PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چه گونه گوشی‌ای انتخاب کنم؟

hamidi2
05-11-2016, 18:52
سلام
من در حال حاضر یک گوشی lg g3 beat دارم که باهاش مشکل دارم و میخوام عوضش کنم. عرض میکنم چه مشکلی. و میخوام که اگر قراره گوشی دیگری خریداری بشه یه گوشی‌ای باشه که مطمئن باشم مشکلی که در حال حاضر با این گوشی دارم رو نداره و در عین حال مشکل دیگری هم برام پیش نمیاره.
حالا مشکل چیه؟ من راجع بهش یه مقدار تحقیق کردم و به این نتیجه رسیدم که اندروید به طور کلی سیستمش اینطوریه و این مشکل رو ذاتاً داره. حالا ممکنه برای بعضی بیشتر به وجود بیاد و برای بعضی کمتر، اونقدر کم که شاید هیچوقت بهش برنخورده باشند یا بهش دقت نکرده باشند.
در هر سیستم عامل قابل اتکایی هر برنامه‌ای که اجرا میشه میاد در حافظه بار میشه و توسط سیستم عامل اجرا میشه. اگر حافظهٔ سیستم کم باشه و تعداد زیادی برنامه اجرا شده باشه طبیعتاً همهٔ برنامه‌ها هم زمان نمیتونند در حافظه موجود باشند. چون حجمی که مجموع این برنامه‌ها از حافظه اشغال میکنند بیش از کل حافظهٔ موجود هست. بنابراین سیستمهای عامل برنامه‌هایی که فعالیتهای اخیر کمتری داشته‌اند رو انتخاب میکنند و بخشی از حافظه که توسط اونها اشغال شده رو به «یک فایل» به نام swap file یا یک partition از هارد دیسک منتقل میکنند تا حافظه برای اجرای [بهتر] برنامه‌های دیگه آزاد بشه. طبیعتاً اگر کاربر تصمیم بگیره که باز بره کار با اون برنامه‌ها رو ادامه بده سیستم عامل یک برنامهٔ کمتر استفاده شدهٔ دیگه رو انتخاب میکنه و حافظه‌ای که توسط اون اشغال شده رو به swap file منتقل میکنه و حافظه‌ای از برنامهٔ خواسته شده رو که قبلاً به swap file منتقل کرده بود رو دوباره به حافظهٔ اصلی برمیگردونه تا اجرای برنامه بتونه ادامه پیدا کنه. طبیعتاً ترجیح بر اینه که اگر حافظهٔ سیستم کمه برنامه‌های زیادی هم زمان اجرا نشن که باعث نشه کار به swap کردن بکشه. چون این کار اجرای برنامه‌ها رو به نحو قابل ملاحظه‌ای کند خواهد کرد.
این توضیح swap file بود که شاید خیلی از شما هم با اون آشنا باشید و نحوهٔ اجرای تعداد زیادی برنامه به طور همزمان در سیستمی با حافظهٔ کم. همونطور که گفتم سیستم عاملهای قابل اتکا مثل ویندوز و لینوکس این کارو میکنند. اما مشکل اینجا است که اندروید این کارو نمیکنه. ظاهراً هیچ نسخه‌ای حتی مارشمالو هم این کارو نمیکنه. به جاش وقتی حافظه کم میاره برنامه‌ها رو «میبنده» و اگر طرف بخواد دوباره اون برنامه رو فعال کنه تا کارش رو با اون «ادامه» بده با کمال تعجب میبینه که اون برنامه داره دوباره از اول اجرا میشه. مثلاً pdfی رو دارید میخونید، documentی رو دارید مینویسید، وسط یک بازی هستید که نمیخواهید بسته بشه که اگر بشه تمام کارهایی که کرده‌اید میپره و زحمتهاتون به باد میره یا هر برنامهٔ دیگری، ممکنه بسته بشه و شما کارهایی که کرده‌اید رو به راحتی از دست میدید. مثلاً ممکنه وسط انتقال وجه، وقتی که دارید شماره کارت مقصد رو وارد میکنید ممکنه براتون پیغامی بیاد که باید همون موقع بهش جواب بدید، میرید جواب میدید و برمیگردید و میبینید browser دوباره از اول داره اجرا میشه و homepage اینترنت بانک رو میاره. خیلی از مثالها رو میشه زد که هر کسی بسته به نحوهٔ کاربرد گوشیش میتونه مواردی از این مسأله رو تا به حال باهاش مواجه شده باشه.
به همین دلیله که من اندروید رو سیستم عاملی قابل اتکا نمیدونم. تنها رنگ و لعاب یک سیستم عامل رو داره و در واقع در management برنامه‌ها در حافظه قافیه رو باخته.
اگر بخواهید مثال براتون ملموستر بشه فرض کنید تو محیط ویندوز هستید و Alt+Tab میزنید که برگردید سر برنامه‌ای که داشتید باهاش کار میکردید و با کمال تعجب ببینید برنامه‌تون بی‌اطلاعتون بسته شده و هر آنچه که تایپ کرده بودید یا در وسط انجام اون بودید هم از دست رفته! :n29: اندروید دقیقاً اینطوریه.
در نسخهٔ مارشمالو یک قابلیت برای جبران این مسأله اضافه شده که شما میتونید تعیین کنید که برنامهٔ خاصی همیشه در حافظه باقی بمونه و بسته نشه! اسم این رو هم مدیریت حافظه نمیشه گذاشت. تنها اتفاقی که افتاده اینه که به جای اینکه سیستم عامل بیاد این کارو انجام بده شما رو هم در انتخاب برنامه‌ها شریک کرده. در حالی که این کار باید بتونه به نحو احسن توسط خود سیستم عامل انجام بشه. در عین حال این انتخاب کاربر نیست که برنامه‌ای اصلاً بسته نشه. اگر لازمه اون بخش از حافظه که توسط اون اشغال شده با swap کردن آزاد بشه، طوری نیست. اما دوباره بتونه در موقع لزوم به حافظهٔ اصلی منتقل بشه.
من شاید وسواس زیادی در درست کار کردن یک گوشی دارم. اما این حقیقت داره. ممکنه شما در گوشی‌ای با ۴ گیگ رم هیچوقت به این مشکل برنخورده باشید. ممکنه بعضی جواب بدن خوب رفتی گوشی زاقارت خریدی. برو یه گوشی با رم بالا بخر. من که فلان گوشی رو دارم هیچوقت به این مشکل برنخورده‌ام و غیره. اما این از حقیقت ماجرا چیزی کم نمیکنه. حقیقت اینه که نحوهٔ عملکرد اندروید به این گونه است و این احتمال که شما زحمتهاتون رو در یک اپ از دست بدید هیچوقت صفر نیست.
مسألهٔ دیگری که در مورد اندروید واقعاً جای تأسف داره اینه که همه چیز داره در بستر platformی virtual اجرا میشه. هیچ برنامه‌ای در اندروید به زبان ماشین نوشته نمیشه. CPU تنها virtual machine و سرویسهایی که برای اجرای اون لازم هستند رو بالا میاره و بعد از اون تمام اپ ها توسط این virtual machine اجرا میشن. اگر اینطور نیست به من بگین نیست که مطلع بشم. تا اونجایی که تحقیق کردم به این رسیدم. همین باعث کندی بیش از حد اندروید میشه. همین باعث میشه که گوشی آیفون با دو core بتونه performanceی بالاتر از گوشی اندرویدی با هشت core داشته باشه. برای اجرای برنامه‌ها در بستر virtual machine هم نیاز به رم بالاتری هست و هم CPU قویتری. طبیعتاً مصرف باتری بیشتر خواهد بود. پس لازم باتری قویتری مورد استفاده قرار بگیره.
از تمام این حرفها میشه اینطور برداشت کرد که گوگل با ارائهٔ اندروید و سامسونگ و دیگران با ارائهٔ گوشیهای ظاهر فریب بیشتر قصد داشتند در بازار رقابت به خود سهم بیشتری رو اختصاص بدند. در یک کلام business به هر قیمتی. و میبینیم که موفق هم شده‌اند. در حالی که این بازار براشون سرمایهٔ هنگفتی رو به ارمغان میاره که به اونها امکان میده حالا بشینند روی نوشتن یک سیستم عامل به درد بخور کار کنند. سیستم عاملی که هنوز ارائه نشده.
از سوی دیگر شرکت اپل همچنان بر طبل خودخواهیها و انحصارطلبیهای خود میکوبه و دوست داره مشتری رو به سمت و سویی که خودش تمایل داره بکشونه، نه این که مشتری حرف اول و آخر رو بزنه و نیازهای مشتری باشه که تعیین کنندهٔ سیاستهای این شرکته.
من تجربهٔ کار با iOS رو نداشته‌ام. اما تا اونجایی که تحقیق کردم از این دو عیب مبرا است. برنامه‌هایی که برای iPhone نوشته میشه توسط objective C به زبان ماشین تبدیل و توسط خود processor به طور مستقیم اجرا میشه. طبیعتاً سرعت بالاتر و اجرای روانتری خواهد داشت و حافظهٔ کمتری رو اشغال میکنه. مصرف پایینتر باتری هم نتیجهٔ همین هست. در عین حال swap کردن بخشی از قابلیتهای iOS هست. بنا به این دلائل بر خلاف اندروید میشه به iOS به دید یک سیستم عامل نگاه کرد، یک سیستم قابل اتکا.
همچنین تجربهٔ کار با WP رو هم نداشته‌ام. Windows Phone هرچند از جهاتی مورد توجهه از قبیل اینکه هنگ نمیکنه و غیره، از طرفی دسته گل Microsoftه. Microsoftی که سابقه‌ش رو در ویندوز دیده‌ایم و بعضاً ستم کشیده‌ایم. گفته میشه هر applicationی برای WP ارائه نمیشه. من به این وادی حتی از iOS هم ناآشناترم.
حالا با توجه به این صحبتها و تجربیات کارشناسانی چون شما دوست دارم به من راهنمایی بدید. اینها که گفتم روحیات مرا برای شما تا حد زیادی روشن کرد. شما فکر میکنید بر اساس این روحیات انتخاب من چه میتونه باشه؟
ممکنه بپرسید نکتهٔ اول اینه که چقدر میخوای هزینه کنی؟ بله این نکتهٔ مهمیه. اما به نظر من اولین نکته نیست. مهم اینه که اول من به گوشیهای «قابل قبول» برسم و بعد برم از میون اونها اونی که بیشتر با بودجهٔ من تناسب داره رو انتخاب کنم. پس فرض کنید نخواهیم قیمت رو ملاک قرار بدیم. نظر بدید.
محدودیتهای آیفون رو نمیدونم. لطفاً اونها رو لیست کنید.
منتظر پاسخهای دقیقتون هستم.
ممنون

rezabgz
05-11-2016, 21:54
سلام
من در حال حاضر یک گوشی lg g3 beat دارم که باهاش مشکل دارم و میخوام عوضش کنم. عرض میکنم چه مشکلی. و میخوام که اگر قراره گوشی دیگری خریداری بشه یه گوشی‌ای باشه که مطمئن باشم مشکلی که در حال حاضر با این گوشی دارم رو نداره و در عین حال مشکل دیگری هم برام پیش نمیاره.
حالا مشکل چیه؟ من راجع بهش یه مقدار تحقیق کردم و به این نتیجه رسیدم که اندروید به طور کلی سیستمش اینطوریه و این مشکل رو ذاتاً داره. حالا ممکنه برای بعضی بیشتر به وجود بیاد و برای بعضی کمتر، اونقدر کم که شاید هیچوقت بهش برنخورده باشند یا بهش دقت نکرده باشند.
در هر سیستم عامل قابل اتکایی هر برنامه‌ای که اجرا میشه میاد در حافظه بار میشه و توسط سیستم عامل اجرا میشه. اگر حافظهٔ سیستم کم باشه و تعداد زیادی برنامه اجرا شده باشه طبیعتاً همهٔ برنامه‌ها هم زمان نمیتونند در حافظه موجود باشند. چون حجمی که مجموع این برنامه‌ها از حافظه اشغال میکنند بیش از کل حافظهٔ موجود هست. بنابراین سیستمهای عامل برنامه‌هایی که فعالیتهای اخیر کمتری داشته‌اند رو انتخاب میکنند و بخشی از حافظه که توسط اونها اشغال شده رو به «یک فایل» به نام swap file یا یک partition از هارد دیسک منتقل میکنند تا حافظه برای اجرای [بهتر] برنامه‌های دیگه آزاد بشه. طبیعتاً اگر کاربر تصمیم بگیره که باز بره کار با اون برنامه‌ها رو ادامه بده سیستم عامل یک برنامهٔ کمتر استفاده شدهٔ دیگه رو انتخاب میکنه و حافظه‌ای که توسط اون اشغال شده رو به swap file منتقل میکنه و حافظه‌ای از برنامهٔ خواسته شده رو که قبلاً به swap file منتقل کرده بود رو دوباره به حافظهٔ اصلی برمیگردونه تا اجرای برنامه بتونه ادامه پیدا کنه. طبیعتاً ترجیح بر اینه که اگر حافظهٔ سیستم کمه برنامه‌های زیادی هم زمان اجرا نشن که باعث نشه کار به swap کردن بکشه. چون این کار اجرای برنامه‌ها رو به نحو قابل ملاحظه‌ای کند خواهد کرد.
این توضیح swap file بود که شاید خیلی از شما هم با اون آشنا باشید و نحوهٔ اجرای تعداد زیادی برنامه به طور همزمان در سیستمی با حافظهٔ کم. همونطور که گفتم سیستم عاملهای قابل اتکا مثل ویندوز و لینوکس این کارو میکنند. اما مشکل اینجا است که اندروید این کارو نمیکنه. ظاهراً هیچ نسخه‌ای حتی مارشمالو هم این کارو نمیکنه. به جاش وقتی حافظه کم میاره برنامه‌ها رو «میبنده» و اگر طرف بخواد دوباره اون برنامه رو فعال کنه تا کارش رو با اون «ادامه» بده با کمال تعجب میبینه که اون برنامه داره دوباره از اول اجرا میشه. مثلاً pdfی رو دارید میخونید، documentی رو دارید مینویسید، وسط یک بازی هستید که نمیخواهید بسته بشه که اگر بشه تمام کارهایی که کرده‌اید میپره و زحمتهاتون به باد میره یا هر برنامهٔ دیگری، ممکنه بسته بشه و شما کارهایی که کرده‌اید رو به راحتی از دست میدید. مثلاً ممکنه وسط انتقال وجه، وقتی که دارید شماره کارت مقصد رو وارد میکنید ممکنه براتون پیغامی بیاد که باید همون موقع بهش جواب بدید، میرید جواب میدید و برمیگردید و میبینید browser دوباره از اول داره اجرا میشه و homepage اینترنت بانک رو میاره. خیلی از مثالها رو میشه زد که هر کسی بسته به نحوهٔ کاربرد گوشیش میتونه مواردی از این مسأله رو تا به حال باهاش مواجه شده باشه.
به همین دلیله که من اندروید رو سیستم عاملی قابل اتکا نمیدونم. تنها رنگ و لعاب یک سیستم عامل رو داره و در واقع در management برنامه‌ها در حافظه قافیه رو باخته.
اگر بخواهید مثال براتون ملموستر بشه فرض کنید تو محیط ویندوز هستید و Alt+Tab میزنید که برگردید سر برنامه‌ای که داشتید باهاش کار میکردید و با کمال تعجب ببینید برنامه‌تون بی‌اطلاعتون بسته شده و هر آنچه که تایپ کرده بودید یا در وسط انجام اون بودید هم از دست رفته! :n29: اندروید دقیقاً اینطوریه.
در نسخهٔ مارشمالو یک قابلیت برای جبران این مسأله اضافه شده که شما میتونید تعیین کنید که برنامهٔ خاصی همیشه در حافظه باقی بمونه و بسته نشه! اسم این رو هم مدیریت حافظه نمیشه گذاشت. تنها اتفاقی که افتاده اینه که به جای اینکه سیستم عامل بیاد این کارو انجام بده شما رو هم در انتخاب برنامه‌ها شریک کرده. در حالی که این کار باید بتونه به نحو احسن توسط خود سیستم عامل انجام بشه. در عین حال این انتخاب کاربر نیست که برنامه‌ای اصلاً بسته نشه. اگر لازمه اون بخش از حافظه که توسط اون اشغال شده با swap کردن آزاد بشه، طوری نیست. اما دوباره بتونه در موقع لزوم به حافظهٔ اصلی منتقل بشه.
من شاید وسواس زیادی در درست کار کردن یک گوشی دارم. اما این حقیقت داره. ممکنه شما در گوشی‌ای با ۴ گیگ رم هیچوقت به این مشکل برنخورده باشید. ممکنه بعضی جواب بدن خوب رفتی گوشی زاقارت خریدی. برو یه گوشی با رم بالا بخر. من که فلان گوشی رو دارم هیچوقت به این مشکل برنخورده‌ام و غیره. اما این از حقیقت ماجرا چیزی کم نمیکنه. حقیقت اینه که نحوهٔ عملکرد اندروید به این گونه است و این احتمال که شما زحمتهاتون رو در یک اپ از دست بدید هیچوقت صفر نیست.
مسألهٔ دیگری که در مورد اندروید واقعاً جای تأسف داره اینه که همه چیز داره در بستر platformی virtual اجرا میشه. هیچ برنامه‌ای در اندروید به زبان ماشین نوشته نمیشه. CPU تنها virtual machine و سرویسهایی که برای اجرای اون لازم هستند رو بالا میاره و بعد از اون تمام اپ ها توسط این virtual machine اجرا میشن. اگر اینطور نیست به من بگین نیست که مطلع بشم. تا اونجایی که تحقیق کردم به این رسیدم. همین باعث کندی بیش از حد اندروید میشه. همین باعث میشه که گوشی آیفون با دو core بتونه performanceی بالاتر از گوشی اندرویدی با هشت core داشته باشه. برای اجرای برنامه‌ها در بستر virtual machine هم نیاز به رم بالاتری هست و هم CPU قویتری. طبیعتاً مصرف باتری بیشتر خواهد بود. پس لازم باتری قویتری مورد استفاده قرار بگیره.
از تمام این حرفها میشه اینطور برداشت کرد که گوگل با ارائهٔ اندروید و سامسونگ و دیگران با ارائهٔ گوشیهای ظاهر فریب بیشتر قصد داشتند در بازار رقابت به خود سهم بیشتری رو اختصاص بدند. در یک کلام business به هر قیمتی. و میبینیم که موفق هم شده‌اند. در حالی که این بازار براشون سرمایهٔ هنگفتی رو به ارمغان میاره که به اونها امکان میده حالا بشینند روی نوشتن یک سیستم عامل به درد بخور کار کنند. سیستم عاملی که هنوز ارائه نشده.
از سوی دیگر شرکت اپل همچنان بر طبل خودخواهیها و انحصارطلبیهای خود میکوبه و دوست داره مشتری رو به سمت و سویی که خودش تمایل داره بکشونه، نه این که مشتری حرف اول و آخر رو بزنه و نیازهای مشتری باشه که تعیین کنندهٔ سیاستهای این شرکته.
من تجربهٔ کار با iOS رو نداشته‌ام. اما تا اونجایی که تحقیق کردم از این دو عیب مبرا است. برنامه‌هایی که برای iPhone نوشته میشه توسط objective C به زبان ماشین تبدیل و توسط خود processor به طور مستقیم اجرا میشه. طبیعتاً سرعت بالاتر و اجرای روانتری خواهد داشت و حافظهٔ کمتری رو اشغال میکنه. مصرف پایینتر باتری هم نتیجهٔ همین هست. در عین حال swap کردن بخشی از قابلیتهای iOS هست. بنا به این دلائل بر خلاف اندروید میشه به iOS به دید یک سیستم عامل نگاه کرد، یک سیستم قابل اتکا.
همچنین تجربهٔ کار با WP رو هم نداشته‌ام. Windows Phone هرچند از جهاتی مورد توجهه از قبیل اینکه هنگ نمیکنه و غیره، از طرفی دسته گل Microsoftه. Microsoftی که سابقه‌ش رو در ویندوز دیده‌ایم و بعضاً ستم کشیده‌ایم. گفته میشه هر applicationی برای WP ارائه نمیشه. من به این وادی حتی از iOS هم ناآشناترم.
حالا با توجه به این صحبتها و تجربیات کارشناسانی چون شما دوست دارم به من راهنمایی بدید. اینها که گفتم روحیات مرا برای شما تا حد زیادی روشن کرد. شما فکر میکنید بر اساس این روحیات انتخاب من چه میتونه باشه؟
ممکنه بپرسید نکتهٔ اول اینه که چقدر میخوای هزینه کنی؟ بله این نکتهٔ مهمیه. اما به نظر من اولین نکته نیست. مهم اینه که اول من به گوشیهای «قابل قبول» برسم و بعد برم از میون اونها اونی که بیشتر با بودجهٔ من تناسب داره رو انتخاب کنم. پس فرض کنید نخواهیم قیمت رو ملاک قرار بدیم. نظر بدید.
محدودیتهای آیفون رو نمیدونم. لطفاً اونها رو لیست کنید.
منتظر پاسخهای دقیقتون هستم.
ممنون

سلام دوست عزیز سوالتون خیلی طولانی شد و بعضی جاها رو متوجه نشدم ولی در مجموع متوجه منظورتون شدم
من خودم هم ایفون دارم و هم گوشی اندرویدی
ایفون نسبت به اندروید دارای محدودیت هایی هست و علاوه بر اون دارای مزایا هم هست
معایب نسبت به اندروید: شخصی سازی بسیار کم , انتقال سختتر اطلاعات به سیستم های دیگر , گرونتر بودن گوشی و لوازم جانبی و ...
مزایا نسبت به اندروید:سرعت بالاتر , سیستم هماهنگ تر و تقریبا بدون هنگ , پشتیبانی بهتر , امنیت بیشتر و ...
از اونجایی که گوشی های اندرویدی فقط به مدت 2 سال توسط شرکت سازنده پشتیبانی میشه و براش اپدیت میاد زودتر سیستم عامل قدیمی میشه ولی ایفون به مدت 4 سال پشتیبانی میشه و اپدیت میاد براش. سرعت فوق العاده ای داره و من به شخصه فقط برای سیستم عامل روان و بدون هنگ خریدمش.
در عوض گوشی اندرویدی چه بخواین چه نخواین بعد 2-3 سال حال و روزش بهم میریزه و دچار هنگ میشه
البته گوشی اندرویدی با مشخصات بالا مثل سری نوت و اس سامسونگ گوشی های فوق العاده ای هستن و نگران هنگ کردن و کند شدن اون ها نباشین.
گوشی های ویندوز فون رو هم پیشنهاد نمیکنم با استفاده چند روزه ای که با گوشی ویندوز فونی داشتم ارتباط برقرار کردن باهاش خیلی سخته دانلود نرم افزار براش هم که دیگه فاجعه هست.
انتخاب گوشی مورد نظر مقدار بسیار زیادی به بودجه شما برمیگرده اگر از نظر بودجه مشکل ندارین این گوشی ها پیشنهاد من هستن گرچه پیشنهاد اصلی من به شما با اونچه که از گوشی انتظار دارین ایفون هست.
note 5, galexy s6 , galexy s7 , iphone 6s , iphone 7 , huawei mate 8 این ها گوشی های گرون قیمت هستن که فوق العاده قوی هستن و فکر نکنم به این زودی ها دچار هنگ و مشکل در اجرای برنامه ها بشن.

hamidi2
05-11-2016, 23:00
ممنون از پاسختون
اگر قرار به آیفون باشه انتخابم SE هست. کوچک بودن مزایای خودش رو داره و بزرگ بودن مزایای خودش رو. ترجیح میدم لنگه کفش نذارم تو جیبم!
پس لطفا در کنار اندرویدیها راجع به SE نظر بدید و محدودیتهاش رو دوست دارم به طور کامل بدونم. کپی فایل به گوشی اگر محدود باشه خیلی طوری نیست. از گوشی محدود نباشه. اینطوره؟

NOR-1
06-11-2016, 02:55
سلام دوست عزیز اینکه شما میگین اندروید یا ios مشکل رم دارن در حقیقت باید اینطور باشه و اصلا تو اندروید 6 به بعد روی این قضیه تمرکز کردن که گوشی وقتی از برنامه ایی به صورت طولانی استفاده نمیکنه اونو ببنده مثلا شما همزمان pdf میخونی به جمله ایی بر میخوری و میخوایی از اینترنت پیدا کنی و همزمان هم اهنگ گوش میدی همزمان document هم باز کردی خب این یعنی چند وظیفگی ولی این به معنا این نیست که اون برنامه ها تا ابد همون صورت باز بمونن اگر اینطور بود که باتری گوشی سر 1 ساعت خالی میشد حداقل امکاناتی که دارن اینه که کش اونها ذخیره میشه مثلا من دارم pdf میخونم و اصلا خودم اونو میبندم وقتی دوباره باز میکنم درسته که ریفرش میشه ولی از همون صفحه ای که بستم باز میکنه این در مورد مرورگر گوشی هم همینطوره یا در رابطه با عملیات بانکی که گفتین من واقعا همچین چیزی ندیدم و ممکنه مشکل از گوشی بوده باشه البته چرا اینو بگم که اگه 20 تا برنامه با هم باز کنم با این حساب که 1.5 گیگ از 1.8 گیگ استفاده بشه ممکنه تو هر دفعه اجرا ریفرش کنه ولی حقیقتا هیچکس همچین استفاده ای از گوشی نمیکنه

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

hamidi2
06-11-2016, 07:50
منظورتون رو متوجهم. من هم حرفم دقیقاً همینه. راه حلی که برای چنین applicationهایی توسط OS داده میشه است که مهمه. اولاً که همهٔ برنامه‌ها اینطور نیستند و شاید خیلی از برنامه‌ها هستند که وقتی بسته میشن یا refresh میشن برمیگردند سر خونهٔ اولشون، نه اینکه نگه دارند کجا بوده‌اند. شب احیا رفته بودم مسجد محل. کلی وقت گشته بودم پیدا کرده بودم که دارند کجای دعای جوشن کبیر رو میخونند. وسطش هم با تلگرام داشتم با منزل هماهنگ میکردم. هر بار که میرفتم در تلگرام و برمیگشتم دوباره برمیگشت سر اول دعا! کلی اعصابم خرد شده بود. نگه داشته بود سر کدوم دعا هستم، اما نگه نداشته بود کجاشم. میتونست حتی این رو هم نگه نداره.
این نکته رو دقت کنید که در اندروید این خود applicationها هستند که لازمه نگه دارند کجا بودند و OS هیچ چیزی رو نگه نمیداره. تنها به اونها فرمان refresh میده. همچنین ممکنه اون رو بسته باشه. در این صورت دوباره اجراش میکنه و این خود برنامه است که باید نگه داره کجا بوده و دوباره برگرده سر جایی که بوده. خوب پس OS چی کاره است؟! اگر این refresh لازم نباشه و اصلاً application متوجه نشه که کی رو میاد و کی به background منتقل میشه این مشکل اصلاً پیش نمیاد که بخواد براش راه حلی اندیشیده بشه. من قصدم دفاع از iOS در مقابل اندروید نیست. چون همونطور که گفتم تجربهٔ استفاده از اون رو نداشته‌ام و نحوهٔ عملکردش رو نمیدونم. اصلاً اینجا مطرح کردم تا کسانی که میدونند بنده رو راهنمایی کنند. اما همینقدر میدونم که این از ضعف سیستم عامل نشأت میگیره که برنامه‌ها رو به این نحو مدیریت میکنه.
مسأله تصمیم به چه گونه خالی کردن حافظه است در مواردی که حافظه زیاد بار میشه و جا برای اجرای برنامه‌های جدید نیست. این همون چیزی است که در اولین پست هم مطرح کردم. swap کردن راه حل مسأله است، نه بستن برنامه‌ها!

hamidi2
06-11-2016, 08:02
بذارید از اصطلاحی استفاده کنیم تحت عنوان فعال و غیر فعال کردن برنامه‌ها. برنامه‌ها به جای اینکه بسته بشن خوبه غیر فعال بشن. در واقع منتقل شدن به swap file یعنی همین. اون چیزی که داره از باتری استفاده میکنه برنامه‌های فعال هستند. بنابراین مشکلی که شما میگی هم پیش نمیاد که باتری سر یه ساعت خالی بشه.
همیشه refresh شدن نمیتونه کار نگه داشتن شدن در حافظه یا swap file رو هم بکنه. مثل همین مورد عملیات بانکی که لازمه sessionی که باز شده باز بمونه و اگر بسته بشه باز بخواد refresh بشه یه session جدید باز میشه و لازمه دوباره authenticate بشه. برای همینه که user & pass رو دوباره میگیره. اصلاً چرا باید بسته بشه که بخواد کار دوباره انجام بشه. این به نظر اصلاً معقول نیست و از ضعف سیستم عامل نشأت میگیره.
این هم که فرمودید حقیقتاً هیچکس همچین استفاده‌ای از گوشی نمیکنه، اینطور نیست. من خودم یه مورد مثال نقض. مسائل ما با هم فرق میکنه چون انتظارات و نحوهٔ کار ما با گوشی متفاوته. برای همین راه حل دیگری میطلبم. برای مورد من راه حل ارائه کنید. گوشی باید خودش رو با انتظارات من وفق بده نه اینکه من مجبور باشم خودم رو با نحوهٔ رفتار گوشیها هماهنگ کنم.
متشکرم

bahman116kh
26-11-2016, 16:18
سلام دوستان بنده با یک راه حل ساده هر نوع گوشی قدیمی یا جدید ( البته جدای از مقدار حافظه که باعث کاربرد کمتر میشود ) به سرعت ۹۰ % حالت اول بر میگردونم

روی چند گوشی از دوستان و اشنایان این کار رو کردم و همه جواب داده

بدون روت کردن
بدون فلش کردن

فرستاده شده از SM-J700Hِ من با Tapatalk

abbasjun
26-11-2016, 18:36
سلام دوست عزیز

من تا همین چند هفته پیش کاربر سیستم عامل اندروید بودم و گوشی هایی که استفاده کردم توی این پلتفرم میشه به سامسونگ S2 و S3 و همچنین ال جی G2 و Nexus 5 اشاره کرد که البته G2 رو به خاطر لانچر و نرم افزار های دوست داشتنی ال جی هنوز دارمش.

تمام این مشکلاتی که ذکر کردید توی اندروید من باهاشون روبرو شدم مثل:
- بسته شدن برنامه ها که شما حداکثر میتونی سه چهار تا اجراکنی و بسته نشن و بعدش توی بعضی از مواقع کل برنامه های میپرن یا بعضی هاشون
-پشتیبانی نشدن سیستم عامل به صورت طولانی مدت (به استثنای نکسوس که اونم 2سال فوقش پشتیبانی شد)
- و ...

و اما الان یه چند هفته ایه که آیفون 7 پلاس خریدم و تا بحال قبل از این iOS کار نکرده بودم اصلا که به نسبت اندروید چنین مشکلاتی رو نداره و مطمئنم که ساپورت میشه تا چند سال چون امسال اپل برای آیفون 5 هم iOS 10 رو ارائه داد که مال سال ها پیشه.
درباره مدیریت حافظش هم که تا بحال مشکلی ندیدم ازش برای تستش هم چند بار لود سنگین گذاشتم روش (مثل چندین تست همزمان بنچمارک و ...) و نزدیک به 10 برنامه رو باز کردم (توی قسمت های مختلف برنامه ها رفتم و بعد از بازگششت هیچکدوم از برنامه ها بسته نشده بودند اصلا

البته یه سری مشکلاتی داره مثل محدودیت که نمیتونی به راحتی فایل بریزی و فایل های برنامه های مختلف مال خودشونه و ایزوله هستند و ... که کم کم دارم پی میبرم بهش که البته اگه زودتر JailBreak براش بیاد این مشکلات هم حل میشه و دیگه این محدودیت ها اذیت نمیکنه

خلاصش این که من کاربر قدیم اندروید بودم ولی تجربه این چند هفته کار با آیفون برام رویایی بوده واقعا فقط فعلا یه مشکل دارم باهاش که البته زیاد دنبالش نبودم شاید راه حل داشته باشه که اون مشکل اینه که من بعضی از کارهایی که میخواستم با اندروید انجام بدم و برنامه ای براش نبود (مثلا تنظیم آلارم اتوماتیک برای کارمندان شیفت های خاص) کدش رو به راحتی برای اندروید مینوشتم و اجرا میکردم روی گوشی که این مهم برای آیفون فعلا با این محدودیت ها غیر ممکنه برام و نمیتونم برنامه هایی بنویسم و تست و اجراش کنم روی گوشی