فراکسیون مناطق ترک نشین در توضیح هدف تشکیل این فراکسیون گفت :‌با توجه به گستردگی مناطق ترک نشین در سراسر کشور و مدیریت راهبردی برای حل مشکلات در این مناطق این فراکسیون با حضور نمایندگان ترک زبان تشکیل شد که هدف آن استفاده از ظرفیت نمایندگان برای رفع مشکلات مناطق ترک نشین است.
منبع: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من هرچی سعی کردم بین این دو تناسب قابل قبولی پیدا کنم نتونستم!! ... مگر مردم مناطق ترک نشین ما تافته جدا بافته هستند که بخوان بدنبال اهداف خاصی باشند که نیاز باشه یک فراکسیون پیگیر اون باشه یا ترک بودن دیدگاه سیاسی خاصی رو به همراه داره که نیاز به یک جناح مناطق ترک نشین باشه براش؟! مگر وظیفه اصلی نمایندگان اصلا مدیریت راهبردی مشکلات مناطق خاصی هست!؟؟؟

به نظر من باید به فال نیک گرفت میتونه هموار کننده راه دموکراسی واقعی در یک جامعه چند فرهنگی و شروعی برای پذیرش تکثر گرایی باشه.

اتفاقا دقیقا برعکس این اگر ما سعی نکنیم بین همدیگر مرز تشکیل بدیم به تحکیم دموکراسی و تکثرگرایی کمک کردیم نه با راه انداختن فراکسیون جدا!!

PLAΨMID
14-11-2016, 12:55
من نمی فهمم چرا اینقدر همه دوست دارن تیکه تیکه و جدا بشن . مگه واحد بودن چه بدی داره ؟؟؟؟

من با تکثرگرایی بشدت مخالفم . ولی اگه جامعه راه دیگه ای پیش رو نذاره و مجبور به پذیرش باشیم ، بله اونوقت این اقدام رو میشه به فال نیک گرفت . به همین علت گزینه اول رو انتخاب می کنم .

AMHSIN
14-11-2016, 16:37
فقط مونده بود مجلس رو هم تکه تکه کنن، نمیدونم اینا واقعن چه طرز تفکری دارن، بجای اینکه بفکر وحدت و از بین بردن مرزها و خودی و غیر خودی باشن دارن پررنگترش میکنن ...