PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هارد سیگیت باراکودا خوب یا بد؟

blue.night
02-11-2016, 03:54
با سلام خدمت دوستان
بنده تصمیم به خریدن هارد دارم و تصمیم‌ام برای خرید هارد سیگیت باراکودا 2 ترا، تقریباً قطعی شده بود. اما بعد از تحقیقات گسترده ای که چه در سایتای ایرانی و چه خارجی انجام دادم با یه جمله به کرات مواجه شدم و اون این بود که: هاردهای سیگیت درصد خرابی بالایی دارند! و البته خیلی ها هم تعریف کردن از این هارد و گفتن راضی هستن. به همین خاطر من دچار سرگردونی شدم که آیا این هاردو بخرم یا وسترن آبی 2 ترا(و حتی 1 ترا بخاطر سرعت 7200)
این دو مدل از سیگت و وسترن آیا در دوام تفاوت چشمگیری دارن؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

Sina
02-11-2016, 10:57
سلام
من تجربه خرابی هارد وسترن دیجیتال رو دارم ، به هیچ عنوان مجددا ازش استفاده نخواهم کرد
جالبه نمایندگی هارد خراب وسترن رو تعویض کرد به جاش هیتاچی داد ، میگم این که وسترن نیست ! میگه هیتاچی بهتره :n38:

blue.night
02-11-2016, 11:25
سلام عزیز
کدوم نمایندگی همچین حرکتی رو کرد؟!!!
و اینکه هارد وسترن شما چه رنگی بود؟
آخه من خودم سه سال پیش یه سبز بستم روی سیستم،بعد از حدود دو سال و موقع اجرای بازی جی تی ای 5 که سنگین هست به مشکل برخورد و دچار بدسکتور شد! و بعد متوجه شدم که رنگ سبز فقط به درد آرشیو میخوره و نباید واسش برای کارای سنگین استفاده کرد.

MXRX
02-11-2016, 11:53
با سلام خدمت دوستان
بنده تصمیم به خریدن هارد دارم و تصمیم‌ام برای خرید هارد سیگیت باراکودا 2 ترا، تقریباً قطعی شده بود. اما بعد از تحقیقات گسترده ای که چه در سایتای ایرانی و چه خارجی انجام دادم با یه جمله به کرات مواجه شدم و اون این بود که: هاردهای سیگیت درصد خرابی بالایی دارند! و البته خیلی ها هم تعریف کردن از این هارد و گفتن راضی هستن. به همین خاطر من دچار سرگردونی شدم که آیا این هاردو بخرم یا وسترن آبی 2 ترا(و حتی 1 ترا بخاطر سرعت 7200)
این دو مدل از سیگت و وسترن آیا در دوام تفاوت چشمگیری دارن؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

همه هاردها خرابی دارند منم تجربه خوبی با سیگیت ندارم یک بار مدل 2T گرفتم مشکل داشت بردم گارانتی یکی دیگه گرفتم اونهم همین مشکل را داشت بار سوم دیگه باز نکرده با ضرر ردش کردم رفت (تو انتقال فایلهای حجیم Not responding و هارد از سیستم غیب میشد میشد باید سیستم را خاموش و روشن میکردی تا برگرده ) بعد سری گرین وسترن دیجیتال گرفتم به نظرم سری Black Edition وسترن دیجیتال بهتر ار سیگیت سرعتش هم بهتر از سری گرین .اگه همراهش یک SSD سریEvo 850 با ظرفیت 256GB بگیرید و ویندوز روی آن نصب کنید سرعت سیستم شما بسیار بالا خواهد رفت.

MOHAMMAD2010
02-11-2016, 12:01
همه برند های هارد امکان داره خرابی داشته باشن
سیگیت جز برند های خوبه
من خودم قدیما یه مدل 500 داشتم ، حدود 4 سال پیش 1 ترا داشتم و الانم 2 سالی هست مدل 3 ترا رو دارم و تا حالا هیچ مشکلی باهاش نداشتم
البته اگه مشکل مالی نداری سری بلک وسترن بهتر هستن

blue.night
02-11-2016, 12:02
همه هاردها خرابی دارند منم تجربه خوبی با سیگیت ندارم یک بار مدل 2T گرفتم مشکل داشت بردم گارانتی یکی دیگه گرفتم اونهم همین مشکل را داشت بار سوم دیگه باز نکرده با ضرر ردش کردم رفت (تو انتقال فایلهای حجیم Not responding و هارد از سیستم غیب میشد میشد باید سیستم را خاموش و روشن میکردی تا برگرده ) بعد سری گرین وسترن دیجیتال گرفتم به نظرم سری Black Edition وسترن دیجیتال بهتر ار سیگیت سرعتش هم بهتر از سری گرین .اگه همراهش یک SSD سریEvo 850 با ظرفیت 256GB بگیرید و ویندوز روی آن نصب کنید سرعت سیستم شما بسیار بالا خواهد رفت.
دقیقا همین مشکلی که شما داشتید رو خیلی جاهای دیگه هم در مورد سیگیت خوندم.و همین منو ترسونده از این برند. و در مورد سری گرینِ وسترن که خودمم دارم هم همینطور. ولی سری آبی رو نمیدونم.
سری بلکِ وسترن که قطعا بهترین هست ولی بخاطر قیمت بالا با هر بودجه ای نمیشه طرفش رفت.

blue.night
02-11-2016, 12:09
همه برند های هارد امکان داره خرابی داشته باشن
سیگیت جز برند های خوبه
من خودم قدیما یه مدل 500 داشتم ، حدود 4 سال پیش 1 ترا داشتم و الانم 2 سالی هست مدل 3 ترا رو دارم و تا حالا هیچ مشکلی باهاش نداشتم
البته اگه مشکل مالی نداری سری بلک وسترن بهتر هستن
اتفاقاً خیلی خوندم و شنیدم که قبلاً برند خوبی بوده سیگیت و جدیداً محصولاتش بی کیفیت شدن.
بله مشکل بودجه دارم و نمیتونم برم سمت وسترنِ بلک و بزرگترین مشکلمم همینه که حالا که نمیتونم بلک بخرم آیا آبی وسترن رو انتخاب کنم یا سیگیت باراکودا رو.
ممنون که تجربه ت رو در میون گذاشتی

metallover
02-11-2016, 12:39
سیگیت 2 ترا بایت به زیاد خرابی داشتن معروفه.مدلهای 1 و 3 ترا کمتر مشکل دارن.حتی هارد اکسترنال سیگیت 2 ترا هم خرابی زیاد داشته

blue.night
02-11-2016, 12:50
سیگیت 2 ترا بایت به زیاد خرابی داشتن معروفه.مدلهای 1 و 3 ترا کمتر مشکل دارن.حتی هارد اکسترنال سیگیت 2 ترا هم خرابی زیاد داشته
جسارتاً فکر کنم 3 ترا رو با 2 ترا جابه‌جا گفتیدا، چون قضیه خراب بودن هاردهای 3 ترای سیگیت خیلی گسترده تر بود و به یه مشکل بزرگ قانونی برای کمپانی سیگیت تبدیل شد.
ولی خب 2 ترا هم خیلی شنیدم که خرابی دارن. اما از طرفی اگه وسترن بلو بخرم که سرعت 5400 داره آیا این ریسک رو نداره که بخاطر سرعت پایین احتمال فشار اومدن و خراب شدن رو داشته باشه؟

ata.royalfalcon
02-11-2016, 13:31
اما از طرفی اگه وسترن بلو بخرم که سرعت 5400 داره آیا این ریسک رو نداره که بخاطر سرعت پایین احتمال فشار اومدن و خراب شدن رو داشته باشه؟

نه ، 5400RPM بودن هارد دیسک باعث خرابی نمیشه .

blue.night
02-11-2016, 13:37
نه ، 5400RPM بودن هارد دیسک باعث خرابی نمیشه .
فکر کردم شاید فشار اومدن هنگام اجرای مثلا بازی باعث خرابی بشه.
یه سوال. شما خودتون پیشنهادتون بین دو مدل سیگیت باراکودا 2 ترا و وسترن بلو کدوم هست؟ استفاده ای که میکنم کارای روزمره هست به علاوه ی گاهاً بازی های متوسط و نه سنگین. و دوام هارد دیسک برام خیلی مهمه چون اطلاعت مهمی نگه داری میکنم توش.

ata.royalfalcon
02-11-2016, 15:37
فکر کردم شاید فشار اومدن هنگام اجرای مثلا بازی باعث خرابی بشه.
یه سوال. شما خودتون پیشنهادتون بین دو مدل سیگیت باراکودا 2 ترا و وسترن بلو کدوم هست؟ استفاده ای که میکنم کارای روزمره هست به علاوه ی گاهاً بازی های متوسط و نه سنگین. و دوام هارد دیسک برام خیلی مهمه چون اطلاعت مهمی نگه داری میکنم توش.

خیر ، همانطوریکه گفتم 5400RPM بودن هارد دیسکها باعث خرابی نمیشه حتی در حالتهایی که هارد دیسک بطور 100% مشغول Read و Write باشه . البته به خاطر 5400RPM بودن سرعت پایینی خواهند داشت مثلاً زمان لازم برای بوت ویندوز چند ثانیه کندتر خواهد بود در مقایسه با هارد دیسک 7200RPM .

با توجه به کاربردهایی که گفتید اولویت اول داشتن سرعت خوب هست پس پیشنهاد میکنم هارد دیسک سیگیت رو انتخاب کنید که 7200RPM هست .
در مورد دوام ، هارد دیسکها کلاً غیر قابل اعتماد هستند و از هر برند و مدلی خریداری کنید بازهم احتمال خرابی وجود داره پس اگر اطلاعات برای شما مهم هست فقط بکآپ بگیرید آنهم روی هارد دیسک دیگه . حتی اگر هم مشکلی برای هارد دیسک پیش نیاد با مسائل و مشکلات نرم افزاری چیکار میخواهید بکنید ؟ برید انجمن "اورژانس سیستم های آلوده ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])" و ببینید اطلاعات چندین کاربر به خاطر بدافزارهای باجگیر با الگوریتم های پیچیده رمزگذاری و غیر قابل دسترس شدن بدون اینکه هیچ مشکلی برای هارد دیسک پیش بیاد .

blue.night
02-11-2016, 15:54
خیر ، همانطوریکه گفتم 5400RPM بودن هارد دیسکها باعث خرابی نمیشه حتی در حالتهایی که هارد دیسک بطور 100% مشغول Read و Write باشه . البته به خاطر 5400RPM بودن سرعت پایینی خواهند داشت مثلاً زمان لازم برای بوت ویندوز چند ثانیه کندتر خواهد بود در مقایسه با هارد دیسک 7200RPM .

با توجه به کاربردهایی که گفتید اولویت اول داشتن سرعت خوب هست پس پیشنهاد میکنم هارد دیسک سیگیت رو انتخاب کنید که 7200RPM هست .
در مورد دوام ، هارد دیسکها کلاً غیر قابل اعتماد هستند و از هر برند و مدلی خریداری کنید بازهم احتمال خرابی وجود داره پس اگر اطلاعات برای شما مهم هست فقط بکآپ بگیرید آنهم روی هارد دیسک دیگه . حتی اگر هم مشکلی برای هارد دیسک پیش نیاد با مسائل و مشکلات نرم افزاری چیکار میخواهید بکنید ؟ برید انجمن "اورژانس سیستم های آلوده ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])" و ببینید اطلاعات چندین کاربر به خاطر بدافزارهای باجگیر با الگوریتم های پیچیده رمزگذاری و غیر قابل دسترس شدن بدون اینکه هیچ مشکلی برای هارد دیسک پیش بیاد .

خیلی ممنون که وقت گذاشتید و راهنمایی کردید. خیالمو راحت کردید به نوعی.
راستی پ خ هم داده بودم خدمتتون همین سوالِ اینجا رو پرسیده بودم چون یکم عجله داشتم که لطف کردید همینجا جواب دادید.
بازم مرسی.

hamid3369
03-11-2016, 10:37
شما هارد هیتاچی هم بگیری اگه طبق اصول نگه داری نشه بدون خراب میشه سیگیت هم خوبه ولی اگه میتونی وسترن دیجیتال بگیر یه پله بالاتر از همه هست